UWAGA NA AndNet !!!

  • 12 Odpowiedzi
  • 3880 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

UWAGA NA AndNet !!!
« dnia: Lipiec 12, 2006, 15:06:51 »
Zakładam nowy wątek, bo chciałbym napisac nieco o tej firmie ( w związku m.in. z wątkiem "Serwisy MDA"). Moze moderator nawet podepnie go by wszyscy mogli przeczytać.
Wybrałem się osobiście do tej "firmy", gdyz w kontakcie na ich stronie adres jest wałbrzyski, a telefon warszawski. Wydało mi się to dziwne. Okazało się, że ta niby firma mieści się dwa domy dalej niz mieszka mój wujek, który nigdy nic nie słyszał by tam sie cokolwiek mieściło.
Wejście do mieszkania od podwórka. Adres prywatny, żadnego szyldu. Otworzyła mi starsza pani, która powiedziała że firma dalej jest zarejestrowana pod tym adresem, ale syn się wyprowadził do Świebodzic (6km dalej). Poprosiłem o nr telefonu, ale powiedziała że nie zna bo syn im zaprogramował tak, że po naciśnięciu guziczka się łączą. Nie wie jaką syn ma zmianę, ale spróbuje zadzwonic. Zaprosiła mnie do domu, zadzwoniła i oddała mi słuchawkę. Rozmowa z rzekomym serwisantem była dość dziwna, gdyż chciał bym wysłał sprzęt Masterlinkiem. Powiedziałem, że jestem ze Świebodzic, a obecnie w "siedzibie firmy" więc chce sprzet dostarczyć osobiście. Śmiesznie by było że mieszkamy w tej samej miejscowości, a ja wysyłam Pocketa kurierem. No to powiedział że moge wysłać lub zawieźć także do Wrocławia na ulicę Grabiszyńską. Spytał mnie także czy zostawiam u jego rodziców, czyli pod adresem podanym na stronie internetowej. Oczywiście odmówiłem. Gościu jakby unikał osobistego kontaktu.
Dziwne to trochę, nie ?  :terrified:

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2006, 15:39:12 »
Faktycznie dziwne. Może Pan z AndNet się tu wypowie i rozjaśni sprawę.
Are you shpongled?

UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2006, 16:05:40 »
to moze miec jakies logiczne uzasadnienie. ale jedno jest pewne. w zyciu bym swojego execa tego typy "firmie" nie powierzyl...

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2006, 02:34:11 »
gluccio Ale w sumie to nic Ci ta firma złego nie zrobiła prawda?? To że ma siedzibę firmy w innym miejscu niż jest zarejestrowana to już powód do narzekań i oskarżeń ?? Zastanów się chwilkę ! Było kilka słów narzekań na tą formę ale TY nie wniosłeś nic !

Jeśli się obawiasz o swoją zabawkę to na forum mamy sprawdzonego serwisanta- Adziosa. Tylko się znów nie wygłupiaj w "śledztwa" :D  On pomaga forumowiczom, a nie dorabia urząd skarbowy :)

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2006, 07:38:56 »
Cytat: "xpablo"
Ale w sumie to nic Ci ta firma złego nie zrobiła prawda?? To że ma siedzibę firmy w innym miejscu niż jest zarejestrowana to już powód do narzekań i oskarżeń ?? Zastanów się chwilkę ! Było kilka słów narzekań na tą formę ale TY nie wniosłeś nic !


Chyba jednak trochę wniósł bo jeśli mieszka w tej samej miejscowości próbował sprawdzić wiarygodność firmy, siedziba u starszej pani, unikanie kontaktu osobistego przez firmę to uważam że sprawa jest "szemrana" Czy trzeba aby coś się stało czy lepiej ostrzec wcześniej że "coś chyba nie tak" Przecież nie napisał że zastał w mieszkaniu ABS-a z pałką :)

*

Offline ell

  • ****
  • 778
    • http://www.windowsmobile.pl
  • Sprzęt: Motorola Milestone @1GHz
UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2006, 21:47:08 »
Dodam jeszcze, iz mimo ze aukcje ww. firmy widze na Allegro od ponad roku (zarowno uslugi serwisowania, jak i czesci do palmtopow i notebookow) to przez ten czas dostali tylko jeden komentarz od kupujacego (w grudniu)!!!  :terrified: To chyba tez o czyms swiadczy... Dla mnie ta firma wydaje sie od dawna podejrzana, chociaz poza ww. aukcjami nic o niej nie wiedzialem.

UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2006, 23:24:51 »
Xpablo nie gniewaj sie za formę mojej wypowiedzi, ale Ty chyba jaja sobie robisz. Gościu mieszka w mojej miejscowości, a każe mi wysyłać spedycją sprzęt do siebie. Uważasz, że nic w tym dziwnego?  :terrified:

UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2006, 14:34:38 »
Cytuj
...siedziba u starszej pani, unikanie kontaktu osobistego przez firmę to uważam że sprawa jest "szemrana" Czy trzeba aby coś się stało czy lepiej ostrzec wcześniej że "coś chyba nie tak" Przecież nie napisał że zastał w mieszkaniu ABS-a z pałką :)


Chyba jednak przesadzacie. To, ze ktos ma siedzibę firmy zarejestrowaną w swoim dawnym mieszkaniu to coś złego ma znaczyć. Wiecie ile kłopotu i zachodu wymaga zmiana adresu firmy  w  Urzędzie Skarbowym, w ZUS-sie, w Urzędzie Statystycznym , Sanepidzie, Straży Pozarnej, Inspekcji Pracy i tym podobnych urzedach ? Ja się temu człowiekowi nie dziwię, też bym machnął na to ręką.

Teraz załózmy, że ma nowy adres zamieszkania pod którym wykonuje naprawy ale  nie ma punktu seriwsowego z osobnym wejściem, szyldem, i portierem. To co ? Oznacza to, że jest złym fachowcem, złodziejem ? Ludzie nie dajmy się zwariować. W końcu wielu z Was wysyła czasami grube pieniądze np. uczestnicząc w aukcjach na Allegro.  Czy zawsze wiecie o sprzedającym wszystko ? Owszem, na Allegro funkcjonuje system komentarzytylko, że co chwila słychać, że te komentarze można nabić sobie w krótkim czasie sprzedażą jakiś drobiazgów za grosze apotem można już orżnąć klientów na grubą kasę. Czy każdy z Was przeprowadza takie śledztwo przed aukcją??

 Jeśli ktoś w/wym chce wysłać towar do naprawy to wskazał przecież firmę kurierską ( przesyłka ubezpieczona). Siedziba firmy u babci a więc funcjonuje, jest gdzie posłać Policję w razie czego.
Poza tym, czyba sobie człowiek tym serwisowaniem dorabia, gdyby było inaczej miałby serwis ogólnie dostępny.

A jak komuś nie pasuje takie ryzyko, to pozostaje CRC .Wpisać w przeglądarkę i można w ciemno wysyłać i ....czekać na  odbiór miesiąc albo dwa. Wiem coś o tym...
pozdrawiam i zalecam więcej wiary w ludzi
PS. Nie mam nic wspólnego z tym gosciem...[/img][/quote]

UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2006, 19:48:28 »
Jeśli chodzi o przesadę to chyba Ty przesadziłes. Też pracuję w usługach, ale absolutnie nie unikam kontaktów z klientami. Wręcz przeciwnie.

UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2006, 18:55:26 »
Napisałeś przecież:
 
Cytuj
Gościu jakby unikał osobistego kontaktu


 Sam więc tego nie stwiedziłeś kategorycznie.

 
Cytuj
powiedział, że mogę wysłać lub zawieżć także do Wrocławia na ulicę Grabiszyńską [/qoute]

Dał Ci możliwość wysyłki sprzetu lub zawiezienia osobiście do Wrocławia. Przecież nie chciałeś zostawić w siedzibie firmy:

Cytuj
Oczywiście odmówiłem


Ja czegoś tu  nie rozumiem. Chciałeś, żeby facet odebrał od Ciebie osobiscie ten sprzęt ? Czy chciałeś, żeby odbiór nastąpił w siedzibie firmy ? Gdybys chciał osobiście to mogłeś się umówić najpierw na spotkanie. Tego wymaga minimum kultury. Najpierw kontakt, umówienie się, a potem dopiero narzekanie gdybyś nie zastał w umówionym dniu i o umówionej godzinie faceta. Wtedy mógłbyś napisać, ze Cię unikał. Ty zacząłeś od nalotu...na biedną kobiecinę i zachowałeś się jak jakiś urzędas PRL-owski. Najpierw najazd na prywaciarza, a potem szukanie paragrafu na goscia który np. wyszedł akurat do sklepu i na miejscu kontroli nikogo nie ma....Człowieku czasy się zmieniają. Już we Wrocławiu skarbówka zaczyna się umawiać na spotkania z właścicielami firm.
Przecież gdyby ten facet siedział na tyłku w tej swojej siedzibie to by na chleb nie zarobił....

UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2006, 01:12:44 »
już mi sie nie chce o tym pisac. A jesli chodzi o umawianie sie z klientami to ja to juz robiłem jak Ty jeszcze na chleb mówiłeś beb. Czy naprawdę nie zrozumiałeś o co chodzi/ Chciałem sie z gościem umówić i przekazac mu sprzęt osobiście, a on kazał mi wysłać. A być może mieszkam kilkadziesiąt kroków od niego. Ciesze się że oddałem sprzet do kolegi "ziele'. Naprawił szybko, fachowo, dostarczyłem i odebrałem osobiście (nie kazał wysyłać, choć mieszkam od niego 300km). Temat zamykam bo to juz staje sie nudne. Wnioski niech kazdy wyciągnie sam.
                                  TEMAT ZAMKNIĘTY

UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2006, 16:16:52 »
Cytat: gluccio
już mi sie nie chce o tym pisac. A jesli chodzi o umawianie sie z klientami to ja to juz robiłem jak Ty jeszcze na chleb mówiłeś beb. [/qoute]

Z licytacją  w sprawie  wieku to bym na twoim miejscu drogi glucciu nie ryzykował... Ja już mam z klientami/biznesem do czynienia  prawie trzy dekady (bez czterech lat) i nigdy nie miałem do czynienia z klientem, który nie potrafi się ze mną umówić na spotkanie, zanim wpakuje sie do mojego domu/siedziby z pretensjami, że nie czekam na szanownego pana non-stop.
 A poza tym nigdy nie miałem kłopotów z wymową, widzę natomiast , że ty masz kłopoty z myśleniem. Jeśli się chciałeś z gościem umówić to wystarczyło do niego zadzwonić.  Takie to proste, a widzę że dla ciebie trudne do zrozumienia.  
Zastanawiam się tylko gdzie jest logika w osobistym dostarczeniu do kolegi "ziele" sprzętu, skoro mieszkasz od niego 300 km. Widzę, że masz alergię na kurierów, ale cóż ludzie mają różne przypadłości....

*

Offline KarolP

  • ****
  • 839
UWAGA NA AndNet !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2006, 12:25:43 »
jak ty możesz zamknąć temat, gluccio?