mssp2.lex aka mssp2_pl.lex poszukiwany

  • 0 Odpowiedzi
  • 18632 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mssp2.lex aka mssp2_pl.lex poszukiwany
« dnia: Maj 19, 2010, 13:56:19 »
Wiem, że było już o tym parę postów w innych działach, ale liczę na to, że posiadacze telefonów Samsunga z polskim WM będą mieli ten plik. Szukałem go już na telefonach znajomych i na samsungach miałem 100% trafień, z tym że raz był angielski a raz... francuski  :E.

Dla wyjaśnienia - chodzi o plik odpowiedzialny za funkcję "Spell Check" czyli odpowiednik sprawdzania pisowni w komputerowych edytorach tekstu (klawisz F7 w MS Word czy OO Write).
Np. przy pisaniu SMS'a sprawdzanie pisowni uruchamia się poprzez Menu / Sprawdzanie Pisowni (ang. Menu / Spell Check) a w Word Mobile poprzez Menu Narzędzia / Pisownia (ang. Tools / Spelling). Nie jest to więc ani sugerowanie wyrazów podczas pisania (pliki statdict i dictprob), ani automatyczna korekta błędów (plik autocorrect).

Niestety zdarza się, że w polskim (a raczej spolonizowanym) WM plik mssp2*.lex albo nie istnieje (a sprawdzanie pisowni działa!), albo odpowiada za angielski słownik. Pewne jest jednak to, że ten plik odpowiada za sprawdzanie pisowni, bo podmieniając angielski z francuskim zmieniało się działania Spell Check'a.

Mam więc wielką prośbę o przesłanie mi pliku mssp2.lex lub mssp2_pl.lex z katalogu Windows'a na maila specto małpa wp kropka pl. Dodam, że warto najpierw sprawdzić, czy na telefonie jest polska wersja pliku (przez uruchomienie Spell Check'a), oraz że w standardowym File Explorer'rze WM trzeba z Menu wybrać opcję "Pokaż wszystkie pliki" by móc go zobaczyć.

Swoją drogą położenie oraz nazwę tego pliku można podejrzeć w rejestrze w następującym kluczu (o ile istnieje):
HKLM\Software\Microsoft\Spell Check\Main_Dict
Jeśli system odmawia prawa dostępu do pliku, można w powyższym kluczu na chwilę zmienić nazwę pliku słownika, skopiować plik do innego katalogu i przywrócić oryginalną nazwę w rejestrze.
Więcej tutaj: http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Changing_Device_Language

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)