i780 - jaki rom???

  • 49 Odpowiedzi
  • 25317 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 07radek

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • praca w logistyce
  • Sprzęt: iphone 3GS
i780 - jaki rom???
« dnia: Luty 13, 2009, 19:40:26 »
Witam
Jestem nowym posiadaczem tego urządzenia i zastanawiam się na jaki zmienić standardowy rom. Gdybyście byli tak pomocni i opisali jakie macie romy wraz z ich plusami i minusami. Myślę że taka informacja przydałaby się wszystkim nowym posiadaczom tego pda

*

speede

Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2009, 17:20:59 »
Witam
Na oryginalnym długo nie podziałałem, próbowałem V5U 96 dpi - fajny, ale coś mi się zaczął zawieszać przy zmianie głośności (możliwe, że na skutek działania programu Cyberhorse AutoFlight). Obecnie mam V4U Final 96dpi z dodatkami od użytkownika EFN z XDA (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=409258). Jedyny problem jaki zauważyłem, to niedokładność wskazania poziomu baterii na pasku i niemożliwość ustawienia wyświetlania procentowego stanu baterii (zainstalowałem Ariel Battery i mam dobre wskazanie z procentami). Przez pół dnia miałem CBHE1, ale 128 dpi mi nie odpowiada. :)

*

Offline 07radek

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • praca w logistyce
  • Sprzęt: iphone 3GS
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2009, 13:12:54 »
Ja zastanawiam się nad tym romem: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=478709
Co o nim myślicie?

*

nyczaj100

Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2009, 14:59:44 »
Ja mam teraz I780PDXHL2 z http://smartmobile.pl/soft-hl2-dla-samsunga-i780-z-updaterem-exe (jest updater EXE dla XP i Visty). Oczywiście aby zainstalować go na PDA sprzedawanych w Polsce trzeba zmodyfikować rom w edytorze szesnastkowym. Ściągamy program HxD http://mh-nexus.de/en/hxd/ a następnie po zainstalowaniu otwieramy go. Potem otwieramy w nim rom i idziemy na koniec. Tam zobaczymy wersję (ja miałem I780DX) i musimy ją zmienić na taką, jaką mamy. Przykładowo mając I780CBHE1 musimy zamiast DX wpisać nasz CB. Inaczej updater EXE krzyczy "Incorrect software version". Zapisujemy zmiany i zamykamy Hxd. Teraz uruchamiany updater EXE (potrzebujemy uprawnień administratora) i powinno się wgrać (updater widzi, że wersja softu w telefonie sie zgadza i leci).

Nie wspominam, choć powinienem, że przed upgrade telefonu nalezy spojżeć krytycznie na nasz Windows. Jesli jest niestabilny lepiej przeinstalować a na kompie stacjonarnym zadbać o podłączenie do UPS (w razie braku prądu). Jesli updater EXE zacznie wgrywać, ale po wydaniu polecenia resetowania i wejścia w tryb Emergency powie, że został przekroczony czas odpowiedzi i nie zacznie zapisywać trzeba przeinstalowac driver USB. W Viscie proponuję też usunąć sterownik Vista RUU o ile był wcześniej zainstalowany,  używany do wgrywania softu przez Mirage (z tym driverem Mirage chodzi w Viście, trzeba go uruchomic z prawami administratora, bo inaczej Mirage nie zapisze na dysku C plików przy wgrywaniu loader+pda+phone).

Jako ciekawostkę dodam, że udało mi się zrobić upgrade z polskiego WM 6 CBHE1 do WM 6.1 PDXHL2 na laptopie z Windows 7 Beta 1 build 7000. Dla niektórych upgrade fona na windowsie w wersji beta to zupełne szaleństwo, ale poszło OK, co udowadnia wysoką jakość kodu nowej siódemki.

*

Offline eldresso

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2009, 15:11:07 »
Cytuj
Nie wspominam, choć powinienem, że przed upgrade telefonu nalezy spojżeć krytycznie na nasz Windows. Jesli jest niestabilny lepiej przeinstalować a na kompie stacjonarnym zadbać o podłączenie do UPS (w razie braku prądu).
z tym się nie zgodzę. nie wiem czy wszystkie samsungi, ale i780 nawet gdy nie powiedzie się aktualizacja lub zmiana softu zawsze da się odpalić w emergency mode. wiem to z własnego doświadczenia. kilkukrotnie mi się tak zdarzyło i nie było żadnych problemów  :proud:
no i kto będzie od nowa windę instalował tylko po to żeby wgrać nowy soft do telefonu. nie wspominaj już nawet o ponowne konfiguracji i reinstale obecnych wcześniej programów.
co do polecanego softu to obecnie mam oficjalnego wm6.1 PBVHK1 (128dpi) i nie narzekam. jeśli komuś nie pasuje 128dpi zawsze można zainstalować realVGA i mieć te 96dpi
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2009, 15:13:18 wysłana przez eldresso »
SE P990i, SGH-i780, Kaiser, Desire, Desire Z - MIUI 2.2.3

*

nyczaj100

Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2009, 16:47:19 »
Co do ewentualnej reinstalacji miałem na mysli skrajne problemy z Windowsem. Natomiast zgadzam się z tym, że I780 na szczęście trudno zepsuć i niemal zawsze da sie naprawić po niepowodzeniu przy wgraniu softu.

*

Offline james_lerk

  • **
  • 152
  • Sprzęt: HTC DIAMOND + IPHONE 2G + HTC G1   ... tyle podobieństw ile róznic :)
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2009, 20:00:50 »
Ja mam teraz I780PDXHL2 z http://smartmobile.pl/soft-hl2-dla-samsunga-i780-z-updaterem-exe (jest updater EXE dla XP i Visty). Oczywiście aby zainstalować go na PDA sprzedawanych w Polsce trzeba zmodyfikować rom w edytorze szesnastkowym. Ściągamy program HxD http://mh-nexus.de/en/hxd/ a następnie po zainstalowaniu otwieramy go. Potem otwieramy w nim rom i idziemy na koniec. Tam zobaczymy wersję (ja miałem I780DX) i musimy ją zmienić na taką, jaką mamy. Przykładowo mając I780CBHE1 musimy zamiast DX wpisać nasz CB. Inaczej updater EXE krzyczy "Incorrect software version". Zapisujemy zmiany i zamykamy Hxd. Teraz uruchamiany updater EXE (potrzebujemy uprawnień administratora) i powinno się wgrać (updater widzi, że wersja softu w telefonie sie zgadza i leci).

Nie wspominam, choć powinienem, że przed upgrade telefonu nalezy spojżeć krytycznie na nasz Windows. Jesli jest niestabilny lepiej przeinstalować a na kompie stacjonarnym zadbać o podłączenie do UPS (w razie braku prądu). Jesli updater EXE zacznie wgrywać, ale po wydaniu polecenia resetowania i wejścia w tryb Emergency powie, że został przekroczony czas odpowiedzi i nie zacznie zapisywać trzeba przeinstalowac driver USB. W Viscie proponuję też usunąć sterownik Vista RUU o ile był wcześniej zainstalowany,  używany do wgrywania softu przez Mirage (z tym driverem Mirage chodzi w Viście, trzeba go uruchomic z prawami administratora, bo inaczej Mirage nie zapisze na dysku C plików przy wgrywaniu loader+pda+phone).

Jako ciekawostkę dodam, że udało mi się zrobić upgrade z polskiego WM 6 CBHE1 do WM 6.1 PDXHL2 na laptopie z Windows 7 Beta 1 build 7000. Dla niektórych upgrade fona na windowsie w wersji beta to zupełne szaleństwo, ale poszło OK, co udowadnia wysoką jakość kodu nowej siódemki.

Jak rany  po co tyle kombinacji ?  Jaki niestabilny system ? do czego niestabilny jest XP ? do wgrywania ROMU ? Jezeli pracujesz w matlabie  albo sofcie rodem z CAM  to oczywsicie ze xp bedzie niestabilny, ponieważ  soft ten potrzebuje zarówno pamieci Ram jak i dobrze zaadresowanej wirtualnej . wtedy masz szanse na to że ci sie cos sypnie. Po co komplkowac życie?  po sieci oraz na tym forum jest opisanych krok po kroku procesów instalacji bez kombinacji z modyfikacjami w edytorze szasnastkowym.  Gdybym był laikeim i teraz poraz pierwszy czytał Twoja instrukcję to za żadne skarby nie podjąlbym sie flashowania i780, ze strachu oczywiście.
W normalnej procedurze  wgrywania zwyklego obywatela interesuje tylko to aby: bateria była dostatecznie naladowana na 70 % min  ( ja to robiłem juz przy 20 procentach  i mniej nawet ale kwestia  zuzycia baterii oraz  mocnych nerwów też robi sowje:)) a poza tym  poszukac rom HK1 cały najlpeiej z rdiem i bootloderem, wrzucic przez MIRAGE  a potem uruchamiasz updatera exe  z HL2  i robisz wsio zgodnie z instrukcja co pokazuje na ekranie i .... po sprawie.
Nie straszmy sie wzajemnie, upraszczajmy sobie zadanie i bedzie to działało na naszą korzyć  i innych.
W dziale I780 jest wszystko od A do Z i tylko jak to kolega jeden tuaj pisal ....czytac!!!!!!!!!!!
Experymentować tez można ale to nie zawsze jest dobre , zwlaszcza jak nie wiemy co robimy, ale:  z moich doświadczen wynika że HL2 jest ok ale złapałem pare bugów, HL1 jest nieco lepszy  . najfajnijesze są te z xda dev .  bo 96 dpi juz native nie trzeba kombinowac z real VGA ( osobiscie wole gotowca:) przynajmnije nie rozlazi mi sie czascem cos tam ) ale do tego wrzucisz nowsze radio , nowszy wifi driver i msasz system skrojony prawie pod siebie . Prawie ponieważ nigdy tak naprawde nie bedziesz zadowolony poki sam sobie nie skleisz calości.

szacuneczek

*

Offline Tomasz Urbanowicz

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E71 HTC Desire iPhone 3G
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2009, 11:06:40 »
z moich doświadczen wynika że HL2 jest ok ale złapałem pare bugów, HL1 jest nieco lepszy  .
Jakich bugów? W czym HL1 jest nieco lepszy?

*

Offline james_lerk

  • **
  • 152
  • Sprzęt: HTC DIAMOND + IPHONE 2G + HTC G1   ... tyle podobieństw ile róznic :)
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2009, 12:53:59 »
N to dobre pytanie czy lepszy:) Generlanie  musialbym miec zarówno jeden jak i drugi system przez minimum 2 miesiące   bez przerwy  by powiedziec ile jak  jest szybszy.  Szczegóły  i niedocaiganieca czasme wychodza przypadkiem, wiec zwracaem potem w nastepnych relase wlasnie na tego typu   problemy . Tak więc w HL2   nie dokońca bateria pokazuje  stan zuzycia zgodny z faktycznym,  mialem przypadki  tzw pływania wskazań czyli  pokzuje mi 50 ptrocent a za 10 minut 70 % , tego nie bylo na leciwym aczkowleik polskim E1  no i HL1. poza tym w HL 2  zrywa mi polączenie  w po wifi   cyklicznie wręcz po jakims czasie. Ale  jak sobie ugotowalem rom ze sterownikiem z HL1   bez wgrywania żadnych fixów  itp łatek jest super. nastepna sprawa  w HL2   adresowanie ustawien GPS .   We wczesniejszych romach  nie ma z tym porblemu automatycznie to wszystko śmiga obojetne co by sie nie zrobilo.  W HL2  jakoś utwienia na auto  nie dzialają tak fajnie  ( automapa  i itomtom czy igo   jest git )  ale jak wykorzystujesz tel. z innym softem   np do trackingu czy  chociazby  MASPware GPSmeter   to juz sie zaczynają porblemy.

tak wiec hybrydy  jednak lepiej dzialają  HL1 z radiem  z HL2   jest fajno  kupiłem drugiego samsunga  na allegro specjalnie do  tesotwania i grzebanai wiec moge testowac jakby co jak tylko przyjdzie


*

Offline 07radek

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • praca w logistyce
  • Sprzęt: iphone 3GS
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2009, 11:27:32 »
A istnieje jakiś rom do i780 w postaci kuchenki?

Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2009, 12:37:59 »
Witam,

Zamieniłem Tośkę na I780 i niestety ekran jest trudny do przełknięcia - stąd pomysł zmiany romu (aktualnie jest oryginalny, niebrandowany samsunga). Wyczytałem na naszym forum, że są problemy z instalacją realvga i postanowiłem zarzucić coś co odrazu będzie miało zaimplementowane 96DPI.

Z tego co znalazłem to rozumiem to jedynie rom z xda evolution czy jakoś tam ma natywne 96dpi - te dwa najnowsze HLC1 i 2 są standartowo na 128.

Ogólnie co byście polecili z praktyki - chciałbym aby było prosto i bez zbytnich kombinacji (czytałem, że z HLC2 są drobne problemy), no i dobrze aby było odrazu 96 dpi, żeby nie trzeba było nic doinstalowywać - czyli wychodzi na ten rom Evolution v5 96 dpi z xda, macie jakieś inne sugestie? Czy mogę odrazu jechać Miragem z tego co mam aktualnie (samsungowe 6.0) i upgradować jedynie pda (zostawiając stare wersje boota i radio) - czy może lepiej to uaktualnić odrazu także (jest jakiś lepszy zasięg itd)... Rozumiem, że nie trzeba nic kombinować z hex edytorem jak to ktoś opisywał na xda tylko Mirage i jazda (jakoś zbyt wiele opinii jest na ten temat i mam lekkie rozdwojenie)

Jeśli byście sugerowali inny rom (bez natywnego 96 dpi) to czy bezproblemowo można na nim będzie zainstalować 96 dpi i realvga? (na xda pisali, że jakieś pierdoły się wysypują cały czas)

Poprostu chcę zrobić jeden flash poinstalować wszystko co muszę na ten telefon i zapomnieć o zmianie romu na długi czas.

Jeśli chodzi o pytanie kolegi powyżej to widziałem kuchnię do i780 na xda.

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2009, 15:30:01 »
A skąd można pobrać oficjalny, najnowszy, niebrandowany ROM z językiem polskim dla i780 ? Gdzieś na stronach Samsunga to jest? Prosze o jakiś link  :wink:
Bo ja znalazłem tylko to http://www.samsungmobile.com/support/i780/index.jsp ale tam nie ma wyboru polski, wiec chyba tam nic nie znajde?

PS. A czy warto wogole mysleć o przesiadce na WM 6.1? Bo troche szkoda mi wywalac polski język, a nie jestem pewnien czy ten 6.1 jest o tyle lepszy zeby sobie zaprzątać nim głowę? :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 21:54:48 wysłana przez DjDario »

*

Offline darekpiecz

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2009, 00:31:52 »
Ja z kolei poszukuję ROM-u  HL1, bądź HL2, może być sam phone. Możecie mi coś podpowiedzieć. Sporo tego jest na xda ale już mi sił nie starcza zaciągać i sprawdzać, Może ktoś z Was już to przerabiał. Poproszę wówczas o linka.

Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2009, 15:46:59 »
Pisząc oryginalny niebrandowany rom samsunga, miałem na myśli taki, który jest odrazu po kupieniu urządzenia na "wolnym rynku", a nie od operatora.

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na moje pytania?


*

Offline james_lerk

  • **
  • 152
  • Sprzęt: HTC DIAMOND + IPHONE 2G + HTC G1   ... tyle podobieństw ile róznic :)
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2009, 20:21:22 »
Pisząc oryginalny niebrandowany rom samsunga, miałem na myśli taki, który jest odrazu po kupieniu urządzenia na "wolnym rynku", a nie od operatora.

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na moje pytania?



Na ten czas  najnowszy jest HL2 jest jedyny oficjalny najnowszy od samsunga i tylko ENG .  Natywnie ma 128 dpi  zreszta jak wszystkie oficjalne , co  realvga , to faktycznie czasem ma jakis porblem potrafi sie wyłozyc pokazuje krzaczki na ekranie , dlatego aby sobie zaoszczędzic porblemów  poszukaj na xda   romu na bazie  hl2 z natywnym 96 dpi i masz po problemi
teraz tam sie dośc duzo dzieje  wierc napewno znajdziesz. nawet  powiem wiecej ze nie ktre rzeczy które miały porblem z ruszeniem nawet pod real VGa   na tym natywnym  96 dpi ida bez problemu.  ale nie dam głowy że  akurat tego czego będziesz uzywał nie będzie miało prob;emów

Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2009, 07:22:02 »
james_lerk dzieki za odpowiedz. czy mozesz mi jeszcze powiedziec jak to jest z tym mirage, moge zmienic samo pda z podstawowego na hlc2 i nic nie trzeba kombinowac?

*

Offline zigrin

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i9000
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2009, 08:32:48 »
james_lerk dzieki za odpowiedz. czy mozesz mi jeszcze powiedziec jak to jest z tym mirage, moge zmienic samo pda z podstawowego na hlc2 i nic nie trzeba kombinowac?

Możesz zmienić, ale polecam zmienić też eboota i phone :)

Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2009, 12:14:27 »
thx!

Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2009, 08:20:28 »
Ja mam teraz I780PDXHL2 z http://smartmobile.pl/soft-hl2-dla-samsunga-i780-z-updaterem-exe (jest updater EXE dla XP i Visty). Oczywiście aby zainstalować go na PDA sprzedawanych w Polsce trzeba zmodyfikować rom w edytorze szesnastkowym. Ściągamy program HxD http://mh-nexus.de/en/hxd/ a następnie po zainstalowaniu otwieramy go. Potem otwieramy w nim rom i idziemy na koniec. Tam zobaczymy wersję (ja miałem I780DX) i musimy ją zmienić na taką, jaką mamy. Przykładowo mając I780CBHE1 musimy zamiast DX wpisać nasz CB. Inaczej updater EXE krzyczy "Incorrect software version". Zapisujemy zmiany i zamykamy Hxd. Teraz uruchamiany updater EXE (potrzebujemy uprawnień administratora) i powinno się wgrać (updater widzi, że wersja softu w telefonie sie zgadza i leci).

Nie wspominam, choć powinienem, że przed upgrade telefonu nalezy spojżeć krytycznie na nasz Windows. Jesli jest niestabilny lepiej przeinstalować a na kompie stacjonarnym zadbać o podłączenie do UPS (w razie braku prądu). Jesli updater EXE zacznie wgrywać, ale po wydaniu polecenia resetowania i wejścia w tryb Emergency powie, że został przekroczony czas odpowiedzi i nie zacznie zapisywać trzeba przeinstalowac driver USB. W Viscie proponuję też usunąć sterownik Vista RUU o ile był wcześniej zainstalowany,  używany do wgrywania softu przez Mirage (z tym driverem Mirage chodzi w Viście, trzeba go uruchomic z prawami administratora, bo inaczej Mirage nie zapisze na dysku C plików przy wgrywaniu loader+pda+phone).

Jako ciekawostkę dodam, że udało mi się zrobić upgrade z polskiego WM 6 CBHE1 do WM 6.1 PDXHL2 na laptopie z Windows 7 Beta 1 build 7000. Dla niektórych upgrade fona na windowsie w wersji beta to zupełne szaleństwo, ale poszło OK, co udowadnia wysoką jakość kodu nowej siódemki.

czesc sciagnelem programik do hexa i sciagnelem tego updatera i780PDXHL2_Upgrader_XP.exe (ok 82MB) który to plik trzeba wyedytować? mam rozpakować to archiwum i tam znalesc czy musze jeszcze dodatkowy jakis plik z romem sciagnac. Sorry za moją ciemnote

aha jaka to nazwa pliku? ten najwiekszy .exe czy jakis plik .rom potrzebny ja nie znaju o co cho :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 08:24:04 wysłana przez slimohnr »

*

Offline Eahl

  • 11
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 01, 2009, 21:14:01 »
Czesc,

dolacze sie do tego watku, zeby nie zasmiecac nowym.

To moj pierwszy post, (i pierwszy upgrade romu, przeczytalem juz chyba wszystkie watki na ten temat).

na razie zdecydowalem sie na oficjalny PDXIB1,  a potem sprawdze Masciana ugotowany na nim http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=509806

natomiast mam pytanie dotyczace ustawien. Telefon jest nowy, wiec nie za bardzo mam co tracic, wiec odpuszczam instalowanie programiku do backupu. Ale, czy  ustawienia dostepu do GPRS, MMS i tak dalej sie da jakos zachowac? Mam Orange'owskie w telefonie, a rom niebrandowany, singapur...

pozdrawiam i mam nadzieje ze szybko dolacze do grona uzytkownikow ktorzy moga sie pochwalic doswiadczeniem w upgradach :)

P.


*

Offline dick

  • 36
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 16, 2009, 17:15:22 »
Cytuj
Ściągamy program HxD http://mh-nexus.de/en/hxd/ a następnie po zainstalowaniu otwieramy go. Potem otwieramy w nim rom i idziemy na koniec. Tam zobaczymy wersję (ja miałem I780DX) i musimy ją zmienić na taką, jaką mamy. Przykładowo mając I780CBHE1 musimy zamiast DX wpisać nasz CB.
Ściągnąłem HxD, zainstalowałem, otworzyłem i......
Bardzo proszę, jak "krowie na miedzy", jaki rom, z telefonu czy
http://smartmobile.pl/soft-hl2-dla-samsunga-i780-z-updaterem-exe
Jeżeli z telefonu, to gdzie go znaleźć, bo podmiana w pliku upgrade nic nie daje.

Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2009, 23:10:12 »
polecam Wam bardzo dopracowany rom weldeha http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=502086
ma manile 2d, ktora dziala wysmienicie
to co moze denerwowac to analogowy zegar, ktory po prostu nie sprawdza sie na codzien
(jakby co mozna sciagnac skorke z wersja cyfrowa)

rom naprawde jest niezly, dziala stabilnie - w przeciwienstwie do oficjalnego romu wypuszczonego przez samsunga (hl2) :|

pozdrawiam :)

*

Offline darekpiecz

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 13, 2009, 00:14:48 »
Ja ze swojej strony mogę polecić rom:
http://www.megaupload.com/?d=S7XKSOD9
jest to WM 6.5, ale stabilny i też z manilą 2D.

*

Offline janek.fedorowicz

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motka MPX200 > ... > i780:-)
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 13, 2009, 09:11:05 »
Darekpiecz , a mógłbyś przesłać kilka screenów tego pluginu Titanium 7?
No i jak z działaniem gpsu? Gdzie dostrzegłeś bugi?
Jan Fedorowicz

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 13, 2009, 09:21:27 »
i czy działa na nim kursor i touchpad bez problemów
z tego co czytałem na każdym WM6.5 były z tym problemy

*

Offline darekpiecz

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 13, 2009, 10:55:41 »
janek.fedorowicz
korzystam tylko i wyłącznie z manili, bo mi pasuje, jakoś nie mogłem się "dogadać" z Titanium. Jak dla mnie za mało informacji na ekranie (wpisy z kalendarza, smsy, maile). w Titanium albo jedno albo drugie :). GPS działa mi raczej bez zarzutu, a przynajmniej nic nie zauważyłem (parę kilometrów już zrobiłem na gpsie). Na tyle na ile korzystam z telefonu na razie nie zauważyłem żadnych rażących bugów. Czasami tylko odnoszę wrażenie, że jak kończę połączenie to jakby nie zawsze po wciśnięciu czerwonej słuchawki rozłączy (jakby wymagała ponownego wciśnięcia albo działa to z opóźnieniem).
marcinl
kursor myszki oczywiście nie działa poprawnie (to standard przy WM6.5) ale ja nigdy z niego nie korzystałem, także i tak od razu go wyłączam.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:39:22 »
a ja juz bez kursora chyba bym sobie nie poradził tak się do tego przyzwyczaiłem
no nic może kiedyś wyjdzie w pełni działający WM 6.5 na i780

*

Offline janek.fedorowicz

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motka MPX200 > ... > i780:-)
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:59:43 »
Oby... ale ta wersja kolegi wyżej jest na prawdę ładna. Cholernie mnie kusi;-)
A słuchajcie, na czym polega problem z myszką w 6.5. Gdzieś tam doczytałem się , że wyskakuje jakiś error w postaci kwadratu...? Czy jest to problem tylko z obsługą menu, pulpitu, itd., czy może również niedogodność występuje przy obsłudze programów?
Jan Fedorowicz

*

Offline darekpiecz

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: i780 - jaki rom???
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:49:13 »
Screeny macie tu, na samym dole:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=132599.0
Na 6.5 do i780 raczej nie mamy co liczyć (oficjalny), a te z xda-dev od początku mają ten sam błąd myszki.
Generalnie z myszką jest tak, że kursor zawiera się z grubsza w kwadracie, pierwsza linia pozioma składa się z pojedynczych pikseli i owe piksele są tak jakby rozciągnięte w dół (do końca tego kwadratu jaki w jaki wpisuje się kursor). W tym miejscu gzie ją zostawisz tworzy się właśnie ten kwadrat z rozciągniętą w pionie w dół pierwszą linią - ale to zawiłe do opisania :)
Nie ma znaczenia czy jesteś w menu czy w jakimś programie, zawsze jest ten błąd. Wszystko da się zrobić takim kursorem tylko wizualnie to przeszkadza.
Ale jak wyłączy się myszkę i będzie się korzystało tylko z nawigacji 4-kiekunkowej (nie wyświetla kursora) wszystko jest OK.

Odp: java jaka? skąd wziąć?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 05, 2009, 14:14:56 »
trochę offtopowo ale mam nadzieje, że mod mnie nie skrzywdzi;) czy jest nowszy rom od pmhe1? Jeśli tak to jakie ma oznaczenie. W ogóle to czy jest jakieś zstawienie softów jakie wyszły z danym Windows Mobile, bo tyle tego jest, że nie ogarniam tych oznaczeń.