Problem z ładowaniem

  • 8 Odpowiedzi
  • 5574 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline madzialex

  • 15
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Samsung OmniaPro4 (B7350)
Problem z ładowaniem
« dnia: Luty 02, 2012, 18:04:49 »
Czy ma ktoś może pomysł, jak rozwiązać taki oto problem: ilekroć podłączam telefon do ładowania (ładowarka sieciowa), w ogóle nie wykrywa zasilania. Żeby zaczęło ładować, trzeba wypiąć i wpiąć kilka razy ładowarkę do gniazdka. Jest to o tyle ciekawe, że próbowałam na różnych gniazdkach, wszędzie problem jest taki sam. Co jeszcze ciekawsze, próby kilkukrotnego wypinania i wpinania ładowarki przy wejściu do telefonu nic nie dają - trzeba wypinać ją w kontakcie, nie jest to więc problem jakichś styków przy wejściu. Jakby na potwierdzenie tego faktu, przez kabel USB ładuje od pierwszego wpięcia i od razu go wykrywa. Wywnioskowałam zatem, że wina ładowarki, ale na innej problem jest ten sam, czyli pomaga jedynie kilkakrotne (czasem wystarczy 2 razy) wpięcie i wypięcie z prądu. Nigdy jeszcze nie udało mi się, aby zadziało to po prostu od pierwszego podłączenia.
Aha, ładowarka podpięta do tego "pudełeczka" na baterię ładuje oczywiście od razu. Zmiana softu też nic nie daje, bo jak tylko kupiłam telefon, to oczywiście powymieniałam, co się dało - najpierw (od zakupu) był stary WM 6.0 (nie pamiętam wersji, ale nie najnowsza), potem przez kilka godzin najpierw WM 6.5, potem WM 6.1, ale że oba nie przypadły mi do gustu, mam teraz WM 6.0, tyle że ostatnią wersję tj. CBHE1. Na wszystkich wersjach problem był identyczny.
Czy ktoś wie, co to może być? Czy po prostu taki urok? :E

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2012, 18:29:09 »
Nasuwa mi się jedno pytanie:
- czy masz właściwą ładowarkę?

Rozumiem że jest to oryginalna ładowarka Samsunga, ale czy ma namalowaną żółtą strzałkę (trójkąt) na wtyczce, którą się podpina do telefonu? Próbowałem kiedyś z ładowarką na której ten trójkąt był czarny i miałem dokładnie tak jak opisujesz. Tamta ładowarka pasowała jak najbardziej, ale była od innego telefonu samsunga. Pamiętam, że różniła się wartością prądu - chyba był mniejszy.

Dla porównania podam, że na właściwej ładowarce są podane parametry wyjścia:
OUTPUT : 5,0V    0,7A

*

Offline madzialex

  • 15
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Samsung OmniaPro4 (B7350)
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2012, 23:39:53 »
Ale numer, faktycznie! Obie są z czarnym trójkącikiem, a USB jest ze strzałką żółtą. Tylko dziwna sprawa, bo taki zestaw otrzymałam w pudełku, więc co? Dołączają trefne? Tą drugą na Allegro kupiłam też oryginalną do i780, a mimo to ma również czarny trójkącik. Można w ogóle gdzieś dostać takie z żółtym?
Aha i znacznie dla mnie ważniejsze pytanie - czy mogę zepsuć telefon przez te ładowarki, które posiadam obecnie? Bo jeśli nie, to trochę szkoda mi kupować kolejną ładowarkę i to jeszcze gdzieś cudem znalezioną. Jakoś się będę męczyć. Albo po prostu zacznę ładować baterie na zmianę w tej ładowarce zewnętrznej.

Dziękuję za pomoc!

Edit: Aha, na posiadanych ładowarkach mam napisy: 4,75V 0,55A
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2012, 23:42:18 wysłana przez madzialex »

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2012, 09:10:29 »
Moja znajomość elektroniki nie zapewnia w 100% dobrej odpowiedzi.

Jednak co nieco się znam na elektryce i uważam, że problemem by było zbyt duże napięcie,  niż zbyt małe. Aczkolwiek jeśli brakuje napięcia, to proces ładowania baterii litowej może w jakiś sposób być zakłócony i paradoksalnie mogłaby się przeładowywać do zbyt wysokiego napięcia, bo np. układ sterujący szwankuje z powodu zbyt niskiego zasilania. To mało prawdopodobne, ale nie potrafię tego wykluczyć na 100%.

Moja rada - Jeśli możesz, to ładuj w ładowarce zewnętrznej same baterie (to jest bardzo praktyczne rozwiązanie). Wygląda na to, że nie sprawia jej to różnicy. Podłączając do telefonu, nie ładuj do końca baterii, a tylko trochę doładowuj.

No i na wszelki wypadek zaopatrz się w ładowarkę dedykowaną do i780. Ta którą kupiłaś, tylko przypomina właściwą. Jest więcej samsungów, które mają ładowarkę z żółtym trójkątem, ale od trójkąta ważniejsze jest napięcie ładowania i prąd.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2012, 20:09:37 »
A nie prościej odczytać na tabliczce znamionowej napięcie?
Model dedykowanej to ATADS10EBE Napięcie 5V prąd 0.7A ale od 0.35 powinno IMO bez problemu ładować przy wyłączonym Wifi i GPS :wink: Wątpię by samsung miał ładowarki na innym napięciu z tym samym złączem i wówczas tymbardziej wątpię by było to powodem Twojego problemu - poprostu sterownik w telefonie by się zjarał albo by nie wystartował i tyle. Co innego jeśli podróbka to może być nieprzewidywalna.

Może problem jest prozaiczny jak np. zimny lut wewnątrz ładowarki np. połączenie kabla z pinem złącza sieciowego albo kabla z transformatorem tudzież płytką drukowaną lub gdzieś dalej i jak poruszasz to za którymś razem styka :P Proponuję pożyczyć ładowarkę albo kupić nową na allegro. Myślę że wyczerpałem temat :mrgreen:

A teorie o ładowaniu w telefonie nie do końca - nie rozumiem czemu to ma służyć? Żeby się nie przeładowała bateria? Elektronika w telefonie nie może być tak głupia. Zagrażałoby to bezpieczeństwu użytkowania ogniw. Li-Iony potrafią wybuchnąć więc układ ładujący nie jest budowany na zasadzie że jak będzie wszystko git to nic się nie stanie a jak ładowarka padnie to telefon wybuchnie.. Poza tym bateria sama w sobie ma układ zabezpieczający wbudowany :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 20:12:43 wysłana przez wikrap1 »

*

Offline madzialex

  • 15
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Samsung OmniaPro4 (B7350)
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2012, 21:38:15 »
Na wstępie polecałabym czytać z uwagą posty, które są powyżej. Na większość domniemań padła już odpowiedź.

A nie prościej odczytać na tabliczce znamionowej napięcie?
na posiadanych ładowarkach mam napisy: 4,75V 0,55A

od 0.35 powinno IMO bez problemu ładować przy wyłączonym Wifi i GPS
Są wyłączone oba, zresztą ich w ogóle nawet nie włączam, bo korzystam z GPRS, a GPS nie potrzebuję. Więc jak widać, to nie jest żadna przyczyna.

Model dedykowanej to ATADS10EBE Napięcie 5V prąd 0.7A [...] Wątpię by samsung miał ładowarki na innym napięciu z tym samym złączem i wówczas tymbardziej wątpię by było to powodem Twojego problemu - poprostu sterownik w telefonie by się zjarał albo by nie wystartował i tyle.
Niemożliwe stało się możliwym. Posiadana przeze mnie ładowarka ma to samo złącze (trudno aby miała inne, skoro da się ją wpiąć), ale oznaczenie na niej to ATADS30EBE. Oznaczeniu zresztą również trudno się dziwić, skoro ma inne parametry. Telefon jeszcze się nie zjarał.

Co innego jeśli podróbka to może być nieprzewidywalna.
Tylko dziwna sprawa, bo taki zestaw otrzymałam w pudełku

Proponuję pożyczyć ładowarkę albo kupić nową na allegro.
Wywnioskowałam zatem, że wina ładowarki, ale na innej problem jest ten sam
Tą drugą na Allegro kupiłam też oryginalną do i780


Tak poza tym podczas eksperymentów z wspomnianą ładowarką odkryłam na nią sposób. Nieznanym dla mnie zrządzeniem losu, obecnie telefon ładuje się od pierwszego podłączenia, pod jednym wszakże warunkiem - najpierw muszę ładowarkę podpiąć do telefonu i dopiero następnie do gniazdka. Jeśli zrobię na odwrót, niestety nie pójdzie. Jeśli zrobię, jak wspomniałam - ładuje od razu.

P.S. Sprawdziłam właśnie w Google i w sklepach piszą, że ATADS30EBE też jest kompatybilna z modelem i780. Dziwna sprawa, skoro ma zupełnie inne parametry.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 21:43:23 wysłana przez madzialex »

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2012, 12:08:26 »
niekoniecznie zupełnie inne. 4.75V a 5V to nie jest duża różnica a układ ładujący nie wymaga stabilnego napięcia 5V 0.55A też spokojnie starczy. W końcu w USB komputera jest 0.5A 5V i też ładuje. Z tym złączem miałem na myśli że mało prawdopodobne by np. powstała ładowarka 5V i np 3.7V albo 12V na tym samym złączu. Byłoby to nieodpowiedzialne ze strony samsunga. A 4.75 i 5V to może być.

Kolejna hipoteza- Twoja ładowarka w stanie spoczynku ma wyższe napięcie niż obciążona. Po podpięciu telefonu napięcie spada i może włącza się po którejś stronie jakieś zabezpieczenie. A jak telefon jest podpięty w momencie startu ładowarki to napięcie będzie w miarę stałe w okolicach 4.75V i wszystko sobie działa :ok:

*

Offline meksykaniec

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iphone 3g, samsung i780 :E
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2012, 13:07:15 »
Witam,
od dwóch dni jestem właścicielem i780 i mam podobny problem. Dziś podłączyłem telefon do ładowarki, ale niestety nic się nie dzieje. Słychać dźwięk podłączenia i odłączenia, ale telefon nie chce się ładować. Pomyślałem ładowarka może się popsuła, ale zewnętrzny moduł do ładowania akumulatorków podłączony do ładowarki sieciowej działa bez problemów.. Telefon po podpięciu do komputera jest wykrywany bez problemów. Dodam, że wczoraj w pracy wszystko jeszcze działało i bez problemów naładowałem go do pełna :(

ps: Ładowarka jest oryginalna i od tego modelu.

EDIT: Zaczęło działać... Zastanawia mnie co może być na rzeczy, może jakieś zwarcie w telefonie?
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 22:15:04 wysłana przez meksykaniec »

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2012, 14:46:17 »
nie zostawiles telefonu/baterii na naslonecznionym miejscu? zdarzalo mi sie w samochodzie, ze uklad ladowania wylaczal sie, bo sloneczko za bardzo samsunga rozgrzalo. zdarzylo mi sie tez kiedys w domu, ze telefon sobie cos tam robil, byl podlaczony pod ladowarke, ale zakryty kocem z kazdej strony i ladowanie rowniez sie zablokowalo. czasami da sie zauwazyc pomaranczowy odcien diody LED w lewym gornym rogu, kiedy telefon jest przegrzany i nie moze ladowac
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI