Jak wyszukujecie POI podczas jazdy | Rozdrabnianie kategorii

  • 6 Odpowiedzi
  • 16559 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline czester

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bielizna Damska i Męska
  • Sprzęt: FS Loox n560
    HTC G1
    RA1.7
    Chromatic3.9
Jak wyszukujecie POI podczas jazdy | Rozdrabnianie kategorii
« dnia: Lipiec 21, 2009, 12:07:07 »
O ile nie problem jest znalezc interesujace nas rzeczy przed podroza kiedy jeszcze siedzimy wygodnie w domu i planujemy trase. O tyle jadac juz nigdy nie potrafie sobie poradzic z szukaniem punktow POI (nie chce tu polemizowac na temat kierowania i bawienia sie urzadzeniem w jednym czasie). Otoz nie raz zdarza sie tak iz jadac nagle patrzymy na wskaznik paliwa i widzimy lub komputer nam podpowie ze przejedziemy jeszcze okolo 70 km. No to automapa prowadz do POI szukam stacja paliw - tylko ktora ? Agre Auchan Bliska BP itd itd ktora kategorie wybrac. Wybieram pierwsza z brzegu Arge okazuje sie ze nie ma ani jednej po mojej drodze, klikam wstecz i nastepna Auchan to samo, w koncu jest BP najblizsza za 50km a moze jest cos blizej no to znowu wstecz i kolejna JET czy Lotos - i tak wlasnie sobie dumam czy przy tym ukladzie szukania przez automape punktow POI nie lepiej aby wszystkie stacje byly w jednej kategorii ? No chyba ze ja cos szukac nie umiem.

Podobnie czesto w trasie zdarza sie sytuacja w ktorej cos bysmy zjedli - i teraz ktora kategorie meczyc Bary, Kawiarnie, Restauracja a moze Restauracja Chinska  - na pewno latwiej by bylo jakby dziecko krzyknelo ja chce do McDonalda.

No sam nie wiem. Do tego dochodzi jeszcze mnogosc kategorii poi z ktorej potem trzeba te jedna odnalezc to ja (byc moze w swojej niewiedzy) probuje wlasnie sobie scalic pewne kategorie jak wlasnie stacje paliw, bankomaty, cala gastronomie, sklepy spozywcze itd aby tych kategorii bylo jak najmniej co z drugiej strony wiaze sie ze zmiana nazwy kazdego punktu. Bo np. punkt z kategorii Stacje paliw BP byl opisany tylko miejscowoscia a po zmianie jest PB miejscowosc - tym samym widze od razu jaka stacja bedzie najblizsza a jaka nastepne itd.

No nie wiem - macie na to jakies swoje sposoby.
Pozdrawiam
Piotr

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Jak wyszukujecie POI podczas jazdy | Rozdrabnianie kategorii
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2009, 12:15:20 »
rozwiązaniem byłoby utworzenie grup POI, np. ściągamy stacje paliw (wszystkie) i osobno konkretne firmy
co było omawiane przy rozdziałach fotoradarów na poszczególne ograniczenia
to jest do zrobienia ale wymaga trochę czasu
pomysł IMO dobry  :ok:

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jak wyszukujecie POI podczas jazdy | Rozdrabnianie kategorii
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2009, 14:28:55 »
Czester, faktycznie nie umiesz ;P
w AM do takiego szukania idealnie nadają się kategorie wbudowane: bankomat, restauracja, stacja benzynowa ... Spróbuj :)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline czester

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bielizna Damska i Męska
  • Sprzęt: FS Loox n560
    HTC G1
    RA1.7
    Chromatic3.9
Odp: Jak wyszukujecie POI podczas jazdy | Rozdrabnianie kategorii
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2009, 16:36:52 »
Nie no :) piszac ze "nie umiem" - mialem bardziej na mysli ze moze da sie jakos filtrowac czy polaczyc wyszukiwania w AM.

Co to propozycji wbudowanych punktow no to faktycznie o ile stacje paliw sa w miare zrobione o tyle wbudowane stacje LPG juz nie. Ja nie obarczam tu producentow AM ze nie aktualizuja poi czy aktualizuja za slabo - nie o to chodzi. Tylko sam sie bije ze mamy sporo punktow czy z miplo czy teraz naszych ale w sumie ja nie umiem z nich skorzystac. :) albo czas wyszukania jest naprawde dlugi i wymaga zatrzymania auta itd.

Widzisz podalem taki przyklad bo wydal mi sie najprostrzy do zrozumienia ale moze faktycznie kategorie nie byly najlepsze. Oczywiscie wszystko zalezy od tego co sie robi i do czego AM sie wykorzystuje. Jesli jedziesz np. z Krakowa do Katowic i w katowicach bedziesz szukal np. restauracji to masz powiedzmy te ladnych pare minut w trasie i mozesz sobie szukac a to we wbudowanych a to potem swoich a to kategorii bary czy inne jeszcze nazwy co to sobie wymyslamy. No bo taka jest prawda ze jeden uznalby CK Browar za Bar, drugi za Restauracje a treci za kategorie Browar jak to jest u nas.

No a jak jedziesz z jednego punktu w miescie do drugiego gdzie nie masz za wiele czasu, dodatkowo wartalo by sie patrzec przed siebie a nie na nawigacje to wlasnie dalo mi do myslenia jak udoskonalic sobie punkty poi i czy w ogole to jest mozliwe.

Moj pomysl idzie mniej wiecej tak np. jedna kategoria Gastronomia (nazwa obojetna) chodzi tylko o to zeby w niej byly punkty w ktorym mozemy cos zjesc (nie sklepy) i tu bylba by znana ekskluzywna restauracja ale takze i kebab z rogu dwoch ulic, a takze bar mleczny czy moze kielbaski z pod hali targowej :)
Problem tylko jak rozsadnie opisywac nazwy bo przeciez AM po nazwie kazdego punktu szuka.
GASTRONOMIA
Wierzynek Restauracja Krakow
Osada2000 Bar Krakow
Zaczek Bar Mleczny Krakow

Jak jestem glodny to otwieram jedna kategorie i patrze co mam w okolo. Nie wiem taki mam pomysl moze i on ma sporo minusow o ktorych jeszcze nie wiem.
Pozdrawiam
Piotr

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Jak wyszukujecie POI podczas jazdy | Rozdrabnianie kategorii
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2009, 08:01:14 »
Chyba nie będziecie mieli mi za złe odświeżenia tematu :)

Popieram w 100%, ja zawsze przed trasą szukam gdzie co jest, ale już podczas jazdy jest problem :mysli: Wygląda to tak, jakby POI w AM nie były do końca dobrze przemyślane, skoro nie da się tych standardowych i dogranych jakoś sensownie ułożyć i dwoma kliknięciami ustawić "prowadź do najbliższej stacji benzynowej" czy prowadź do restauracja/bar -> nazwa firmy.
Dlatego wolałem dotychczas sam kombinować niż polegać na AM, ale teraz po dostępie premium do bazy PDAC wypadałoby korzystać z aktualnej bazy POI :)

*

Bilunia

Odp: Jak wyszukujecie POI podczas jazdy | Rozdrabnianie kategorii
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2009, 22:51:08 »
 :ok: Popieram w 100 %.
Podobny problem dotyczy naszego handlu. Mamy Centrum handlowe, Sklepy .... . Musimy nieźle poćwiczyć, by się dowiedzieć, co do której kategorii zostało zaszeregowane.
Gdyby "powołać" jedną wspólną kategorię, np. Handel, a w niej:
M1 - Centrum handlowe
Selgros ....
Tesco .....
Biedronka .....
.... itd
Życie może być łatwiejsze.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Jak wyszukujecie POI podczas jazdy | Rozdrabnianie kategorii
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2009, 07:05:27 »
utworzenie grup kategorii było już omawiane jest to dobre rozwiązanie i postaramy się je wprowadzić