Omnia I vs Omnia II - porównanie

  • 30 Odpowiedzi
  • 39249 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Omnia I vs Omnia II - porównanie
« dnia: Październik 14, 2009, 13:07:39 »
Poniewaz od tygodnia mam nastepce naszej omnii (uzywalem jej ponad rok i ewoluowalem razem z nia :)) postanowilem podzielic sie z Wami pierwszymi wrazeniami. Wybralem ten dzial poniewaz na moje odczucia bedzie rzutowal fakt ze wczesniej mialem omnie I i porownanie bedzie sie odnosilo wlasnie do tego modelu. Nie bede tu podawal parametrow bo to mozna sobie znalezc wszedzie.

Minusy:
- brak touch pada, dolny przycisk pomiedzy sluchawkami to tylko przycisk do ktorego mozemy przypisac sobie dowolne funkcje (pojedyncze przycisniecie i przytrzymanie)
- brak diody sygnalizujacej ladowanie i jego koniec, nieodebrane polaczenia smsy itp itd..
- tylna pokrywa zrobiona z jakiego blyszczacego tworzywa ktory palcuje sie okropnie i praktycznie nie daje sie tego porzadnie wyczyscic (na szczescie nie trzeszczy i wyglada na solidny)

Plusy:
++ wreszcie nie mam grzejnika :) obejrzalem sobie film i pojezdzilem na nawigacji a sprzet jest zaledwie 'letni', nie grzeje i nie parzy w paluchy
+ dotyk naprawde bardzo dobry, powiem ze jest lepszy od dotyku w nowych typach digitazerow do i900 (wiem co mowie bo mialem wymieniony w swojej starej omnii)
+ przycisk usypiania jest z boku i lekko wystaje przez co latwiej go uzywac - dla mnie to plus :)
+ ekran rewelacja, nareszcie widoczny nawet w pelnym sloncu :) to po prostu trzeba zobaczyc :)
+ wskaznik baterii (do wyswietlania procentowego wystarczy tylko podmienic ikonke baterii) pokazuje wreszcie normalne, plynne wskazania rzeczywistego stopnia rozladowania baterii bez dziwnych skokow w dol czy w gore (w i900 wystepowalo to np. przy wlaczonej transmisji danych, WIFI - zmiany byly skokowe, czasem w dol a czasem w gore)
+ nie wylacza modulu telefonicznego przy stanie ponizej 10% baterii (tak jak ma to miejsce w i900) lecz do samego konca (wylaczenia calego PDA) jestesmy polaczeni z siecia
+ wytrzymalosci baterii jeszcze nie moge w pelni ocenic ale juz teraz widze ze trzyma o jakies 50% dluzej od poprzedniczki
+ bardzo spodobal mi sie wbudowany foto album z plynnym powiekszaniem zdjec i dlatego nie instalowalem juz albumu z HTC

Jesli ktos ma dodatkowe pytania porownawcze chetnie odpowiem. Jesli nasunie mi sie cos jeszcze to postaram sie uzupelnic liste plusow lub minusow :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2009, 15:52:31 »
jak z aparatem ? gps'em i czy melodyjka dzwonka  na  początku polaczenia przychodzącego narasta (jak w i900) czy gra na pelny glosnik od samego początku? 
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2009, 16:39:43 »
niestety z melodyjka jest tak samo czyli narasta;
gps wydaje sie byc czulszy, a aparatu jeszcze nie testowalem (poza sprawdzeniem ze dziala), jednak co do gpsu i aparatu to na dniach ma wyjsc ROM w ktorym jest poprawione dzialanie gps i aparatu, wiec mysle ze z testowaniem tych dwoch rzeczy jeszcze sie wstrzymam do kolejnego flashowania (juz 3 razy zmienialem soft :)).
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2009, 17:08:27 »
A jak sie zmienia soft? Też tak ryzykownie jak w Omni I ?  :E Dla mnie brak myszki w OMNI II jest dużym minusem.. a byłem nim zainteresowany  :( Choć w Won 6.5 rysik chyba już nie est aż tak potrzebny jak w 6.1

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2009, 18:13:34 »
koart  jak widze zmieniasz  nie tylko romy ale  i avatar dałeś nowy :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2009, 20:37:52 »
koart  jak widze zmieniasz  nie tylko romy ale  i avatar dałeś nowy :)

owszem :)

nie wiem czy ryzykownie.. jeszcze nie slyszalem ani nie czytalem zeby ktos uwalil sobie omnie II, ja flashuje na viscie za pomoca octans v.2.10 i idzie bez problemow, oczywiscie po zainstalowaniu odpowiednich driverow :)

co do rysika to nawet w WM 6.1 dla omnii II nie ma potrzeby go uzywac, bo jest to calkiem inne 6.1 niz te ktore jest w i900

potestowalem gps przy dzisiejszej paskudnej pogodzie (najpierw snieg a potem snieg z deszczem) na speed alarm i widze poprawe w stosunku do i900, ktora nawet przy ladnej pogodzie potrafila sie odzywac o utracie sygnalu gps, a ta nowa ani razu sie nie wydarla :); fixa lapala w zaledwie kilkanascie sekund oczywiscie uzywalem xtra; testowalem na romie j1, a ponoc na j3 jest jeszcze lepszy, natomiast secany ma lada moment wrzucic jeszcze nowszy rom ktory ma miec ponoc jeszcze bardziej poprawiona obsluge gps.

postaram sie tez przed koncem tygodnia porobic pare zdjec i jakis krotki filmik w ramach testow
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2009, 22:05:55 »
po odpowiedniej kalibracji i nowym dotyku (w sumie nie wiem czy mam oryginal, jedni twierdza ze tak drudzy, ze nie) nie potrzeba rysika nawet na najbardziej denerwujacych aplikacjach (np zmiana dzwonka bez rysika na starym digi byla koszmarem).



A  ze w omnii II poprawili praktycznie wszystkie bledy z  poprzedniej edycji byla mowa juz chyba z pol roku temu :P.

Czekam na omnię pro (czy jak tam sie zwie ten sprzet z qwerty i WM)
REGULAMIN !!

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2009, 09:56:45 »
czy melodyjka dzwonka  na  początku polaczenia przychodzącego narasta (jak w i900) czy gra na pelny glosnik od samego początku? 

najnowszy ROM od secanego IJ6 rozwiazuje ten problem :)

to co mi sie podoba w tych ROMach to fakt ze podczas flashowania wybierasz sobie jezyk ktory chcesz zainstalowac i nie ma rozrozniania na softy dla roznych jezykow tak jak w i900, jest jeden dla wszystkich.. jedyny minus to rozmiar takiego ROMa, oczywiscie mowie o pelnych wersjach z pelnym wyborem plikow csc
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2009, 10:07:11 »
no to jak to koleś zrobił, ponoć to sprawa hardwerowa ? może uda sie na zwykłą omnie tak zrobić ?  :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2009, 16:30:28 »
no to jak to koleś zrobił, ponoć to sprawa hardwerowa ? może uda sie na zwykłą omnie tak zrobić ?  :)

ale co?
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2009, 17:07:31 »
no o ten dzwonek
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2009, 17:16:48 »
no o ten dzwonek

to nie ja zrobilem lecz nowy ROM i 'bije sie w piersi' faktycznie zaczyna dzwonic odrobine ciszej niz na maxa, ale w niespelna 1 s zwieksza swoja moc do maxa; wydawalo mi sie ze od razu glosno dzwoni bo zaczynal dzwonic duzo glosniej od razu niz przy poprzednim ROMie i przy poprzednim ROMie zanim osiagnal pelna glosnosc mijalo jakos tak 3-4 sek.
To co jest teraz jest juz, przynajmniej przez mnie, calkowicie akceptowalne
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2009, 17:46:53 »
tak, wiem ze nie ty :) mialem na mysli sectora :)  no w omniach tez by takie cos sie przydalo :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

forester

Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2009, 21:42:55 »
Moje spostrzeżenia po 1 dniu użytkowania Omni II z fabrycznym WM 6.5:
1.Obudowa jest solidnie spasowana i nie skrzypi jak w I900
2.Cudowny wyświetlacz
3.Czułość panelu dotykowego wspaniała z lekka wibracją
4.Rysik solidnie wykonany i już nie teleskop
5.Obsługa palcem wszystkich ustawień i programów
6.Dobry głośnik z tyłu obudowy
7.Pokazywanie sieci z obsługą rodzaju transmisji przed połączeniem
8.AutoMapa działa super i fixa łapie zdecydowanie szybciej niż I900
9.Gry jakie były w mojej Omni II fabrycznie:Asfalt 4,BubbleBreaker,Kości,Pasjans (nowa jakość),CrayonPhysics-świetna zabawa z fizyką
10.Tło wszystkich ustawień i w folderach jest czarne z białą czcionką
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2009, 21:45:07 wysłana przez forester »

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2009, 21:58:33 »
no i właśnie doszło do paradoksu RYSIKA :D odrazu mówie że sam to wymyśliłem he he :D już tłumacze na czym on polega.. jak forester napisał, rysik jest fajny i wogóle a zaraz poniżej dodał ze wszystko mozna obsluzyc palcem... właściwie wydaje mi sie ze juz w omni  był taki zamysł ludzi z samsunga.. :) po co rysik jak masz palec ? no i ogólnie ja omnie też normalnie obsluguje bez rysika jedna reka jak zwykly tel. wiec w sumie  ten rysik w omni II jest chyba zbędny :D w omni narzekano ze resika nie ma a w omni II bedzie narzekanie ze  po co rysik :D hh

aha i jak widze forester też zmieniłeś avatar wraz ze zmiana pda :D czyżby kolejny paradoks tym razem paradoks avatara? :D:D:D
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 18, 2009, 18:18:40 »
witam
a moze macie jakies namiary na firmowe nie grzebane romy do tej dwojki
pozdrowienia
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2009, 18:23:14 wysłana przez prywatne »

Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2009, 05:05:57 »
na forum omnii II jest link do ROMów.Fak omnie II ma wiele poprawionych minusów poprzedniczki,jednak powinna mieć ekran czysto pojemnościowy taki jak W omnii HD,którą miałem jakiś miesiąc.POzbyłem się jej ze względu na SYMBNIAN,który bardzo mnie irytował.Cóż po i900,omnie HD,testuję II i jestem na razie bardzo zadowolony.Obsługa palcen nie nastręcza problemów-są jednak aplikacje które wymagają stylusa i tu zaczyna się problem z DYNDADŁEM,CZy tak trudno jest podczas projektowania znależc miejsce na stylus?

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 29, 2009, 14:55:19 »
jednak powinna mieć ekran czysto pojemnościowy taki jak W omnii HD,którą miałem jakiś miesiąc

a probowales testowac ekran pojemnosciowy w rekawiczkach :)?
czasami trzeba nosic rekawiczki i nie chce sie zdejmowac zeby obsluzyc telefon, sprobuj potestowac a zmienisz zdanie na temat wyzszosci ekranu pojemnosciowego... tym bardziej ze ekran w o2 jest naprawde wystarczajaco czuly
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2009, 20:41:44 »
porównujesz z Omnią II czy OmniaLITE?

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2009, 10:04:17 »
porównujesz z Omnią II czy OmniaLITE?
omnia I czyli: i900, a omnia II czyli: i8000
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline wikiri

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • Najlepszy tel-zabawka i8000
  • Sprzęt: Samsung i8000
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 18, 2009, 22:37:17 »
Generalnie, na mój gust to w wojnie   i8000 vs i900  Omnia II wygrywa o czubek nosa.

Fakt faktem, że ma ładny ekran, zachwyca mnie kontrast i rozdzielczość, ale mój zachwyt na tym się kończy.

Mam omnię i omnię II, porównuję je od dłuższego czasu i to co ma i8000 mam też na i900 (+ lepszy aparat ; ).

i900i8000
filmy płynniejszefilmy mniej płynne, ale zawsze pow.100%
wyraźniejsze zdjęciaaparat o dużym rozmyciu (zdjęcia nocne lepsze, filmy lux malina)
zasób programów ten sam+działający OCR po polsku
płynne menupłynniejsze menu
głośno granieco głośniej gra
dzwonek narastadzwonek narasta
bateria 3 dnibateria 5 dni (kilka tel/sms/dzień)
obudowa spasowanaobudowa spasowana lepiej
dioda sygnalizująca ładowanie itpBRAK diody sygnalizującej cokolwiek nawet ładowania
mysz, nieco zbędna, jest dpadbrak kursora/dpada
digitizer czuły, mało dokładnydigitizer, nowy działa rewelka, starego nie mam :)
duża liczba romówpóki co mało romów, ale oryginalny jest bardzo dobry
brak kompasucyfrowy kompas
pomiar światłaczujnik zbliżenia do ucha, pomiar światła
dobry zasięg, zawsze mamdobry zasięg, nie zauważalnie lepszy
port uni Samsung, allinonemicroUSB, Jack3.5 TVout, osobne
nie boję się upuścićboję się upuścić

Ogólnie za ekran AMOLED dopłaca się dodatkowe 1200zł. Czy warto inwestować?
Jeśli oglądasz filmy na red tubie to TAK !! no i internet wygląda szałowo. Filmy to miód dla oczu. Brak diody sygnalizacyjnej, to naprawdę boli. Crystal key jest mało użyteczny. Klawisze i8000 za to mają świetny skok. Piękny telefon, nie ma co. Wymiary też są rewelacyjne, nie za duży, mieści się w każdej kieszeni.
Różnice w prędkości procesora i przesyłu danych są minimalne, zwłaszcza na polskich sieciach GSM.

Rysik jako wisiorek to błaha sprawa. W i8000 system zmodyfikowano pod paluch.

Aha, jeszcze jedna ważna sprawa odnośnie WIFI: co za gość modyfikowany genetycznie wpadł na pomysł tak zkiepścionego sterownika do wifi?? To tylko mógł zrobić Samsung. Wifi ma problem z podłączeniem się do niektórych Linksys'ów, podobnie jak stara omnia. Szajsung powiela swoje błędy zamiast się na nich uczyć.

Podsumowując uważam, że dla ludzi pracujących z telefonem to wybór i8000 jest słuszny. GPS i Excell w pracy się przydają najbardziej, dzięki rozdzielczości ekranu. Dla szpanu nie polecam, ma mało wodotrysków. Brakuje mi lampek jak to było w e398 i x1 ach ten techno-bajer ;P
Czy uważasz, że Ci jest potrzebny taki tel? Kup i sam się przekonaj.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 19:23:54 wysłana przez wikiri »
Phone: i780 -> i900 omnia 8GB -> i8910 HD -> OMNIA 2
SanDisk 4gb

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2009, 11:13:09 »
mysle ze jednak o caly nos :)
dla mnie w telefonie multimedialnym najwazniejszy jest wlasnie ekran (wielkosc, kontrast, rozdzielczosc).. to wlasnie ekran sprawia ze filmy oglada sie z przyjemnoscia, przyjemnie serfuje po necie, a amoled to wlasnie daje + dluzsza prace na baterii :)
ROMy to tylko kwestia czasu, a co do mnogosci programow jak moze ich byc wiecej skoro i w jednym i drugim jest WM :)

co do ladowania to diody wprawdzie nie ma ale ikonka po calkowitym naladowaniu zmienia swoj wyglad sygnalizujac koniec :)

no i mniej wazne o2 nie parzy palcow, choc moze zima to jest jednak minus :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2009, 11:24:39 wysłana przez koart »
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline ooo

  • 3
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 20, 2009, 17:46:22 »
panowie a jak wypada O2 pod wzgledem zasiegu? czy telefon lepiej lapie i trzyma zasieg w porownaniu do O1?

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2009, 14:35:38 »
panowie a jak wypada O2 pod wzgledem zasiegu? czy telefon lepiej lapie i trzyma zasieg w porownaniu do O1?

z kazdym romem coraz lepiej :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline kozi

  • **
  • 220
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2009, 20:29:27 »
myślalem, że ten "cystal key"  pełni przynajmniej funkcję joysticka [tzn 4 kierunki plus naciśnięcie]  a to tylko jeden przycisk?

w związku z tym sa na obudowie dwa przyciski do przewijania listy kontaktów? albo jakies pokrętło pelniące ta funkcję?
chodzi mi obezwzrokowe przewinięcie listy kontaktów np. w czasie jazdy samochoem

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 16, 2009, 23:22:20 »
myślalem, że ten "cystal key"  pełni przynajmniej funkcję joysticka [tzn 4 kierunki plus naciśnięcie]  a to tylko jeden przycisk?

w związku z tym sa na obudowie dwa przyciski do przewijania listy kontaktów? albo jakies pokrętło pelniące ta funkcję?
chodzi mi obezwzrokowe przewinięcie listy kontaktów np. w czasie jazdy samochoem

w czasie jazdy samochodem nie wolno bawic sie telefonem :)
a od czego jest voice speed dial i komendy glosowe..nie tylko kontakty ale i aplikacje dowolne mozesz sobie wywolywac
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 16, 2009, 23:38:14 »
wczoraj mialem przyjemnosc z druga omnia ,nowka z orange. naprawde robi wrazenie. w pierwszym odruchu nawet chcialem ja kupic ale jednak po przeczytaniu waszych recenzji zaczynam powoli sie zastanawiac nad tym krokiem .

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2009, 16:14:15 »
wczoraj mialem przyjemnosc z druga omnia ,nowka z orange. naprawde robi wrazenie. w pierwszym odruchu nawet chcialem ja kupic ale jednak po przeczytaniu waszych recenzji zaczynam powoli sie zastanawiac nad tym krokiem .

ja nie zaluje.. wszystko zalezy od tego czego Ci potrzeba :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2010, 22:33:09 »
wczoraj mialem przyjemnosc z druga omnia ,nowka z orange. naprawde robi wrazenie. w pierwszym odruchu nawet chcialem ja kupic ale jednak po przeczytaniu waszych recenzji zaczynam powoli sie zastanawiac nad tym krokiem .

ja nie zaluje.. wszystko zalezy od tego czego Ci potrzeba :)



jednak sie skusilem, kupilem ja dzisiaj .jutro dam ja na sciagniecie simloka ,a na razie kupilem karte orange za 10pln zeby sie nia nacieszyc.
pierwsze wrazenia- rewelacja :ok:

*

Offline bzul85

  • **
  • 146
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Omnia I vs Omnia II - porównanie
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2010, 19:32:49 »
odnosnie aparatu dodam tylko od siebie bo w sumie dopiero teraz to zauważyłem ... i mozliwe ze ktos jeszcze tego nie zauważył ... iż mi na poczatku również wychodziły zdjecia lekko rozmyte ... dopiero po dokladnym przygladnieciu sie calemu telefonowi odkrylem ze na "oku" aparatu i lampy blyskowej jest folijka zabezpieczajaca. po jej sciagnieciu zdjecia wychodza lepiej.
prosze sie nie smiac ale podejrzewam ze nie wszyscy o tym wiedzieli ;)
pozdr

motorola d520> nokia 5110> nokia 6210> nokia 6310i> nec e616v> motorola a925> ngage> mda vario II> samsung d600>  i780 > i8000