PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Różne => Działy Archiwalne => POI PDAClub => Wątek zaczęty przez: marcinl w Wrzesień 15, 2009, 07:29:26
-
od wczoraj została wprowadzona możliwość zagałaszania na raz wszystkich swoich POI do zatwierdzenia
zgłaszać można także wybrane POI grupowo
-
A ja tego w interfejsie nie widzę. W którym miejscu?
-
jak wprowadzasz nowe punkty do bazy
w zakładce moje punkty przy każdym nowym na końcu linijki jest okienko, można zaznaczyć wszystkie lub wybrane nowe i hurtem zgłosić do zatwierdzenia
-
u mnie to nie dziala, nawet jak zaznacze wszystkie POI to i tak do zgloszenia poleci tylko jedno. wiec dalej trzeba zglaszac pojedynczo za pomoca "ptaszka" :E
-
sprawdzałem i działało a zaznaczasz nowe bo jeśli te co są już w bazie to może nie zadziałać
Napisane: Wrzesień 17, 2009, 10:17:40
faktycznie teraz nie działa coś się sypnęło
dzięki za zgłoszenie
Napisane: Wrzesień 17, 2009, 10:20:37
edit już działa :wink:
-
od wczoraj została wprowadzona możliwość zagałaszania na raz wszystkich swoich POI do zatwierdzenia
zgłaszać można także wybrane POI grupowo
To ja mam jeszcze jedną propozycję w tym temacie. By umożliwić zaimportowanie do bazy swojego pliku - oczywiście do zatwierdzenia. Mam na myśli np. specyficzną kategorię Roboty drogowe (dot. robót prowadzonych przez GDDKiA). Nie wyobrażam sobie, by ręcznie wklepywać kilka setek punktów do zatwierdzenia.
Natomiast cały (codziennie aktualizowany) zestaw punktów prowadzenia prac przez GDDKiA można pobrać z ich strony:
http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utrdane.xml (http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utrdane.xml)
w formacie .xml , załadować do POIConvertera - darmowego programu, dostępnego na stronie autora:
http://sites.google.com/site/poiconverter/ (http://sites.google.com/site/poiconverter/)
i zapisać w prawie każdym formacie używanym w nawigacjach.
Przygotowanie "gotowca" z danymi GDDKiA, to 5 min. roboty.
Wskazane też by było, by aktualizować ten plik całościowo - zastępując stary, nowym, gdyż ręczne wydłubywanie nieaktualnych punktów i dodawanie pojedynczo nowych, jest chyba nielogiczne.
Pozdrawiam
PS. Dla przykładu (a może komuś się przydadzą) w załącznikach dane z 9.10.2009
-
pracujemy nad tym. Trudno tutaj określić termin, bo trzeba to wykonać w taki sposób aby nie zaśmiecić sobie bazy. Niemniej temat jest na tapecie.
-
pracujemy nad tym. Trudno tutaj określić termin, bo trzeba to wykonać w taki sposób aby nie zaśmiecić sobie bazy. Niemniej temat jest na tapecie.
Chyba najlepiej stworzyć oddzielną kategorię "GDDKiA", lub "Roboty Drogowe - GDDKiA".
Uniknie się wtedy komplikacji z punktami dot. prac w miastach (inwestycji lokalnych), dodawanych przez użytkowników (aktualną zawartością bazy).
Dużą wadą punktów podawanych przez GDDKiA, jest niedokładność podawanych przez nich współrzędnych, co odzwierciedla się na mapie (np. AM) dyżym odsunięciem punktów od drogi. Chyba dodają punkty przez kliknięcie na mapie i to przy niezbyt dużym jej powiększeniu. Można się o tym łatwo przekonać, po załadowaniu ounktów z wyżej zamieszczonych załączników do nawigacji. 300 m oddalenia punktów od drogi, nie należy do rzadkości.
Ale chyba lepiej mieć w ogóle orientację, co nas czeka na trasie, niż ugrzęznąć w korkach.
Ja dla ich punktów, z przezorności ustawiam ostrzeganie "w promieniu", a nie "przy trasie" i można z tym żyć.
-
Tutaj nie chodzi tylko o dodawanie punktów z GDDKiA. Tutaj chodzi o samą konstrukcję wczytywania POI z plików.
-
Tutaj nie chodzi tylko o dodawanie punktów z GDDKiA. Tutaj chodzi o samą konstrukcję wczytywania POI z plików.
W tym konkretnym przypadku, chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem, jest podmiana całego pliku (co jakiś czas).
-
cały (codziennie aktualizowany) zestaw punktów prowadzenia prac przez GDDKiA można pobrać z ich strony...
Niestety jakość tych danych wciąż pozostawia wiele do życzenia:
-
cały (codziennie aktualizowany) zestaw punktów prowadzenia prac przez GDDKiA można pobrać z ich strony
Niestety jakość tych danych wciąż pozostawia wiele do życzenia:
...
Odkryłeś nowy ląd. Hurra ! :ok:
A wystarczyło przeczytać moją wypowiedź do końca
Dużą wadą punktów podawanych przez GDDKiA, jest niedokładność podawanych przez nich współrzędnych, co odzwierciedla się na mapie (np. AM) dyżym odsunięciem punktów od drogi. Chyba dodają punkty przez kliknięcie na mapie i to przy niezbyt dużym jej powiększeniu. Można się o tym łatwo przekonać, po załadowaniu ounktów z wyżej zamieszczonych załączników do nawigacji. 300 m oddalenia punktów od drogi, nie należy do rzadkości.
Ale chyba lepiej mieć w ogóle orientację, co nas czeka na trasie, niż ugrzęznąć w korkach.
Ja dla ich punktów, z przezorności ustawiam ostrzeganie "w promieniu", a nie "przy trasie" i można z tym żyć.
-
Ostatnio piszesz tak 'porywająco', że po każdym jednym robię sobie przerwę ...
-
Ostatnio piszesz tak 'porywająco', że po każdym jednym robię sobie przerwę ...
Dziękuję za uznanie.
Dyskusja z Tobą, to prawdziwe wyzwanie.
W przerwie walnij sobie kielicha. Oczywiście malutkiego. Bo co będzie, gdy tych przerw zrobisz sobie zbyt dużo ???
-
Tutaj nie chodzi tylko o dodawanie punktów z GDDKiA. Tutaj chodzi o samą konstrukcję wczytywania POI z plików.
W tym konkretnym przypadku, chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem, jest podmiana całego pliku (co jakiś czas).
O ile wiem, to nasza baza tak nie działa, że możesz "podmienić cały plik". Jest to o wiele bardziej skomplikowane, ale zbytnio na szczegółach technicznych się nie znam. :-|
-
Dobrze, że chociaż kilka osób podchwyciło temat.
A czy się spodoba, przyjmie - czas pokaże.
Pozdrawiam
-
Dobrze, że chociaż kilka osób podchwyciło temat.
A czy się spodoba, przyjmie - czas pokaże.
Pozdrawiam
Bilunia, podchwyciło, podchwyciło już jakiś czas pracują nad tym :ok:
-
a dodawanie na mapie hurtowo poi będzie kiedyś ?
szczerze chciał bym opisać swoje całe miasto lecz np progi zwalniające nie chce mi się każdego pokolei dodawać o.O
-
a dodawanie na mapie hurtowo poi będzie kiedyś ?
szczerze chciał bym opisać swoje całe miasto lecz np progi zwalniające nie chce mi się każdego pokolei dodawać o.O
Na mapie to raczej nie bedzie za szybko hurtowe dodawanie a to z punktu widzenia techniczno-filozoficznego.
-
Witam
W związku z tematem mam pytanie.
Byłem w Grecji na Krecie i przed wakacjami przygotowałem sobie kilkanaście punktów ciekawych miejsc, itp (kilka dobrych godzin pracy) generalnie mogę to usunąć ale jednak chciałbym się podzielić moją pracą bo komuś się może to przydać. Mam to w pliku AutoMapy (np. Kreta.fav) i gdzie mogę to dodać dla innych użytkowników?
Od razu dodam, że nie chcę mi się tego ręcznie wklepywać i na pewno nie będę tego robić :-)
-
ile mniej więcej jest tych punktów?
-
Sorrki, za dłuższą nieobecność ale zawalony pracą jestem ;-)
Punktów mam 31. Nie wszędzie byłem bo nie starczyło czasu ale jakieś 70% to sprawdzone lokalizacje.