Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!

  • 533 Odpowiedzi
  • 85933 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline duch76

  • *
  • 79
  • HTC Touch Pro 2 Samsung Galaxy S2
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #480 dnia: Lipiec 12, 2012, 18:10:55 »
Ponawiam pytanie
czy ten android z postu pierwszego jest w jezyku polskim ?
jesli nie to co dograc albo podmienic ?
pzdr
W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #481 dnia: Lipiec 12, 2012, 22:54:07 »
Jeszcze pomarudze
z czym jest problem najwiekszy na co narzekaja urzytkownicy wiem ze kiedys byl problem a to z aparatem a to z wifi a to z bluetooth itd czy jest cos co nie dziala tu np market albo jakis inny program ?
i czy jest tu j.polski a jesli nie to co dograc albo co zamienic ?

PS. Nie dziala link do task29
pzdr

Aparat lubi się zawieszać, wifi działa bardzo dobrze, bt nie testowałem. Ważną wadą jest zawieszanie podczas staniu gotowości, najczęściej gdy chcemy rozsunąć klawiaturę a po tym chcemy odblokować. To nic w porównaniu do tego jak bateria zostaje szybko rozładowana, jeden dzień ani chwili więcej, chyba nie jest ładowana do 100% chociaż Android pokazuje na wykresie pełną baterię po naładowaniu.

Opisuję wersję zamiast WM.

*

Offline duch76

  • *
  • 79
  • HTC Touch Pro 2 Samsung Galaxy S2
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #482 dnia: Lipiec 13, 2012, 14:57:23 »
Jest jakis sposob zeby uruchomic GPS ? ani na automapie ani na GPMapie nie dziala
W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #483 dnia: Lipiec 13, 2012, 21:58:02 »
Jest jakis sposob zeby uruchomic GPS ? ani na automapie ani na GPMapie nie dziala
W ustawieniach ?
U mnie GPS działa bardzo dobrze z AM, w sumie nawet chyba lepiej niż na WM6.1

*

Offline duch76

  • *
  • 79
  • HTC Touch Pro 2 Samsung Galaxy S2
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #484 dnia: Lipiec 14, 2012, 10:54:55 »
Jest jakis sposob zeby uruchomic GPS ? ani na automapie ani na GPMapie nie dziala
W ustawieniach ?
U mnie GPS działa bardzo dobrze z AM, w sumie nawet chyba lepiej niż na WM6.1
Bardzo smieszne "w ustawieniach" co z tego ze jest wlaczony jak nie dziala :)

PS

Po kilku instalacjach romu udalo sie uruchomic gps na automapie...

Dalszy ciag testowania

po restarcie telefonu automapa nie lapie juz fixa...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 09:44:55 wysłana przez duch76 »
W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #485 dnia: Lipiec 17, 2012, 19:34:23 »
Jest jakis sposob zeby uruchomic GPS ? ani na automapie ani na GPMapie nie dziala
W ustawieniach ?
U mnie GPS działa bardzo dobrze z AM, w sumie nawet chyba lepiej niż na WM6.1
Bardzo smieszne "w ustawieniach" co z tego ze jest wlaczony jak nie dziala :)

PS

Po kilku instalacjach romu udalo sie uruchomic gps na automapie...

Dalszy ciag testowania

po restarcie telefonu automapa nie lapie juz fixa...

Miałem na myśli te ustawienia które uruchamiają się po automapie, po odkryciu androida pora wrócić na Windows Mobile, jednak rozładowująca się bateria wciągu jednego dnia to nie dla mnie.

*

Offline duch76

  • *
  • 79
  • HTC Touch Pro 2 Samsung Galaxy S2
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #486 dnia: Lipiec 17, 2012, 22:07:09 »
Jak narazie android na TP2 jest niedopracowany a stabilnej wersji jeszcze dlugo nie będzie ja też jestem zmuszony powrócić do romu WM kożystałem do tej pory z romu jackosa spolszczonego przez Skrobla tyle że userzy już tak często nie pomagają gdyż nastała era androida :)
pzdr
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2012, 23:38:54 wysłana przez duch76 »
W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #487 dnia: Lipiec 26, 2012, 23:17:04 »
Witam! Wgrałęm androida przez nand i nie wiem jak wrócić do WM, gdyż na tym telefonie jakoś bardziej mi ten system leżał. Wie ktoś jak to zrobić?

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #488 dnia: Lipiec 26, 2012, 23:25:44 »
Ja zrobiłem to tak.
skopiowałem plik rom na kartę pamięci
Tryb bootloadera
uruchomiłem odpowiednią instalacje ROM na komputerze
zainstalował się
reset i WM :)

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #489 dnia: Lipiec 26, 2012, 23:48:49 »
dzieki bardzo ! tel śmiga aż miło

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #490 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:35:54 »
Witam.
Proźba do newo :)
Jade według poradnika, wszystko pobrałem, i zatrzymuje się przy pkt 5. Otóż nigdzie nie mogę znaleźć działającej wersji androida (chodzi o startup.txt) korzystałem z xda wiki, pobrałem kilka romów ( i tych zawierających gotowe startup.txt i te z cab'em) i żadna nie działa : /.
Jeśli mógłbyś podrzucić gdzieś link do działającej wersji SD to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam ponownie :)
Po 3h (łącznie) męki, udało się! :)
Rozwiązaniem było wrzucenie startup od Rhod210 (nie wiem czemu tak  :mysli: ) - ważne że działa :)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 10:51:13 wysłana przez kafar55 »
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline cive

  • **
  • 106
  • Sprzęt: Samsung I9070, Rhodium, Asus TF101G + dock
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #491 dnia: Wrzesień 03, 2012, 22:13:19 »
http://tiad8.com/threads/omg-supersonic-2-3-7-2012-08-29.795/ nowy nand OMG Supersonic z 29.08. Tylko j. angielski (w następnym update maja być inne do wyboru) ale wszystko działa i to nawet nieźle. Teraz już jako ciekawostka dla mnie, ponieważ albowiem od dzisiaj jestem posiadaczem Szajsunga Galaxy S Advance (taka uboższa wersja S2)  :mrgreen:. Się bawię.
Niech będzie błogosławiony człowiek który nie mając nic do powiedzenia nie ubiera tego faktu w słowa.

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #492 dnia: Wrzesień 03, 2012, 23:54:54 »
http://tiad8.com/threads/omg-supersonic-2-3-7-2012-08-29.795/ nowy nand OMG Supersonic z 29.08. Tylko j. angielski (w następnym update maja być inne do wyboru) ale wszystko działa i to nawet nieźle. Teraz już jako ciekawostka dla mnie, ponieważ albowiem od dzisiaj jestem posiadaczem Szajsunga Galaxy S Advance (taka uboższa wersja S2)  :mrgreen:. Się bawię.
Ciekawe, jak poprawiono problem krótkiego działania telefonu na baterii to może się wtedy opłacać przejść na Android. Póki co czekamy na opinie :).

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #493 dnia: Wrzesień 05, 2012, 13:46:41 »
Tutaj ktoś mocno pracuje nad nowymi wersjami Androida dla Rhod:
http://tiad8.com/threads/tiagb3-2-3-7-full-package-2012-09-04-v2.959/

WHAT WORKS
 ------------------------------------------------------------------------------------------
TiaGB3-2.3.7 Full Package 2012.09.04-V2

 - full languages support
 -full keyboard
 -audio
 -camera works plus preview.
 -camcorder
 -bt
 -browser
 -adb
 -GPS
 -youtube- normal mode
 -HQ video
 -location
 -gallery
 -gmail
 -play store
 -live wallpaper
 -2g support
 -wifi
 -call in/out
 -3g
 - data
 -usb mass storage
 -3.5mm jack
 -power off

Podaje też, że trzeba wprowadzić następujące ustawienia aby bateria działała dłużej:

Battery Tweaks
 ---------------------
 1- flash battery tweaks.zip after flashing rom.
 2- reboot. once you see the home screen. connect your usb
 3- open terminal
 code:
adb shell

 then
 code:
batt-cfg

 4- follow the screen. i like to use- [4] Customize settings
with this setting i'm using 528mhz

 5-Use these settings to further increase battery life.

 Wireless and network settings:
 WiFi - Off until needed, then back off again
 Bluetooth - Same as Wifi

 Sound:
 Audible touch tones - Off
 Audible selection - Off
 Screen lock sounds - Off
 Haptic feedback - Off

 Display settings:
 Brightness - Either "Automatic" with power savings or manual at approx 30% brightness.
 Auto-rotate screen - Off
 Animation - Off
 Screen timeout - 30 seconds or less
 Power saving mode - uncheck

 Location and security:
 Use wireless networks - On
 Use GPS satellites - Off until needed, then back off again

 Accounts and sync:
 Background data - On (For extreme conservation of power, turn this off. Use extend controls to toggle it)
 Auto-sync - off

Jak ktoś to przetestuję to niech da znać ile czasu działa bateria. I wszelkie bugi warto odpisywać mu na tamtej stronie, bo gościu zaciekle łata bugi :)

*

Offline newo

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2/Cyfon p168i
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #494 dnia: Wrzesień 05, 2012, 19:11:32 »
Testuje to od Tygodnia i może i Tiad to poczciwy koleś ale jest w tych nowych projektach na przyczepkę. Kombinuje z ustawieniami w batt-cfg jak się da i więcej niż 11 godzin nie wyciągnąłem a tak naprawdę to jest 6 godzin do zera i wsio. Szukam czegoś żeby złapać inną bazę niż w ich projektach no ale nic nie mam plik od baterii edytowałem już milion razy i nic ciekawego. Jak bym coś wymyślił na pewno powiem :)

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #495 dnia: Wrzesień 05, 2012, 22:23:15 »
Testuje to od Tygodnia i może i Tiad to poczciwy koleś ale jest w tych nowych projektach na przyczepkę. Kombinuje z ustawieniami w batt-cfg jak się da i więcej niż 11 godzin nie wyciągnąłem a tak naprawdę to jest 6 godzin do zera i wsio. Szukam czegoś żeby złapać inną bazę niż w ich projektach no ale nic nie mam plik od baterii edytowałem już milion razy i nic ciekawego. Jak bym coś wymyślił na pewno powiem :)
Dobrze że przetestowałeś ponieważ ja już miałem się za to zabrać tyle tylko że nie mogę naładować baterii, świeci dioda ale nie ładuje, do tego się resetuje.  Spróbuje jeszcze samochodową ładowarką jak się uda naładować to wrzucę Androidem z tym configiem.

*

Offline newo

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2/Cyfon p168i
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #496 dnia: Wrzesień 05, 2012, 22:37:23 »
pod USB Ci się podładuje będzie się włączał i wyłączał ale tak z 15 minut potem wyjmiesz baterie wsadzisz włączy się poczekasz aż zawibruje po fastboocie i od razu pod prąd go. Jedyna opcja jaką znam na dobrze rozładowaną baterie na RHOD z andkiem :)

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #497 dnia: Wrzesień 06, 2012, 08:14:05 »
pod USB Ci się podładuje będzie się włączał i wyłączał ale tak z 15 minut potem wyjmiesz baterie wsadzisz włączy się poczekasz aż zawibruje po fastboocie i od razu pod prąd go. Jedyna opcja jaką znam na dobrze rozładowaną baterie na RHOD z andkiem :)
Tyle tylko że jest na nim WM 6,5. Androida wyrzuciłem przez tą baterię. Jedno co zauważyłem to jest to że android korzysta z ładowania nawet gdy komputer jest w stanie wstrzymania tego nie robi już WM, Uważam że Android w zły sposób ładuje baterię albo zbyt niskim napięciem albo nie do pełnego stanu.

*

Offline newo

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2/Cyfon p168i
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #498 dnia: Wrzesień 06, 2012, 22:09:20 »
Zaobserwowałem ciekawą rzecz dziś. Po podkręceniu procka przez batt-cfg na 768 Mhz pomijając fakt że chodzi wszystko super płynnie to bateria trzyma tyle samo 6 godzin. Jest to argument do korzystania z androida dla ludzi którzy mają dość stały dostęp do prądu. Tak jak dla mnie gdy w robocie siedzę 9 godzin przy biurku to super sprawa bo mam prędkość i mobilność :) I mam prośbę jeśli ktoś ma tego Nanda i słuchawkę bezprzewodową to żeby sprawdził czy działa mu po połączeniu bo u mnie tylko trzaski ;/

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #499 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:43:48 »
czyli radziłbyś instalować Androida z pierwszej strony tego wątku, bo on najlepszy jest?

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #500 dnia: Wrzesień 07, 2012, 14:20:18 »
Zaobserwowałem ciekawą rzecz dziś. Po podkręceniu procka przez batt-cfg na 768 Mhz pomijając fakt że chodzi wszystko super płynnie to bateria trzyma tyle samo 6 godzin. Jest to argument do korzystania z androida dla ludzi którzy mają dość stały dostęp do prądu. Tak jak dla mnie gdy w robocie siedzę 9 godzin przy biurku to super sprawa bo mam prędkość i mobilność :) I mam prośbę jeśli ktoś ma tego Nanda i słuchawkę bezprzewodową to żeby sprawdził czy działa mu po połączeniu bo u mnie tylko trzaski ;/
Poradziłem sobie z baterią wczoraj naładowałem ją do pełna. Od dzisiaj rana u mnie jest zainstalowałem :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347321
A dokładniej Latest version 1.2.3( May 4 2012) Latest
Tak więc sprawdzę czy może na nim bateria działa prawidłowo, włożyłem do telefonu moją kartę SIM tak więc okaże się :).
Mam już inny telefon ale jeśli TP2 sprawdzi się to zostanę przy nim, po małej zmianie wyglądu na czarną klawiaturę bardziej mi przypadł do gustu :).

---------------------
Wytrzymał 11 godzin, następny Android do testów wrzucony zostanie po naładowaniu baterii.

---------------------
Sprawdziłem większość wersji Androida, wychodzi na to że są dwie możliwe do użytkowania gdyby nie to że bateria pada po połowie dnia to można by je mieć. Najgorzej wypadł 4.0 ponieważ nie wiedziałem jak zainstalować fix.

Kończę już zabawy z Androidem chyba że ktoś stworzy wersje która będzie działała co najmniej dwa dni.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2012, 14:17:41 wysłana przez janosikpat »

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #501 dnia: Wrzesień 08, 2012, 16:00:15 »
Witam
Mam pytanie czy z Androidem na SD tak samo? 11godzin? czy jest lepiej?
Pozdrawiam
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #502 dnia: Wrzesień 10, 2012, 15:50:33 »
Mam androida na karcie SD z tej strony, wg wskazanej tam konstrukcji zainstalowanego
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1171052 i bardzo żarłocznie pożera baterie. Nie wiem ile czasu by działał, ale 11h to chyba tylko jak się nie używa.

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #503 dnia: Wrzesień 10, 2012, 15:55:41 »
Dzięki za info.
Czyli nie ma co się bawić w androida :)
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #504 dnia: Wrzesień 10, 2012, 16:10:29 »
ja kupiłem ten teleofon jako tania opcja do developerki i do tego się nadaje, bo jak chce testować to i tak musi być na kablu. Jednak jak ktoś chce mieć go na co dzień to jednak lepiej dopłacić do czegoś z natywnym Androidem, bo jednak jego żarłoczność to duża przeszkoda. (bo poza tym to działa spoko)

*

Offline newo

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2/Cyfon p168i
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #505 dnia: Wrzesień 12, 2012, 18:06:25 »
O super słowa kolego Darck! o to chodzi :) Bo ludzie płaczą że im bateria nie trzyma a nie doceniają tego jak wielkim projektem jest Android Nand na TP2. Dla mnie Android w nand na tym telefonie to cód miód malina. Niema lepszej klawiaturki na świecie a dostęp do prądu mam jak nie praca/szkoła/samochód to dom i zawsze jakoś to jest. Przynajmniej mam pewność że nie więcej i nie mniej niż 5 godzin bateria wytrzyma :D

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #506 dnia: Wrzesień 12, 2012, 18:35:34 »
O super słowa kolego Darck! o to chodzi :) Bo ludzie płaczą że im bateria nie trzyma a nie doceniają tego jak wielkim projektem jest Android Nand na TP2. Dla mnie Android w nand na tym telefonie to cód miód malina. Niema lepszej klawiaturki na świecie a dostęp do prądu mam jak nie praca/szkoła/samochód to dom i zawsze jakoś to jest. Przynajmniej mam pewność że nie więcej i nie mniej niż 5 godzin bateria wytrzyma :D
Ludzie płaczą bo chcą używać HTC TP2 do normalnego użytkowania tak aby bez podłączania gdzie się tylko da. Dla mnie to dziwna sprawa przecież HTC nie ma takiej małej baterii. Mogłem sprawdzić wersje 4 Androida ciekawe czy tam też problem z baterią występuje, niestety ale dotyk działa beznadziejnie i był u mnie tylko na chwilę.

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #507 dnia: Wrzesień 15, 2012, 12:33:55 »
to mogą być dwie rzeczy. Albo jakieś procesy w androidzie zużywają dużo procesora, albo co bardziej prawdopodobne moduły od oszczędzania energii nie są poprawnie zaimplementowane na to urządzenie. Np. Pecet ma "Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) " - czyli wyłącza niektóre elementy sprzętowe urządzenia jak nie są potrzebne, przez co mniej prądu żre. Ważne też jak sobie z procesorem radzi, bo np. we współczesnych pctach OS może wysyłać polecenia do procesora aby nie działał na 100% jak nie trzeba, wtedy też mniej prądu żre. Jak tego wszystkiego nie ma to bateria szybko się kończy.

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #508 dnia: Październik 15, 2012, 00:52:21 »
Kierując się powyższym manualem udało mi się spierniczyć mój telefon. Nie było to broń Boże wynikiem błędów w manual-u lecz wynikało z mojej niewiedzy. tak to jest jak laik zabierze się za robienie czegoś -  ale z drugiej strony jak się za coś nie weźmiesz to na pewno się niczego nie nauczysz  :evil:
Pisząc ten post mam na celu jedynie pomoc, może innemu lamerowi przydarzy się to co mi . PO kilku godzinach spędzonych na kolejnych próbach i czytaniu postów w necie udało mi się przywrócić telefon do życia i wgrać do niego ROM Jackos S3 JackFULL 1.7.0.
 
Może od początku:
idąc za manualem dotarłem do momentu "zresetuj telefon" --> tak więc używając wielofunkcyjnego spinacza biurowego wcisnąłem przycisk reset z boku telefonu .... ekran pociemniał i nic... poczekałem odpowiedni czas i na ekranie pojawił się napis HTC i to był koniec aktywności telefonu. Nie pomagał ani magiczny reset, ani włączanie wyłączanie telefonu.
telefon reagował na włączanie trybu bootloadera (guziki power i volume-). Nie pomagał również HARD reset (power + obie słuchawki wciśnięte razem)

metoda prób i błędów doszedłem do metody która pozwoliła na wgranie nowego WM - dla znających temat będą do informacje oczywiste ale takiemu laikowi jak Ja mogą się przydać.

z sieci ściągnąłem pliki (wystarczyło wpisać w Google "Rhodium chomik") :
Task29.rar - trochę inna wielkość archiwum niz plik znajdujący się w manualu (który nie zadziałał w tym przypadku komunikat o niezgodności sprzętu)
Jackos S3 JackFULL 1.7.0.7z - paczka zawiera program do wgrania nowego softu oraz ROM

włączyłem telefon w tryb bootloadera --> podłączyłem kablem USB do kompa (Napis na dole ekranu zmienił się z SERIAL na USB)-->uruchomiłem plik ROMUpdateulity.exe (archiwum pierw rozpakować do dowolnego folderu na dysku) -->program wyczyścił pamięć telefonu.-->odłączyłem telefon zresetowałem i ponownie uruchomiłem w trybie BL --> podłączyłem kabelek usb (serial-->USB) uruchomiłem program: RhodiumAdvancedUU.exe znajdujący się w rozpakowanym archiwum w katalogu ROM. został wgrany nowy soft telefon sam się zrestartował i znowu mogłem cieszyć się Windowsem.

nie odwiodło mnie to bynajmniej od prób instalowania Androida ale teraz już wiem jak przywrócić wszystko z powrotem.

w razie uwag proszę administratorów o korektę - w zakresie merytorycznym jeśli popełniłem jakieś błędy.

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #509 dnia: Październik 17, 2012, 18:51:07 »
Koledzy Moje Tp2 to RHOD400 z CDMA .
Wie Ktos o Andku na niego? Żeby po polsku był najlepiej i działało wszystko ;D
Dajcie jak najlepszy ;]