PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Wątek zaczęty przez: DBX11 w Styczeń 04, 2006, 08:44:53
-
Witam,
dopiero zaczynam zabawę/pracę z MDA compact + GPS :D i mam do was zapewne "proste" pytanie.
Po włożeniu do MDA karty MMC 512 MB firmy TwinMOS, urządzenie jej nie widzi. Wcześniej tą kartę miałem w Nokii 6600 i wszystko było OK. Fakt, że nie sformatowałem jej wcześniej (, bo MDA jej nie widzi a Nokia jest u znajomego).
Czy formatowanie tej karty może coś pomóc? Nie znalazłem takiego tematu na forum, no chyba że słabo szukałem ... :oops:
Proszę o podpowiedź czy z tę kartą MMC mój MDA będzie działać.
Pozdrawiam
-
Przyczyny moga byc dwie:
1. Problem sprzętowy. Niektóre karty, zwłaszcza szybkie (>50x) nie będą działać z MDA compact. Tutaj nic nie poradzisz.
2. Problem z formatem karty. Spróbuj sformatować kartę w czytniku (FAT/FAT32). Mozesz zrobić to również z poziomu PDA za pomocą np. Pocket Mechanic (http://www.antontomov.com/products/pocket_mechanic.php). Bardzo dobrze sprawuje się też Storage Tools (http://www.softwinter.com/download.html).
Poczytaj tez:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=26898
Na forum był wątek poświęcony kartom pamięci działającymi z Compactem.
-
Dziękuję za pomoc - podpowiedź.
Muszę sprawdzic, jaka przyczyna jest w mojej sytuacji.
... No niestety okazuje się że korzystając z podanych programów nic nie mogę zdziałać, ponieważ nadal karta MMC jest nie widoczna dla mojego MDA.
Zostaje mi już tylko chyba sformatowanie karty w Nokii 6600?! (w moim Laptopie mam wejście tylko na karty SD). :cry:
-
(w moim Laptopie mam wejście tylko na karty SD). :cry:
jak masz SD to mmc tez pojdzie : ))
-
Dosyc dziwne.
Czy to jest ta karta?
http://www.1a-handyshop.de/product_info.php/cPath/5656_5660/products_id/16478
Osobiscie sprawdzalem karte TM256:
http://www.1a-handyshop.de/product_info.php/cPath/5656_5660/products_id/16097
nie bylo zadnych problemow.
Technologicznie to ta sama seria.
-
Dosyc dziwne.
Czy to jest ta karta?
http://www.1a-handyshop.de/product_info.php/cPath/5656_5660/products_id/16478
Nie, moja jest czarna z białymi napisami - kupiłem ją w 2004 przy kupnie Nokii (tu działała bez problemu). dzisiaj wieczorem jadę po Nokię i sformatuję w niej kartę. Mam nadzieję że to pomoże.
jak masz SD to mmc tez pojdzie : ))
Niby tak ale po włożeniu jej, nie mogę jej zobaczy szukając przez Eksplorer. Może jakoś inaczej...?
-
to oznacza ze masz zalozone haslo na karte musisz je zdjac uzywajac tel.
w ktorym byla uzywana szukaj w opcjach
-
Dzięki za podpowiedź, nie pamiętam czy zakładałem hasło, ale tak czy tak wieczorem będę miał moją kartę MMC w starej dobrej Nokii 6600 – no i formatowanie. Mam nadzieję że wówczas karta w końcu przyda mi się w tym nowym MDA.
.. Wszystko jest OK. Po sformatowaniu karty MMC w mojej Nokii 6600 i włożeniu jej do MDA, została ona wreszcie rozpoznana. Teraz już tylko zostało skopiowanie "starych" danych ze seryjnej SD 128 na tą MMC 512.
Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy próbowali mi doradzić.