UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!

  • 316 Odpowiedzi
  • 106446 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 22, 2007, 14:44:34 »
Cytuj
A skoro mowa o braku czasu, to ten serwis, który budujecie od września inni uruchomili "od ręki" a nie wydaje się by poważnie nim zajmowali się co więcej robiły to pojedyncze osoby a nie taki tłum jaki zabiera sie do tego projektu. Adresy były w komentarzach do artykułu o tej bazie na witrynie pda. Oczywiście bez wyrafinowanych możliwości i pewnie generalnie źle, ale bazy policyjne dało się tam pobrać i nawet punkty dodawać.

Ten twój od ręki możesz sobie do d..... wsadzić - jak nie wiesz jak to funkcjonuje to lepiej się nie wypowiadaj w tym temacie

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 23, 2007, 05:42:23 »
Cytuj
A skoro mowa o braku czasu, to ten serwis, który budujecie od września inni uruchomili "od ręki" a nie wydaje się by poważnie nim zajmowali się co więcej robiły to pojedyncze osoby a nie taki tłum jaki zabiera sie do tego projektu. Adresy były w komentarzach do artykułu o tej bazie na witrynie pda. Oczywiście bez wyrafinowanych możliwości i pewnie generalnie źle, ale bazy policyjne dało się tam pobrać i nawet punkty dodawać.

Ten twój od ręki możesz sobie do d..... wsadzić - jak nie wiesz jak to funkcjonuje to lepiej się nie wypowiadaj w tym temacie
Czemu miałbym się nie wypowiadać jak widziałem przynajmniej jeden taki serwis ? Można pobrać tych kilka wybranych baz policyjnych oraz dodać nowe lokalizacje. Co, nie jest tak ?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 23, 2007, 10:16:42 »
Panowie, czy kłótnia cokolwiek zmieni w tej sprawie?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 23, 2007, 13:41:33 »
Cytuj
A skoro mowa o braku czasu, to ten serwis, który budujecie od września inni uruchomili "od ręki" a nie wydaje się by poważnie nim zajmowali się co więcej robiły to pojedyncze osoby a nie taki tłum jaki zabiera sie do tego projektu. Adresy były w komentarzach do artykułu o tej bazie na witrynie pda. Oczywiście bez wyrafinowanych możliwości i pewnie generalnie źle, ale bazy policyjne dało się tam pobrać i nawet punkty dodawać.

Ten twój od ręki możesz sobie do d..... wsadzić - jak nie wiesz jak to funkcjonuje to lepiej się nie wypowiadaj w tym temacie
Czemu miałbym się nie wypowiadać jak widziałem przynajmniej jeden taki serwis ? Można pobrać tych kilka wybranych baz policyjnych oraz dodać nowe lokalizacje. Co, nie jest tak ?

Taki mądry to się zgłoś do prac w tym projekcie i tyle w tym temacie

*

Offline palmus

  • ****
  • 623
  • Palmax-Holux
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 23, 2007, 21:16:33 »
Widzisz trzcionk, gdybyś poczytał ten wątek od początku i kilka innych, to wiedziałbyś o co tu chodzi.
Nie o banalny, "od ręki" zbiór poi pt. "fotoradary" jak sądzisz, tylko następcę Mobilnych z połączoną funkcjonalnością tychże, z Miplo.
palmus

Odp: Czas jak rzeka...
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 27, 2007, 07:08:27 »
Widzisz trzcionk, gdybyś poczytał ten wątek od początku i kilka innych, to wiedziałbyś o co tu chodzi.
Nie o banalny, "od ręki" zbiór poi pt. "fotoradary" jak sądzisz, tylko następcę Mobilnych z połączoną funkcjonalnością tychże, z Miplo.
A co Ty możesz wiedzieć co ja sądzę jak tego nie napisałem. Napisałem gdzieś, że uważam, że chodzi o zbiór fotoradarów ? Nie, to o co chodzi ? Fantazja ponosi ?

Nietrudno domyśleć się, że chodzi o lepszy serwis tylko co z tego. Jeśli przez tyle czasu nie ma nic, a nie ma, to ja się zastanawiam czy w ogóle będzie. I to napisałem.
Napisane: Grudzień 27, 2007, 06:26:00
Cytuj
A skoro mowa o braku czasu, to ten serwis, który budujecie od września inni uruchomili "od ręki" a nie wydaje się by poważnie nim zajmowali się co więcej robiły to pojedyncze osoby a nie taki tłum jaki zabiera sie do tego projektu. Adresy były w komentarzach do artykułu o tej bazie na witrynie pda. Oczywiście bez wyrafinowanych możliwości i pewnie generalnie źle, ale bazy policyjne dało się tam pobrać i nawet punkty dodawać.

Ten twój od ręki możesz sobie do d..... wsadzić - jak nie wiesz jak to funkcjonuje to lepiej się nie wypowiadaj w tym temacie
Czemu miałbym się nie wypowiadać jak widziałem przynajmniej jeden taki serwis ? Można pobrać tych kilka wybranych baz policyjnych oraz dodać nowe lokalizacje. Co, nie jest tak ?

Taki mądry to się zgłoś do prac w tym projekcie i tyle w tym temacie
Po co ?! Ktoś tu coś robi ? No czytałem o jakimś konwertowaniu bazy, ale to tyle. I tylko słyszałem a czy to się odbywa to nie wiem. Przy takim podejściu to ja się na pewno nie zgłoszę bo nie ma do czego. Harmonogram jakiś jest ? Efekty jakieś są ?
Napisane: Grudzień 27, 2007, 06:43:43
Panowie, czy kłótnia cokolwiek zmieni w tej sprawie?
No właśnie, zadałem kilka pytań by się zastanowić dlaczego ciągle ten serwis nie istnieje. Jakoś nikt nie pofatygował się by na nie odpowiedzieć.
Napisane: Grudzień 27, 2007, 07:07:10
...
2. Rozszyfrowujemy konwersje z 1992 na wgs84. ( mamy dosc duze problemy , ale powoli do przodu) - chyba ze ktos z was ma algorytm , skrypt zrodlowy ewentualnie zrodla programu.
3. Jestesmy prawie gotowi do wpompowania poi do bazy

to jest na teraz.
Jaki dostęp do bazy będzie ? Gdybym np chciał zrobić program do dynamicznej aktualizacji pda to jak się mam z tą bazą komunikować ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2007, 07:10:10 wysłana przez trzcionk »

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 27, 2007, 11:31:44 »
trzcionk
Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, ze bardziej zalezy Ci na tym zeby zrobic zamet a nie cos pozytecznego..
Wiadomo, ze jachu przewodzi calemu projektowi wiec co za problem napisac do niego maila i zglosic chec pomocy? Na pewno dowiesz sie wtedy co trzeba zrobic i na jakim etapie sa prace. Niestety za malo jest ludzi do pracy przy serwisie a za duzo do narzekania.

*

Offline palmus

  • ****
  • 623
  • Palmax-Holux
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 30, 2007, 10:48:43 »
 Oczywiście bez wyrafinowanych możliwości i pewnie generalnie źle, ale bazy policyjne dało się tam pobrać i nawet punkty dodawać.
(...)Można pobrać tych kilka wybranych baz policyjnych oraz dodać nowe lokalizacje. Co, nie jest tak ?
No i?


Poza tym walisz po kulach ludzi, którzy to robią za free. Powtórzę: przeczytaj cały wątek, bo z twoich wypowiedzi wynika, że urwałeś się z choinki.
palmus

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 31, 2007, 08:04:12 »
trzcionk
Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, ze bardziej zalezy Ci na tym zeby zrobic zamet a nie cos pozytecznego..
Wydaje mi się, że to właśnie Ty chcesz robić zamęt a nie coś pożytecznego.
Cytuj
Wiadomo, ze jachu przewodzi calemu projektowi wiec co za problem napisac do niego maila i zglosic chec pomocy? Na pewno dowiesz sie wtedy co trzeba zrobic i na jakim etapie sa prace.
Mój udział w projekcie jest obecnie taki, że piszę tutaj o jego błędnych założeniach by je przedyskutować z potencjalnymi użytkownikami. Jak założenia zmienią się albo znajdę w nim coś sensownego to może pomogę w realizacji. Jak chcesz to przekaż to jachu.
Cytuj
Niestety za malo jest ludzi do pracy przy serwisie a za duzo do narzekania.
Trzeba było założenia przygotować i plan przedstawić.
Napisane: Grudzień 31, 2007, 07:52:04
Oczywiście bez wyrafinowanych możliwości i pewnie generalnie źle, ale bazy policyjne dało się tam pobrać i nawet punkty dodawać.
(...)Można pobrać tych kilka wybranych baz policyjnych oraz dodać nowe lokalizacje. Co, nie jest tak ?
No i?
No i jest w odróżnieniu o pdaclub'owego.
Cytuj
Poza tym walisz po kulach ludzi, którzy to robią za free.
O co Ci chodzi ?
Cytuj
Powtórzę: przeczytaj cały wątek, bo z twoich wypowiedzi wynika, że urwałeś się z choinki.
Ty odnosisz się do meritum moich wypowiedzi czy do czego ?

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 31, 2007, 09:19:54 »
trzcionk
Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, ze bardziej zalezy Ci na tym zeby zrobic zamet a nie cos pozytecznego..
Wydaje mi się, że to właśnie Ty chcesz robić zamęt a nie coś pożytecznego.
Cytuj
Wiadomo, ze jachu przewodzi calemu projektowi wiec co za problem napisac do niego maila i zglosic chec pomocy? Na pewno dowiesz sie wtedy co trzeba zrobic i na jakim etapie sa prace.
Mój udział w projekcie jest obecnie taki, że piszę tutaj o jego błędnych założeniach by je przedyskutować z potencjalnymi użytkownikami. Jak założenia zmienią się albo znajdę w nim coś sensownego to może pomogę w realizacji. Jak chcesz to przekaż to jachu.
Cytuj
Niestety za malo jest ludzi do pracy przy serwisie a za duzo do narzekania.
Trzeba było założenia przygotować i plan przedstawić.
Napisane: Grudzień 31, 2007, 07:52:04
Oczywiście bez wyrafinowanych możliwości i pewnie generalnie źle, ale bazy policyjne dało się tam pobrać i nawet punkty dodawać.
(...)Można pobrać tych kilka wybranych baz policyjnych oraz dodać nowe lokalizacje. Co, nie jest tak ?
No i?
No i jest w odróżnieniu o pdaclub'owego.
Cytuj
Poza tym walisz po kulach ludzi, którzy to robią za free.
O co Ci chodzi ?
Cytuj
Powtórzę: przeczytaj cały wątek, bo z twoich wypowiedzi wynika, że urwałeś się z choinki.
Ty odnosisz się do meritum moich wypowiedzi czy do czego ?

Trzcionk :
z Twoich wypowiedzi widac same pretensje albo juz sam nie wiem co. Nic nie wniosłeś do tego projektu poza "trolowaniem", bez urazy. Jak masz cos konstruktywnego do napisania napisz jak masz pisac w tym stylu co do tej pory to lepiej odpusc sobie bo nic nie zdzialasz a wrecz przeciwnie bedziesz ludzi denerwowal niepotrzebnie, a po co chyba ze to jest Twoim glownym zdaniem i czerpiesz z tego satysfakcje jak niejaki jasio_smietana vel antek_emigrant z onetu ;)

Wlasnie doczytalem ze i tak sie nie zglosisz bo nie ma do czego - w sumie dla Ciebie to faktycznie nie ma do czego.
Takich malkontentow jak Ty jest cale stado w necie ale z takimi tez trzeba zyc. Jesli chcesz jeszcze cos dodac w tym temacie to sie zastanow dobrze ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2007, 09:45:42 wysłana przez jachu »
pozdrawiam
Jachu

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 31, 2007, 09:49:58 »
trzcionk
Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, ze bardziej zalezy Ci na tym zeby zrobic zamet a nie cos pozytecznego..
Wydaje mi się, że to właśnie Ty chcesz robić zamęt a nie coś pożytecznego.
Cytuj
Wiadomo, ze jachu przewodzi calemu projektowi wiec co za problem napisac do niego maila i zglosic chec pomocy? Na pewno dowiesz sie wtedy co trzeba zrobic i na jakim etapie sa prace.
Mój udział w projekcie jest obecnie taki, że piszę tutaj o jego błędnych założeniach by je przedyskutować z potencjalnymi użytkownikami. Jak założenia zmienią się albo znajdę w nim coś sensownego to może pomogę w realizacji. Jak chcesz to przekaż to jachu.
Cytuj
Niestety za malo jest ludzi do pracy przy serwisie a za duzo do narzekania.
Trzeba było założenia przygotować i plan przedstawić.
Napisane: Grudzień 31, 2007, 07:52:04
Oczywiście bez wyrafinowanych możliwości i pewnie generalnie źle, ale bazy policyjne dało się tam pobrać i nawet punkty dodawać.
(...)Można pobrać tych kilka wybranych baz policyjnych oraz dodać nowe lokalizacje. Co, nie jest tak ?
No i?
No i jest w odróżnieniu o pdaclub'owego.
Cytuj
Poza tym walisz po kulach ludzi, którzy to robią za free.
O co Ci chodzi ?
Cytuj
Powtórzę: przeczytaj cały wątek, bo z twoich wypowiedzi wynika, że urwałeś się z choinki.
Ty odnosisz się do meritum moich wypowiedzi czy do czego ?

Trzcionk :
z Twoich wypowiedzi widac same pretensje albo juz sam nie wiem co.
W którym miejscu te pretensje niby są ? Jak Ty czegoś nie wiesz to Ty zapytaj a nie fantazjuj.
Cytuj
Nic nie wniosłeś do tego projektu poza "trolowaniem", bez urazy.
Po co założyłeś wątek "Uwagi i propozycje do projektu ..." jak ich nie chcesz ?
Cytuj
Jak masz cos konstruktywnego do napisania napisz
Przeczytaj, co już napisałem. Zadałem Ci kilka pytań na które nie odpowiedziałeś ani ich nie skomentowałeś w rzeczowy sposób. Zadałem innym, też nie odpowiedzieli. To jest według Ciebie trolowanie ? Się zastanów kto tu ma pretensje i kto troluje !

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 31, 2007, 10:01:03 »
...
Na dzien dzisiejszy pracujemy z Mariuszem  nad konwersja jak wyzej i nad googlemaps i "wpompowaniem" poi do bazy.
Chcemy uruchomic jak najszybciej mozliwosc dodawania nowych poi aby baza zaczel;a ponownie zyc. ...
I co, według Ciebie baza zacznie żyć jak będzie można w serwisie wstukać POI ?

Uwazasz ze to sa te pytania ktore mi zadales i na ktore CI nie odpowiedzialem ?
To sobie sam odpowiedz , wdl mnie bedzie a wdl Ciebie zapewne nie.
Poza tym to jest pytanie a nie pytania ?
Masz jeszcze jakies  ?
Bo ja ich nie widze.
pozdrawiam
Jachu

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:25:07 »
...
Na dzien dzisiejszy pracujemy z Mariuszem  nad konwersja jak wyzej i nad googlemaps i "wpompowaniem" poi do bazy.
Chcemy uruchomic jak najszybciej mozliwosc dodawania nowych poi aby baza zaczel;a ponownie zyc. ...
I co, według Ciebie baza zacznie żyć jak będzie można w serwisie wstukać POI ?

Uwazasz ze to sa te pytania ktore mi zadales i na ktore CI nie odpowiedzialem ?
A nie jest tak ? Zadałem pytanie ? Zadałem. Odpowiedziałeś albo skomentowałeś rzeczowo ? Nie.
Cytuj
To sobie sam odpowiedz , wdl mnie bedzie a wdl Ciebie zapewne nie.
Sam mam sobie odpowiedzieć ?!
Cytuj
Poza tym to jest pytanie a nie pytania ?
Masz jeszcze jakies  ?
Bo ja ich nie widze.
Pytałem np. o dostęp do bazy.

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:27:22 »
...
Na dzien dzisiejszy pracujemy z Mariuszem  nad konwersja jak wyzej i nad googlemaps i "wpompowaniem" poi do bazy.
Chcemy uruchomic jak najszybciej mozliwosc dodawania nowych poi aby baza zaczel;a ponownie zyc. ...
I co, według Ciebie baza zacznie żyć jak będzie można w serwisie wstukać POI ?

Uwazasz ze to sa te pytania ktore mi zadales i na ktore CI nie odpowiedzialem ?
A nie jest tak ? Zadałem pytanie ? Zadałem. Odpowiedziałeś albo skomentowałeś rzeczowo ? Nie.
Cytuj
To sobie sam odpowiedz , wdl mnie bedzie a wdl Ciebie zapewne nie.
Sam mam sobie odpowiedzieć ?!
Cytuj
Poza tym to jest pytanie a nie pytania ?
Masz jeszcze jakies  ?
Bo ja ich nie widze.
Pytałem np. o dostęp do bazy.

A konkretnie co znacyz dostep do bazy ?
Sprecyzuj pytanie ...
pozdrawiam
Jachu

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:55:43 »
Wydaje mi się, że to właśnie Ty chcesz robić zamęt a nie coś pożytecznego.
Mozesz mnie laskawie oswiecic w ktorym miejscu robie zamet?

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:47:15 »
...
Wlasnie doczytalem ze i tak sie nie zglosisz bo nie ma do czego - w sumie dla Ciebie to faktycznie nie ma do czego.
Takich malkontentow jak Ty jest cale stado w necie ale z takimi tez trzeba zyc. Jesli chcesz jeszcze cos dodac w tym temacie to sie zastanow dobrze ...
No teraz nie zgłoszę się, ale może w przyszłości. Nie wiem czemu masz do mnie pretensje o to.
Napisane: Grudzień 31, 2007, 12:45:39
...
Na dzien dzisiejszy pracujemy z Mariuszem  nad konwersja jak wyzej i nad googlemaps i "wpompowaniem" poi do bazy.
Chcemy uruchomic jak najszybciej mozliwosc dodawania nowych poi aby baza zaczel;a ponownie zyc. ...
I co, według Ciebie baza zacznie żyć jak będzie można w serwisie wstukać POI ?

Uwazasz ze to sa te pytania ktore mi zadales i na ktore CI nie odpowiedzialem ?
A nie jest tak ? Zadałem pytanie ? Zadałem. Odpowiedziałeś albo skomentowałeś rzeczowo ? Nie.
Cytuj
To sobie sam odpowiedz , wdl mnie bedzie a wdl Ciebie zapewne nie.
Sam mam sobie odpowiedzieć ?!
Cytuj
Poza tym to jest pytanie a nie pytania ?
Masz jeszcze jakies  ?
Bo ja ich nie widze.
Pytałem np. o dostęp do bazy.

A konkretnie co znacyz dostep do bazy ?
Sprecyzuj pytanie ...
To już pisałem w tamtym artykule. Chodziło o oprogramowanie, które umożliwiłoby synchronizację danych między pda i bazą serwisu.

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:47:30 »
...
Wlasnie doczytalem ze i tak sie nie zglosisz bo nie ma do czego - w sumie dla Ciebie to faktycznie nie ma do czego.
Takich malkontentow jak Ty jest cale stado w necie ale z takimi tez trzeba zyc. Jesli chcesz jeszcze cos dodac w tym temacie to sie zastanow dobrze ...
No teraz nie zgłoszę się, ale może w przyszłości. Nie wiem czemu masz do mnie pretensje o to.

Teraz to ja zadalem CI pytanko co rozumiesz pod pojeciem polaczenie do bazy sprecyzuj pytanie a postaram CI sie odpowiedziec ...
Nie ma do Ciebie pretensji , chcesz uzyskac odpowiedz chce CI ja dac ale potrzebuje precyzyjne pytania.
pozdrawiam
Jachu

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:52:25 »
...
Wlasnie doczytalem ze i tak sie nie zglosisz bo nie ma do czego - w sumie dla Ciebie to faktycznie nie ma do czego.
Takich malkontentow jak Ty jest cale stado w necie ale z takimi tez trzeba zyc. Jesli chcesz jeszcze cos dodac w tym temacie to sie zastanow dobrze ...
No teraz nie zgłoszę się, ale może w przyszłości. Nie wiem czemu masz do mnie pretensje o to.

Teraz to ja zadalem CI pytanko co rozumiesz pod pojeciem polaczenie do bazy sprecyzuj pytanie a postaram CI sie odpowiedziec ...
Nie ma do Ciebie pretensji , chcesz uzyskac odpowiedz chce CI ja dac ale potrzebuje precyzyjne pytania.
Pytałem o to czy możliwe jest podłączenie do bazy, nad której pracujesz celem synchronizacji z pda.
Napisane: Grudzień 31, 2007, 12:50:16
Wydaje mi się, że to właśnie Ty chcesz robić zamęt a nie coś pożytecznego.
Mozesz mnie laskawie oswiecic w ktorym miejscu robie zamet?
Jakieś pretensje do mnie masz zamiast odpowiedzieć do rzeczy, potem ja muszę prostować te twoje wypowiedzi i tak robi się zamęt.

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:57:47 »
Pytałem o to czy możliwe jest podłączenie do bazy, nad której pracujesz celem synchronizacji z pda.
Napisane: Grudzień 31, 2007, 12:50:16

nie jest mozliwa synchronizacja z PDA bo na poczatek chcemy uruchomic dodawanie poi aby baza zaczela "zyc". Pliki poi musimy umiescic w bazie. Synchronizacja z pda do sprawa na pozniej. Tak to wyglada na dzien dzisiejszy.
pozdrawiam
Jachu

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 02, 2008, 07:27:16 »
Pytałem o to czy możliwe jest podłączenie do bazy, nad której pracujesz celem synchronizacji z pda.
Napisane: Grudzień 31, 2007, 12:50:16

nie jest mozliwa synchronizacja z PDA bo na poczatek chcemy uruchomic dodawanie poi aby baza zaczela "zyc". Pliki poi musimy umiescic w bazie. Synchronizacja z pda do sprawa na pozniej. Tak to wyglada na dzien dzisiejszy.
Proponuję docelowo zrobić WebService, umożliwiający odpytywanie bazy oraz jej uzupełnianie. Taki interfejs umożliwi współpracę potencjalnie dowolnego oprogramowania z serwisem. Można zrobić oprogramowanie na PC i na PDA do synchronizacji. Istniejące oprogramowanie do nawigacji może użyć tego interfejsu do sychronizacji.

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 24, 2008, 00:34:45 »
No i cóż tu powiedzieć?
Dzisiaj mamy 24 stycznia, ostatni post sprzed ponad trzech tygodni.
Znowu to samo:
chcieliśmy dobrze, wyszło jak zawsze...

Jeżeli w najbliższym czasie nie zostanie uruchomiona ta baza chociażby z podstawowymi funkcjami: dodawanie POI, zgłaszanie/nanoszenie korekt, ściągania plików asc, to nie najlepiej wróżę tym szczytnym planom.
Przecież natura nie znosi próżni, ja też nie mogę czekać w nieskończoność na zaktualizowane pliki.
Na dzisiaj ściągnąłem je z POIplaza.
Zobaczymy, dokąd przeniesie się większość uczestników, gdzie pojawią się najaktualniejsze dane.
Jeżeli tu nadal będzie się tylko snuć niestworzone plany, jakie to serwisy mogłyby być udostępnione, to na tych planach się skończy.
A byłoby naprawdę szkoda.

Saksończyk

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 24, 2008, 15:51:26 »
No i cóż tu powiedzieć?
Dzisiaj mamy 24 stycznia, ostatni post sprzed ponad trzech tygodni.
Znowu to samo:
chcieliśmy dobrze, wyszło jak zawsze...

Jeżeli w najbliższym czasie nie zostanie uruchomiona ta baza chociażby z podstawowymi funkcjami: dodawanie POI, zgłaszanie/nanoszenie korekt, ściągania plików asc, to nie najlepiej wróżę tym szczytnym planom.
Przecież natura nie znosi próżni, ja też nie mogę czekać w nieskończoność na zaktualizowane pliki.
Na dzisiaj ściągnąłem je z POIplaza.
Zobaczymy, dokąd przeniesie się większość uczestników, gdzie pojawią się najaktualniejsze dane.
Jeżeli tu nadal będzie się tylko snuć niestworzone plany, jakie to serwisy mogłyby być udostępnione, to na tych planach się skończy.
A byłoby naprawdę szkoda.

Saksończyk

kolejna maruda...zacznij coś robić i skończ narzekać.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 24, 2008, 19:59:08 »
Śledzę ten wątek od ponad 2 miesięcy, wchodząc prawie codziennie aby zobaczyć co w tej sprawie się dzieje nowego. Bardzo mi się podobał pomysł i inicjatywa. Niestety ostatnio zupełnie sprawa przycichła, przynajmniej nic nie słychać na ten temat w tym wątku. Dlatego nie dziwi mnie poprzednia wypowiedź.  Również zaczynam tracić nadzieję, że coś się z tego dobrego wykluje.

kolejna maruda...zacznij coś robić i skończ narzekać.

Myślę, że jak by się w tym wątku pojawiały problemy do zrealizowania to i znalazły by się chętne osoby do pomocy, a tak wszystko się dzieje troszkę w tajemnicy ;). Oczywiście można by na priv pisać i się dowiadywać co można w sprawie pomóc, myślę jednak że gdyby było to poruszane na forum publicznym znalazło by się więcej osób do pomocy.

Pozdrawiam
Jarek

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 25, 2008, 17:46:21 »
Jestem moderatorem na MIPLO (a także jego użytkownikiem) ma kilka propozycji wynikających z doświadczeń z MIPLO, mobilne

1) W kategoriach posiadających podkategorie nie powinny znajdować się punkty

2) Osobne pola na wprowadzanie poszczególnych danych (same pola: nazwa i opis, jak to jest w MIPLO, to za mało). Myślę że przydatne były następujące pola:
  • kategoria
  • nazwa
  • adres
  • miasto
  • dzielnica/województwo
  • godziny otwarcia
  • opis

3) Każdy z użytkowników powinien mieć możliwość dostosowanie dla każdej z kategorii z osobna, które pole ma stanowić nazwę punktu oraz które pola i w jakiej kolejności mają znaleźć się w jego opisie podczas synchronizacji

4) Moderatorzy powinni mieć możliwość zaznaczenia jakie pola są wymagane w poszczególnych kategoriach

Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Offline palmus

  • ****
  • 623
  • Palmax-Holux
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 28, 2008, 09:36:38 »
Jachu, może ze 3 słowa komentarza dla prasy, na jakim etapie są sprawy?
palmus

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 28, 2008, 21:59:26 »
Jachu, może ze 3 słowa komentarza dla prasy, na jakim etapie są sprawy?

Ostatnio nie miałem za dużo czasu aby przysiąść. Kończymy parę bardo ważnych zaległych projektów pdac .
Myślę ze znajdę już lada chwila trochę czasu i przysiądę aby nadrobić choć cześć zaległości  :(.
Jak tylko  będzie sie już czym pochwalić to na pewno tu umieszczę.
pozdrawiam
Jachu

Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 04, 2008, 04:40:05 »
...
Saksończyk

kolejna maruda...zacznij coś robić i skończ narzekać.
Ostatnio nie narzekałem, kiwałem palcem w bucie. Pomogło ?
Napisane: Luty 04, 2008, 04:24:19
Może mi ktoś wyjaśnić o co tutaj chodzi ?

Jeśli jest jakiś projekt to:
1. czy ktoś go realizuje ?
2. jakie są kluczowe problemy do rozwiązania ?
3. czy jest jakiś plan ?
Napisane: Luty 04, 2008, 04:32:34
Jachu, może ze 3 słowa komentarza dla prasy, na jakim etapie są sprawy?

Ostatnio nie miałem za dużo czasu aby przysiąść. Kończymy parę bardo ważnych zaległych projektów pdac .
Myślę ze znajdę już lada chwila trochę czasu i przysiądę aby nadrobić choć cześć zaległości  :(.
Jak tylko  będzie sie już czym pochwalić to na pewno tu umieszczę.
Czyli pozostaje otwartym pytanie "na jakim etapie są sprawy"

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 04, 2008, 06:41:48 »
...
Saksończyk

kolejna maruda...zacznij coś robić i skończ narzekać.
Ostatnio nie narzekałem, kiwałem palcem w bucie. Pomogło ?
Napisane: Luty 04, 2008, 04:24:19
Może mi ktoś wyjaśnić o co tutaj chodzi ?

Jeśli jest jakiś projekt to:
1. czy ktoś go realizuje ?
2. jakie są kluczowe problemy do rozwiązania ?
3. czy jest jakiś plan ?
Napisane: Luty 04, 2008, 04:32:34
Jachu, może ze 3 słowa komentarza dla prasy, na jakim etapie są sprawy?

Ostatnio nie miałem za dużo czasu aby przysiąść. Kończymy parę bardo ważnych zaległych projektów pdac .
Myślę ze znajdę już lada chwila trochę czasu i przysiądę aby nadrobić choć cześć zaległości  :(.
Jak tylko  będzie sie już czym pochwalić to na pewno tu umieszczę.
Czyli pozostaje otwartym pytanie "na jakim etapie są sprawy"

pomoze  wtedy jak sie wezmiesz do roboty i zaczniesz cos robic dla innych w ramach wolnego czasu bo z kiwania palcemw bucie jeszcze nic poza dziura albo odciskami nie wyszlo ...
pozdrawiam
Jachu

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 04, 2008, 08:14:33 »
dokladnie - ze sie wtrace do dyskusji - na dzien dzisiejszy zamykamy jedna wieksza powazna calosc - mocy przerobowych po prostu nie ma - doba za krotka - pisalismy o tym nie raz - ale oczywiscie wszyscy wiedza najlepiej jak to wyglada od drugiej strony - ciezko zrozumiec ze sa pewne bardzo wazne tematy ktore zostaly rozpoczete bardzo dawno temu i nie z naszej winy ciagna sie? a od nich zalezy cala reszta, mam nadzieje ze wystarczy to co napisalem i nie bedzie dziwnych najazdow na nas typu czy ktos projekt realizuje i o co tutaj chodzi - wszystko bedzie jasne w swoim czasie - cierpliwosci

*

Offline al41

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: UWAGI i propozycje do projektu poi.pdaclub.pl !!!
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 04, 2008, 15:28:52 »
Cytuj
cierpliwosci
O.T. Cierpliwością i pracą ludzie się bogacą. :E