Czy komuś chodzi VoIP / SIP ?

  • 1 Odpowiedzi
  • 1151 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy komuś chodzi VoIP / SIP ?
« dnia: Marzec 04, 2011, 12:58:03 »
Witam!
Probowałem już chyba wszystkich sposobów na skonfigurowanie mojego i780 (zainstalowany najstabilniejszy 6.5) z ustawieniami SIP z nonoha i ciągle dostaję błąd, że nie może się połączyć. Czy komuś udało się ustawić tak żeby dało się dzwonić przez internet? Osobiście probowałem WM 6.0, 6.1, i 6.5 i wielu różnych sposobów i ciągle kicha :(

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: Czy komuś chodzi VoIP / SIP ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2011, 21:41:28 »
Mi działa  :proud:

Ale niestety tylko po Wi-Fi i rozmówcę słychać w tylnym głośniku (nie w słuchawce jak normalną rozmowę) i za nic nie mogę tego pokonać.

Jako pocieszenie dodam, że gdzieś czytałem, że w hainekenowym romie 6.5 komuś działa właśnie w słuchawce.

Mój rom to PDXIB1 wgrywany oryginalnym loaderem, bo ten 6.5 od hainekena u mnie ciągle stwarza jakieś problemy i co najważniejsze, to rozmówcy się skarżyli, że mnie źle słychać i rozmowa ze mną, to męczarnia, bo trzeba się mocno zastanawiać co mówię.

Instrukcję jak skonfigurować konto SIP znalazłem na holenderskiej stronie: http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1307869///wm6.1,voip i stamtąd pobrałem potrzebne pliki.

Może opis jest przydługawy, ale jest to naprawdę proste do wykonania.

Trzeba zrobić tak:
1. pobrać i rozpakować pliki z załączonych do powyższego wątku pliki

2. Wrzucić wszystko do telefonu (dowolny folder)

3. Już z poziomu telefonu zainstalować kolejno pliki:
- destr0_VOIP_WM61___SIP_Config_1.1.CAB
- WM6VoIP.CAB
- VOIP Drivers.cab

4. Plik ipdialplan.xml przenieść do katalogu  /Windows (trzeba zastąpić istniejący plik)

5. Zrobić softreset telefonu (podobno najlepiej za pomocą przycisku zasilania) i można już skasować wcześniej wgrane pliki *.cab

6. Po uruchomieniu telefonu, na ekranie "today" pojawi się wtyczka "Internet calling". Kliknięcie w nią otworzy ustawienia "telefon" na nowej zakłądce "Internet". Trzeba tam ustawić opcję "Whenever available" i potwierdzić przyciskiem "ok" .

7. W zainstalowanych programach odszukać pozycję "Sip Config Tool" i ją uruchomić, a następnie wpisać dane swojego konta i wcisnąć przycisk "Save Configuration"

8. Jeśli chcesz próbować sił w dzwonieniu po połączeiu 3G, to w tools trzeba wybrać opcję "Enable via Reg", ale chyba operatorzy komórkowi blokują port 5060, bo telefon się loguje do sieci, ale próba nawiązania połączenia zawsze jest nieudana. Może jest to zależne od operatora, więc warto próbować. Ja mam mBank Mobile i u mnie nie działa.

9. Ustal połączenie Wi-Fi i poczekaj, aż wtyczka na ekranie today zasygnalizuje, że jest połączony - u mnie jest to komunikat "IPfon:Selected".

10. To wszystko! Dzwoni się normalnie jak z telefonu - np. wybierając wpisy z książki telefonicznej, albo wybierając numer z dialpada. Po wciśnięciu zielonej słuchawki zauważycie, że zamiast nazwy waszego operatora komórkowego, pojawi się nazwa dostawcy VOIP :)

Da się pogadać, ale ja żako przebywam w obcej sieci WiFi, a w domu nie ma sensu dzwonić, bo wygodniej jest użyć telefonu domowego.

Nie wiem jak czy będą działać inni dostawcy usługi VOIP. Ja jak zauważyliście korzystam z usług firmy ipfon i wszystko ustawiłem bez najmniejszego problemu.

Powodzenia w uruchamianiu nowej funkcji i zapraszam do dyskusji w tym temacie.

Jako ciekawostkę podam, że posiadam tyko jedno konto w sieci ipfon i ciągle mam tam zalogowaną barmkę z podłączonym telefonem domowym. Okazuje się, że bez problemów mogłem zalogować drugiego klienta na to samo konto SIP, a jakby tego było mało, to mogłę dzwonić na swój własny numer i normalnie nawiązać połaczenie (oczywiście bezpłatne).  :cool: