Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?

  • 200 Odpowiedzi
  • 79486 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline grac

  • ***
  • 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • GTi6 rządzi :D
    • http://www.306team.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=8
  • Sprzęt: SGSII [GT-i9100] | SGS TAB 10.1 [GT-P7500]
Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 14, 2007, 09:07:07 »
Cytat: "tomolowski"
Dziekuje kolegom za wyczerpujace dorady,poszperalem troche w necie i juz mam angielskiego mediona. :proud:
Medion PNA100=Royaltek Empus RTW1000 ;)


Witam !!!

Możesz wystawic tego roma do PNA100 ??
Mam takie ustrojstwo i też chcę zmienić z niem na eng.

Pozdr
SAMSUNG GALAXY S2 [GT-I9100] - ROM : ANDROID v.2.3.5 XXKI4 GINGERBREAD
KERNEL : SPEEDMOD SGS2 v.2.6.35.7 hardcore@speedmod S2-K2-21
SAMSUNG GALAXY TAB @1.4GHz [GT-P7500] - ROM : ANDROID v.3.2 XWLA1 HONEYCOMB - KERNEL : v.2.6.36.4 – OC-VFPv3-d16_FP 1.4GHz

*

Offline czaczawik

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S 8GB + 8GB SanDisk
Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 29, 2007, 16:29:57 »
Cytat: tomolowski link=topic=10171.   msg384672#msg384672 date=1169238723
Dziekuje kolegom za wyczerpujace dorady,poszperalem troche w necie i juz mam angielskiego mediona.    :proud:
Medion PNA100=Royaltek Empus RTW1000 ;)

Ja wlasnie oczekuje na to cudo i tez bede chcial zmienic rom na ENG.    Czy mozesz podeslac go na @ ewentualnie wrzuc na jakis serwer to skozystaja wszyscy.   

RESPECT

------------------------------edit-------------------------------------

OK znalazlem takie cos  http://forum.notebooki.szczecin.pl/viewtopic.php?t=160 tylko pytanie czy ktos to wyprubowal i czy nie zabije tym mediona PNA100
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2007, 16:43:59 wysłana przez ziele »

Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 17, 2007, 22:25:22 »
witajcie.   
wczoraj kupilem  " Yakumo delta 300 GPS 2L " no i oczywiscie w w wersji niem.    czytalem wczesniejsze wypowiedzi i dopiero tak w zasadzie na koncu tego forum troszke sie dowiedzialem cos na temat zmiany jezyka z niem na ang.     

czy moze mi ktos dokladnie kroczek po kroczku (jak dziecku ;) ) powiedziec jak moze zmienic jez.    na ang.     pozniej na polski?  ??? jestem zielony z tego!! :'(  czy moze mi ktos tez powiedzec jakie duze karty obsluguje ten pad? bo chce kupic 2GB ale slyszalem cos ze moga byc problemy.    czy to prawda? no i co to jest wogle ten caly ROM?? prosze o was o pomoc.    wrazie co wysylajcie na maila: martin_p@wp. pl  lub piszcie na forum.    pzdr
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2007, 22:27:15 wysłana przez marcin83p »

Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 20, 2007, 13:01:59 »
a czy jest moze jakas wersja freeware spolszczenia/nakldaki PL do verizona xv6700 z wm 5.0?


pozdrawiam

*

olmeca

Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 20, 2007, 13:21:38 »
chyba w dziale download jest polska nakladka na wm5 wykonana przez forumowiczow

Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 20, 2007, 15:55:25 »
wlasnie to archiwum zip z dzialu download niestety nie chce dzialac - tzn. nie rozpakowuje sie w ogole.   na tym sprzec nie mozna zamieniac plikow windowsa bo wyskakuje napis ze sa w uzyciu, wiem ze mozna go spolszczyc Paragon LEng'iem, ale poszukuje jakiegos freeware, chociaz nawet samej klawiatury:)

pozdrawiam

Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 04, 2007, 10:02:35 »
Mam prośbe niech ktoś napisze krok po kroku sposób instalacji Romu do Pna100  mam ściągnięty rom Cobra_Royaltek_WWE_B1.usb  jak wejde w tryb serwisowy i podłącze  go do kompa to chce sterowniki ale niemam pojęcia skąd stewrowniki do tego wybrac  ?  Jesli ktośby mugł  mi pomóc to byłbym wdzięczny , szukałem ale na forum połowe linków już jest niekatywnych do opisów.

Pozdrawiam

Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 14, 2007, 12:29:11 »
Jakakolwiek pomoc w spolszczeniu typhoona 4500sd  ??     Do tego nic juz chyba nie ma :(

*

Offline wojkor

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P320
Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 14, 2007, 18:15:11 »
Mam prośbe niech ktoś napisze krok po kroku sposób instalacji Romu do Pna100  mam ściągnięty rom Cobra_Royaltek_WWE_B1.usb  jak wejde w tryb serwisowy i podłącze  go do kompa to chce sterowniki ale niemam pojęcia skąd stewrowniki do tego wybrac  ?

cytat z forum

Cytuj
1. http://www.badongo.net/file/2245545 - pod tym linkiem znajduje się rom do w/w urządzenia. Należy go zassać i bez ZMIANY NAZWY PLIKU załadować na kartę pamięci, którą uprzednio trzeba sformatować w FAT16.

2. Zrobić hard reset urządzenia i przejść w tryb serwisowy w następujący sposób : wcisnąć przycisk POWER oraz RESET (rysikiem) trzymając joystick przesunięty w prawo. Kiedy dioda od powera zaświeci się na czerwono puścić reset trzymając dalej joystick i przycisk power.

3. Na ekranie włączy się niebieski ekran i będzie pokazywał proces flashowania palma.

Po pomyślnym wgraniu nastąpi reset urządzenia i prośba o kalibrację ekranu itp.

To tyle

od siebie dodam, że po tym zabiegu można go spolszczyć  nakładką do Acera, do pobrania na stronie Acera
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2007, 18:19:04 wysłana przez wojkor »

*

Offline adi-k

  • 25
Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 14, 2007, 20:52:55 »
Ja jednak poszedl bym w inna strone. Skoro Medion jest pordukoway w fabrykach mitaca, a ten ostatni robie je dla roznych firm np. dla Viewsonic to moze okazac sie ze prosciej podmienic system z badziej dostepnego na rynku urzadzenia. Znalazlem informacje ze viewsonic  v35 ma te same bebechy co medionPPC100.  A nie moge nigdzie znalezc porownania v37 do ppc200.  Mnie osobiscie angielski system w zupelnosci wystarczy, a polskie nakladki tlumaczace soft w locie spowalniaja tylko pocketa,  tak jak pisal Adrian_u nie warto. Moze komus uda sie znalezc porownanie tych pocketow.   Ja sluze angielskimi wersjami wm2003 do viewsonicow.

Ja chetnie sie zalapie na v35. Mojemu tesciowi kupiłem mediona pma100 oczywiscie z niemieckim softem. Obiecalem mu, ze spolszcze mu sprzecik a tu problem. Dopiero po zakupie dowiedzialem sie, ze spolszczenia dzialaja tylko na angielskie systemy wiec jak mozesz to poprosze o plik z rom'em na pda100 (v35) i opis jak tego dokonac.

*

Offline Paweł Kordys

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Medion 7200 MDPPC 100
Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 30, 2007, 21:50:31 »
Witam,

Spędziłem na tym forum już ze 4 godzinki, przeczytałem calutki wątek analizując go dokładnie. Znalazłem upgrade ROM dla viewsonica v35 do WM2003, który podobno aktualizuje windowsa z wersji niemieckiej do angielskiej 2003. Szukam tylko potwierdzenia, że ktoś go wgrał do mediona 7200. Wiem że są osoby które wgrały ten ROM do mediona 2910 który też jest PPC100 ale jednak nie jest to medion 7200. Jeśli ktoś wie czy ten ROM pasuje do modelu 7200 prosze o znak.

Dzieki,
pozdrawiam,
Paweł Kordys
Komunikator: Jabber, login pawel.kordys na serwerku jabberpl.org

*

Offline grax

  • 24
Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 06, 2007, 23:15:43 »
witam. Mam Yakumo Delta 400 z Niem Windows MObile 2003. Jak zrobic go do wersji ENG a potem PL? Robil ktos ? Prosze napsiac w punktach. bede bardzo wdzieczny.

Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 07, 2007, 15:46:03 »
Mam prośbe niech ktoś napisze krok po kroku sposób instalacji Romu do Pna100  mam ściągnięty rom Cobra_Royaltek_WWE_B1.usb  jak wejde w tryb serwisowy i podłącze  go do kompa to chce sterowniki ale niemam pojęcia skąd stewrowniki do tego wybrac  ?

cytat z forum

Cytuj
1. http://www.badongo.net/file/2245545 - pod tym linkiem znajduje się rom do w/w urządzenia. Należy go zassać i bez ZMIANY NAZWY PLIKU załadować na kartę pamięci, którą uprzednio trzeba sformatować w FAT16.

2. Zrobić hard reset urządzenia i przejść w tryb serwisowy w następujący sposób : wcisnąć przycisk POWER oraz RESET (rysikiem) trzymając joystick przesunięty w prawo. Kiedy dioda od powera zaświeci się na czerwono puścić reset trzymając dalej joystick i przycisk power.

3. Na ekranie włączy się niebieski ekran i będzie pokazywał proces flashowania palma.

Po pomyślnym wgraniu nastąpi reset urządzenia i prośba o kalibrację ekranu itp.

To tyle

od siebie dodam, że po tym zabiegu można go spolszczyć  nakładką do Acera, do pobrania na stronie Acera

wojkor czy możesz podać z jakiego Acera nakładka spolszcza po przerobieniu na rom Cobra_Royaltek_WWE_B1.usb???? I jak tego dokonać.

*

Offline mos

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • WM6.1 PL dla Trinity
Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 10, 2007, 19:10:18 »
Szanowni koledzy wielka prośba !!stałem się posiadaczem Qtek 9090 w wersji rom ger1.40.01 która jest dla mnie nie do przyjęcia
poczytałem co możliwe ,ale nie chce wchodzić do starej głowy . ściągnąłem  BA_BP_WWE 14000_11200_ship  ale nie mogę go załadować bo wyskakuje błąd 120 nie mogę sobie zupełnie z tym poradzić.dlatego bardzo proszę o pomoc a może ktoś z okolic Tychów by mi odpłatnie załadował może nawet jakiś polski rom.serdecznie pozdrawiam
mos1953@wp.pl
------------------------------------------------------------------------

Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 29, 2007, 17:02:09 »
Witam. Jestem pierwszy raz na tym forum- jeżeli robię coś nie tak -proszę wybaczyć.
Kupiłem Mediona 96700 oznaczenie wewnątrz MDPNA 1500.Wszystko niby w porządku, nawigacja iGO chodzi super, ale system Windows Mobile 5 niemiecki, który mi wogóle nie leży.Proszę o jakąkolwiek pomoc w zamianie chociaż na angielski- skąd zassać ROM do tego typu oraz jakąś krótką instrukcję jak to zrobić.
Podobno jest to klon Mio A201.

*

Offline RaRo

  • 14
Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 08, 2007, 10:07:40 »
Odważyłem się i spróbowałem wgrać do mojego Mediona PPC100 MD2910 angielski ROM z Viewsonica v. 35 metodą z karty SD. Wgrałem plik "winceimg.bin" na kartę SD, uruchomiłem tryb serwisowy, wybrałem opcję 1 (Upgrade SD/MMC) nacisnąłem "kółeczko" i ruszyło! Niestety wyświetlił tylko komunikt: Card detected FAT 16 file system Disk mounted" i dalej nic. Czekam już z 20 minut i nic się nie dzieje - zadnego paska postemp czy coś w tym stylu! W czym problem? Może ktoś coś podpowie. W temacie pisało o Upgrade tool v. 1.1 lub 2.1 (w kwestii wyświetlaczy). U mnie pokazuje się Upgrade tool v. 1.6 . Może tu jest jakiś problem?
Napisane: 05 Wrzesień 2007, 22:45:29
A to ciekawe! Tylu chwaliło się tu, że bez problemu zmienili Rom niemiecki na angielski, a żadnej podpowiedzi. Napisałem nawet kilka emaili i też zero odpowiedzi. Trochę mnie to martwi.
Ale nic próbuję dalej. Pytanie - czy na karcie SD oprócz pliku winceimg.bin powinne być jakieś inne pliki żeby instalacja ruszyła?
Napisane: 06 Wrzesień 2007, 19:14:20
No dobra nikt nie chce (nie potrafi?) pomóc, ale ja dalej drążę problem. Otworzyłem pocketa i sprawdziłem typ wyświetlacza. O dziwo nie ma na na nim loga ani nazwy producenta, ale jest oznaczenie: LP 8658-B. Znalazłem w internecie zestawienie wyświetlaczy i takie oznaczenie posiada ekran firmy Philips! Nie wiem czy wersja Upgrade tool v.1.6 w pockecie nie jest przypadkiem związana z zastosowanym wyświetlaczem. Czy ktoś spotkał się z tym typem wyświetlacza w swoim urządzeniu? Co o tym myślicie?

Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:48:12 »
witam, może pomożecie mi w zmianie języka na angielski w xda neo(inaczej s200 qtek) jest na nim właśnie niemiecki język a potrzebuję angielski...a poza tym kiedyś miałem  :ohreally:jakiegoś linka w którym pokazane były modele i wersje romu do wszystkich xda, pda mda... proszę o szybką pomoc. pozdrawiam
Napisane: 05 Grudzień 2007, 14:13:23
No i mam jeszcze jedną pomocną stronkę, http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Prophet, gdzie jest w sumie dużo informacji, lecz potrzebuję zamieszczone tam romy, może ktoś wie gdzie je dostać; O2 Germany Version 2.15.4.115 np ten, mam nadzieje, że ta wskazówka językowa germany, nie będzie miała powiązania gdyż ja potrzebuję języka angolskiego...no nie wiem jak by ktoś to proszę o pomoc.. poozdro  :grin:
Napisane: 05 Grudzień 2007, 21:38:26
witam, już nie musi sie nikt kłopotać w wypisywanie zdań i liter kóre dążyć maja do pomocy, bo wystarczyło jednak poczytać stare, ubiegłoroczne fora amerykańskie,  z trudem-przyjemnością udało mi sie wgrać na roma nowy "sofcik" moze chce ktoś pomocy tylko trzeba zedrzeć (RUU_Prophet_2151327_21513121_021921_DOP_ASIA_WWE_Ship-NoVendorID) no i zainstalować przez activ synca, tylko nie odłanczając fona bo można go stracić.. POZDRO

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 06, 2007, 10:32:05 »
stasss - jak masz problemy z prophetem to pisz w dziale Prophet, tutaj jest dział "nietelefonowy" więc nie wiem czemu sie dziwisz że nikt nie odpisał

Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 08, 2007, 11:31:55 »
killcabbie -krytykujesz kolegę, że to nie tan dział.Ja proszę o pomoc w tym dziale i na temat i też mikt się nie odezwał.
Może nikt z forumowiczów nie zmieniał ROM-u w niemieckojęzycznym MEDIONIE MD96700?
Ja osobisci przeszukałem ile tylko mogłem i nigdzie nie znalazłe wskazówek jak to zrobić by mieć tego poketa z windowsem chociaż po angielsku.
Pozdrawim wszystkich i cierpliwie czekam- może ktoś coś doradzi.

*

Offline Yaboll

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 06, 2008, 00:56:24 »
Prosiłbym kogoś żeby wysłał mi na PW poradnik wraz z linkami jak zmienić ten głupi niemiecki na angileski albo polski ( o ile sie da ). Albo po prostu powiedzieć mi jak zmienić z WM5 na WM6. Tylko nie bijcie że pisze to pewnie po raz setny ale prosze żeby mi ktoś napisał to na PW bo jak napisze nowy temat tu to taki offtop że nic sie nie dowiem.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Jak spolszczyc niemieckojezycznego Poket PC?
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 06, 2008, 01:16:04 »
sprawdzilem w dziale himalaya - masz opisane jak zmienic ROM

musisz poszukac kolego, tu na forum wszystko jest.