Windows w palmtopie, Linux na komputerze

  • 2 Odpowiedzi
  • 413 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Windows w palmtopie, Linux na komputerze
« dnia: Sierpień 29, 2005, 11:24:17 »
Nie znalazlem zadnego podobnego watku, wiec tworze nowy.

W dziale dla nowych uzytkownikow znalazlem informacje, ze polaczenie palmtopa z Windowsowym systemem do kompa dzialajacego pod Linuxem jest mozliwe poprzez odpowiednie programy. Jak to wyglada naprawde? Czy dziala? Korzysta ktos z Was z takiego polaczenia?

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Windows w palmtopie, Linux na komputerze
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2005, 11:50:56 »

*

Offline luktom

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • luktom.biz
  • Sprzęt: MDA Vario II
Windows w palmtopie, Linux na komputerze
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2005, 12:39:16 »
Witam!

Mnie się to częściowo udało.
Mogę podłączyć do Linuxa (Gentoo 2005.0) mojego Looxa 720 (WM2003SE) zarówno poprzez podczerwień, jak i WiFi (przez router bezprzewodowy).
Palmtop normalnie łączy się przez ActiveSync i przystępuje do synchronizacji.
Niestety na tym kończy się przyjemność synchronizacji, ponieważ jeszcze nie doszedłem w jaki sposób mogę zsynchronizować kontakty, kalendarz i zadania - na razie dysponuje tylko możliwością przeglądania i kopiowania plików poprzez Konquerora, co i tak w porównaniu z wcześniejszym brakiem łączności jest znaczącym postępem.

Pozdrawiam

luktom
Łukasz Tomaszkiewicz :: luktom
www.luktom.net / www.luktom.biz