PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Pocket PC - ogólnie (WM Classic) => Wątek zaczęty przez: look4me w Październik 03, 2006, 23:01:51
-
Lepszym rozwiązaniem będzie:
Zainstalowanie gier skopiowanie ich, hard reset, skopiowanie spowrotem
czy też zwykła instalka ?
Chodzi mi o to czy przy instalowaniu aplikacji nie zaśmieca się a przy tym samym nie spowalania system ??
ps.
Wisbara-a lepiej zainstalować na karcie czy na dysku PPC, kiedy będzie szybciej działał ?
-
Wisbar w pamięci głównej, to podstawa.
-
Mam taki nawyk już od dawna, zacząłem przy pracy z PC.
Każdą instalowaną aplikację sprawdzam pod kątem kopiarstwa,
tzn testuję czy da się korzystać z niej nie instalując, a kopiując.
Powiem szczerze, że pod tym względem PDA to bardzo wdzięczna platforma.
Myślę, że nawet wisbar będzie działał w ten sposób, zwłaszcza,
że wersja którą posiadam ma opcję przypisania do autostartu.
Ostatnio instaluję tylko łątki i jakieś doddatki do systemu.
Z tym, że normlane aplikacje idą na kartę, a dodatki/łatki bezpośrednio na PDA.
-
kotlarry mówi, jak i ja sądzę.
dla uproszczenia: wszystko, co odpala się przy starcie, MUSI być w ramie, reszta w większosci może polecieć na kartę, przy czym niektóre appsy/gry mają wpisy w rejestrze, i mogą się po przeniesieniu gubić, przykłady:
resco explorer(registry moduł się gubi), dodatkowo appsy instalują biblioteki, a bez nich nie zadziałają.
-
OK czyli tak jak myślałem tzn. tak samo jak z windows95/98/xp ;)
Czyli instalka -> kopia -> hard reset -> backup bez instalki = szybki ppc
ps. wisbar + jakieś ważniejsze programy systemowe instalka, reszta sama kopia.
-
A ja się nie mogę zgodzić z tym, że wszystko co się odpala przy starcie musi być w RAMie.
Nie zainstalowałem ani jednego programu w głównej pamięci, wtyczki do today jak spb pocket plus, diary, time itd instalowałem w built-in storage. Nie było z nimi najmniejszego problemu, nie zauważyłem żadnego istotnego "przymulenia" ani po zwykłym wyłączeniu ani po soft resecie.
Wydaje mi się, że warto najpierw spróbować z instalacją na dostępnej pamięci ROM a w razie problemów lub niskiej wydajności instalować w RAMie.
-
um... mówiłem o nieinstalowaniu na pamięci ZEWNĘTRZNEJ - karcie. built-in storage to przyjmijmy, że zawrzeć można w określeniu ram...
-
A ja się nie mogę zgodzić z tym, że wszystko co się odpala przy starcie musi być w RAMie.
Jak zwykle prawda leży po srodku. Ja czesc aplikacji instaluję w pamietci wewnetrznej w 90% z powodu zdarzających mi sie wymian kart - mam jedna stała ale raz dwa na tydzien jestem zmuszony włozyć inną.
Pozostałe 10% to aplikacje (a raczej pluginy today) ktore przy starcie wieszaja ppc jesli karta jest niewłożona (szkoda tylko ze nie pamietam co mi sie tak wieszało, podałbymprzykład).
W RAMie zwykle trzymac wszystkie toolsy (ok 20MB) reszta - gry, wiksze aplikacje lądują na karcie (przewanie te ktore nie sprawaią problemow po hard resecie :P
-
a ja aplikacji mam na karcie co nie miara a wgrane na PDA. tylko 4 jak widać AM + TodayAgenda + iLauncher + PhotoContatctsPRO i faktycznie równa się to szybszy PDA
u mnie wygląda to tak : (http://reszka.republika.pl/wizard11.jpg)
pozdro