Jak to jest z Ipaq rz1715?

  • 7 Odpowiedzi
  • 2052 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak to jest z Ipaq rz1715?
« dnia: Listopad 09, 2004, 16:50:12 »
Czytałem kilka recenzji, zwłaszcza na pdagold facet mówi że dawno tak często nie widział komunikatu "zbyt mało pamięci" przy odpalaniu programów. Czy przy instalowaniu programów na kartę będą występowały takie problemy i czy są takie programy które nie ruszą na tym sprzęcie?

Jak to jest z Ipaq rz1715?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2004, 18:15:23 »
Taka juz jest polityka marketingowa na swiecie.
Low-endowy model nie moze byc zbyt dobry, bo klienci nie kupiliby drozszych modeli, ktore oferowalyby niewiele wiecej mozliwosci. Chociaz koszty produkcji modelu low-endowego i tego z wyzszej polki niewiele sie roznia (na pewno nie tyle ile wynosi roznica w cenie sprzedazy).
Z tego powodu na przyklad poprzednia low-endowa seria HP - h19xx pozbawiona byla zlacza RS (z technicznego punktu widzenia jego dodanie prawie nie podrozyloby urzadzenia, ale postawiloby go o dwie polki wyzej).
Najtanszy model poprzedniej serii - h1915 mial 48MB dostepnych dla uzytkownika.
Ograniczajac pamiec do 27MB w 1710 HP chyba jednak przesadzil. Jest to ogromny (i marketingowo celowy :) krok do tylu w stosunku do najprostszych modeli tej firmy sprzed dwoch lat.  Po zainstalowaniu kilku dodatkow, ktore musza siedziec w pamieci glownej, watpie czy da sie uruchomic na przyklad taka Automape. Nawet instalujac ja na karcie pamieci.
Z tego powodu 1710 nadawac sie moze chyba tylko jako ogranizer z notatnikiem.
A kosztuje tyle co najtanszy h1915 rok temu. O ile nie jest nawet drozszy :).
Czasami to co nowe wcale nie musi byc lepsze. Jest 'nowe' i dlatego chetniej kupowane przez klientow.



Jak to jest z Ipaq rz1715?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2004, 19:19:17 »
Dzięki, może jeszcze jakiś właściciel się wypowie :)

Jak to jest z Ipaq rz1715?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2004, 22:42:38 »
na rz1710 AutoMapa działa (dodatkowo HP oferuje ten model w super promocji - zajrzyjcie na strony www.hp.pl/ipaq)
przede wszystkim - mały, lekki i tani, pełny RS232 support
z parametru "tani" wynikają jednak ograniczenia opisane przez Bladawiec'a
możesz kupić albo poczekac na nieco droższe modele hx2110 które wejdą do sprzedaży już w krótce i będą zastępowac niezwykle udany model h2210

*

Offline maxdredi

  • ***
  • 358
  • Sprzęt: ipaq 2210/ mda 2 compact/ n73/ IR keyboard
Jak to jest z Ipaq rz1715?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2004, 16:38:06 »
to nie lepiej qpic 1930 lub 40 niz takie g o X n o ? pseplasam ale HP daje taka plame ze smiac mi sie chce. najpierw nie daje apgrejdu do ppc2003 Se a teraz taki zaawansowany kalkulator wypuszcza na rynek. naprawde nie widze ani jednego Za by qpic ten model zamiast ktoregos z 19XX, a nawet starszego, bo za te sama kase mozna naprawde cos fajnego qpic....
pozdrawiam !

Jak to jest z Ipaq rz1715?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2004, 17:01:03 »
zauważ jak można napisać to w inny sposób:
dzięki temu, że HP posiada w swojej ofercie mnogość modeli masz wybór, dlatego sam możesz wybrać co bardziej pasuje do twoich potrzeb: starsze ipaki h19xx mające więcej pamięci i podobną cenę co rz1710 ale bez możliwości zugradeowania systemu do SE. rz1710 wybierzesz, jeżeli nie potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji...

widzisz? jakie to łatwe... niech wkońcu zaczną Polaków postrzegać jako ludzi, którzy nie narzekają na wszystko :)

*

Offline maxdredi

  • ***
  • 358
  • Sprzęt: ipaq 2210/ mda 2 compact/ n73/ IR keyboard
Jak to jest z Ipaq rz1715?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2004, 17:09:17 »
bo polakom wciskaja byle co ... i biora za to qpe szmalu ...  a poza naszym wspanialym krajem np w USA mozna pda qpic za polowe ceny...
ta swiadomosc mnie zabija...
zreszta juz prawie jestem martwy...

Jak to jest z Ipaq rz1715?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2004, 19:59:24 »
Raz ze za polowe ceny a dwa ze zarabia sie 5 razy wiecej.