dziwne zawiechy

  • 6 Odpowiedzi
  • 933 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Nieistniejaca

  • 4
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: samsung i780
dziwne zawiechy
« dnia: Czerwiec 19, 2011, 17:00:11 »
Witam, mam problem z moim telefonem. Mianowicie, od wczoraj zachowuje się dość dziwnie. Zaczęło się od tego że gdy pisałam sms, który miał się rozpocząć od litery "m", mój telefon się zawiesił i nie dałam rady wyłączyć aplikacji. Nie udawało mi się nawet go wyłączyć poprzez zatrzymanie programu (menu->ustawienia->zakł.system->pamięć->zakł.uruchomione programy). Zauważyłam że dzieje się tak tylko gdy sms ma się zacząć od litery "m", gdy jest ona w środku wiadomości lub sms zaczyna się od innej litery, nic się nie zacina. Teraz telefon szwankuje nawet kiedy próbuję uruchomić skrzynkę odbiorczą i jedynym "odwieszeniem" jest wyłączenie telefonu. Doszedł jeszcze do tego problem z Windows Media Player, próbowałam uruchomić go na wszystkie (tak mi się wydaje) możliwe sposoby i się nie da. Gdy chciałam odtworzyć piosenkę uruchamiając ją poprzez album multimedialny, nie chciała się włączyć. Potem próbowałam ustawić mp3 na dzwonek i pokazał się komunikat, że plik jest uszkodzony i oczywiście telefon trzeba wyłączyć... Bardzo proszę o pomoc. Nie znam się zbyt na sprzęcie więc proszę nie piszcie skrótami nazw itp., abym mogła Was zrozumieć i skorzystać z Waszych wskazówe

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: dziwne zawiechy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2011, 19:47:15 »
Nie wnikając jak się to popsuło, myślę, że hard reset powinien pomóc.

Hard reset usuwa wszystkie dane z pamięci wewnętrznej i przywraca system. Z ukrytej pamięci przywraca się system i tel jest w stanie takim, jak wyjęłaś z pudełka, także po takiej operacji musisz od nowa instalować wszystkie programy i ustawiać wszystko na nowo. Jeśli masz jakieś ważne pliki na wewnętrznej pamięci, to oczywiście gdzieś skopiuj.

Menu Start > Ustawiania > System > Zerowanie pełne > Zeruj

Dodam, że kontakty, kalendarz itp. możesz sobie zapisać za pomocą programu PIM backup i potem przywrócić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 19:49:00 wysłana przez wikrap1 »

*

Offline Nieistniejaca

  • 4
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: samsung i780
Odp: dziwne zawiechy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2011, 10:57:17 »
Nie wiem, kiedy dokładnie się popsuł. Po prostu odpisałam na sms i położyłam telefon na stoliku, kiedy chciałam odpisać na kolejny sms, już się zacinał.
Czy za pomocą PIM backup mogę też zapisać wiadomości tekstowe?

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: dziwne zawiechy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2011, 14:27:31 »
Tak :)

*

Offline Nieistniejaca

  • 4
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: samsung i780
Odp: dziwne zawiechy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2011, 14:33:04 »
Ale, jeśli zainstaluję ten program na telefonie, a potem zrobię Zerowanie pełne, to ten program się usunie, więc jak odzyskam pliki ?

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: dziwne zawiechy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2011, 14:49:09 »
On działa bez instalacji, a dane zapisuje w pliku. Zapisujesz plik i program na karcie pamięci, a później odpalasz program i wczytujesz rzeczony plik z danymi. do telefonu. Plik możesz sobie na wszelki wypadek wgrać na komputer, czy co tam chcesz :P ale z karty pamięci HR nic nie ruszy.

*

Offline Nieistniejaca

  • 4
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: samsung i780
Odp: dziwne zawiechy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2011, 22:50:55 »
Już wszystko działa :) Wielkie dzięki  :ok: