Galaxy Pro B7510 - 1) polskie znaki 2) dźwięk sms

  • 1 Odpowiedzi
  • 14461 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galaxy Pro B7510 - 1) polskie znaki 2) dźwięk sms
« dnia: Maj 31, 2014, 09:02:12 »
Hej
Po padzie Motorolki Q11, poszukując podobnego telefonu (w układzie klasycznym "bar" z fizyczną klawiaturą qwerty) zakupiłem takiego nieco starszego Samsunga Galaxy Pro GT-B7510. Zakup był udany, tel. bardzo mi się podoba, jest super-wygodny, na ile mogłem przez pół dnia ocenić, nasunęło mi się jednak kilka pytań:

1) gdy piszę sms-a używając polskich znaków (ą, ę, itd.) do odbiorcy wiadomość przychodzi bez polskich liter (sprawdzone na Nokii Asha 210 i HTC Wildfire, oba w Play jak i ja). Czy da się temu jakoś zaradzić? Jak zrobić, by odbiorca dostał wiadomość tak jak ją wysłano, z polskimi znakami?

2) jak ustawić własny dźwięk powiadomienia sms? "Od zawsze" używałem takiego pliku mp3 "Wiadomość. panie!" i bardzo jestem do niego przyzwyczajony. Znalazłem w internecie przepis jak to zrobić, ogólnie na urządzeniach z Androidem: należy wgrać dany plik dźwiękowy do folderu Media/Sounds/Notifications w pamięci telefonu, a wtedy pojawi się on w opcjach ustawiania dźwięku powiadomienia. Rzecz w tym, że samsungowy menadżer MyFiles widzi tylko zawartość karty pamięci, a pamięci telefonu nie. Wgrałem inny menadżer plików, ES File manager oraz zalecany w tej metodzie Astro (potwornie niewygodny) ale jeden i drugi odmawiają współpracy: owszem, widać w nich pamięć telefonu, można znaleźć wspomniany folder, ale nie można do niego niczego skopiować. Może popełniam jakiś oczywisty błąd? Jak to należy zrobić?

Odp: Galaxy Pro B7510 - 1) polskie znaki 2) dźwięk sms
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2014, 14:43:56 »
1) gdy piszę sms-a używając polskich znaków (ą, ę, itd.) do odbiorcy wiadomość przychodzi bez polskich liter (sprawdzone na Nokii Asha 210 i HTC Wildfire, oba w Play jak i ja). Czy da się temu jakoś zaradzić? Jak zrobić, by odbiorca dostał wiadomość tak jak ją wysłano, z polskimi znakami?

Ten pierwszy problem udało mi się rozwiązać. Napiszę tu, na wypadek jakby się jeszcze ktoś trafił z takim problemem:

Należy wybrać Wiadomości (ikona z prawej strony z kopertą) > przycisk Menu (pierwszy z lewej pod ekranem) > Ustawienia > Tryb wprowadzania - pojawiają się opcje Automatyczny i Unicode, wybrać automatyczny

EDIT: dzięki podpowiedziom kolegi z innego forum udało mi się rozwiązać i drugi problem.

Na karcie SD utworzyłem folder z podfolderami, o podobnej strukturze jak jest w pliku system w telefonie: folder media > audio > notifications. Do tego ostatniego wgrałem plik dźwiękowy, który miał być powiadomieniem sms. Dzięki temu plik ten stał się widoczny w menu Ustawienia > Dźwięki > Dzwonek powiadomienia i mogłem go wybrać z listy. Jeszcze jedno, plik musiał być w formacie .ogg, w formacie .mp3 nie był widoczny na liście. Przerobiłem go jakimś darmowym konwerterem ściągniętym z sieci.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2014, 07:35:55 wysłana przez Speedy13 »