Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Samsung Smartphone

[i640V] Minirecenzja i FAQ

(1/25) > >>

Gummy:
Witam,
Obiecałem wcześniej małą reckę i słowo stało się ciałem, wziąłem się za siebie i opiszę wrażenia po kilku dniach użytkowania.


Wstęp

Samsung i640v - model mało znany zarówno u nas, jak i na "dzikim zachodzie". Ciężko o konkretniejsze informacje o nim, ponieważ trafił* (jeśli się mylę proszę o poprawienie) tylko na Angielski rynek pod ręką Vodafone.
Podstawowe informacje:
System: Windows Mobile 6.0 for smartphone
Wymiary: 97,4 x 61 x 16,9 mm
Waga: 148g
Procesor: 416Mhz intel xscale
Wyświetlacz: 2,4" QVGA 65k TFT
Miejsce dla użytkownika: 141mb
Aparat: 2mpx
HSDPA (3.6MPbps)/UMTS/EDGE/GPRS
Klawiatura QWERTY
Bluetooth, Usb
Slot pamięci: microSD

Co w zestawie?Otwierając małe pudełko nie spodziewałem się, że wepchnęli tam troszkę dodatków, a mianowicie:
Telefon
2 baterie (normal i extended)
Zestaw słuchawkowy
Kabel usb
Ładowarka + "ładowarka zewnętrzna"
Dodatkowa klapka tylna
2 Płyty - jedna z oprogramowaniem, druga z pełną instrukcją obsługi w kilku językach
Papierki ;)


Jak tam plastik?Telefon jest dość szeroki, dobrze spasowany, ale bałbym się go upuścić z wysokości chociażby 50cm, sprawia wrażenie delikatnego. Tylna klapka pomalowana została matową farbą, czas pokaże czy się wytrze. Przedni panel jest aluminiowy, całkiem solidny. Wyświetlacz i obszar wokół niego lubią odciski palców, widać każdy najmniejszy ślad. Plastik osłaniający ekran jest "lustrzany", co może powodować słabą czytelność w ciągu słonecznego dnia (brakuje słonecznych dni, więc nie sprawdzę teraz). Slider rozsuwa się gładko, pod koniec lekko przeskakując.
Przykład:


ErgonomiaPrzedni panel jest koloru stalowego/szarego, a tylna część białego (perła, matowa).
Jak już wcześniej wspomniałem telefon jest szeroki, ale bez problemu mieści się do kieszeni w spodniach. Mam małe zastrzeżenia co do dotykowych klawiszy wokół trackwheela, które są bardzo czułe. Często przypadkowe przejechanie palcem powoduje włączenie się książki kontaktowej lub cofnięcie się w menu. Sam trackwheel również jest czuły i lekko chodzi. Szybko manewruje się po menu, ale również łatwo przelecieć w menu żądaną przez nas opcję.
Klawiatura QWERTY działa całkiem sympatycznie, wyraźnie czuć klik. Odległość między klawiszami jest w sam raz dla moich chudych paluszków ;)

Aparat i głośnikDostępne są 2 kamery: Przednia do wideo rozmów oraz 2Mpx, która szału nie robi. Zdjęcia przy świetle dziennym jeszcze nie najgorzej wyglądają, lecz w pokoju przy sztucznym świetle ciężko złapać ostrość. Jakość zdjęć może pozostawiać wiele do życzenia fotografowi. Ale czy osoby kupujące tego typu telefon spodziewają się świetnego aparatu? Raczej nie ;)
Filmy są całkiem niezłej jakości, jak przyjdzie do mnie karta pamięci to wrzucę próbkę. Zapisywane są w formacie mpeg4.
Jakość dźwięku płynącego z głośnika jest całkiem dobra. Głośność ocenię już trochę niżej, ale w końcu to nie muzyczny telefon ;)
Na maksymalnej głośności porównując do iphone 3g, wypada trochę ciszej. Za to nadrabia dobrą jakością dźwięku na dołączonych słuchawkach. Wyczuwalna jest linia basu, nie ma efektu grania "przez puszkę". Głośnik do rozmów również nie budzi żadnych zastrzeżeń, wyraźnie słychać rozmówcę, bez żadnych trzasków czy przełamań dźwięku.
Krótki film nagrany za pomocą telefonu:
http://www.youtube.com/watch?v=-aSSlz7spAc

Oraz zdjęcia:
Przy świetle dziennym


W pomieszczeniu (w opcjach aparatu ustawiony został tryb pochmurnego dnia)


WydajnośćNa pokładzie smartphone znajduje się Intel Xscale 416Mhz, który dobrze radzi sobie z odtwarzaniem filmów, obsługą gier, czy działania pod obciążeniem.
Wynik w TCPMP (trailer matrixa) - program i film na pamięci telefonu :
Średnia prędkość: 207,60%

Wygląd systemuZgodnie z prośbą - umieszczam ;)
Jedynym problemem jest robienie zdjęć przy włączonym aparacie, wychodzą czarne, nic nie widać. Używam jakiegoś "ScreenCapture", SmartSS nie chciał działać.






 
PodsumowanieTelefon kupiłem w ciemno w znanym serwisie aukcyjnym, za 349zł (nowy +gwarancja od sprzedawcy). Z zakupu jestem zadowolony. Wyświetlacz jest bardzo ostry, telefon jest całkiem wygodny i funkcjonalny. Oprogramowanie dostarczone na pokładzie przez vodafone może zadowolić. Jest możliwość otwarcia plików excel, word, power point. Nie mam żadnego punktu odniesienia w stosunku do innych smartphone, ale ciekawostką dla mnie jest Messenger i Vodafone Live! Mobile TV, którego jeszcze nie miałem przyjemności odpalić. Stosunek ceny do jakości produktu jest bardzo dobry, bo czy ktoś zaproponuje mi podobny możliwościami nowy telefon za 350zł?

Podstawowe pytaniaJak zrobić Hard Reset?
- Klawisz nawigacyjny w dół + przycisk power, potem wciśnij 1 i potwierdź literą Y
Jak wyłączyć 3g?
- Należy kliknąć Quick list (przycisk od aparatu) > Wireless manager > Menu > Disconnect Cellular Data > Done
Jak wejść do Task managera?
- Przytrzymaj klawisz Home, aż pojawi się okno Task Managera
Czy i640v ma wifi?
- Nie posiada.

Jeszcze dodam kody, które w nim działają:
*#0228# - Informacje o baterii
*#0673# - Test głośnika
*#0782# - Data i czas
*#0842# - Test wibracji i podświetlenia
*#1111# - Wersja softu
*#3695147*# - Prekonfiguracja
*#83301*# - Hasło do powyższego.



Wszelkie nieścisłości, poprawki i propozycję proszę wytykać mi palcami, jestem zupełnie świeży w tym mobilnym środowisku ;)

Pozdrawiam

beju:
Zupełnie zajefajna recka  :ok: od początku się przyglądam twojej historii z i640 :) kupiłem niedawno za 450 zł kobiecie L870 i przyszedl czas ze powiedziala: chce WM! wiec czekam na dalsze recenzje, jest pierwszy w kolejce i640v :) kawał(ek) dobrej roboty  :ok:

Gummy:

--- Cytat: beju69 w Luty 12, 2009, 23:25:38 ---Zupełnie zajefajna recka  :ok: od początku się przyglądam twojej historii z i640 :) kupiłem niedawno za 450 zł kobiecie L870 i przyszedl czas ze powiedziala: chce WM! wiec czekam na dalsze recenzje, jest pierwszy w kolejce i640v :) kawał(ek) dobrej roboty  :ok:

--- Koniec cytatu ---
Dzięki za miłe słowa oraz przypięcie tematu, starałem się w miarę czytelnie przedstawić wszystkie zalety jak i mankamenty telefonu.
Pierwszy post zaktualizowany.

Ps. Gratulacje kobiety, która nie idzie na łatwiznę i woli pogrzebać w systemie ;)

Pozdrawiam

revanmj:

--- Cytat: Gummy w Luty 13, 2009, 16:01:49 ---Dzięki za miłe słowa oraz przypięcie tematu, starałem się w miarę czytelnie przedstawić wszystkie zalety jak i mankamenty telefonu.
Pierwszy post zaktualizowany.

--- Koniec cytatu ---

Nie ma sprawy, tylko jak dodajesz fotki postaraj się wstawiać je obok siebie, a nie jedna pod drugą ;) Poza tym mógłbyś jakieś screeny OSa wrzucić, np. wygląd home screen'a, aplikacji aparatu, itp.

qbratek:
Witam.

A jak wypada jakość głośnika i mikrofonu podczas zwykłych połączeń telefonicznych?

Pytam, bo ostatnio kupiłem nowego Samsunga i600 i podczas połączenia były takie trzaski, że nie dało się rozmawiać.
Na szczęście mogłem go odesłać i coraz poważniej przyglądam się temu i640.

Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej