nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1

  • 154 Odpowiedzi
  • 37683 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline darekpiecz

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:49:25 »
Ja z kolei mam to samo co kolega Simon.K: przy próbie wgrania tego softu pojawia się w updaterze komunikat. Time-out. Unable to access device. Try again. Nie mogę przejść dalej i nie wiem co z tym fantem zrobić. To samo miałem przy próbie przejścia na HL2, ale tam przeszedłem przez Mirage - oficjalnego nie przewalczyłem.

Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 14, 2009, 15:09:54 »
hej nie pamietam jaka byla w 6.0 wersja media playera ale czy w 6.1 cos sie zmienilo w tej kwestii?

*

Offline Simon.K

  • 7
  • Sprzęt: HTC Hero
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 14, 2009, 16:55:15 »
@darekpiecz
Naładuj baterię na full i spróbuj jeszcze raz. Ja naładowałem baterię do pełna i i jeszcze raz ściągnąłem updatera i ruszyło tylko nie wiem czy pomogło naładowanie baterii czy ponowne ściągnięcie pliku ;)

Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 14, 2009, 18:49:53 »
no podobno updater sprawdza  czy bateria na 100% jest .. jak nie to mówi stanowczesne NIE!

*

Offline darekpiecz

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 14, 2009, 22:58:22 »
Simon.K
Ładowałem baterię i plik też zaciągałem kilkakrotnie i nic nie pomaga. To samo miałem z HL2 i musiałem przez Mirage wrzucić pda i phone. Teraz też chyba pozostanie mi poczekać aż się pojawi nowa wersja nie w postaci updatera i przez Mirage wrzucić.

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 15, 2009, 07:17:54 »
witam 



Ja  tez mialem  problemy z przejsciem   z CBHE1  do  PDXIB1 
Ale zarzegnalem to robiac  sam upgrade "modowanym" softem  (z xda dev) on jest  pozbawiony identyfikatora  w  zwiazku z czym   aktualizacja  do najnowszej wersji softu  przebiega  pomyslnie  - boot loader oraz  radio   przed updatem mialem stare cbhe1 , wgrywalem samego  modowanego PDA  reszte   dopiero  traktowalem  ponziej oficjalnym upgradem   :D


pozdrawiam

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:22:32 »
Macie namiar na PDXIB1 z modem page pool 16MB?
Jakoś tego znaleźć nie mogę :/

Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:44:53 »
ehh o co chodzi z tym page pool? :|

*

Offline darekpiecz

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:51:28 »
witam 



Ja  tez mialem  problemy z przejsciem   z CBHE1  do  PDXIB1 
Ale zarzegnalem to robiac  sam upgrade "modowanym" softem  (z xda dev) on jest  pozbawiony identyfikatora  w  zwiazku z czym   aktualizacja  do najnowszej wersji softu  przebiega  pomyslnie  - boot loader oraz  radio   przed updatem mialem stare cbhe1 , wgrywalem samego  modowanego PDA  reszte   dopiero  traktowalem  ponziej oficjalnym upgradem   :D


pozdrawiam

ale modowany wrzyciles IB1 czy cos wczesniejszego. Bo ja mam modowne pdda HL2 z xda dev i mimo wszystko nie chce ruszyc. teraz to mam wszystko HL2 ale wgrane przez Mirage, tylko nie jestem pewien czy bootloadera mam nowego, bo chyba to wlasnie on nie chcial mi pojsc nawet przez mirage i z tego co pamietam to chyba go nie ruszalem i siedzi jakis stary.

*

Offline jajo111

  • 3
  • Sprzęt: SGH-i780 wm6.1
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 18, 2009, 23:00:16 »
Ja u siebie miałem najnowszy rom od playa.
Na początek potraktowałem go mirage. Romy wziełem z tego topicu http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=107586.0 PDA do tego softu wziełem z http://www.mediafire.com/?2zzmzmnyznt bo w tamtym topicu niestety skopany link.
Pozniej oficjalny upgrade i wszystko ładnie poszło :)
Na koniec jeszcze ładne PDA od interiax3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=478709 w 96dpi i wszystko ładnie wygląda i śmiga. 

Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 18, 2009, 23:08:25 »
wyglad jak oficjalny rom? z 6.1? czy cos ciekawszego bo screenow tam brak..

*

Offline jajo111

  • 3
  • Sprzęt: SGH-i780 wm6.1
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 19, 2009, 10:42:45 »
Wygląda to tak :) w porównaniu z softem od playa niebo a ziemia i szybkość też jest lepsza :)




Przepraszam ze robione aparatem ale jeszcze nie wiem jak się screenshoota robi aplikacja czy jakimś skrótem. Jestem nowym użytkownikiem telefonu bo mam go  jakieś 2 dni :) ale jak widać spokojnie każdy sobie z upgradem poradzi.
Jest wszystko banalnie proste :) wystarczy lektura i po sprawie :).

Jak komuś nie zależy na PL to ten soft jest dla niego :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2009, 12:03:11 wysłana przez jajo111 »

Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 25, 2009, 14:20:12 »
Hej,
mam problem z tym Romem mam wersje PDA:PMSHL1 PHONA:PUHJ2 I nie wiem jak zrobić żeby wersja softu sie zgadzała i mi uptdatował do PDXIB1
Jak by mógł ktoś mi pomóc był bym wdzięczny tylko prosze o wyrozumiałość i opis krok po kroku. Czytałem że można updaytowac do innego roma z którego pójdzie PDXIB1 ale nie wiem z jakiego jeśli ktoś wie niech podeśle link do niego. Siedzę już 4 godziny nad tym i nic mi nie wychodzi dlatego pisze tego posta.
Napisane: Kwiecień 25, 2009, 13:57:10
Próbowałem z DXHH1 i te archiwa są uszkodzone i nie da się rozpakować:(

Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 25, 2009, 15:53:45 »
Nie wiem o co chodzi ale nigdzie nie mogę znaleźć tego romu DXHH1 a jak jakes są to na MediaFire i tam nic nie mogę ściągnąć bo zaczyna się ściągać ściągnie 16MB i koniec i od początku AAAAAAAAAAAAAAAAA zaraz zwariuje:( proszę o pomoc!

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 25, 2009, 16:28:26 »
A ja poszukuje ROM BKHE1 czyli taki jaki jest fabrycznie w telefonach i780 z Orange PL. Pomożecie?

*

speede

Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 29, 2009, 09:47:37 »
A ja poszukuje ROM BKHE1 czyli taki jaki jest fabrycznie w telefonach i780 z Orange PL. Pomożecie?

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=100019.0
Wystarczy poczytać...

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 29, 2009, 12:42:42 »
A ja poszukuje ROM BKHE1 czyli taki jaki jest fabrycznie w telefonach i780 z Orange PL. Pomożecie?

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=100019.0
Wystarczy poczytać...

Wielkie dzieki za pomoc :)

*

Offline Eahl

  • 11
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 02, 2009, 01:28:36 »
Mam problem - probuje wgrac PDXIB1, podmienilem co trzeba w hexeditorze, nie dostaje komunikatu incorrect version, wiec jest ok chyba.
mam orange rom BKHE1, komp z Vista
Ale:
lacze phona z kompem przez centrum obslugi, jest ok, synchronizuje sie.
odpalam updater, zaklikuje 3 ptaszki, dostaje okienko: click ok to rest device. Klikam, phon sie restartuje, i:
teraz dwa scenariusze:
jesli mam wlaczony kasperski - to phon sie restartuje i nic. nie pojawia sie wrzucanie romu, po prostu updater nie robi nic.
jesli wylacze kasperski - w czasie restartu phona centrum synchronizacji znika, a updater wypluwa blad 'unable to acces device, timeout expired'

co moge zrobic?

P.

*

Offline Simon.K

  • 7
  • Sprzęt: HTC Hero
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 03, 2009, 14:30:54 »
Możesz naładować baterie do full i wtedy ruszy. Zresztą było już o tym pisane w tym temacie wystarczy poczytać ;)

Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 03, 2009, 14:51:20 »
Witam wszystkich,
jestem nową użytkowniczką, nie chciałam zakładać nowego tematu, więc opiszę pytanie tutaj.

Koleżanka wróciła ze Szwecji z Samsungiem i780 ze Szwedzkim oprogramowaniem (Romem?). I chciałybyśmy zmienić Jej tego Roma na polski. Czy jest w ogóle taka możliwość?
Jeśli tak, to czy ktoś mógłby napisać krok po kroku jak się do tego zabrać? Proszę. :)

*

Offline Slig

  • 33
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 07, 2009, 09:18:35 »
Jeśli tak, to czy ktoś mógłby napisać krok po kroku jak się do tego zabrać? Proszę. :)

Nom, krok po kroku wgranie polskiej wersji jest tutaj:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=100019.0

Wczoraj robiłem z CBHA1 bo już zaniemogłem na to badziewie, teraz noszę się z przeskokiem na ang PDXIB1.
Małe pytanie - lepiej zrobić to z hex edytorem i od razu na PDXIB1 czy najpierw mirage do HH1 ? Sam już nie wiem w zasadzie to im mniej razy flashowany tym mniejsza szansa że coś się skopie po drodze... A może ktoś ma plik .img tego PDXIB1 ?

Pozdrawiam !

*

Offline alefx

  • 18
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 08, 2009, 13:09:51 »
a mi sie skisiło po przewaleniu romu. napisalo mi update failed i zonk. wracam do porzedniego.
Mam pytanie jaka wersie wpisac na stronie zeby mi sie pobral niebrandowany soft

*

Offline Slig

  • 33
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 08, 2009, 19:48:00 »
OK wgrałem ten ROM no i co mogę powiedzieć. Możebny jest. Zmiany jakie rzuciły mi się w oczy w stosunku do CBHE1:

ZA:
1. ZNACZNIE lepszy mechanizm wygładzania czcionek, teraz wreszcie daje się używać wygładzania bo przedtem nie dało i musiałem wyłączać to cleartype.
2. Ładniejszy i bardziej funkcjonalny ekran Today (imho lepszy od spb mobile shell bo spb jest trochę za bardzo przeładowane bajerami)
3. Ładniejsze programy wszystko trochę lepiej poukładane
4. Może troszkę szybciej działa (ale to może być subiektywne odczucie)
5. A i jeszcze w miarę porządny task manager został dodany (ten stary też jest i można go podpiąć jako skrót klawiszowy)

PRZECIW:
1. Musiałem ręcznie ustawić nowe połączenie GPRS bo na tych co były (w karcie sim chyba) to poczta nie chciała hulać
2. Musiałem podmienić plik klawiatury, bo nie było wszystkich polskich literek

Ps. Czy ktoś wie może jak wyłączyć te durne dźwięki ekranu today które wydaje on przy zmianie tych "zakładek" ?? HELP :|

EDIT: znalazłem jedną metodę, potrzebny jest Total Commander CE, trzeba zastąpić pliczek Windows\secst_wheel.wav pliczkiem Windows\silence.wav (oryginał dobrze jest zbackupować) i już nie będzie więcej tego wrednego odgłosu, co za psychopata taki podły dźwięk wymyślił...
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 22:15:58 wysłana przez Slig »

Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 10, 2009, 13:05:02 »
Slig czy możesz napisać jak podmienić plik klawiatury aby mieć wszystkie polskie znaki ? Dziekuję

*

Offline Slig

  • 33
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 10, 2009, 19:11:20 »
1. Szukasz w Internecie i ściągasz Total Commander CE, instalujesz go na i780
2. Z tego wątku ściągasz pliki klawiatury:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=108026.0
3. Te pliki mają w nazwie "0415" a na naszym WIN widzę że w nazwie pliku jest "0409", więc zmieniłem nazwy obu plików
4. I na koniec już przy pomocy TC odszukałem w katalogu \Windows plik sym.0409.txt, zrobiłem jego kopię na wszelki wypadek, potem zastąpiłem go tym ściągniętym plikiem oraz dograłem ten drugi "sym1", reboot i wszystko hula

Pozdrawiam

Ps. Ciąg dalszy moich spostrzeżeń co do nowego softu
1. Zdaje mi się że GPS działa zdecydowanie lepiej, używałem go kilka razy na tym sofcie i nie zdarzyło się żeby łapał fixa dłużej niż 10 sekund (mam włączone XTRA), nie było też z nim żadnych problemów, chodź raz zdarzyło się że AM nie chciała wykryć GPSa ale zrobiłem reboota i OK
2. Rzeczywiście telefonik jest szybszy i stabilniejszy
3. SMSy w formie chatu są super
4. Nie daje się wyłączyć pokazywania kontaktów z karty SIM, jak modyfikuję rejestr to jest OK a potem po reboocie wszystko wraca

Aaaa i nowa Opera z tym powiększaniem i przesuwaniem palcem - RZĄDZI ! Zupełnie nowy wymiar oglądania stron na telefonie.

Warto go wgrać, ja wskoczyłem od razu z CBHE1 za pomocą metody z HEX editorem - weszło gładko :)
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 19:37:45 wysłana przez Slig »

*

Offline alefx

  • 18
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 11, 2009, 23:05:00 »
chciałbym prosić łopatologicznie jak podmienić te pliki z dźwiękiem od ekranu dzisiaj

*

Offline Slig

  • 33
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 13, 2009, 08:36:59 »
1. Wpisz w google "Total Commander CE", ściągnij go i zainstaluj w telefonie, dalej wszystko robimy już z niego
2. Utwórz gdzieś sobie 2 katalogi np: kopia i nowy
3. Przejdź do katalogu \Windows
4. Odszukujesz pliczek secst_wheel.wav i kopiujesz go do katalogu kopia
5. Odszukujesz pliczek silence.wav i kopiujesz o do katalogu nowy
6. Przechodzisz do katalogu nowy i zmieniasz nazwę pliku silence.wav na secst_wheel.wav
7. No i na koniec ten plik secst_wheel.wav z katalogu nowy kopiujesz do \Windows nadpisując oryginalny

Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 13, 2009, 20:14:54 »
czy PDXIB1 jest najnowszym romem (nie wliczając niedorobionego WM6.5) ?
skąd można pobrać ten rom w wersji do zainstalowania miragem? tzn 3 pliki
(mam exe-ka. nie wgrywa sie do telefonu -incompatibile..... Zmieniłem hex-edytorem co trzeba. Program zaczyna prace, ale przy 0% telefon sie restartuje. Komp zostaje tak na 0% a telefon po restarcie uruchamia sie i działa tak jakby nic sie nie stało.)

zdajesie ze  rom  PDXIB1 jest podstawą w tej kuchni:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=478709

JEdnak fraza "brick news" w trzeciej linijce pierwszego postu powoduje u mnie ruchy włosów na plecach i gęsia skórke. czy to prawidłowe objawy? czy moze słaba znajomość angielskiego wywołuje taki strach.

czy mozna do "gotowanych" romów dograć jakoś legalnie opere(WM) która jest w oryginalnych romach?

dzięki

*

Offline Slig

  • 33
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 13, 2009, 23:33:41 »
czy PDXIB1 jest najnowszym romem (nie wliczając niedorobionego WM6.5) ?
tak, gdzieś na xdadev było wyjaśnienie tego kodu wersji
P = ?
DX = kod regionu/operatora
I = rok 2009 (I=9)
B = miesiąc luty (B=2)
1 = kolejna wersja z danego miesiaca

skąd można pobrać ten rom w wersji do zainstalowania miragem? tzn 3 pliki

nie można

(mam exe-ka. nie wgrywa sie do telefonu -incompatibile..... Zmieniłem hex-edytorem co trzeba. Program zaczyna prace, ale przy 0% telefon sie restartuje. Komp zostaje tak na 0% a telefon po restarcie uruchamia sie i działa tak jakby nic sie nie stało.)

jaką masz obecną wesję ? podpinasz włączony telefon i synchronizujesz z AS najpierw ? masz włączone USB connection w AS ? w tej procedurze powinno to być włączone a telefon normalnie podłączony i zsynchonizowany
ja wgrywałem z CBHE1 i poszło bez oporów i to 2 razy bo jeszcze na chwilę wracałem do CBHE1

zdajesie ze  rom  PDXIB1 jest podstawą w tej kuchni:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=478709

JEdnak fraza "brick news" w trzeciej linijce pierwszego postu powoduje u mnie ruchy włosów na plecach i gęsia skórke. czy to prawidłowe objawy? czy moze słaba znajomość angielskiego wywołuje taki strach.

Słuszne objawy to u Ciebie wywołuje ja bym tych eksperymentów nie wgrywał bo najczęściej nadają się one do zabawy a nie na codzień. A jeszcze lepsze jest to co jest pod "brick news" - każde kolejne wydanie tego ROM-a to tykająca bomba = w każdej chwili podczas pracy telefon może Ci się zamienić w cegłę, autor sam zaleca używanie oficjalnego romu albo innych kuchni.

czy mozna do "gotowanych" romów dograć jakoś legalnie opere(WM) która jest w oryginalnych romach?

dzięki

a tego to nie wiem

*

Offline rajman

  • **
  • 133
Odp: nowy ROM dla i 780 :) PDXIB1
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 28, 2009, 11:21:43 »
a u mnie cos niezbyt chce GPS dzialac na tym romie.

dzis polgodzinna jazda do pracy i nie znalazl sygnalu,

automape mam 5.3 final i wsie ustawienia na auto. trzeba cos kombinowac czy powinno dzialac ?
i780 win 6.1 @ 96dpi -> Xperia NEO V

"Ekspert to człowiek, który przestał myśleć - on wie."