PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Raphael => Wątek zaczęty przez: ShinJii w Sierpień 14, 2009, 23:03:58
-
Witam
Mam taki problem... mam HTC Touch Pro i kupilem karte micro SD HC 4gb i posiada ona system plikow FAT32. Pomine to ze jak wyjme i wloze karte z powrotem do telefonu to mi jej nie wykrywa i musze walnac reset. Chodzi o to ze zgralem glupie 20 piosenek na nia i muli mi ona tak Explorera w komputerze ze sie zwiesza explorer i na dodatek pokazuje mi w telefonie ze mam 0.00mb free :) i ze wszystko zajete (przed wgraniem piosenek wyswietlalo ze 3876mb free)
Mial ktos taki problem? Jakies rozwiazania macie? Bo sie denerwuje ;p wydalem 50zl na karte.
Pozdrawiam
-
zrób format tej karty
-
z poziomu telefonu :wink:
-
Zrobilem... wskazywalo wszystko na to ze jest juz wszystko w porzadku...wgralem sobie 27 piosenek teraz i po 5minutach znowu sie zaczelo zwieszac :/ :/
EDIT: Z poziomu telefonu? A jak to sie robi?:D Dodam ze przez ActiveSync wyskakuje blad z dostepem chyba...a przez czytnik wlasnie po jakims czasie tak muli mi explorera.
-
niektórym rafał przy wkładaniu karty wołał o format, może hard reset w takim razie pomorze :P
-
Hard reset chyba nic nie da bo mojej dziewczyny karte pamieci tez nie wykrywalo mi chyba na orange romie po wlozeniu ani nie wolalo o format
-
Zrób twardy reset. Zwłaszcza jeśli z innymi kartami problem się pojawia.
Ja mam już od dawna taką zasadę - jeśli coś się dzieje to trzeba zrobić resecik ;)
Pozdrawiam i daj znać co i jak...
Darek.
PS
Wydaje się, że są trzy podstawowe możliwości:
karta uwalona - reklamować
nawala system - tu bym szukał podobnych problemów u użytkowników
problem sprzętowy - to na koniec = serwis :(
-
nie na kompie przez czytnik kart
-
Nie chce mi sie robic znowu hard resetu :/ (mam energy roma 2.0 final)
Wiejas? Juz robilem na kompie format karty.
Aha i niby mam wgrane te 20piosenek czy iles ale np nie wykrywa mi na telefonie wszystkich a w odtwarzaczu mi ich nie odtwarza ;p...napisalem maila do tych u ktorych kupilem karte zobaczymy co odpisza ;/
EDIT: Hmmmm jednak teraz wstalem (jestem po soft resecie) i jednak odtwarza muzyke ;o i moge wgrywac przez activesync ;o zaraz zobaczymy czy sie znowu zwiesi czy cos.. (swoja droga mialem 90% baterii o 1 w nocy a wstalem o 10;30 i zostlao 2%...czy to normalne? )
-
coś Ci pracuje w tle
wyłącz zbędne programy
-
Jeszcze jedno...wy tez tak macie w Raphaelu ze jak wyjmiecie karte i ja wsadzicie ponownie to trzeba soft reset zrobic zeby ja wykrylo??
-
Mi wykrywa moje dwie bez problemu, nie muszę robić SR. Jedną mam 1 GB(była w komplecie z AM), drugą 4 GB.
A jakiego producenta to są karty?
-
Jest to karta MICRO SD HC 4GB firmy A-Data (Polski producent chyba)
-
Może tutaj jest problem, ja swego czasu kupiłem 4 GB Kingstona i też miałem z nią problemy, Rafałek się zawieszał i miał takie przycinki, że nie dało się na nim nic zrobić. Odkąd mam 4 GB SanDiska nie mam z nią żadnych problemów.
Jak masz jakiś zaprzyjaźniony sklep komputerowy, spróbuj od nich pożyczyć na próbę kartę innego producenta.
-
jakbym mial wiecej siana to bym kupil tego sandiska bo on chyba drozszy o jakies 20zl jest na allegro od tej co kupilem. Wszystko spoko ale czemu komputer sie by od niej wieszal? Tzn explorer...bez sensu...moze uszkodzony model jakis dostalem sam nie wiem. Musze sandiska od kogos pozyczyc i zobaczyc.
EDIT: Kurde musialem patrzec na zwykle karty SDHC a nie na microsdhc ;p tego sandiska :P bo microsdhc kosztuja nawet mniej niz ta co kupilem ;p fuck.
-
jakbym mial wiecej siana to bym kupil tego sandiska bo on chyba drozszy o jakies 20zl jest na allegro od tej co kupilem. Wszystko spoko ale czemu komputer sie by od niej wieszal? Tzn explorer...bez sensu...moze uszkodzony model jakis dostalem sam nie wiem. Musze sandiska od kogos pozyczyc i zobaczyc.
EDIT: Kurde musialem patrzec na zwykle karty SDHC a nie na microsdhc ;p tego sandiska :P bo microsdhc kosztuja nawet mniej niz ta co kupilem ;p fuck.
A powiedz mi twój komputer obsługuje SDHC karty? Ew. drivery czytnika są uaktualnione żeby obsługiwały?
-
No jak podlaczylem do kompa to windows niby sam zainstalowal jakies...
-
Nooo ale nie koniecznie muszą obsługiwać SDHC? ja mam wbudowany napęd i na początku miałem tak że jak wsadzałem SDHC to owszem widział ją ale jak próbowałem na nią wejść to mi się eksplorer wieszał. Dopiero nowe sterowniki naprawiły to.
-
Hmmm no dobra zalozmy ze na komputerze to przez sterowniki... a na telefonie przez co? Slucham muzyki na telefonie z karty (jak po 1-2resetach mi ją wkoncu wykrywa) i jak skoncze sluchac i np nie robie nic z godzine to pozniej jak chce znowu posluchac to dupa nie dziala musze reset walnac... bo tak jakby nie odczytuje plikow :/
-
W advedanced config (w sekcji performence chyba) widziałem jakieś ustawienie opóźnienia odczytu z sd, w opisie było coś o znikającej karcie sd, może tam trzeba by coś zmienić.
-
No jest cos ale nie wiem jak tam zmienic... ale wydaje mi sie z to karta zepsuta ;p bo kolega dzisiaj przyniosl swoja i normalnie wykrywa itd.