PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Pocket PC - ogólnie (WM Classic) => Wątek zaczęty przez: pillot w Lipiec 10, 2006, 12:28:22
-
Kazdy chyba przerabial/bedzie przerabial temat uchwytu. Jako ze mnie testownie uchwytow (glw z allegro) napsulo krwi i pieniedzy, pomyslalem ze podziele sie swoimi rozwazaniami :)
a wiec. 1- uchwyt mocowany do kratki nawiewu w samochodzie. Rozwiazanie bardzo stabilne, PDA nie narazony na intensywne nagrzewanie (co jest nieuniknione na podszybiu) Ekran blisko kierowcy. Minusy: jako ze kratki nie sa standaryzowane, wymaga to indywidualnego podejscia do sprawy.
2- uchwyty na sztywnym ramieniu. REWELACJA ! zadnych drgan, pda trzyma sie mocno i stabilnie.
3- Mocowanie za pomoca glowicy klasycznej ze szczekami czy dedykowanej do konkretnego modelu- na wsuwanie ?. Moim zdaniem drugie rozwiazanie jest zdecydowanie pewniejsze.
Podsumowujac:
"Uniwersalne stabilne rewelacyjne..." itp itd uchwyty z allegro za 11- 20zl sie nie nadaja (przetestowane na wlasnej skurze) Ramie sie odkleja i jest zrobione ze zbyt miekkiego druta. ew opcja z mocowaniem do kratki wentylacyjnej jest warta rozpatrzenia.
Majac juz 3 uchwyty z ktorych zaden nie spelnial moich oczekiwan natknalem sie na : http://4active.pl/sklep/agora.cgi?cart_id=9162649.22328*_c19M6&product=Uchwyty
Cena faktycznie niemala, ale warto. Lepiej kupic jeden a pozadny niz 3 tansze, ktore razem beda kosztowac tyle samo a i tak wyladuja w smieciach.
PS: Dla ortodoksyjnych lowcow spamu :) Z w/w sklepem internetowym nic a nic mnie nie laczy, ani mojej rodziny, psa, kota itp :)
pozdr
-
xxx
-
o tych uchwytach, dyskutowaliśmy niedamno na forum...
4active jest przedstawicielem na polskę niemieckiej firmy HR i mają bardzo dore ceny, wychodzi taniej niż zamawianie z Niemiec.
-
krutoj: ano rzucilo mnie na kolana ramie r04 z glowica "na wsuw"
-
Już kiedyś pisałem jak zrobiłem tani uchwyt do pocketa, ale w końcu dorobiłem się swojej strony i jeszcze raz mogę się pochwalić http://www.jariko.eu/
-
nie wiem jakim cudem odklejaja wam sie uchwyty mocowane na przyssawke do szyby :?: mam taki :arrow: http://www.allegro.pl/item113914372_mocowanie_samochodowe_do_aluminiowego_etui_pdair.html uchwyt oddwoch miesiecy i jakos nic mi sie nie odkleja :!: a w polaczeniu z np takim :arrow: http://www.allegro.pl/item113992008_etui_aluminiowe_z_klipsem_mda_ii_xda_ii_qtek_2020.html etui (takie akurat mam) jest wygodny, stabilny i bezpieczny, bo nie trzeba wyciagac pda z etui aby umiescic go w uchwycie, a co za tym idzie pda jest caly czas chroniony pancerzem ;)
imo jest to jak juz pisalem w innym watku najepsze rozwiazanie, ale pewnie nie jestem obiektywny bo takie mam :))
-
Już kiedyś pisałem jak zrobiłem tani uchwyt do pocketa, ale w końcu dorobiłem się swojej strony i jeszcze raz mogę się pochwalić http://www.jariko.eu/
Jesteś może ortodontą? ;) :))
-
Ja tylko potwierdzę skuteczność uchwytu mocowanego na nawiew. Bardzo dobre rozwiązanie, nie ma możliwości wypadnięcia. I co wydaje mi się dosyć istotne... PDA nie rzuca się w oczy potencjalnym chętnym na niego. ;)