i780 - kilka pytan

  • 17 Odpowiedzi
  • 5719 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

i780 - kilka pytan
« dnia: Luty 24, 2012, 20:52:00 »
Witam!
..i od razu sorry za niezbyt udany tytul tematu - ale jakis sensowniejszy nie przyszedl mi do glowy :)
Uzywam i780 juz od dawna i trzyma sie niezle, wiekszych problemow tez nie sprawia, ale za to ma kilka denerwujacych przypadlosci, z ktorymi wprawdzie mozna zyc ale bez ktorych zylo by sie prawdopodobne lepiej :) Moze ktos z was bedzie wiedzial:
- Bluetooth: telefon jest sparowany z z urzadzeniem glosnomowiacym w samochodzie, dziala wysmienicie, automatycznie laczy sie i rozlacza kiedy trzeba, klopot jednak w tym ze zawsze przy tym wlacza sie wyswietlacz. Jest jakis sposob na to zeby robil to "po cichu"?
- Klawiatura ekranowa: nawet przy ukrytej pozostaje na dole ekranu przelacznik pozwalajacy ja wysunac; przy aplikacjach dzialajacych na "full screen" bywa to irytujace. W moim przypadku poszkodowanym jest Mobipocket - ten wihajster zaslania mi kilka linijek tekstu na dole. Jak sie tego pozbyc?

Z gory dzieki za zainteresowanie :)
Pozdrawiam

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2012, 21:20:53 »

- Bluetooth: telefon jest sparowany z z urzadzeniem glosnomowiacym w samochodzie, dziala wysmienicie, automatycznie laczy sie i rozlacza kiedy trzeba, klopot jednak w tym ze zawsze przy tym wlacza sie wyswietlacz. Jest jakis sposob na to zeby robil to "po cichu"?

Przyłączam się do tego pytania. Strasznie wyczerpuje to baterię i w związku z tym przeszedłem na słuchawkę bluetooth, co nie jest zbyt wygodne niestety.

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2012, 22:56:45 »
jeśli chodzi o klawiaturę to chyba trzeba szukać programiku do chowania paska dolnego.
próbowałem z NullKeyboard (NullKB), ale nie wiem czy to jest to, czego szukacie (też używam Mobipocket i mnie to wnerwia)....
niestety zapomniałem sprawdzić z tym programikiem czy jest lepiej w Mobipocket, bo instalowałem go do czegoś innego
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2012, 10:49:47 »
NullKB nie dziala, juz probowalem. Klawiatura wprawdzie sie nie pojawia, jesli ten przelacznik nadal tam jest.
Ale przy okazji jesli uzywasz Mobipocketa: ktorym przyciskiem cofa sie strone? Jakos nie udalo mi sie tego wykombinowac.. ;)

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2012, 11:35:35 »
w opcjach jest ustawianie klawiszy. ustawiłem sobie tam zarówno pełny ekran jak i przewijanie stron
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2012, 11:40:57 »
Odnośnie mobipocket reader, nie za bardzo wiem o co Ci chodzi. Sam go używam i w trybie pełnoekranowym oprócz tekstu pojawia się tylko pasek postępu czytanej książki. Nie wiem, może to kwestia posiadanej wersji programu - u mnie jest zainstalowany v.5.3 - Build 582.

Strony zmieniam dotykając ekranu:
- dotyk w prawej części ekranu przewija stronę do przodu
- dotyk w lewej części przewija stronę do tyłu
Taka metoda oszczędza baterię, bo nie podświetlają się na darmo przyciski.

Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2012, 16:43:07 »
Moze faktycznie bede musial zmienic wersje, bo moj Mobipocket na dotkniecia ekranu nie reaguje wcale i nie przejmuje sie tez ustawieniami klawiszy. Za to hardwarowa spacja przesuwa strone do przodu, enter wlacza/wylacza pelny ekran a 0+ uruchamia auto scroll :)

[edit]Rzeczywiscie, mialem wersje dla WM smartphone a trzeba bylo od razu instalowac dla WM pocket PC. Jeden problem z glowy: display reaguje jak trzeba a i ten klawiaturowy wylacznik znikl. Dzieki :)

Gdyby tak ktos jeszcze cos z tym BT wymyslil.. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 16:58:38 wysłana przez Billy »

*

Offline rush111

  • 36
  • Sprzęt: Samsung i780 , HTC Wildfire , HTC Desire , i780
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2012, 13:09:15 »

- Bluetooth: telefon jest sparowany z z urzadzeniem glosnomowiacym w samochodzie, dziala wysmienicie, automatycznie laczy sie i rozlacza kiedy trzeba, klopot jednak w tym ze zawsze przy tym wlacza sie wyswietlacz. Jest jakis sposob na to zeby robil to "po cichu"?

Przyłączam się do tego pytania. Strasznie wyczerpuje to baterię i w związku z tym przeszedłem na słuchawkę bluetooth, co nie jest zbyt wygodne niestety.

Witam .
Też używam w samochodzie BT i po zainstalowaniu programu S2Unlock i ustawieniu w nim czasu włączenia ekranu na 10 sek. w momencie parowania urządzeń , rozłączania etc. ekran zapala się tylko na ten czas ustawiony w S2U . Ponadto fajnie działa jako program do sprawdzania godziny ;) tj. w ustawieniach systemowych mam włączoną opcję wybudzania telefonu dowolnym przyciskiem i po naciśnięciu czegokolwiek mam dużą godzinę na ekranie , który po chwili sam gaśnie .
Pozdrawiam .

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2012, 18:58:29 »
Na i780 na każdym systemie idealnie sprawdza się Alreader. Można dużo hotkeyow przypisać, full screen działa idealnie, jest darmowy, czcionki mozna dowolnie modyfikować (grubość, wielkość, format, rodzaj etc).
Ogólnie polecam :)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 19:00:30 wysłana przez mikkuss »
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2012, 20:01:00 »

- Bluetooth: telefon jest sparowany z z urzadzeniem glosnomowiacym w samochodzie, dziala wysmienicie, automatycznie laczy sie i rozlacza kiedy trzeba, klopot jednak w tym ze zawsze przy tym wlacza sie wyswietlacz. Jest jakis sposob na to zeby robil to "po cichu"?

Przyłączam się do tego pytania. Strasznie wyczerpuje to baterię i w związku z tym przeszedłem na słuchawkę bluetooth, co nie jest zbyt wygodne niestety.

Witam .
Też używam w samochodzie BT i po zainstalowaniu programu S2Unlock i ustawieniu w nim czasu włączenia ekranu na 10 sek. w momencie parowania urządzeń , rozłączania etc. ekran zapala się tylko na ten czas ustawiony w S2U . Ponadto fajnie działa jako program do sprawdzania godziny ;) tj. w ustawieniach systemowych mam włączoną opcję wybudzania telefonu dowolnym przyciskiem i po naciśnięciu czegokolwiek mam dużą godzinę na ekranie , który po chwili sam gaśnie .
Pozdrawiam .

Tak, też mam S2unlock, a dawniej nie miałem i faktycznie może to przynieść jakąś oszczędność baterii.

Problem w tym, że telefon się włącza nie tylko w czasie parowania, czy odbierania połączenia, sms'a itp. U mnie włącza się co kilka minut (z tego co pamiętam, to może nawet częściej) bez konkretnego powodu. Nie wiem z czym to powiązać - może sprawdza siłę sygnału, stan baterii, a może zaświeca się przy zmianach BTS-ów. Nie wiem, ale jak używałem tego zestawu, to czasami telefon nie wytrzymywał bez ładowania do końca dnia.

Tak sobie myślę, że wina może leżeć bardziej po stronie zestawu głośnomówiącego niż po stronie telefonu. Zestaw mam dosyć stary, bo przekładam go między samochodami. Producentem jest firma Siemens i jak miałem telefon Siemensa, to nie było problemów. Później miałem 2 samsungi i jeden nie chciał za bardzo działać (nie było słychać, zawieszał się itp.), a i780 świecił się prawie cały czas.

Chętnie przeczytam jeszcze jakiejś rady na ten temat.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 20:02:57 wysłana przez niezmierny »

Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2012, 19:59:15 »
Na i780 na każdym systemie idealnie sprawdza się Alreader
Pewnie i tak, ale - przyzwyczajenie to druga natura. Uzywam MP od tak dawna ze nie chce mi sie niczego innego sprawdzac :)

Gdzie mozna znalezc ten S2unlock? Google wyrzuca tylko mase smieci..

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2012, 23:05:16 »
Acha, S2U2 znajduje sie juz latwiej, dzieki :)
Tylko ze teraz kiedy juz zaczalem grzebac w telefonie zrobilem mu z rozpedu update romu na prezentowany tu w innnym watku Heinekena ( a bylo sie bawic? ) :) Wyglada dosc zabawnie, w kazdym razie duzo ciekawiej niz ten oryginalny a i najwyrazniej tez S2U2 albo cos podobnego jest tam zintegrowane. Na razie nie znalazlem tylko mozliwosci zmiany jego ustawien; gdzies pewnie beda schowane. W kazdym razie ta aplikacja faktycznie troche pomaga: ekran wprawdzie sie zapala ale nic sie przypadkiem nie przyciska podczas noszenie sluchawki w kieszeni. A to juz duzy plus.
THX za rady

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2012, 10:29:07 »
ok.. do znawcow Mobipocketa.
dlugo staralem sie go uzywac, ale:
przeinstalowalem go na wersje PocketPC i nie wiem jak ustawic klawisze inne niz sprzetowe (czyli zwykle literki cyferki a nie tylko koperta czy satelita).
kiedys byl programik ktory chyba pomagal w takich przypadkach, albo moze jest jakies inne rozwiazanie?

nastepnie. staram sie czytac na telefonie Wiedzmina (co by nie bylo, na polce stoi zarowno kolekcja w wersji papierowej, jak i obydwie czesci gry).
co dojde do np. siodmej strony, klikam nastepna, to wracam na poczatek.
czy to wina zlej konwersji do pliku html ktora zrobilem w Mobipocket na PC?
sprobuje z tym alreaderem o ile sie nie okaze ze potrzebne sa kolejne konwersje.

na koniec... czy sa ciekawe czytniki ebookow na i780 ktore czytaja dzisiejsze popularne formaty z e-readerow, aby nie trzeba bylo konwersji dokonywac?
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2012, 11:31:04 »
ok Edmun, zrób tak:
1. Odinstaluj mobipocket z telefonu
2. Rozumiem, że masz zainstalowany mobipocket na PC? Jeśli nie, to zainstaluj go sobie.
3. Jeśli masz w mobipocket dodane urządenie (i780), to je usuń z powiązanych urządzeń.
4. Dodaj do biblioteki programu na PC posiadane książki. Mogą być różne formaty - samo się przekonwertuje.
5. Mając odpalony na PC mobipocket, podłącz kabelkiem i780 do PC i pozwól, aby program się zainstalował automatycznie.
6. Później zostaniesz zapytany, czy można przenieść bibliotekę z PC na i780.
7. Ciesz się działającym czytnikiem e-booków na i780. Moim zdaniem bardzo dobrym.

Odnośnie konfigurowania klawiszy do zmiany stron, to jeśli jest zainstalowana prawidłowa wersja, przewijanie stron jest domyślnie ustawione na dotyk ekranu. Tak jak wcześniej pisałem - dotykając prawej strony ekranu, przewijasz na następną stronę, dotykając lewą stronę ekrant - cofasz się o jedną stronę. Jest to bardzo wygodne i nie włącza podświetlenia klawiszy. Jeśli chodzi o inne "literki", to faktycznie na forum gdzieś był sposób na sterowanie grami poprzez klawisze, ale nie pomogę, bo nie wiem nic o tym.

Powodzenia


*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2012, 19:38:08 »
tak czy siak, wielkie dzieki. nie wiedzialem ze program obsluguje tak ladnie synchro.
o klawisze bardziej sie staralem aby miec pod reka dodawanie zakladek, czy chocby szybkie przelaczanie wielkosci czcionki czy fullscreen. mam pewne przyzwyczajenia z roznych programow i w kazdym ustawiam te same przyciski aby mi sie nie mylilo.
no nic. majac czas bede kombinowal dalej, zona mi tylko wypomina ze spedzam wiecej czasu z telefonem niz z nia :D (a i780 mam juz bardzo bardzo dlugo i cos czuje ze w przyplywie gotowki kupie nastepnego swojej zonie)
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 31, 2012, 14:35:03 »
A na 6.5 Heinekena wie ktoś może jak pozbyć się powiększonego menu po kliknięciu na górny pasek? I tak jest myszka w i780 wiec takie rozwiązanie nie ma sensu.

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: i780 - kilka pytan
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 31, 2012, 16:56:20 »
To jest natywne UI z WM 6.5.3 który jest zrobiony pod palcowanie, także tego nie usuniesz. Sprawdź sobie 6.5.1 w wykonaniu heinekena.
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw