WItam,
jestem tu nowy

(choć co nie co już łapię w PDA, więcej w PC), więc proszę o pomoc lub rady jakoweś!
Do rzeczy:
Mam kartę SD 4GB (zakup z delem x50v na ebay),
1-wrzucałem na krtę filmy i po zapełnieniu ok 900MB wyskoczył komunikat "card full!"
2-ergo: podjąłem próby formatowania: formatowałem ją w Delu, trwało to kilka godzin (niestety aximek się był zawiesił), poczym:
3- smoczynnie nastąpił (jak sądzę) soft rest.
4- po restarcie nie widzi karty dell, czytnik itd
5- po włożeniu do dela mam komunikat: czy chcesz sfroamtować kartę? itd. Po wybraniu opcji "tak", (niczego nie widac-żeby cośmielił itd, i może tak być kilka godzin, nic się nie dzieje!!!). Po wyjęciu karty jest komunikat "karta sformastowana poprawnie" (oczywiście niestety nie jest!!!)
6- aparat fotograficzny nie jest w stanie sformatować SD 4GB, trwa to i trwa i nic (aż w aparacie padają baterie !!!)
7- O dziwo telefon daje nadzieję że sformatuje karte, ale po krótkim czasie wyświetla info: "can not format. this card can be damaged"- że niby zniszczona jest mi bezczelnie mówi !?!?
8- i tu CUD ==>> w delu w programie STORAGE TOOL (z aivanet), przy kombinacji: wyciągania ze slotu SD dobrej karty (na odpalonym programie do formatowania) i podmianie jej w tym czasie na 4GB, "niby ją widzi" (ale tu chyba "oszukuje sam siebie"

i), cóż z nadziei kiedy jednak nie przystępuje do formatu i nie kończy go
9- Po włożeniu do dela znów komunikat:"czy chcesz sfroamtować kartę", po wybraniu "NIE", Dell jej nie widzi !!! O Mamo, czyżby to znaczyło "żem był skiepścił moje 4GB cacucho na AMENT"

mądrzejszych proszę o pomoc
{on jej nie widzi, a ona może by chciała nawet bardzo?!? }