I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL

  • 108 Odpowiedzi
  • 35633 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline james_lerk

  • **
  • 152
  • Sprzęt: HTC DIAMOND + IPHONE 2G + HTC G1   ... tyle podobieństw ile róznic :)
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 10, 2009, 21:37:41 »
no to ja kto jest teraz z tym 6.1 pl ?
Dzisiaj mam oficjalną odpowiedź że nie ma na te chwile wm 6.1  PL do oficjalnej redystrybucji  dla partnerów  ( czyli chyba tych co te telefony w sieciach sprzedaja tak to rozumiem) > Czyli coś tu nie gra ?

Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 10, 2009, 21:46:21 »
To nie gra ze tak jak wyzej powiedzialem za 80zl chcieli mi wgrac wm6.1 ale EN no to nic zostaje czekanie an wasz rom PL:)

*

Offline pawwel

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i780
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 11, 2009, 10:47:06 »
Polecam sprubować 6.1 EN, naprzykład ten nowy gotowany na podstawie hl2, po jednym dniu użytkowania sprawuje się świetnie, zobaczymy jak dalej.

Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 11, 2009, 12:37:28 »
I jego sie wrzuca jak zwykły rom normalnie przy WM 6.0?? przez mirage?

*

Offline eldresso

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 11, 2009, 14:49:21 »
I jego sie wrzuca jak zwykły rom normalnie przy WM 6.0?? przez mirage?
jeśli gotowany to tak, jak chcesz oficjalny to najlepiej wgrać sobie wm6 en (odpowiednią wersję), a potem oficjalnego updatera odpalić.
ja wgrałem sobie oficjalnego wm6.1 poprzez mirage, a potem dla pewności jeszcze go updaterem poprawiłem  :smile:
SE P990i, SGH-i780, Kaiser, Desire, Desire Z - MIUI 2.2.3

*

Offline james_lerk

  • **
  • 152
  • Sprzęt: HTC DIAMOND + IPHONE 2G + HTC G1   ... tyle podobieństw ile róznic :)
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 15, 2009, 20:20:27 »
dobra skończylem w końcu w wolnym czasie translate   6.1 na pl . za pomoca kuchni probuje coś z tym zrobić, na wirtualu idzie git ale na zywca nie da rady, nie jestem w stanie poprawnie wrzucić paczki do sys. by sie nie rozlazła . Chlopaki z xda dostali cynk na razie jeden pracuje nad finalną wersją swojego romu wiec nie ma czasu,  drugi milczy, może tutaj koledzy pomoga jakoś ?  probuje  na HL1 bo mi tak poradzil inetriax3 z xda dev. ale jakoś sie nie klei . wywala krzaczki , podmiana gotowego pliku nie daje rady ( bo sie nie da za dużo żródeł ) ANY HELP>?
moj gg w razie co  5852188

poza tym kernel linux na i780 sportowany:):) pal licho że Kernel panic  mam co kazdą komp. ale idzie do przodu tym bardziej ze architektura podobna do tego co ma omnia wiec teoretycznie mozna gotowca skompliować z tej wersji, załozyłem sobie cel i postawie  pingiwna  na naszym sprzęcie:) zasadnicze pyt. tylko kiedy?:)

*

Offline wikiri

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • Najlepszy tel-zabawka i8000
  • Sprzęt: Samsung i8000
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 23, 2009, 09:00:44 »
Hejka,
Wgrałem sobie najnowszy PDXHL2

Do wiadomości każdego, kto się zastanawia nad wgraniem nowego oprogramowania: NIE WGRYWAJCIE

To się nie opłaca. Nowy soft nic nie poprawia, jedynie co można odczuć to to, że nieco szybciej reaguje.

Wszystkie błędy zostały a nawet pojawiło się więcej:
- dzwonek narasta niezależnie od ustawień;
- internet WIFI wpa-tsk nie działa mimo nowych sterowników;
- częste problemy z instalowaniem zwykłych programów, konflikty podczas instalacji;
- żadnych zmian w wyglądzie;
- GPS nic się nie poprawił, "działa" jak na zwykłym 6.0
- smsy nie mogą zostać poprawnie wysłane z sms-chat

Z przejścia na 6.1, mimo że jest to banalnie proste, nic nie zyskujemy.
Phone: i780 -> i900 omnia 8GB -> i8910 HD -> OMNIA 2
SanDisk 4gb

*

Offline Tomasz Urbanowicz

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E71 HTC Desire iPhone 3G
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 23, 2009, 10:08:43 »
Do wiadomości każdego, kto się zastanawia nad wgraniem nowego oprogramowania: NIE WGRYWAJCIE

To się nie opłaca. Nowy soft nic nie poprawia, jedynie co można odczuć to to, że nieco szybciej reaguje.

Poprawia:
1. Alarmy mozna ustawic aby dzwonily mimo wyciszonego telefonu.
2. IMAP został poprawiony.

Generalnie nie zauwazylem jakis konfliktow podczas instalacji programow o ktorych piszesz.
Chat sms dziala u mnie wysmienicie.

*

Offline zigrin

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i9000
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 23, 2009, 12:47:20 »
Jak wygląda sprawa polskojęzycznego oprogramowania na takim gotowanym ROMie? Wiadomo, że jest on po angielsku (chyba, że james_lerk coś upichci), a część aplikacji dostępna jest w języku polskim (np. Automapa) - czy mogą one działać po polsku? Czy nie ma problemów z kodowaniem znaków w programach?

*

Offline james_lerk

  • **
  • 152
  • Sprzęt: HTC DIAMOND + IPHONE 2G + HTC G1   ... tyle podobieństw ile róznic :)
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 23, 2009, 14:23:36 »
Hejka,
Wgrałem sobie najnowszy PDXHL2

Do wiadomości każdego, kto się zastanawia nad wgraniem nowego oprogramowania: NIE WGRYWAJCIE

To się nie opłaca. Nowy soft nic nie poprawia, jedynie co można odczuć to to, że nieco szybciej reaguje.

Wszystkie błędy zostały a nawet pojawiło się więcej:
- dzwonek narasta niezależnie od ustawień;
- internet WIFI wpa-tsk nie działa mimo nowych sterowników;
- częste problemy z instalowaniem zwykłych programów, konflikty podczas instalacji;
- żadnych zmian w wyglądzie;
- GPS nic się nie poprawił, "działa" jak na zwykłym 6.0
- smsy nie mogą zostać poprawnie wysłane z sms-chat

Z przejścia na 6.1, mimo że jest to banalnie proste, nic nie zyskujemy.



Pierwsza sprawa : nie wiem skad takie desperackie apele z tym "nie wgrywajcie " :)

" system nic nie poprawia  poza szybszym reagowaniem "  gdzie tutaj logika ?   P pierwsze nowy build SYS.  daje dużo ( dla nie wtajemniczonych poprawia tylko reagowanie ;)).
Stabilność to przede wszystkim, potem wydajność.  Kurcze to ine jest tylko jakis tam telefon z jakims tam programikiem do obsługi kontaktów czy smsów  i wow z kalwiaturą , to  jest zaawansowana zabawka i żal traktować ją jako  telefon do dzwonienia ( do tego  polecam coś z finlandii  na literkę n)  Tu masz kolego fundament ze słupem twrdo wkopany w ziemię i tylko od ciebie zalezy czy zbudujesz na tym dom czy namiot albo  zadaszenie. Po to jest system aby mozna było sobie w pleni spersonalizowac dla sowich potrzeb maszynkę.  nie ma czegoś w romie to jest  w  3rd software  i tyle.  Testowanie  gołego  WM  6.1 do i780   to bieda z nędzą, ale inna zabawa sie zaczyna jak dorzuciśz cośod siebie ze softu itp.

Tak aby nakierowac kolege  jak juz  bawi sie w testera to :
HL2 poprawił  doś widocznie  zużycie baterii ( nawet z 3G on)
ma zoptymalizowany SYS. pod katem własnie nie wystepowania konfliktów podczas instalacji softu wszelakiej masci, nie miałem  z tym problemow wogole.
Co do GPS  to w porownaniu do HE1  to jak to nie chodzi lepiej ? Toć  to jest widoczne gołym okiem! wystarczy gps tune  sobie wrzucic porownac ile łapie satelit kiedy fixa z zimnego ( bez XTRA GPS ) 
 sms  chat jest skopany to fakt   ale od czego jest inny soft?
 poza tym  w 6.0   pamieć  była wysysana  az miło . W HL 2 jakoś mnie i nie tak intensywniej to idzie .

Takze musze nie stety sie nie zgodzić z opinią ze nie warto.

juz tak bez osobistych przytyków ale   stare polskie powiedzienie coś mowi "  kiepskiej baletnicy  nawet rąbek od spódnicy ....."

Co do   langa pl pod ugotowany rom z xda -dev.  Kto mi pomoże to wpasować w  ROM  tego ozłoce :)  NIE moge tego poprawnie  zrobic( nie umiem ?  brak mi cierpliwości czasu? )  HELP !!!!
ja to mi sie uda to koncze z grzebaniem   już na wm  tylko zabawy ciąg dalszy z pingwinem na i780. Jak kogos interesuje moge podelsc screeny z  haretem i   shellem   ktory nie  pokazuje juz  kernel panic :) ( poszedłem na łatwizne  i pod omnie  znalazłem i teraz to  przerabiam na nasza modłę ) W zaiazku z tym jeden   i780  pojdzie pod nóz jak kogos interesuje to mowic smiało , dla kolegów z forum po taniosci :)

Ps . ktoś z kolegów na gg mi pisal wz pewnymi porblemami,  jakby co caby. z ustawieniami   poprawilem moge podełac albo powklejać jak woli.   

ps 2 przepraszam za byki  ale z telefonu pisze :)





*

Offline eldresso

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 23, 2009, 14:31:04 »
Jak wygląda sprawa polskojęzycznego oprogramowania na takim gotowanym ROMie? Wiadomo, że jest on po angielsku (chyba, że james_lerk coś upichci), a część aplikacji dostępna jest w języku polskim (np. Automapa) - czy mogą one działać po polsku? Czy nie ma problemów z kodowaniem znaków w programach?
Automapa działa bez problemów. co do reszty nie jestem pewien, bo używałem przez chwilę Spb pocket plus i mobile shell - działały bez problemów, jednak przerzuciłem się na wersję eng. ciężko było mi się przyzwyczaić do przeskoków z jednego języka na drugi.
wpisywanie polskich znaków również działa poprawnie.
SE P990i, SGH-i780, Kaiser, Desire, Desire Z - MIUI 2.2.3

*

Offline zigrin

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i9000
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 23, 2009, 15:07:41 »
Automapa działa bez problemów. co do reszty nie jestem pewien, bo używałem przez chwilę Spb pocket plus i mobile shell - działały bez problemów, jednak przerzuciłem się na wersję eng. ciężko było mi się przyzwyczaić do przeskoków z jednego języka na drugi.
wpisywanie polskich znaków również działa poprawnie.
Dziękuję, ucieszyłeś mnie :) W większości programów polski mi na nic, ale są takie (jak np. wspomniana Automapa) gdzie jest on znacznie wygodniejszy :)

*

Offline eldresso

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 23, 2009, 18:09:55 »
jest to jedyny program w pl jaki mam w telefonie. jakoś tutaj nasz język bardziej mi pasuje  :smile:
jeszcze jedna opcja jest po naszemu. jeśli w Regional settings zmienisz na pl to kalendarz (dni tygodnia, miesiące) i wtyczka today pokazująca datę na głównym ekranie będzie po polsku  :shock:
SE P990i, SGH-i780, Kaiser, Desire, Desire Z - MIUI 2.2.3

*

Offline zigrin

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i9000
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 24, 2009, 08:25:23 »
jest to jedyny program w pl jaki mam w telefonie. jakoś tutaj nasz język bardziej mi pasuje  :smile:
jeszcze jedna opcja jest po naszemu. jeśli w Regional settings zmienisz na pl to kalendarz (dni tygodnia, miesiące) i wtyczka today pokazująca datę na głównym ekranie będzie po polsku  :shock:
O, i całkiem miło. Chyba jak będę miął chwile to sobie potestuję.
Dzięki jeszcze raz :)

*

Offline Smdp

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: samsung i780 wm 6.5 pl 8gb
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 28, 2009, 20:40:26 »
Drodzy mam pytanie chcę wgrać ten Rom v4u na i780 ale link nie działa i w związku z tym mam pytanie czy ktoś z was ma może ten Rom.
Wgrywałem wiele Romów na ten telefon ale to jeszcze nie to i dlatego chce tego romu spróbować.
Liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam.

*

Offline andrzej75

  • 12
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 29, 2009, 12:07:47 »
Witam wszystkich

Chciałbym się zapytać czy WM 6.1 PL z tej stronki http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=123575.0 będzie działał na i780

Pozdrawiam wszystkich

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 29, 2009, 12:44:39 »
Witam wszystkich

Chciałbym się zapytać czy WM 6.1 PL z tej stronki http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=123575.0 będzie działał na i780

Pozdrawiam wszystkich
nie
poczytaj o romach tylko w tym  dziale i780
rom z innego PPC nie będzie działał

*

Offline DiMiQ

  • 17
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 21, 2010, 22:25:22 »
Panowie potrzebuje pomocy. Gdy chce żeby znalazło mi telefon to pisze PDA Device not found ;// a robie każdym sposobem jak pisze i nic ;/ co zrobić ????

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: I780 - nieoficjalny WM 6.1 - TUTORIAL
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:43:35 »
Kup sobie pampersa.
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw