I780 Problem z GPS i GPRS

  • 47 Odpowiedzi
  • 14057 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 09, 2009, 15:47:57 »
pozamykałem dwa ostatnio powstałe tematy o GPS w i780, ten jest przodujący w ilości wypowiedzi/porad. w "linkowni" jest link właśnie do tego tematu.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Samsung i780 problem z GPS
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 11, 2009, 20:02:21 »
Witam,
Mam problem z GPS w Samsung i780, a mianowicie po odszukaniu satelit i złapaniu fixa wszystko gra pokazuje w AutoMapa(orginalna) pozycje mozna wytyczyc trasę i wszystko gra ale po ruszeniu z miejsca po chwili jak by się gubiła strzalka wjeżdża np. na budynki, przeskakuje z ulicy na ulice i poprostu nie da sie jechać tutaj napisze ze telefon po hard, soft, nowy rom wgrany poprostu juz nie wiem co mam robić.....
POMOCY ;-)

Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 13, 2009, 12:35:20 »
Zwykle po pewnym czasie od złapania fixa dokładność GPS się poprawia. Ale trzeba poczekać nawet 15-20 minut.
To wina kiepskiego odbiornika w tym telefonie.

*

Offline kejo

  • 25
Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 08, 2009, 16:14:15 »
u nie wyskauje blad "nie mozna uzyskac dostepu do GPS (COM8)" o co chodzi ??







kejo
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2010, 20:18:14 wysłana przez kejo »

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 08, 2009, 16:33:53 »
u nie wyskauje blad "nie mozna uzyskac dostepu do GPS (COM8)" o co chodzi ??

sprawdź ustawienia COM7/COM9 - automałpa powinna najlepiej działać na tych portach.
Ustawiłeś w AM automatyczne ustawienia portów COM?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 08, 2009, 18:15:36 »
u nie wyskauje blad "nie mozna uzyskac dostepu do GPS (COM8)" o co chodzi ??
w ustawieniach --> system --> zewnetrzny gps

zakladka programy com2, zakladka sprzet com9 57600, dostep fajeczka

automapa  auto com2 56000

i zrob aktualizacje ustawienia--> system> rozszerzony system gps

pobieranie danych xtra

po tej operacji łapanie fixa jakies 10sek
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 18:17:14 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline kejo

  • 25
Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 08, 2009, 20:34:11 »
dziekuje za odp. zrobie tak jak pisal slawrumia jutro bo teraz nie chce mi sie wychodzic na dwor zeby zasieg lapac :) anyway thx = )

ps; co moze powodowac szybie zuzycie bateri? kurde nawet jednego dnia mi nie wytrzymuje (kupilem uzywany, sprzedajacy twierdzi ze bateria trzyma od 2-6dni zalezy od uzytkowania) wiec co moze byc problemem u mnie ? nadmienie, iz mam softa brandowanego od PLAY. Rowniez mam klopot z polaczeniem USB -tzn. tel jest podalczony nie ruszam go a co jakis czas sam sie wyloguje z progamru i zaloguje ponownie ;/ o co chodzi ?

z gory dziekuje za pomoc

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 08, 2009, 22:00:40 »
na czuwaniu telefon pobiera ok10mA przy włączonym podswietleniu na max, max obciązeniu procka, włączeniu wi-fi potrafi nawet 500mA. wiec bateria potrafi wytrzymac min 2h max 100h 
wszystko zalezy od uzytkowania jak czesto co włączasz jak czesto zaglądasz zeby chocby godzine sprawdzic
najlepiej naladuj na fulla wieczorem i rano sprawdz ile zeszlo jak po 10h spadnie 10% to jest ok
% mogą schodzić nie proporcjonalnie do czasu wiec najlepiej byloby rozladowac bez ruszania do zera

co do usb odznacz w ustawieniach-->system--> zasilanie w zakladce zasilanie zew odchacz zasilanie zew. albo zwieksz czas na 30min
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline kejo

  • 25
Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 12, 2009, 17:49:52 »
slawrumia: dzieki piekne, gps chodzi bez zarzutu :)
bateria parcuje normalnie -nie mam na razie ladowarki i z usb laduje -dosyc dlugo to trwa i zawsze tylko do polowy ladowalem (gdzies tak) i przez to tel. szybko padal. Teraz mam juz sieciowke i nie ma problemu no i druga bateria ;]

ps: moglby ktos napisac jak wylaczyc PL znaki w smsach  ?tak by tel. automatycznie nie dodawal za mnie tych znakow ?
widzialem to gdzies na forum, ale mi umknelo i teraz nie moge znalezc...

*

koldasz

Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 12, 2009, 19:10:56 »
jedno pytanie a 2 tematy :).
pl w smsach ustawiasz w opcjach kont wybierz sms odznacz w  razie koniecznosci uzyj unicode. poprawianie twoich slow to ustawienia-wprowadzanie danych-2ga zakladka uzupelnianie wyrazow odznacz sugeruj wyrazy przy wprowadzaniu oraz odznacz autokorekte

*

Offline kejo

  • 25
Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 12, 2009, 21:20:56 »
koldasz: wprowadzenie danych w ustawieniach -o to chodzilo dzieki serdeczne : )

Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 16, 2009, 13:54:52 »
Witam!
Czy po pobraniu danych Xtra powinno pojawic sie jakies info?
U siebie klikam, nawet nie pojawia sie koleczko zajetosci i echo....(staram sie pobierac poprzez Wi-Fi)


Pozdrawiam
Przemek

*

koldasz

Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 16, 2009, 16:39:58 »
ale hihi to nie wykop.pl . mi nic nie pojawia sie jak pobiore xtra wiec chyba tak ma byc.

Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 16, 2009, 19:09:36 »
pytam, bo koledze na Etenie sie pojawia info do kiedy sa wazne dane ustawienia po pobraniu...
myslalem, ze tu tez tak powinno byc :)

*

Offline Havoc

  • *
  • 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i780
Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 08, 2009, 00:02:58 »
Przepraszam że "odśnieżam" (a co, zima jest :D )wątek, ale dziwi mnie że nagle przy połączeniu z AM i Google Maps chce mi się phon łączyć z GPRSem, a jak nie anuluje to pobiera dane bez pytania. Jak to powinno być, oraz czy to podlega opłacie u operatora (play) ?Google maps mi w pół minuty ściągnął prawie 500kb danych :(

*

koldasz

Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 08, 2009, 00:08:58 »
jak dla kolegi (phi ) <drwiacy>500kb to duzo to czas zmienic operatora . Tyle to to mi pobiera 10s sluchania chronixRadio aggression.

Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 03, 2011, 15:19:46 »
Zgodnie z tym co można znaleźć na stronie Auto Mapy porty powinny być poustawiane dokładnie tak jak poniżej.
Samsung i780, i900 (Omnia) - COM7, 4800 (programowy - COM7, sprzętowy - COM9)
Porty podane w nawiasach (dotyczy urządzeń z Windows Mobile) należy ustawić
w Start-> Ustawienia -> System -> [GPS/Zewnętrzny GPS].
W ustawieniach rozszerzonego systemu GPS -> XTRA trzeba włączyć a pobieranie automatyczne wyłączyć.

I musi działać...u mnie łączy się bardzo ładnie, satelitki telefon łapie po około10-20 sekundach. Mam też inną aplikację korzystającą z GPS gdzie korzystam z powyższych ustawień tj Speed Alarm i działa wyśmienicie.


*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: I780 Problem z GPS i GPRS
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 03, 2011, 20:49:22 »
eh ludzie...
ustawiasz port GPS w dwóch miejscach w WindowsMobile i nie zawsze musi być to tak, jak piszę na stronie Automapa.
co to jakaś wyrocznia jest ?

Kwestia jest taka, żeby być świadomym coś się ustawia,
więc:
Ustawienia>System>Zewnętrzny GPS(External GPS)
Zakładka Programy (Programs), ustawiasz sobie taki port, jaki później podasz programom które z GPS będą korzystały.
Omijamy zazwyczaj te, które są zajęte (skanery portów są dostępne, na i780 jest z tego co pamiętam chyba tylko COM1 i COM2 już zajęte przez system w domyślnej konfiguracji)
Zakładka Sprzęt (Hardware), tutaj ustawiasz port pod który jest przypisany fizycznie GPS wbudowany w telefon. Domyślnie jest on ustawiony na COM9 i tak zostaje! ostatecznie można sobie zmienić prędkość odczytu z portu (z tego co pamiętam szybciej niż 57600 nie ma co ustawiać bo i tak odbiornik więcej nie przekaże)
Ostatnia zakładka to Dostęp (Access) w której powinniśmy mieć zaptaszkowane, żeby automatycznie zarządzał GPS'em.
Jeśli odpalasz automapę, nonigps, google maps czy cokolwiek co chce mieć dostęp do GPS'a, to wskazuje mu się port ustawiony wcześniej dla Programów.
Zakładki sprzęt nie zmieniamy chyba że coś nam się popsuło, coś zmieniliśmy, nie pamiętamy co itp.

Jedyne co pozostaje jeszcze to możliwości ustawiania danych X-TRA do szybszego pobierania satelitek.

Cóż można więcej powiedzieć? Od chyba 4-ech lat tak żyję na takich ustawieniach, więc jeśli ktoś psioczy na onecie że mu coś nie działa, to znaczy że nie potrafi zastosować najprostszych instrukcji i kombinuje aż mu się psuje :P
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI