Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących

  • 134 Odpowiedzi
  • 54520 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 10, 2009, 11:11:14 »
Próbujemy naprawiać niedoróbki programu - tu w pełni się zgadzam z kolegą "akubit"-em. Jednak zerknijmy też na to inaczej. AM daje nam potężne narzędzia do wybrania wedle własnych upodobań opcji ostrzegania, natomiast u konkurencji jest tylko wł/wył.

Tylko, że to nie ma nic wspólnego z likwidacją podziału na poszczególne prędkości, a wręcz przeciwnie. W dodatku ktoś może chcieć np ostrzeganie: "Fotoradar - 40 kilometrów na godzinę".

*

Bilunia

Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 06, 2009, 01:12:27 »
Teraz już wiem, dlaczego kierowca korzystając z nawigacji "zaliczył" zbiornik wodny. Bo mu nawigacja nie powiedziała, że jak nie zawróci, to za chwilę się wykąpie. Nieważne, że po drodze było mnóstwo znaków informacyjnych i innych.
Myśląc tymi kategoriami, można spokojnie przejechać człowieka na pasach. Przecież AM w standardowej opcji nie informuje o przejściach dla pieszych. Można by jeszcze wprowadzić opcję, by informowała jakie w danej chwili pali się światło na przejściu dla pieszych.
Dobrze, że "projektanci" AM nie korzystają ze wszystkich pomysłów płynących z forum.
Pozdrawiam

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:32:37 »
Czyli z kilku ostatnich wywodów nie zrozumiałeś nic?
I nie natrafiłeś na sytuację na drodze, w której znak informujący o fotoradarze jest (daleko) za znakiem z ograniczeniem prędkości?
I zawsze wiesz, dojeżdżając do (awizowanego) fotoradaru, jakie ograniczenie przy nim obowiązuje?
I nie rozumiesz, że nie musisz patrzeć w kółeczko z liczbą ograniczenia, wystarczy (jeden) prawidłowy komunikat głosowy w odpowiednim miejscu?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:59:08 »
nie zrozumiał.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline czester

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bielizna Damska i Męska
  • Sprzęt: FS Loox n560
    HTC G1
    RA1.7
    Chromatic3.9
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 09, 2009, 16:23:28 »
Jakis czas temu a dokladniej kolo 16.czerwca zglosilem punkt do edycji aby go usunac poniewaz nie istnieje:
1     Kraków - Podgórze m     2009-06-16 22:21:17
a wczoraj zagladam sobie w swoja zakladke i patrze:
typ edycji powod - punkt nie istnieje
status odrzucone (na czerwono) - punkt zostal odrzucony przez moderatora powod: punkt nie istnieje.

Powiem szczerze troche zglupialem. Wiem ze punkt nie istnieje dlatego go zglosilem do usuniecia - tylko czemu status odrzucone i ze zostal odrzucony przez moderatora ?

Inna sprawa: czy da sie jakos wyszukac konkretny punkt - czy mamy jakas szukajke ? bo tak wlasnie chcialem w koncu sprawdzic czy ten punkt co go zglosilem to jest jeszcze czy juz nie ale poniewaz to jest fotoradar to dosc sporo tego i musialem wertowac wszystkie strony.

A teraz jeszcze cos:
24 maja br. pisalem w tym watku o paru rzeczach wydaje mi sie ze slusznych i banalnych zarazem:
Cytuj
jest gield filatelistyczne - co prawda tylko 3 ale chyba powinno byc gielda filatelistyczna

pod literka H sa ogolnie Hotele ale sa i konkretne Hotel Ibis, Novotel itd - czy zatem Qubus znajdujacy sie pod literka Q nie powinien sie nazywac Hotel Qubus bo tak patrzac po logo wydaje mi sie ze chodzi o hotele. I zarazem czy nie mozna by zrobic zgrupowania tak jak sa fotoradary.

Stacje Gazowe Krak-Gaz. Nie wiem jak u was ale wydaje mi sie ze krak-gaz nie istnieje a przynajmniej stacji gazowych w krakowie juz nie ma a troche ich bylo. W niektorych miejscach sa teraz stacje LPG innych firm ale w niektorych nie. Tak wiec mysle ze temat do przemyslenia.

czy nie mozna by tego poprawic ?
Pozdrawiam
Piotr

*

Bilunia

Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 09, 2009, 16:45:40 »
Czyli z kilku ostatnich wywodów nie zrozumiałeś nic?
I nie natrafiłeś na sytuację na drodze, w której znak informujący o fotoradarze jest (daleko) za znakiem z ograniczeniem prędkości?
I zawsze wiesz, dojeżdżając do (awizowanego) fotoradaru, jakie ograniczenie przy nim obowiązuje?
I nie rozumiesz, że nie musisz patrzeć w kółeczko z liczbą ograniczenia, wystarczy (jeden) prawidłowy komunikat głosowy w odpowiednim miejscu?
Nigdy nie twierdziłem, że ostrzeganie jest zbędne (proszę przeczytać temat od początku). Nie wiem tylko, po co fotoradary są rozbite na poszczególne prędkości, mnożąc tylko ilość niezbędnych ikon, dźwięków (obciążających program) i konieczność ustawienia dla każdej z podkategorii parametrów ostrzegania.
Sugerowałem tylko, by wszystkie fotoradary były zawarte jako całość w kategorii np. "Fotoradar" - bez rozbicia na poszczególne prędkości. Do tego jedna ikona i jeden dźwięk. Włączone ostrzeganie na np. 1000m przed fotoradarem, a dla tych ze sklerozą, powtórki dźwiękowe co np. 12 sek. A od chwili usłyszenia ostrzeżenia - baczna obserwacja znaków, do minięcia punktu.
nie zrozumiał.
Pytanie brzmi - kto  nie zrozumiał ?  :worried:
Pozdrawiam

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 09, 2009, 16:54:01 »
Bilunia ty nie zrozumiałeś.

Twoja propozycja zmierza do tego, że jadąc 70 km/h będzie mnie AutoMapa ostrzegła o fotoradarze w miejscu gdzie jest ograniczenie do 80km/h - po co?

W chwili obecnej mogę ustawić sobie dla różnych kategorii fotoradarów, różne predkości od których ma mnie ostrzegać.

Ale jeśli ty chcesz mieć te wszystkie fotoradary w jednej kategorii, to po prostu wybierz scalenie fotoradarów w jedną kategorię, z jedną ikonką i jednym dźwiękiem ostrzeżenia.
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 09, 2009, 21:00:17 »
baczna obserwacja znaków

I to jest właśnie esencja Twojej propozycji. Nie rozumiesz tego?

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 09, 2009, 21:07:25 »
Włączone ostrzeganie na np. 1000m przed fotoradarem, a dla tych ze sklerozą, powtórki dźwiękowe co np. 12 sek. A od chwili usłyszenia ostrzeżenia - baczna obserwacja znaków, do minięcia punktu.

A co jeśli znak ograniczenia będzie 2,3, 5 km przed fotoradarem ???
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Bilunia

Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 09, 2009, 23:28:40 »
Włączone ostrzeganie na np. 1000m przed fotoradarem, a dla tych ze sklerozą, powtórki dźwiękowe co np. 12 sek. A od chwili usłyszenia ostrzeżenia - baczna obserwacja znaków, do minięcia punktu.

A co jeśli znak ograniczenia będzie 2,3, 5 km przed fotoradarem ???
Fajne jaja - bo trudno to inaczej nazwać. Podaj mi jeden przykład, gdzie znak ograniczenia prędkości jest 2 km przed fotoradarem i podczas zbliżania się do fotoradaru nie jest powtórzony.
Bilunia ty nie zrozumiałeś.

Twoja propozycja zmierza do tego, że jadąc 70 km/h będzie mnie AutoMapa ostrzegła o fotoradarze w miejscu gdzie jest ograniczenie do 80km/h - po co?

W chwili obecnej mogę ustawić sobie dla różnych kategorii fotoradarów, różne predkości od których ma mnie ostrzegać.

Ale jeśli ty chcesz mieć te wszystkie fotoradary w jednej kategorii, to po prostu wybierz scalenie fotoradarów w jedną kategorię, z jedną ikonką i jednym dźwiękiem ostrzeżenia.
Więc oświeć mnie proszę - małego ciemnego człowieczka, dlaczego przy scalonych fotoradarach, włączonym ostrzeganiu od 1000m, ustawieniu ostrzegania dla prędkości powyżej od 40 km/h, oraz powtarzaj co 12 sek., gdy zatrzymam się na światłach np. 300 metrów przed fotoradarem, słyszę co 12 sek. komunikat ostrzegawczy - przecież stoję.
Pozdrawiam i END w tym temacie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 23:31:23 wysłana przez Bilunia »

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 09, 2009, 23:41:26 »
A o znaku 'obszar zabudowany' (D-42) słyszałeś?

Poza tym przypominam, że to dział POI PDAClub, a nie AutoMapa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 23:45:06 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:31:11 »
Jakis czas temu a dokladniej kolo 16.czerwca zglosilem punkt do edycji aby go usunac poniewaz nie istnieje:
1     Kraków - Podgórze m     2009-06-16 22:21:17
a wczoraj zagladam sobie w swoja zakladke i patrze:
typ edycji powod - punkt nie istnieje
status odrzucone (na czerwono) - punkt zostal odrzucony przez moderatora powod: punkt nie istnieje.

Powiem szczerze troche zglupialem. Wiem ze punkt nie istnieje dlatego go zglosilem do usuniecia - tylko czemu status odrzucone i ze zostal odrzucony przez moderatora ?
może przez pomyłkę? zgłos jeszcze raz ;)

*

Offline czester

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bielizna Damska i Męska
  • Sprzęt: FS Loox n560
    HTC G1
    RA1.7
    Chromatic3.9
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 11, 2009, 20:37:20 »
marcinl: szukalem recznie ale chyba faktycznie juz nie ma tego ferelnego punktu - szkoda ze nie mozna jakos cywilizowaniej szukac naprawde przydala by sie jakas szukajka

a dwa to interesuje mnie kategoria hostel czy mozemy taka utworzyc ?

Pozdrawiam
Piotr

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 11, 2009, 20:59:46 »
marcinl: szukalem recznie ale chyba faktycznie juz nie ma tego ferelnego punktu - szkoda ze nie mozna jakos cywilizowaniej szukac naprawde przydala by sie jakas szukajka

Wszystkiego na raz nie da sie niestety zrobic, a moce przerobowe sa ograniczone...

Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 20, 2009, 21:51:52 »
dodałem nową kategorię
na razie na potrzeb jednego POI ale może warto
InPost - prywatna irma pocztowa ma placówki we wszystkich dużych miastach
na razie dałem nazwę kategorii "Poczta InPost" nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale jest jedno obok drugiego