(szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780

  • 12 Odpowiedzi
  • 1440 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam wszystkich uzytkownikow :ok:

Jako ze mam zamiar kupic telefon wertuje sobie forum i zapoznaje sie narazie teoretycznie z mozliwosciami telefonu. Poza niestandartowa rozdzielczoscia nic mnie nie przeraza i mam kilka pytan w zwiazku z nia. Nigdzie nie jest dokladnie wyjasnione jak aplikacje (chodzi mi o wiekszosc tych które "nie dzialaja") sie zachowuja. Czy po prostu sie nie odpalaja, czy wychodza poza ekran czy sa na malutkim ekranie.

Drugie pytanko czy jest na rozdzialke 320x320 jakis program ala Paint lub jakis inny do rysowania.

I na koniec czy da sie odpalic na WM zwyklego Czata np. takiego na Wirtualnej Polsce?

I jescze jak ma sie do tego to całe realvga - czy te programy które naprawde sie nie odpalaja w wyzszej rozdzielczoscie zaczna, a jak te "przyciete i rozszerzone"? Dopasuja sie lepiej?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za ich banalnosc. :wink:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2009, 14:31:41 wysłana przez klusek1 »

*

Offline krondar

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2009, 15:31:24 »
Witam,
Z mojego doświadczenia:
1) Raczej po prostu jest pokaszaniony wygląd, urwane ikonki, tudzież przycięte paski przewijania. Do tej pory trafiłem taką jedną - Sniffi, która ma pokręcone z lekka paski przewijania i wygląd, ale pracuje przy tym stabilnie i prawidłowo.
2) Standardowo jest Notepad, który pozwala "rysować" i zapisywać notatki :) Niczego innego nie potrzebowałem ;)
3) Właśnie sprawdziłem - na domyślnej instalacji Opera 9 wywala o braku obsługi appletów Javy - może trzeba coś doinstalować, nie próbowałem - brak czasu ;)
4) Nie testowałem więc nie wiem :)

Pozdrawiam,
K.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2009, 15:35:25 »
czat w javie nie będzie działać

*

notosiup

Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2009, 07:43:50 »
niektóre aplikacje nie tylko źle się wyświetlają, ale także dotyk jest przesunięty o tą różnicę w pikselach, miałem tak z klonem gry crayons physics deluxe.

Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:02:55 »
Czy po prostu sie nie odpalaja, czy wychodza poza ekran czy sa na malutkim ekranie.

Zwykle okno aplikacji nieprzystosowanych do rozdzielczności 240x240 i 320x320 będzie wychodziło na dole poza ekran.
Żeby było gorzej czasem może nie być paska do przewijania i dolna część okna będzie niedostępna.
Po instalacji RealVGA elementy graficzne będą co prawda mniejsze ale okna będą się w całości mieścić na ekranie
- za to czasem z prawej strony ekranu zostanie trochę wolnego miejsca.

Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2009, 15:59:08 »
Dziekuje za odpowiedzi;) No wielka szkoda, ze Samsung skopal takiego smartfona przez ta niefortunna rozdzielczosc... Bateria by mi bardzo odpowiadała, qwery w sumie tez na + a tu niestety zonk. W takim razie pozostaje mi tylko do wyboru Omnia lub Nokia 5800. Pozdrawiam :ok:

*

notosiup

Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2009, 17:56:31 »
hmm i780 nie jest skopany i nie jest też tak, że nic na nim nie działa. Nie przechodźmy w skrajności :)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2009, 21:10:08 »
Dziekuje za odpowiedzi;) No wielka szkoda, ze Samsung skopal takiego smartfona przez ta niefortunna rozdzielczosc... Bateria by mi bardzo odpowiadała, qwery w sumie tez na + a tu niestety zonk. W takim razie pozostaje mi tylko do wyboru Omnia lub Nokia 5800. Pozdrawiam :ok:

Po pierwsze: i780 to nie smartphone, pomimo wygladu jest on pelnoprawnym pocket pc.
Po drugie, i780 ma tyle samo pikseli co i900, aplikacje qvga w i780 maja pasek z boku a w i900 u dolu. Wiec co tu porownywac? Gdzie jest pasek nieaktywnych pikseli? :mysli:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

notosiup

Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2009, 22:08:05 »
Dziekuje za odpowiedzi;) No wielka szkoda, ze Samsung skopal takiego smartfona przez ta niefortunna rozdzielczosc... Bateria by mi bardzo odpowiadała, qwery w sumie tez na + a tu niestety zonk. W takim razie pozostaje mi tylko do wyboru Omnia lub Nokia 5800. Pozdrawiam :ok:

Po pierwsze: i780 to nie smartphone, pomimo wygladu jest on pelnoprawnym pocket pc.
Po drugie, i780 ma tyle samo pikseli co i900, aplikacje qvga w i780 maja pasek z boku a w i900 u dolu. Wiec co tu porownywac? Gdzie jest pasek nieaktywnych pikseli? :mysli:

Zainstaluj grę z tego wątku to będziesz wiedział :) Jednak z inną grą/programem to mi się jeszcze nie przydarzyło.

*

Offline say

  • 46
  • Sprzęt: i780, Galaxy Note
Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2009, 23:37:34 »
pozostaje mi tylko do wyboru Omnia lub Nokia 5800
Uwazam, ze Omia i N5800 to gadzety, w dodatku z potwornie irytujacym, kiepskim dotykiem i znacznie gorzej rozwiazanym 'czarnym oczkiem' w omni, o dyndajacym rysiku nie wspomne. Bawilem sie jednym i drugim. W zyciu nie zamienilbym I780 na ktorykolwiek z nich. I780 ma rysik chowany w obudowe, ekran dotykowy, qwerty wzorowane na blackberry. Po doswiadczeniach z dotykowymi klawiaturami (iphone pomijam bo caly interface to swoisty majstersztyk) stwierdzam, ze nie ma lepszego rozwiazania od hardware'owej. O mozliwosciach/wadach (czesto sa subiektywna ocena) I780 nie bede pisal bo nie ma potrzeby powielac tresci wielu watkow. Uwazam, ze w tym przedziale cenowym nie ma lepszego PDA z WM. Co do ekranu i jego rozdzielczosci, realvga rozwiazuje 90% problemow z aplikacjami (gry pomijam bo to nie jest sprzet dedykowany takiemu oprogramowaniu).
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2009, 23:39:47 wysłana przez say »

Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2009, 08:50:20 »
W takim razie pozostaje mi tylko do wyboru Omnia

A jak chcesz pisać cokolwiek na pockecie bez klawiatury?

Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2009, 09:02:02 »
W takim razie pozostaje mi tylko do wyboru Omnia

A jak chcesz pisać cokolwiek na pockecie bez klawiatury?

A coz to za prowokacja? :)

*

koldasz

Odp: (szukam) Program ala Paint i kilka pytan przyszlego nabywcy i780
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2009, 19:27:32 »
Do rysunkow podrecznych polecam HandWrite freeware mozna sobie go uzywac na pulpicie . wada brak zapisu w formie xxx.yzx w pamieci albo nie znalazlem. sluzy raczej jako podreczny notatnik na ekranie todaya.