ELEGANCIA i inne ROMy z XDA /dyskusja

  • 245 Odpowiedzi
  • 40789 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 28, 2010, 12:17:38 »
myślę, że ten ROM  MaesusLeo V2.8.2 sporo może namieszać w wizjach na grafikę naszych Leosiów.

linka na XDA:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=629974

*

mariusz-jagi

Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 28, 2010, 12:22:02 »
Z tego co widzę, to w tej wersji (V1) nie można przełączyć zegara na 24 h. Pole jest nieaktywne.
ustaw najpierw któryś z english 24H np. Canada i zaznacz 24H, zaakceptuj wybór, a potem wejdź w ustawienia ponownie i wybierz Polish.

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 28, 2010, 12:36:15 »
zassał już ktoś Elegancie V1Final?
jeśli tak poproszę upa albo linkę na inny server niż ten z XDA.

Mam, gdzie chcesz upa ?

na rapida czy sharingmatrixa

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 28, 2010, 12:46:46 »
myślę, że ten ROM  MaesusLeo V2.8.2 sporo może namieszać w wizjach na grafikę naszych Leosiów.

linka na XDA:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=629974

Kwestia gustu- dla mnie jest pstrokaty i bez konsekwencji graficznej (część ikon Dinika, część z innej paczki), do tego MaxSense mi kompletnie nie leży...

Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 28, 2010, 13:11:47 »
@snowrider   ja poproszę na rapida.

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 28, 2010, 14:51:44 »
Z tego co widzę, to w tej wersji (V1) nie można przełączyć zegara na 24 h. Pole jest nieaktywne.
ustaw najpierw któryś z english 24H np. Canada i zaznacz 24H, zaakceptuj wybór, a potem wejdź w ustawienia ponownie i wybierz Polish.

nie widzę konieczności takich kroków
klikasz na zegar na ekranie i w dolnym menu masz możliwość ustawienia 24h

Połączone: [time]Lipiec 28, 2010, 15:07:13[/time]
@snowrider   ja poproszę na rapida.

wiesz co, to za długo potrwa
lepiej pobierz sobie z linka od kolegi:
Elegancia V1 WITH HTC Messaging (23569)
http://hotfile.com/dl/57832058/7f7652f/Miri_Steve0007_Elegancia_V1.0_FINAL.rar.html

Po??czone: [time]Lipiec 28, 2010, 17:38:00[/time]
myślę, że ten ROM  MaesusLeo V2.8.2 sporo może namieszać w wizjach na grafikę naszych Leosiów.

linka na XDA:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=629974

Kwestia gustu- dla mnie jest pstrokaty i bez konsekwencji graficznej (część ikon Dinika, część z innej paczki), do tego MaxSense mi kompletnie nie leży...

w tej formie do odwalenia bo nie dopracowany, ale jak się uporządkuje i poukłada wszystko to bardziej przejrzysty niż obecna manila.

Połączone: Lipiec 28, 2010, 20:29:12
myślę, że ten ROM  MaesusLeo V2.8.2 sporo może namieszać w wizjach na grafikę naszych Leosiów.

linka na XDA:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=629974

Kwestia gustu- dla mnie jest pstrokaty i bez konsekwencji graficznej (część ikon Dinika, część z innej paczki), do tego MaxSense mi kompletnie nie leży...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 20:29:12 wysłana przez snowrider »

Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 28, 2010, 20:30:20 »
ustaw najpierw któryś z english 24H np. Canada i zaznacz 24H, zaakceptuj wybór, a potem wejdź w ustawienia ponownie i wybierz Polish.
[/quote]

Dzięki !! Poprzedni razem tak robiłem i teraz o tym zapomniałem... :)

Połączone: Lipiec 28, 2010, 20:33:03
Up wchodzi na rapida, za około 1/2 godziny będzie link.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 20:33:03 wysłana przez Grafet »

*

Offline wozny87

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leoś)
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 28, 2010, 20:39:28 »
Śmiało mogę polecić najnowszy wypiek birkoffsjunk'a ChuckyROM w wersji Tabastic. Świetny dla oka i stabilny.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618787

P.S. Panowie, którzy zajmują się tematem GTX to prawdziwi magicy, HTC powinno im płacić za to jakie cuda wyprawiają.
ROM: HyperDroidGBX v9
RADIO: 2.15.50.14
OPERATOR: PLAY

Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 28, 2010, 21:41:27 »
Bardzo proszę:

http://rapidshare.com/files/409646771/Miri_Steve0007_Elegancia_V1.0_FINAL.rar
MD5: BCB19693E841A1BE40A2FBC6C6054E2E


*

Offline KILOS

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GALAXY S II
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 31, 2010, 11:51:00 »
Koledzy mam mały problemik z pogodą w tym Romie. wi fi włączone i zawsze aktualizuje mi pogode z jakiegoś LOWER SILESIA.
Czytałem ze należy włączyć opje Enamble my lokation lecz ja jej nie widzę.jak już wejde w pogode to w menu jest 6 opcji.tzn dodaj lokalizacje,usun lokalizacje.przegrupuj,ubdate now,farrenheit i settings.

Pomoże ktoś?
Na romie Bysia nie miałem żadnych problemów...dziwne
Chciałbym iść do nieba,ale w piekle więcej znajomych...

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 31, 2010, 13:36:57 »
Nie z jakiegoś tylko to jest pogoda dla Dolnego Śląska (LOWER SILESIA=Dolny Śląsk).Tyle było tłumaczone ,że czasami (przez WiFi) łapie miasto, jak jest, czasami (GPRS) województwo.Zamień w Manili z 1033 na 1045 to zobaczysz Dolny Śląsk.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2010, 16:46:16 wysłana przez Rajmek »

*

Offline KILOS

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GALAXY S II
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 31, 2010, 15:15:43 »
Qrcze ale wstyd...faktycznie to dolny śląsk,tylko jeszcze zapytam sie jak zmienic ten numer w manili?potrzebny jest programik jakiś do tego?(registry editor?)
Chciałbym iść do nieba,ale w piekle więcej znajomych...

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 31, 2010, 16:45:24 »
W HKCU\MUI klucz CurLang
1033 na 1045 i jest po polsku.

*

Offline luka2000

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2>>Sensation XE
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 01, 2010, 09:49:15 »
czy wie ktoś gdzie znajde tapete z elegancia max sense ta ktora jest na ich stronie na xda?
jak probuje zmienic klucz w mui na 1045 to pojawiaja sie jakies IDS....?instalacja Language Pack.R2.nie pomaga.moze jaki inny sposob?

*

Offline KILOS

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GALAXY S II
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 01, 2010, 10:52:12 »
A u mnie właśnie ta zmiana klucza pomogła.Prawie wszystko zmieniło mi się na polski,lecz niestety nie wiem z jakiej przyczyny nie miałem dzwięków samego tylko smsa :OWszystko ustawione lecz jak przychodził sms to telefon miczał.Po zmianie na poprzedni klucz (1033) wszystko wróciło do normy lecz z angielskim
Chciałbym iść do nieba,ale w piekle więcej znajomych...

Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 02, 2010, 13:32:24 »
KILOS - sprobuj tego:
http://pdaclub.pl/forum/leo/spolszczenie-wweleoenergy/msg1310689/#msg1310689
dzwiek sms'a po zmianie na polski jezyk powinien sie pojawic:)

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline KILOS

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GALAXY S II
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:10:40 »
Faktycznie pomogło :grin:

Na początek napiszę tylko by nikt na mnie nie krzyczał że zle wgrałem ROM że pewnie przed wgraniem nie użyłem task29..spoko spoko wszystko zrobiłem jak należy i z czystym sumieniem moge napisac że wcale ten rom nie jest jakiś zaskakująco szybki(Elegancia V 1.0 Final WWE)
Wczesniej używałem ROMU Bysia hipnosis v 6.0 i jednak był stabilniejszy no i szybszy...szybciej reagował na obudzenie wyświetlacza i nie mial jakis dziwnych "zastanowień"w czasie pracy.Poza tym  na Romie Elegancia jak przyjdzie sms albo połaczenie nieodebrane to przy próbie obudzenia wyświetlacza dolny slajder zasłania przez chwilę taskbar menu dolnego dodam że nie używam blokady CHT bo pewnie z nią to wyświetlacz wybudzałby sie po minucie.... kiedyś czytałem że ktoryś z forumowiczów napisał że juz nigdy nie wróci do polskich wypieków..tylko dlaczego...bo szata graficzna jest inna??pfff

Ale to tylko moje spostrzeżenia... :P

Aha dodam jeszcze że na tym ROMIE cały czas po rozładowaniu telefonu gubi mi ustawienia kont email(serwer poczty wych i przych..poczta,o2.pl no i ustawienia hasła do wi fi czyli po każym restarcie lub rozładowaniu telefonu musze wklepywać ustawienia...irytujace...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2010, 10:39:15 wysłana przez KILOS »
Chciałbym iść do nieba,ale w piekle więcej znajomych...

*

mariusz-jagi

Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 03, 2010, 13:48:22 »
użytkuje ten rom w wersji v1 i nie zauważyłem takich wad jakie opisujesz  B)
Na tylu użytkowników z xda, na pewno już by również narzekali na usterki jak u Ciebie, jeśli by występowały.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 11, 2010, 15:26:15 »
Fakt, jednak prawie 5 m-cy to dluuugo, w moim mniemaniu :)
Sprobuj, jak bedziesz mogl, tego Core. Sam zaczalem od Ultry, jednak wieszala sie czasem. I mialo to miejsce bez wielu programow, w tym bez MS, wlasciwie tylko czysta Manila (taki szybki instal bez zobowiazan, przed wyprawa, polaczenia - tylko DATA). Szybki byl, jednak zawodny. Po powrocie probowalem kilku innych ROMow, tradycyjnie LIA wieszala sie rowno bez zaklocen i powodow :-| Wiesz, trzeba bylo wskrzesic sprzet przed powrotem do pracy. Postanowilem dac ostatnia szanse CleanEx'om. Tradycyjnie z buta ominalem radosna "tfurczosc" Diegis0n (siakies swypy i tp) i postanowilem sprobowac Core'a bez zbednych modyfikacji. Szykujac sprzet na minimum 5 dni od razu poinstalowalem wszystko co trzeba i manile widzialem moze 10 minut max (fakt, szybko dzialala), oczyscilem StartUp ze zbednych KeypadLed etc. Nastepnego dnia, na MS juz, przezylem "szok" - szybkosc, stabilnosc, nawet jakby inaczej touch dzialal (plynniej?). Jeszcze nic pewnego, ale to moze byc dla mnie system na nastepne kilka m-cy  :) :ok:
No i wrzuciłem wczoraj nowego CleanEX Core 3.20. Tak na szybko, po pół dnia pracy:
- szybki i stabilny,
- bez zbędnych śmieci i graficznych wodotrysków,
- mnóstwo wolnego storage (275MB),

Z tego ci mi się nie podoba, to stary kalendarz (nie palcolubny HTC-owy, tylko taki jak w WM 6.1), brak kurtynki w dialerze (przez co nie działa mi np. dialer Dinika), brak pionowej listy z literami w Kontaktach- są na górze pola po 6 litery, też jak w WM 6.1.
O prądożerności póki co się nie wypowiadam...

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 11, 2010, 15:43:40 »
No i wrzuciłem wczoraj nowego CleanEX Core 3.20. Tak na szybko, po pół dnia pracy:
- szybki i stabilny,
- bez zbędnych śmieci i graficznych wodotrysków,
- mnóstwo wolnego storage (275MB),

Z tego ci mi się nie podoba, to stary kalendarz (nie palcolubny HTC-owy, tylko taki jak w WM 6.1), brak kurtynki w dialerze (przez co nie działa mi np. dialer Dinika), brak pionowej listy z literami w Kontaktach- są na górze pola po 6 litery, też jak w WM 6.1.
O prądożerności póki co się nie wypowiadam...

Gratulacje, Vonski jade na tych ROM-ach od prawie samego poczatku, z wyjatkiem kilku ROM-ow od BYSIA na poczatku przygody z LEO i zlego slowa nie powiem na CleanEX-a, bardzo szybko wszystko dziala, bateria 2 dni daje rade. Kalendarz jest ok, tzn. normalny "palcolubny" przynajmniej u mnie v3.20, musisz miec jakis problem u siebie, kurtyne mozna dodac z tego co wiem. Na tych ROM-ach nigdy nie przydazyl mi sie zaden tzw. "spioch" sa bardzo stabilne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2010, 15:48:25 wysłana przez Obiwan666 »

Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 11, 2010, 16:08:36 »
hej, mam problem - chcialbym sobie zaktualizowac rom energy, ale wbudowany w niego "settings exporter" nie działa, wyskakuje mi błąd (screen poniżej) . nie działa także aplikacja do eksportowania ulubionych kontaktów - pokazuje sie pasek postępu, po czym, gdy dojdzie do 100%, pokazuje sie informacja, ze 0 kontaktow zostało wyeksportowanych.
wie ktos moze jak to naprawić?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2010, 16:14:10 wysłana przez sc4ry_l33t »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 11, 2010, 19:02:53 »
Kalendarz jest ok, tzn. normalny "palcolubny" przynajmniej u mnie v3.20, musisz miec jakis problem u siebie.
No ale Ty pewnie mówisz o kalendarzu w Manili, a ja o tym który jest w systemie.

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 11, 2010, 21:44:49 »
No ale Ty pewnie mówisz o kalendarzu w Manili, a ja o tym który jest w systemie.

Si, ale tak czy inaczej nie uzywam kalendarza wbudowanego w Manke, PI moim zdaniem jest najlepszy - taki maly OT  :mrgreen:.
Widze i wiem z wczesniejszych Twoich postow ze Manki jakos nie znosisz, sprobuj moze jeszcze bardziej odchudzonej wersji CleanEX SenseLess 1.00.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 11, 2010, 22:03:28 »
Wczoraj poświeciłem wieczór na oranie systemu, dziś już mi się nie chce ;) Zwłaszcza, że jutro wybywam na kilka dni i muszę mieć działający sprzęt.

*

Offline d@r

  • *
  • 88
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 11, 2010, 23:05:59 »
@Vonski :
Heh, widzialem Cie na XDA :)
Potwierdzam Twoje problemy, sprawdzilem kontakty (kalendarz uzywam, wiec wiem) - to samo. Przy czym ja mam (jeszcze) Core 2.30. Jesli chodzi o kontakty, to po prostu wybieram z dialera, a do dodawania wyciagnalem sobie link do edytora HTC (\windows\contacteditor.exe czy jakos tak). Co do upg, to dobrze dziala akcja z spb restore, przecwiczylem 2.2->2.3, a zaraz machne na 3.2 (sie ciagnie).
To co ja dodatkowo dostrzegam, to brak pojedynczych napisow w menu kalendarza i sms, ale chyba sobie sam to kiedys zepsulem. Jednak biorac pod uwage szybkosc i stabilnosc, nawet to wybaczam - potwierdzam slowa Obiwana666: zero spiochow i - na razie tak mi sie wydaje - stabilniejszy niz Lite (a nie sadzilem, ze kiedys to powiem)! O szybkosci zapewne juz sie sam przekonales :)

EDIT: Zainstalowalem 3.20, bez problemu poszedl restore z 2.30. System wydaje sie poprawiony, zniknely np bledy z brakami w menu bez manili, o ktorych pisalem wyzej (a myslalem juz, ze to moje dlubanie w rejestrze:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 00:20:05 wysłana przez d@r »
Pozdrawiam, Darek

Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 12, 2010, 16:21:40 »
Używam romu energy i mam takie pytanie-jak dodać swoje widgety na ekranie? Bo mam tylko jeden wolny do którego mogę przypisać sobie program a reszta są stałe. Czy jest taka możliwość?

*

Offline dachu02

  • *
  • 78
    • windows phone
  • Sprzęt: htc hd7
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 13, 2010, 09:59:36 »
od wczoraj mam przyjemnosc testowac ROM Elegancia w wersji białej a dokladnie Elegancia GTX by Miri & Steve - WM 6.5.X - V 1.0 FINAL
jak do tej pory rom spisuje sie swietnie, nie znalazlem narazie jakis wiekszych bledow, jest szybciutki, odblokowuje 576MB ramu (z Leo_Radio_2_10_50_26). uzycie baterii tez na niezlym poziomie, w nocy od 00:00 do ok 8 rano spadlo z 39% na 35%.
Nie sprawdzalem jeszcze GPSa ale w sobote jade w trase do zobacze jak smiga.

Linki bezposrednie do romu i radia:
http://hotfile.com/dl/61672977/05feae8/Miri_Steve0007_EleganciaGTX_V1.0_FINAL.rar.html
http://hotfile.com/dl/61669040/820a37a/Leo_Radio_2_10_50_26.rar.html

Poza tym wyglad jak dla mnie jest rewelacynjy:

windows phone 7

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 16, 2010, 10:34:19 »
cześć,
czy pojawił się jakiś nowy nowy myk z powiadomieniach dźwiękiem sms po zmianie języka z 1033 na 1045?
bo te ostanie CABy od Bysia coś nie działają przy nowych wersjach Energy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2010, 18:32:48 wysłana przez snowrider »

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ELEGANCIA i inne ROMu z XDA /dyskusja
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 17, 2010, 19:16:05 »
Miri_Steve0007_EleganciaGTX_V2.0_FINAL uderza z nowymi aktualizacjami - do namierzenia na htcpedii - uwaga to nieco dziwne ale najprawdopodobniej nowe radia nie będą działać - warto rzucić okiem na opis
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈