PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Pocket PC - ogólnie (WM Classic) => Wątek zaczęty przez: Klimer w Marzec 05, 2007, 20:19:27

Tytuł: iPhone Shell na PocketPC
Wiadomość wysłana przez: Klimer w Marzec 05, 2007, 20:19:27
Siema

polecam obejrzeć jak wykonany został shell iPhone'a na pocketPC przez jednego z użytkowników WM : http://www.youtube.com/watch?v=ROZG4he2cuE

wygląda to super, chociaż podejrzewam że raczej światła dziennego szybko nie ujrzy, ze względu na to że apple zaraz by go zjadło, aczkolwiek super się zapowiada
Tytuł: iPhone Shell na PocketPC
Wiadomość wysłana przez: Bat. w Marzec 05, 2007, 20:53:51
Ale lipa. To jest shell? Gdzie? To jest jakiś lipny programik, który jedyne co potrafi to blokować ekran i udawać główne menu iPhona (pewnie ikonek nie da się swoich dodawać, tylko mamy jakoś standardowo podpięte). Widać, że autor tego nie udostępni i zrobił to tylko żeby to dobrze pod publikę wyglądało. Bo niby do czego to się przydaje? Widziałem dużo bardziej funkcjonalne themy robione przez pasjonatów na WAD i WA2, które cały system stylowały na iPhone, a tutaj co - nawet się kolo nie postarał o skinowanie normalnych okienek. Tutaj iPhone, a potem widzimy taskbar z napisem "Start" :lol: Porażka moim zdaniem.
Nic ciekawego, zwykły programik z poukładanymi ikonkami (pewnie też na sztywno) bez rewelacji, a tymbardziej użyteczności.
Najbardziej rozwaliła mnie końcówka, kiedy koleś bawił się w przewijanie w tym drugim programie (tak, to nie była część tamtego, tylko osobny program), wyświetlało to mu jakąś playlistę z tego co zauważyłem i mógł sobie kręcić, a muzyki ani widu ani słychu ]:>
W dodatku chciał pokazać jak palmtopa obsługuje palcem, no nie dość, że niska rozdzielczość i wszystko duże, to jeszcze mu to zbytnio nie wychodziło :))

Dałem mu ocenę 2 za dobre chęci, chyba najwięcej się narobił kręcąc filmik ;)
Tytuł: iPhone Shell na PocketPC
Wiadomość wysłana przez: ziele w Marzec 05, 2007, 21:05:08
A niby za co by go zjadło? Skórke każdy może zrobić i nic im do tego. Pojawiło się wiele klonów iPhona na wschodzie i jakoś to sprzedają.
btw. co to za programik na którym można tak przewijać playlistę? Oraz ten suwak do blokowania ekranu.
Tytuł: iPhone Shell na PocketPC
Wiadomość wysłana przez: xprimo w Marzec 05, 2007, 21:24:45
ciekawe - a i za razem praktyczne było blokowanie ekranu.
I szkoda ze w PPC nie można tak sobie listy kontaktów, sms itp przewijac.
Tytuł: iPhone Shell na PocketPC
Wiadomość wysłana przez: Bat. w Marzec 05, 2007, 21:30:17
ziele - jaka playlista, przecież to był zwykły tekst kręcący się w kółko na pokaz ;) No a ten suwak to jedyne co ten cały "shell" potrafi :))

Cytuj
I szkoda ze w PPC nie można tak sobie listy kontaktów, sms itp przewijac.

No szkoda, ale widziałem w jakimś smartfonie HTC taki touchscroll obok ekranu. Działało dobrze, jak nie lepiej :)
Tytuł: iPhone Shell na PocketPC
Wiadomość wysłana przez: piopawlu w Marzec 05, 2007, 22:56:49
Z tego co wiem, to takie przewijanie bylo dostepne np. w aplikacji "Sygic - Contacts" dostepnej wczesniej niz zapowiedz Apple iPhone.

http://www.sygic.com/mobile/pocketpc
Cytuj
Finger-friendly scrolling

.mobile Contacts introduce a revolutionary way of scrolling: just drag the list with your finger.
Tytuł: iPhone Shell na PocketPC
Wiadomość wysłana przez: blinkin w Marzec 06, 2007, 00:46:11
niestety nie przewija ona dokladnie w ten sam sposob tj. przy 'mocniejszym' przesunieciu nie przewija sie dalej tak jak w iphone tylko zatrzymuje :/
ale sama aplikacja warta polecenia, chyba nawet spelnia sie lepiej jako speed-dial niz sam speed-dial :)
Tytuł: iPhone Shell na PocketPC
Wiadomość wysłana przez: loligo w Marzec 06, 2007, 11:42:28
Panowie z Apple juz sie za to wzieli
http://msmobiles.com/news.php/6131.html ;)
Tytuł: iPhone Shell na PocketPC
Wiadomość wysłana przez: arczi w Marzec 06, 2007, 12:28:05
nie ma filmików?
http://www.youtube.com/watch?v=ROZG4he2cuE <- nic konkretnego nie pokazuje
http://msmobiles.com/news.php/6131.html <- filmik usunięty?



.
Tytuł: iPhone Shell na PocketPC
Wiadomość wysłana przez: fokstrot w Marzec 06, 2007, 23:15:14
i tyle zobaczylem z tego calego shella. zapewne nie ma czego zalowac. dla mnie caly interfejs iPhona jest lekko mowiac z dupy wziety. ale, ze to apple jest to ludzie beda wychwalac pod niebiosa.