POI Navigo

  • 42 Odpowiedzi
  • 37141 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Bilunia

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 16, 2009, 13:03:06 »
To co podeslales nic nam nie da , dane z miplo nie sa importowane przez nas , my trzymamy w bazie dane poi takie jak wspolrzedne , opis itp . Jesli chcesz poprawic jakis punkt to masz mozliwosc zrobic to w bazie zglaszajac punkt do poprawki. Podczas generowania punktow dla konkretnego formatu nawigacji tworzymy dopiero poi w odpowiednim formacie.
To co podesłałem, to nie są dane z Miplo, tylko Wasze - z poprawionymi opisami punktów.
Nie wyobrażam sobie zgłaszania poprawek dla 2240 punktów.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 13:05:09 wysłana przez Bilunia »

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 16, 2009, 13:23:59 »
To co podeslales nic nam nie da , dane z miplo nie sa importowane przez nas , my trzymamy w bazie dane poi takie jak wspolrzedne , opis itp . Jesli chcesz poprawic jakis punkt to masz mozliwosc zrobic to w bazie zglaszajac punkt do poprawki. Podczas generowania punktow dla konkretnego formatu nawigacji tworzymy dopiero poi w odpowiednim formacie.
To co podesłałem, to nie są dane z Miplo, tylko Wasze - z poprawionymi opisami punktów.
Nie wyobrażam sobie zgłaszania poprawek dla 2240 punktów.
Pozdrawiam

To dlaczego zapisales dane w formacie AM 5.x ?

To jak udalo CI sie poprawic 2240 punktow , tych ktore mamy w bazie ??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 14:03:17 wysłana przez Jachu »
pozdrawiam
Jachu

*

Bilunia

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 16, 2009, 14:42:39 »

To dlaczego zapisales dane w formacie AM 5.x ?

To jak udalo CI sie poprawic 2240 punktow , tych ktore mamy w bazie ??
Na pierwsze pytanie odpowiedź brzmi:
Dlatego, że takiego formatu używam, a robiłem to dla siebie. Nigdy nie myślałem, że oddając społeczności PDAClubu ich bazę, tyle że poprawioną, będę się musiał z tego tłumaczyć. Wręcz przeciwnie - łudziłem się, że ktoś powie dziękuję.
Na drugie:
Ręcznie, korzystając z edytora, lub jak kto woli - konwertera. Po prostu miałem nadwyżkę wolnego czasu.
Natomiast na kolejne, jeszcze nie zadane pytania, odpowiedź brzmi:
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości, proszę wywalić do kosza.

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 16, 2009, 15:12:05 »

To dlaczego zapisales dane w formacie AM 5.x ?

To jak udalo CI sie poprawic 2240 punktow , tych ktore mamy w bazie ??
Na pierwsze pytanie odpowiedź brzmi:
Dlatego, że takiego formatu używam, a robiłem to dla siebie. Nigdy nie myślałem, że oddając społeczności PDAClubu ich bazę, tyle że poprawioną, będę się musiał z tego tłumaczyć. Wręcz przeciwnie - łudziłem się, że ktoś powie dziękuję.
Na drugie:
Ręcznie, korzystając z edytora, lub jak kto woli - konwertera. Po prostu miałem nadwyżkę wolnego czasu.
Natomiast na kolejne, jeszcze nie zadane pytania, odpowiedź brzmi:
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości, proszę wywalić do kosza.

1. Czy widzisz gdzies format AM 5.x w naszej bazie POI ?
2. Czy napisalem Ci ze nie importujemy plikow w formacie POI bo trzymamy zupelnie inna zawartosc w bazach  ?


Reasumujac nikt CI sie nie karze tlumaczyc z niczego tylko bylem Ciekawy skoro potrafiles poprawic 2 k plikow to jaki problem poprawic je w naszej bazie.
Jak napisales plik ten niestety nadaje sie do kosza i nie jest w zaden sposob dla spolecznosci PDAC  akceptowalny bo z nim nic nie zrobimy ...
Dzieki za czas poswiecony ale na darmo ... --- szkoda :(


pozdrawiam
Jachu

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 16, 2009, 16:06:53 »
Spróbowałem tym razem z kategorią Bankomaty PKO BP (tylko 22 punkty więc mały plik). I tym razem zapisało jako hotel, bez polskich liter. Współrzędne się zgadzają, przynajmniej dla punktów w Szczecinie, widać tak jak poprzednio tylko przy max. powiększeniu. Co dziwne to navigo podało że zaimportowano pomyślnie 28 punków. W rzeczywistości nie było ich 22 (tyle powinno być).

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 17, 2009, 07:53:28 »
Spróbowałem tym razem z kategorią Bankomaty PKO BP (tylko 22 punkty więc mały plik). I tym razem zapisało jako hotel, bez polskich liter. Współrzędne się zgadzają, przynajmniej dla punktów w Szczecinie, widać tak jak poprzednio tylko przy max. powiększeniu. Co dziwne to navigo podało że zaimportowano pomyślnie 28 punków. W rzeczywistości nie było ich 22 (tyle powinno być).

Ok w takim razie trzeba poczekac na bikekowala on polooka w swoim navigo bo na jego testowalismy.
pozdrawiam
Jachu

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 17, 2009, 09:07:09 »
sprawdze to w piątek jak tylko będę miał urządzenie w rękach z powrotem.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 20, 2009, 08:47:38 »
no i sprawdziłem. Z polskimi znakami nie ma problemu, natomiast fotoradary - faktycznie jest jakiś grubszy temat, bo u mnie faktycznie wczytują się jako ostrzeżenia drogowe użytkownika, ale nie są to punkty widziane jako fotoradar. Skrobne do navigo, może dowiem się czegoś więcej, ale wygląda na to, że nie da się fotoradarów wrzucać.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 20, 2009, 12:05:54 »
A inne POI ?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 20, 2009, 12:08:15 »
jak widziałem istnieje tylko możliwosć wrzucenia kategorii które są oznaczone jako Twoje Miejsca. Nie ma tam ani bankomatów, ani fotoradarów ani też innych użytecznych kategorii POI.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 03, 2009, 11:53:34 »
jak widziałem istnieje tylko możliwosć wrzucenia kategorii które są oznaczone jako Twoje Miejsca. Nie ma tam ani bankomatów, ani fotoradarów ani też innych użytecznych kategorii POI.

Witam,
Czy Navigo przewiduje dodanie innych kategorii do "Twoje Miejsca" niż obecne?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 03, 2009, 12:10:18 »
to pytanie powinieneś zadać nie nam tylko Navigo. Niestety w strukturze POI tego programu nic się nie zmieniło od długiego czasu...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 03, 2009, 13:40:44 »
Skontaktowałem sie z supportem Navigo i poinformowalem o trzech problemach opisanych w tym watku.
1. Nie widac polskich liter w opisie POI (wyswietlane sa krzaki).
2. POI zaimportowane do Navigo9 wskazywane sa blednie (przesuniete w stosunku do oryginalnych wspolrzednych, np. Chodziez u mnie wskazywana jest gdzies na terenie Rosji) choc w Navigo8i byly pokazywane poprawnie.
3. kategorie POI importowane z PDAClub nie sa wspierane w "Opcjach Twoich Miejsc" (importowane sa jako kategoria hotel, ktorej nie ma w  "Opcjach Twoich Miejsc" i nie mozna jej poprawnie edytowac bez spowodowania zmiany kategorii)
Przy okazji otrzymalem informacje że producenci Navigo sa w stalym kontakcie z Administratorami DPAclub.pl, mozecie potwierdzic ta informacje?

pozdrowka