nietypowe znaki w office lub podobnym - jak?

  • 7 Odpowiedzi
  • 4153 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Siepator-paczy

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e51, Moto Defy, Samsung i780
nietypowe znaki w office lub podobnym - jak?
« dnia: Maj 10, 2012, 14:51:36 »
Na początek chciałbym się. przywitać, od kilku dni jestem użytkownikiem i780tki, która miała mi pomóc w użytkowaniu telefonu jako edytora tekstu (na Defy bez klawiatury fizycznej pisanie czegokolwiek poza smsem jest udręką). Na wyposażeniu Samsunga jest Office, ale nie mogę w nim znaleźć opcji, by wprowadzić te znaki: |{}, a bardzo mi na nich zależy. Planmaker z kolei uruchamia mi się na ekranie z excelem, i nie wiem jak zmienić typ dokumentu na tekstowy, nie ma po prostu nigdzie takiej opcji... Na androida programy radzą sobie z tymi znakami, tylko nie mam klawiatury fizycznej - na i780 klawiaturka dobra, ale nieużywana z tak błahych powodów... Bardzo proszę o pomoc!

*

Offline paveu

  • **
  • 193
  • Sprzęt: Galaxy Note & Galaxy Note 10.1
Odp: nietypowe znaki w office lub podobnym - jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2012, 18:06:21 »
no to tak, żeby wprowadzić te nietypowe znaki wciskasz biało-czarny przycisk, i przykładowo, aby wprowadzić "{" wciskasz i, następnie au dopóki nie pojawi Ci się żądany znak. przy "}" wciskasz o, przy "|" j, i szukasz znaku klikając au. inaczej chyba rady nie da.

*

Offline Siepator-paczy

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e51, Moto Defy, Samsung i780
Odp: nietypowe znaki w office lub podobnym - jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2012, 23:19:43 »
Dziękuję Paveu, nie wpadłem na to, zbyt świeży jestem w temacie telefonów na WM - ale muszę powiedzieć, że i780 podoba mi się bardziej z każdym dniem - sensowne narzędzie i nie tylko :). Oczywiście gdyby ktoś miał jakiś bardziej prosty sposób proszę o wiadomość, ten sposób wymaga chyba sporej wprawy...
Co do Softmakera to moja wina, zainstalowałem tylko część z arkuszem, tekstowy jest osobny - to gdyby ktoś miał podobny problem :mrgreen:

*

Offline paveu

  • **
  • 193
  • Sprzęt: Galaxy Note & Galaxy Note 10.1
Odp: nietypowe znaki w office lub podobnym - jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2012, 06:47:00 »
szczerze mówiąc, to po zapamiętaniu gdzie jaki znak jest, można pisac równie szybko jak na komputerze  :wink: możesz wyedytować sobie plik SYM.0410 z katalogu "Windows", jest to spis wszystkich znaków pod au, można go sobie dowolnie zmienić, aby bardziej pożądane znaki były pod jednym, może dwoma kliknięciami. ten plik jest gdzieś na forum, jeśli go nie znajdziesz, daj znać, wstawię go tutaj  :D

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: nietypowe znaki w office lub podobnym - jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2012, 08:17:58 »
ostatecznie dla kilku znakow specjalnych mozna korzystac z klawiatury ekranowej (tylko na chwile). jesli na standardowej systemowej brakuje, to polecam fingerkeyboard2 z forum xda
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline Siepator-paczy

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e51, Moto Defy, Samsung i780
Odp: nietypowe znaki w office lub podobnym - jak?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2012, 18:57:32 »
Rzeczywiście można się przyzwyczaić do tych kombinacji - ale przyznam, że przypadkiem kiedyś widziałem plik SYM.0410 na forum, a teraz jak na złość nie mogę go znaleźć, byłbym wdzięczny za podrzucenie. Przy okazji - i780 w większej rozdzielczości robi wrażenie :)

*

Offline paveu

  • **
  • 193
  • Sprzęt: Galaxy Note & Galaxy Note 10.1
Odp: nietypowe znaki w office lub podobnym - jak?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2012, 16:38:26 »
Proszę bardzo: SYM.0410.txt.

*

Offline Siepator-paczy

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e51, Moto Defy, Samsung i780
Odp: nietypowe znaki w office lub podobnym - jak?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2012, 17:37:05 »
Dziękuję, to znacznie uprości sprawę - wątek można uznać za zamknięty, myślę, że nie tylko mi pomogliście i komuś się również to przyda :) Teraz edycja pliku i podmianka, a później już tylko brać się za pisanie.
Paveu - dzięki, po wpisaniu nazwy pliku w forumową wyszukiwarkę wyskakiwał tylko twój post, chyba że źle z niej korzystałem.
Pozdrawiam!