Screen Protectors -->test

  • 809 Odpowiedzi
  • 166311 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #750 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:16:01 »
ja też polecam sposób na sucho
najlepiej nakładać folię gdzieś przy oknie, bo w dziennym świetle najlepiej widać wszystkie pyłki

*

Offline baggus

  • Ekspert Android
  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #751 dnia: Styczeń 13, 2009, 13:28:34 »
Ja naklejam na ekran paski taśmy malarskiej(taka papierowa) i odklejam w miare zakładania folii. Ostatnio na Ipaqa założyłem tym sposobem idealnie za pierwszym razem. Przy G900 potrzebne były tylko lekkie poprawki. Ogólnie polecam ten sposób zamiast parowania. Oczywiście przed naklejaniem pasków taśmy trzeba dobrze wyczyścić ekran.
HTC Wizard-->Dell Axim X51v-->Toshiba G900-->Hp Ipaq 214-->Toshiba G900-->HTC Dream-->HTC Magic

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #752 dnia: Styczeń 14, 2009, 19:43:09 »
Witam ponownie 1

Właśnie otrzymałem po perturbacjach na Allegro 3 folie Brando Protektor Plus (w oryginalnych opakowaniach)
do nast. urzadzeń :
1. Acer n30   2.My Pal  A632/A636  3. iPAQ  1930/1950/4150/4300
Która z nich będzie możliwa do zastosowania przy moim hx2410 przy docęciu max 1 boku. Jeśli żadna będę musiał
dalej prowadzić targi ze sprzedającym . Nie chcę otwierać wszystkich opakowań do przymiarki.
Pzdr.

*

Offline PrzemkoPW

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P526, SanDisk SDHC 4GB
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #753 dnia: Styczeń 22, 2009, 09:59:11 »
A ja osobiście folii Brando nie polecam a nawet odradzam. Kiedyś nabyłem taką folię i okazała się kompletnie do d...py. Przede wszystkim zniekształcała obraz, za cholerę nie dało się jej dokładnie przykleić do tego cena z kosmosu. Ale cóż, głupi byłem. W końcu ją wywaliłem i popytałem wśród znajomych i ktoś polecił folie CoolWRITE, i to było to. Tania, przeźroczysta i ładnie się nakleja. Dodatkowo nie trzeba szukać pod konkretny model sprzętu bo sprzedawana jest w większych rozmiarach do samodzielnego przycięcia. Może nie jest tak trwała i po jakimś czasie patrząc pod odpowiednim kątem widać na niej drobne rysy od rysika ale ogólnie po naklejeniu jest praktycznie nie widoczna.

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #754 dnia: Styczeń 22, 2009, 10:06:45 »
A ja osobiście folii Brando nie polecam a nawet odradzam. Kiedyś nabyłem taką folię i okazała się kompletnie do d...py.
Którą wersję kupiłeś (Protector Plus, czy UltraClear) i do jakiego urządzenia?  :O
Gdybyś poczytał forum to wiedziałbyś, że ta pierwsza trochę przekłamuje ale ma inne zalety  :P

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #755 dnia: Styczeń 22, 2009, 10:31:06 »
no i niewykluczone, że to nie była oryginalna Brando
podróbki niestety zdarzają się  :(

*

Offline PrzemkoPW

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P526, SanDisk SDHC 4GB
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #756 dnia: Styczeń 22, 2009, 10:39:50 »
Którą wersję kupiłeś (Protector Plus, czy UltraClear) i do jakiego urządzenia?  :O
Gdybyś poczytał forum to wiedziałbyś, że ta pierwsza trochę przekłamuje ale ma inne zalety  :P
Szczerze to aż tak dokładnie teraz już nie pamiętam, to rok temu było. W każdym razie nie była przeźroczysta (taka kasza, strasznie irytująca sprawa), była dość gruba (i pewnie to uznajesz za zaletę). Sprzęt to Asus P526, wtedy nie było wielkiego wyboru w foliach dociętych na wymiar.
Z folii CoolWrite jestem zadowolony.
Napisane: Styczeń 22, 2009, 10:35:30
no i niewykluczone, że to nie była oryginalna Brando
podróbki niestety zdarzają się  :(
Kupowałem coś takiego http://allegro.pl/item523834083_folia_brando_asus_p526_matowa_antyrefleks_warszawa.html czy dokładnie taką nie pamiętam ale w tym sklepie, odbierałem osobiście.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #757 dnia: Styczeń 22, 2009, 10:44:46 »
ano wygląda na oryginał, choć często nie sposób odróżnić po opakowaniu
jeśli miałeś "kaszę" to był Protector Plus - on właśnie taki jest i taki ma być  :P - za to jak fajnie sie po niej pisze no i refleksy słońca zmniejsza
jeśli chce się niewidoczną pięknie wyglądająca folię to Brando Ultra Clear

*

Offline PrzemkoPW

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P526, SanDisk SDHC 4GB
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #758 dnia: Styczeń 22, 2009, 10:54:47 »
jeśli miałeś "kaszę" to był Protector Plus - on właśnie taki jest i taki ma być  :P - za to jak fajnie sie po niej pisze no i refleksy słońca zmniejsza
jeśli chce się niewidoczną pięknie wyglądająca folię to Brando Ultra Clear
Pisze się kiepsko bo ta folia jest za gruba i za sztywna, brak przeźroczystości aż tak bardzo nie przeszkadzał jak się telefon w reku trzymało ale w uchwycie w samochodzie np. mapa nawigacji była mało czytelna.
Faktem jest że wtedy jakoś nie sprawdziłem dokładnie jakie są rodzaje folii, mój błąd, dopiero po tej przygodzie trochę dokładniej zacząłem szukać.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #759 dnia: Styczeń 22, 2009, 11:04:54 »
no to jednak podejrzewam nie oryginalną,
miałem kilkanaście różnych PDA i wiele folii sprawdziłem
i twierdzę, że do pisania rysikiem najlepiej sprawdza się PP

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #760 dnia: Styczeń 22, 2009, 11:15:40 »
ja też zawsze kupuję PP i na żadnym moim PPC czy to VGA czy QVGA nie było kaszy więc to co Marcin napisał że tak ma być to trochę przesada ;)
aczkolwiek faktycznie niektórzy się na kaszę skarżą, widocznie zależy to od modelu

*

Offline PrzemkoPW

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P526, SanDisk SDHC 4GB
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #761 dnia: Styczeń 22, 2009, 11:28:02 »
no to jednak podejrzewam nie oryginalną,
Być może masz rację ale aukcja do której link podałem jest wystawiona przez sklep który fizycznie istnieje i ogólnie zajmuje się sprzedażą akcesoriów do komórek. Nie kupowałem przez Allegro tylko spisałem sobie adres i pojechałem do tego sklepu. Wydaje mi się (może błędnie) że w takiej sytuacji ryzyko kupna podróbki jest mniejsze.

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #762 dnia: Styczeń 22, 2009, 15:44:18 »
Nie kupowałem przez Allegro tylko spisałem sobie adres i pojechałem do tego sklepu.
Kupowałem u nich dwa razy folię Brando i była na pewno oryginalna  :ok:
Ogólnie kilkakrotnie trafiłem już na opinię, że ekrany Hi-Res (VGA) wyglądają gorzej z Protector Plus... szkoda, że nie spróbowałeś UltraClear.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #763 dnia: Styczeń 22, 2009, 16:23:52 »
to chyba kilka lat temu tak było
zresztą przecież P526 ma ekran QVGA

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #764 dnia: Styczeń 23, 2009, 13:38:18 »
I tak Brando się powinno kupować u producenta w sklepie http://shop.brando.com.hk/ - po co na Allegro :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #765 dnia: Styczeń 23, 2009, 13:43:05 »
tyle, ze na allegro można dostać znacznie taniej np. Brando do p750 jest teraz w promołszynie za 14,90  :O~
a 10 nie 10$ + przesyłka
nawet w standardowej cenie ok 20 zł to sporo taniej

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #766 dnia: Styczeń 23, 2009, 14:46:09 »
Fakt, dołek zdrożał... Ja kiedyś z Brando miałem taniej niż z Allegro :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline Zen23

  • 10
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #767 dnia: Luty 20, 2009, 16:57:11 »
A ja na opakowaniu folii Brando mam napis "ultra clear protector plus" :D To jaka to? Bo nie wiem czy zakladac czy wymienic. Opakowanie jest różowe. Chciałem tą folię przezroczystą.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #768 dnia: Luty 20, 2009, 19:14:48 »
Protector Plus to ta "przeciwodbłyskowa" matowa widać ją trochę na ekranie
każda folia jest przezroczysta  :P
a jeśli chodzi o taka niewidoczną to Ultra Clear

*

Offline emfor

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP iPAQ hx4700, SGH-i780, HTC HD7 :D
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #769 dnia: Kwiecień 01, 2009, 18:51:55 »
Właśnie nabyłem Brando Ultra Clear (z dopiskiem Protector Plus) - różowa etykieta.
Jestem nią zachwycony i gorąco polecam Brando. Ekran był już dość porysowany (kupiłem używany sprzęt), szczególnie w okolicach suwaka, czy też "Startu". Po naklejeniu folii nie widać żadnych rys, ekran jest gładziutki jak nowy. Czułość nie uległa zmianie.   

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #770 dnia: Maj 31, 2009, 00:06:38 »
Chciałbym abyście w tym temacie pisali jakie posiadacie folie na ekranie swojego pda i opinie o niej.
No więc:

telefon: Htc Touch HD

folia: brando ultra clear

opinia: Zdecydowanie nie polecam tej folii. Jest za krótka i ma nierówno przycięte krawędzie.

ocena: 3/5

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #771 dnia: Maj 31, 2009, 08:37:03 »
To chyba jakąś podróbę kupiłeś...  :mysli: Ja używam Brando od lat (teraz też mam na HD właśnie Ultra Clear) i jestem o nich najlepszego zdania. Brando to Mercedes wśród folii  :ok:
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #772 dnia: Maj 31, 2009, 11:56:33 »
przeniesione scalone

*

Offline Allwar

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #773 dnia: Czerwiec 18, 2009, 17:20:39 »
Witam, mam takie jedno pytanie:
Miałem sobie kupic folie Brando anty-reflex ale niestety nie mialem jak :-|
To zleciłem to mojej siostrze ktora mieszka w takim dużym miescie a nie jak ja na wiosce:P
Oczywiscie powiedziala ze zrozumiala co kupic niestety kupila co innego zamiast brando a mianowicie:
http://myscreenprotector.com/ folie tej firmy
I tu pytanie... czy oplaca sie bardziej byc bez folii przez miesciac czy nakleić tą [nie wiadomego pochodzenia] i przeczekac ten czas az do zakupu Brando?

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #774 dnia: Czerwiec 18, 2009, 18:29:46 »
jeśli folia na klej to jednak bym sobie darował... A jak elektrostatyczna to nie ma przeciwskazań :)

*

Offline Allwar

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwiec 18, 2009, 19:17:44 »
jeśli folia na klej to jednak bym sobie darował... A jak elektrostatyczna to nie ma przeciwskazań :)

A jak mozna spr na co ona jest?:P
Przykleilem sobie kawalek dla proby, bo byly dwie... i cos mi sie widzi ze jak ją przykleje to potem nie oderwe :(
Trzyma sie mocno jak nie wiem co... a poza tym zamiast wyraznych kolorow to byly na wyswietlaczy te takie czerwono-niebisko-zielone czy zolte kropki:P

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwiec 18, 2009, 22:38:03 »
Ech, nauczcie się, że Brando się kupuje u producenta -> http://shop.brando.com.hk/

Przesyłka tania, szybka i na pewno dostaniemy to co chcieliśmy :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwiec 19, 2009, 00:27:23 »
jak się lepi do palca to klej, jak nie to elektrostatyczna :) Jak trzyma bardzo mocno to raczej klej...

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwiec 30, 2009, 21:42:37 »
Panowie - nie wiem co robię źle z tymi brando ale wtpiłem już 2 razy po 37 zł i kolejny raz spieprzyłem folię. Za każdym razem jak już położę ją na ekran i zostaje ta niebieska naklejka to za cholerę nie da się jej bezproblemowo ściągnąć. Albo zostawia klej, którego nie da się w normalny sposób pozbyć, albo się drze. Czy ja jestem jakiś nienormalny ? JEstem tak wkur.....y że wszyscy w domu na baczność stoją a folii jak nie było tak nie ma. Wcześniej miałem oryginalną z TP z pudełka i elegancko była przyklejona na większą twardszą folię przez co elegancko się ją naklejało. Była bardzo przeźroczysta - ciekawe pojęcie ale naprawdę jakość super, troche była grubsza i twardsza niż brando przez co gorzej reagował ekran. Ale kurde już mam fobię z naklejaniem tego g.....a i stratą kolejnej kasy. Macie jakieś wskazówki do założenia tego ? Może tą niebieską ściągnąć wcześniej zanim założę na ekran - może to wina upałów i klej mocno przytwierdził papierek do foli - ale co wtedy robić ?


help
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #779 dnia: Lipiec 01, 2009, 21:18:23 »
A masz oryginalną brando? Raz też mi się urwała tylko kawałek tej wierzchniej folii (w sensie sam "listek"), ale i tak dało się je rozdzielić
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4