PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Raphael => Wątek zaczęty przez: tb.nate w Maj 05, 2010, 16:19:28
-
Mój HTC Touch PRO bardzo mnie dzisiaj zdziwił i zarazem zawiódł.
Opiszę sytuację.
Jestem w pracy, koło godziny 10:35 (w trakcie przerwy śniadaniowej) dzwonię do mojej dziewczyny [95% baterii]. Po chwili rozmowy- standardowo- rozłączam się.
Wracam do pracy, chowam telefon do szafki (na halę nie wolno nic wnosić- kontrola etc.) Telefon włączony (GSM), wyciszony, z wyłączonym wyświetlaczem, wyłączone wszystko- Wi-Fi, 3G, BT etc, schowany w skórzaną kaburę, jest pod kluczem, zamknięty w szafce, do której nikt prócz mnie nie ma dostępu.
Po telefon ponownie sięgam po wyjściu z pracy- koło godziny 14:00.
Pierwsze zdziwienie: Chcę sprawdzić godzinę, a tam jest nawiązane połączenie z moją dziewczyną! Trwa już od 3 i pół minuty! Jako, że nie odzywa się, rozłączam się i dzwonie jeszcze raz.
Tu drugie zdziwienie- bateria ma 27%! Chwile rozmawiam i dowiaduje się, że od godziny 12:10 dzwoniłem do dziewczyny około 20 razy!
Nie wierze. Ale sprawdziłem dokładnie wykaz połączeń i faktycznie- 25 razy zostało nawiązane połączenie w różnych odstępach czasu.
12:10, 12:11, 12:13, 12:16, 12:20, 12:21, 12:26, 12:28, 12:31, 12:40, 12:43, 12:45, 12:57, 13:00, 13:03, 13:06, 13:08, 13:10, 13:20, 13:23, 13:37, 13:52, 13:56, 13:58, 13:59.
Dziewczyna wściekła, bo tyle razy dzwoniłem, że martwiła się, czy coś sie nie stało i w pracy wychodziła co chwile, żeby odebrać telefon! Większość połączeń odebrana. Całe szczęście, że mam darmowe rozmowy z nią, bo bym z lekka za to zapłacił. :/
Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest możliwe?!
Mój ROM: PROven ROM 4.4 Manila Rhodium 21806 build WM6.5
POMOCY!
-
Miałem podobny problem ale występował po podłączeniu słuchawek, może zmiana romu pomoże i mnie zadziałało
-
Raczej szukałbym błędu w sofcie, który instalujesz.
-
Ostatnio była głośna sprawa gry który zawierała robaka. Tyle, że w tym przypadku telefon wybierał połączenia z losowo wybranymi numerami
-
Jestem skłonny zmienić soft.
Gdzie znajdę dobry, polskojęzyczny soft? I jakąś instrukcje?
-
Jestem skłonny zmienić soft.
Gdzie znajdę dobry, polskojęzyczny soft? I jakąś instrukcje?
Jak to gdzie!? W tym dziale masz wątki przyklejone przecież -czytać, czytać i jeszcze raz czytać.
-
No tyle to ja wiem, znalazłem też instrukcje, ale potrzebuje pomocy odnośnie romu!
Powinien być w 100% sprawny i przede wszystkim stabilny. Tylko prosze nie pisać, że mam wgrać standard od Orange.
Ktoś pomoże?
-
Bez wykrzykników bo takich krzykaczy nikt tutak nie lubi.
Zrobiłeś wogóle HR? Próbowałeś na innej karcie sim?
-
Tak, po HR sytuacja wczoraj się powtórzyła, czego byłem świadkiem- miałem telefon dziewczyny w kieszeni a drugiej mój telefon. No i zadzwonił. Sam. Znowu.
Zmiana SIM nie wchodzi w gre.
Szukam na XDA-Developers jakiegoś ROMu, tylko nie za bardzo wiem jak mam wszystko wgrać oraz w których romach jest PL a w których nie...
-
Ja bym sprawdził jeszcze sima. Skoro zrobiłeś HR to soft bym wykluczył, jeśli wcześniej się to nie działo. Oczywiście dla pełnej jasności - zrobiłeś HR i kartę pamięci tez wyczyściłeś lub sprawdzałeś bez niej?
-
Tam, karta pamięci była sformatowana.
I efekt ten sam.
Podjąłem już decyzję- chcę zmienić ROM.
W takim razie pytanie - czy we wszystkich ROMach można ustawić język PL?
Przeczytałem kilka postów na XDA- Developers, ale tej informacji nie znalazłem.
-
Nie.
Rozumiem, że przczytałeś wszystkie poradniki i wiesz jak się do tego zabrać, żeby nie zrobić bricka?
-
Przeczytałem tylko to, co jest napisane na tej stronie
#link: http://pdaclub.pl/forum/raphael/faq-htc-touch-promda-vario-iv-htc-raphael-rom-hardspl-rekonstrukcja-itd/ (http://pdaclub.pl/forum/raphael/faq-htc-touch-promda-vario-iv-htc-raphael-rom-hardspl-rekonstrukcja-itd/)
-
OKI możesz mnie opierd(...) - że nie jesteś lamą... ale dla pewności... robiłeś HR czy SR?
-
Nie chce na nikogo krzyczeć, oczekuję pomocy, krzykiem raczej przysporzę sobie problemów, czyż nie?
Zrobiłem najpierw SoftReset, nie widząc zmiany, HardReset.
/czy to co przeczytałem na tym forum (link w poprzednim poście) wystarczy mi do wgrania nowego romu?
-
Wcześniej telefonik spisywał się problemów?
Bo może nie jest problemem soft tylko sprzęcik - "nadwrażliwy" przycisk połączenia - paproch albo inne coś? Puknij nim delikatnie i zobacz czy będzie wybierał...
-
Nie, to nie to, sprzetowo telefon jest ok.
Do tego zdarzenia wszystko (soft) było ok.
Ale teraz decyzja podjęta.
Zmiana ROMu
Ponawiam pytanie:
1. Czy to co wyczytałem na forum odnośnie zmiany romu wystarczy?
2. Czy wszystkie ROMy mają język PL?
-
1. Ciężko mi powiedzieć czy to co jest na pda clubie Ci wystarczy (prawdopodobnie tak), ale na xda-dev masz chociażby taki temat: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448008 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448008)
Jeśli znasz chociażby podstawy angielskiego to wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Chyba, że totalnie brakuje Ci do takich zadań sprytu.
2. Nie, większość romów jest robionych w języku angielskim. Niemniej w czym Ci to przeszkadza? Każdy może sobie z tym poradzić, a najczęściej anglojęzyczne romy są jednak lepsze.
-
Masz proeven(według mnie nie za dobry rom) czyli hardspl musisz miec wgrany. Ściągasz rom, podłączasz Telefon, czekasz aż się ustabiluje ActiveSync, odpalasz program .exe w paczce z romem i wszystko na tak. Po sprawie, po tym jak już rom zrobi swoje konfiguracje HR. Ja polecam stockrom + spb mobile shell 3.5.3(w tej nakładce ustawiasz polski i dużo masz po polsku). A jak chcesz rom w całości po polsku to nic innego nie widze jak AmigaNTomek. Pozdro.
-
Dziękuje za odpowiedź.
Zaraz spróbuje wgrać AmiganTomek :)
Obym nie walnął BRICK'a...
JESZCZE JEDNO WAŻNE PYTANIE!
Czy mogę zmienić ROM na Windows7? Nie mam zainstalowanego ActiveSync tylko ten drugi program (centrum obsługi urządzen z systemem Windows Mobile)
-
Tak możesz na 7.
A takie jedno jeszcze pytanie, a próbowałeś jakiegoś programu do blokowania telofonu? typu S2U2, touchlockpro, pocket shield? czy przy nich też sam dzwonił?
-
Mam jakiś program, który blokuje telefon. Kiedy jest zablokowany to nic się nie dzieje. Ale jest z nim problem- kiedy odblokuje telefon w pozycji "portrait" nie działają wszystkie funkcje, bo trzeba go również odblokować w pozycji "landscape" mimo, że wyglada jakby wszystko działało. To raczej poważna wada i duża strata czasu. Dlatego z tego nie korzystam.
-
Mam jakiś program, który blokuje telefon. Kiedy jest zablokowany to nic się nie dzieje. Ale jest z nim problem- kiedy odblokuje telefon w pozycji "portrait" nie działają wszystkie funkcje, bo trzeba go również odblokować w pozycji "landscape" mimo, że wyglada jakby wszystko działało. To raczej poważna wada i duża strata czasu. Dlatego z tego nie korzystam.
Czyli twierdzisz że twój tel. jak jest zablokowany programem to nie dzwoni?
Czyli moja teoria jest taka, że masz coś ustawione albo zainstalowane co nie pozwala twojemu tel. przejść w tryb uśpienia i mimo tego że wygasza wyświetlacz.
Był taki test chyba tak mi się wydaję że włącz muzykę jakąkolwiek i wygaś tel przyciskiem, jak muzyka będzie nadal grać to znaczy że się nie uśpił a tylko wygasił i wtedy prawdopodobnie wystarczy tap tap przyciskami i telefon sobie dzwoni.
-
Nie, to o czym mówisz było ok.
Kiedy muzyka leciała z głośnika i wygaszałem wyswietlacz, to się wyłączała.
Na słuchawkach było ok.
Teraz już nie ma nad czym myśleć, zmieniłem ROM :)
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)
-
Pewnie miales ta gre i z tad ten robak :) trzeba bylo usunac z katalogu windows plik smart32.
http://pda.pl/news/lookout_analizuje_trojana_dolaczonego_do_3d_antiterrorist_action/ (http://pda.pl/news/lookout_analizuje_trojana_dolaczonego_do_3d_antiterrorist_action/)
-
Pewnie miales ta gre i z tad ten robak :) trzeba bylo usunac z katalogu windows plik smart32.
http://pda.pl/news/lookout_analizuje_trojana_dolaczonego_do_3d_antiterrorist_action/ (http://pda.pl/news/lookout_analizuje_trojana_dolaczonego_do_3d_antiterrorist_action/)
Czytaj ze zrozumieniem. Użytkownik zrobił HR i na czystym systemie miał to samo... BTW język polska trudna rzecz
-
Pewnie miales ta gre i z tad ten robak :) trzeba bylo usunac z katalogu windows plik smart32.
http://pda.pl/news/lookout_analizuje_trojana_dolaczonego_do_3d_antiterrorist_action/ (http://pda.pl/news/lookout_analizuje_trojana_dolaczonego_do_3d_antiterrorist_action/)
Nawet przed HR nie miałem tej gry :)
Miałem tylko to, co w standardzie było w PROvenie :)
-
O jeju już się tak nie wymądrzaj jarqka...
-
Dobra, problem rozwiązany?
To po co się napinacie?
Temat do zamknięcia.