Co działa z hostem USB na PDA

  • 291 Odpowiedzi
  • 146266 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sajmonsz

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tytn, T|E, PRS-505, BB 8520
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 08, 2006, 08:08:42 »
No i moja wizja hostowania na n30 upadla, do nowych acerow n30 nie dodaja juz kabla host usb... (supeeeeeeer :() mozna gdzies kupic taki kabel ?


edit.

ekhm.. jakby ktos szukal
http://www.balta.pl/opis.php3?ID=15776

60zl to ja za niego nie dam...
Bylo: Palm M105, Acer N30, HP Jornada 680@690, Nokia 770, HTC Hurricane, Tosia G500, Sony TH55

*

Offline olaf_medras

  • **
  • 134
  • Sprzęt: FSC Loox 720
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 08, 2006, 14:17:18 »
kingston 1gb hula:)

*

Offline mxk

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 8GB QB05M-IA2 :) , Nokia N95, SPV C500
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 11, 2006, 23:53:11 »
na Acer n30 z Win2003 (bez SE):

Pendrive Kingston Data Traveler II 256MB - OK!

Czytnik kart z płyt głównych ECS - działa tylko CF do reszty (MMC/SD, MS. SM) potrzebne stery, tak jak na zwykłym  kompie!

Logiteh Wheel Mouse - OK!

Logitech Cordless Keyboard - OK! :D

------------------------------------------------------------------------------------

MP3 Creative Muvo N200 128MB - nie działa :(

Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 12, 2006, 17:26:24 »
witam
ja z takim pytankiem.. jestem poczatkujaca i tak czytam wciaz to forum i sytuacja wyglada tak:
mam acera n30 i co chce z nim zrobic:
chce robic na nim notatki na studiach, ale na klawiaturze wirtualnej to praktycznie niewykonalne, dlatego tak mysle zeby podlaczyc do niego klawiaturke
ktos powyzej podal linka do http://www.balta.pl/opis.php3?ID=15776
nie jestem pewna, ale czy to jest po prostu "tak jakby" gniazdko na urzadzenie na usb?
czy jesli bede miec taki kabelek to czy praktycznie kazda klawiatura, niewazne czy za 30 czy za 100 zl, na usb, bedzie mi dzialac na palmie?

PS czy ktos z was uzywal np w czytelni palma i standardowej klawiatury do sporzadzania notatek? czy to nie "zatraca" sensu palma... wkoncu mial byc maly a nie jak notebook :)

z gory dzieki
pozdrawiam

*

Offline olaf_medras

  • **
  • 134
  • Sprzęt: FSC Loox 720
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 12, 2006, 17:39:28 »
PS czy ktos z was uzywal np w czytelni palma i standardowej klawiatury do sporzadzania notatek? czy to nie "zatraca" sensu palma... wkoncu mial byc maly a nie jak notebook

no coz gusta sa rozne ale ja bym chyba juz wolal korzystac z lapka...to chyba wygodniejsze
chociaz notatki zawsze mozna zapisac na palmtopie "odrecznie" i pozniej sobie w domu przepisac.
jak wiadomo przepisywanie bardzo pomaga w zapamietywaniu:P

*

Offline stapp

  • ***
  • 258
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 14, 2006, 12:27:02 »
Cytat: "olaf_medras"
PS czy ktos z was uzywal np w czytelni palma i standardowej klawiatury do sporzadzania notatek? czy to nie "zatraca" sensu palma... wkoncu mial byc maly a nie jak notebook

no coz gusta sa rozne ale ja bym chyba juz wolal korzystac z lapka...to chyba wygodniejsze
chociaz notatki zawsze mozna zapisac na palmtopie "odrecznie" i pozniej sobie w domu przepisac.
jak wiadomo przepisywanie bardzo pomaga w zapamietywaniu:P


ojjj z tym przepisywaniem to troche przesadziles... ekran za maly, zbyt malo dokladny... nie wydaje mi sie zeby byl to dobry pomysl. Moze na looxie to jakos wyglada, ale ja na swoim Acerze nawet bym nie probowal, bo mam problemy z ktorkimi odrecznymi notatkami...

Co do klawiaturki to teoretycznie powinna dzialac kazda na USB, taka ktora nie potrzebuje sterow na zwyklym "duzym" Windowsie. Ja probowalem 2 i obie dzialaja (idzie nawet wpisywac poskie literki, nie wiem tylko czy na wszystkich klawiaturach, oraz jest troche inny uklad polskich literek)

*

Offline K4r0l

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Challenge accepted!
    • http://karol.szastok.net
  • Sprzęt: HTC Desire 500 DualSIM
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 15, 2006, 18:46:24 »
Acer n311
Działa:
Logitech UltraX Media Desktop (klawiatura OK, mysz nie)
czytnik kart SD/MMC/RS-MMC [Multi Flash Reader USB]
Konica Minolta Dimage Z3

Nie działa:
Espon 2480
HP DeskJet 5740

Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 22, 2006, 00:33:16 »
tak przedewszystkim chcialem sie przywitac ze wszystkimi forumowiczami WITAM !
i tak na dzien dobry mam pytanie czy jest jakas mozliwosc podlaczenia do pocketa z hostem modemu kablowego motoroli ? jak nie przez usb to moze ethernet, łaże do klientow czasem na awarie internetu z laptopem ale to pieroństwo jest ciezkie.

*

Offline wieo

  • **
  • 109
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 22, 2006, 14:53:13 »
Witaaam
aa czy bedzie mozliwosc podlaczenia

http://www.allegro.pl/item93392838__digimate_pl]_fotobank_otg_otg01_3_kolory_.html

takiego czegos np do Mio 201 fajnie by bylo gdyby sie dalo a to ma swoje zasilanie wiecc czemu nie??
ktos juz probowal??

Pozdrawiam
Wiechu

*

Offline krutoj

  • ***
  • 263
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N520, E60
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 22, 2006, 15:08:06 »
Przebilem sie przez caly watek, ale jakos nie znalazlem odpowiedzi na pytanie:

Czy zeby podlaczyc PenDrive i dongla BT (niekoniecznie jednoczesnie) do FSC N520 potrzebuje HUB USB z wlasnym zasilaniem, czy wystarczy prosty bez zasilania? Mam namysli polaczenie: palmtop-hub-pendrive/dongel bez podpinania sie do peceta.

*

Offline stapp

  • ***
  • 258
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 22, 2006, 19:47:23 »
Hmm wydaje mi sie ze nie musi byc z zasilaniem, chociaz lepiej miec taki co ma mozliwosc podpiecia zasilacza (przydaje sie np z dyskami twardymi). Pewno bedziesz mial problem z bluetooth :D . Poza tym jesli nie chcesz podlaczac jednoczesnie to po co Ci hub USB? Rozumiem ze Twoj PDA ma host USB?

*

Offline K4r0l

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Challenge accepted!
    • http://karol.szastok.net
  • Sprzęt: HTC Desire 500 DualSIM
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 23, 2006, 18:23:07 »
Acer n311 -> USB Ethernet 10/100 - nie działa :(

*

Offline krutoj

  • ***
  • 263
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N520, E60
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 23, 2006, 23:47:37 »
Cytat: "stapp"
Poza tym jesli nie chcesz podlaczac jednoczesnie to po co Ci hub USB?


a po to hub, ze kosztuje 10-30zl, a kabel dedykowany 130zl. przewiduje sporadyczne uzywanie tych gratow, wiec szkoda mi wywalic stowe extra.

wie ktos jak to jest dokladnie z tym zasilaniem?

*

Offline stapp

  • ***
  • 258
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 24, 2006, 14:42:00 »
Cytat: "krutoj"
Cytat: "stapp"
Poza tym jesli nie chcesz podlaczac jednoczesnie to po co Ci hub USB?


a po to hub, ze kosztuje 10-30zl, a kabel dedykowany 130zl. przewiduje sporadyczne uzywanie tych gratow, wiec szkoda mi wywalic stowe extra.

wie ktos jak to jest dokladnie z tym zasilaniem?


Nie rozumiem... hub USB podlacza sie pod USB, wiec tak czy siak potrzebujesz dedykowanego kabla  :roll:

Tak poza tym. Mam hub USB z mozliwoscia podpiecia zasilania. Moge jednak nie podlaczac zasilacza, i jak tak zrobie, podlaczajac hub jedynie do palmtopa przez USB to 2 podlaczone jednoczensnie pendrive'y działają.

*

Offline krutoj

  • ***
  • 263
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N520, E60
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 24, 2006, 15:34:38 »
Cytat: "stapp"
Nie rozumiem... hub USB podlacza sie pod USB, wiec tak czy siak potrzebujesz dedykowanego kabla  :roll:


Meski kabel "dedykowany" PDA-USB jest w zestawie tak jak w kazdym PDA  :!: Ja pisalem o zenskim kablu dedykowanym, do ktorego wpina sie bezposrednio pendrive.

Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 24, 2006, 16:42:17 »
Witam,mam pytanie czy komuś udało się podłączyć do Hosta Loox'a N520
port RS-232 na USB ? Próbuję już od trzech dni i nic .Port jest na układzie PL-2303 .

*

Offline stapp

  • ***
  • 258
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 24, 2006, 19:37:24 »
Cytat: "krutoj"
Cytat: "stapp"
Nie rozumiem... hub USB podlacza sie pod USB, wiec tak czy siak potrzebujesz dedykowanego kabla  :roll:


Meski kabel "dedykowany" PDA-USB jest w zestawie tak jak w kazdym PDA  :!: Ja pisalem o zenskim kablu dedykowanym, do ktorego wpina sie bezposrednio pendrive.


Pewny jestes ze tak to bedzie działac? A jak podlaczysz hub USB w takim razie?

*

Offline krutoj

  • ***
  • 263
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N520, E60
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 25, 2006, 11:24:02 »
stap, jak bym byl pewien, to bym sie chyba na forum nie pytal  :!:

*

Offline stapp

  • ***
  • 258
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 25, 2006, 17:47:03 »
Wydaje mi sie w takim razie ze Twoje pytanie pasowaloby raczej do kategorii Fujitsu Siemens...

Niech Ci bedzie pewnym i pisz poprawnie mego nicka  8)

*

Offline krutoj

  • ***
  • 263
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N520, E60
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 25, 2006, 21:34:48 »
Cytat: "stapp"
Wydaje mi sie w takim razie ze Twoje pytanie pasowaloby raczej do kategorii Fujitsu Siemens...


zle ci sie wydaje. w kat. fsc watek "host usb" zostal zamkniety i przeniesiony tutaj, poniewaz tematyka ta dotyczy rowniez innych ppc.

*

Offline K4r0l

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Challenge accepted!
    • http://karol.szastok.net
  • Sprzęt: HTC Desire 500 DualSIM
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 27, 2006, 17:59:57 »
Acer n311
dysk HDD 15GB Fujitsu [FAT32] (wysłużony) przez przejściówkę USB<->IDE - działa 8)

Czy istnieje może karta sieciowa na USB, która będzie działać pod hostem na PDA ?

Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 01, 2006, 14:39:04 »
http://www.ab-data.pl/produkt.php?produkt=100400023

czy jesli kupie sobie taki kabelek to bede mogla do niego podlaczac klawiature, ew drukarke czy cos takiego? zdjecia tych kabli sa zawsze takie male ze nie jestem juz 100% pewna :)

PS czy ktos kupowal juz cos z tego sklepu?

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 01, 2006, 15:58:36 »
A coś takiego podziała z hostem USB ?? http://tinylink.com/?GR7p38FDdx Jak tak to już na moim hubie 4xUSB zabraknie wkrótce miejsca  :lol:
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

*

Offline stapp

  • ***
  • 258
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 01, 2006, 19:56:01 »
@g05514: wyglada bardzo podobnie jak oryginalny, a w zasadzie tak samo... wydaje mi sie ze jest dobry, ale nie wiem jak z napieciem...

@PawelP7: wydaje mi sie ze ktos juz testowal ta karte sieciowa i nie dzialala, ale nie jestem pewien, bo to dawno bylo...

Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 10, 2006, 19:01:04 »
Witam. Jestem nowy na forum i zekko zielony z tematu PDA.
Poszukuje palmtopa z wbudowanym GPS-em oraz hostem USB w cenie okolo 1000-1100zl (moze byc lekko uzywany - jesli ktos ma i chce sprzedac), fajnie by bylo gdyby posiadal Bluetooth ale nie jest to niezbedne. Rozwazalem zakup Mio 180 i dokupienie hostu usb na karcie CF lecz nigdzie nie moge znalesc informacji o cenie takiej karty oraz gdzie mozna ja kupic. Lecz wtedy tez chyba jest problem z rownoczesnym korzystaniem z hostu oraz karty pamieci, a swoja droga czy do Automapy potrzebna jest dodatkowa karta czy styka pamiec w palmie?
Na koniec, czy ktos probowal podlaczyc kamere internetowa pod zlacze usb? Czy sa przejsciowki z usb na wejscie wideo (VGA)? Chce zrobic kamere cofania w aucie i mysle wykorzystac w tym celu palmtopa.
Dzieki za wszelkie porady.

*

Offline Ganwilk

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • http://jakieautko.eu/
  • Sprzęt: Iphone 3g 8gb
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 21, 2006, 22:42:32 »
A czy nie wie ktos a moze czy ktos ma schemat jak zrobic taki host- usb ???

*

Offline stapp

  • ***
  • 258
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 22, 2006, 12:12:06 »
Cytat: "Ganwilk"
A czy nie wie ktos a moze czy ktos ma schemat jak zrobic taki host- usb ???


Napisz dokladnie o co Ci chodzi, i jakiego masz PDA.

Palmtop musi byc wyposarzony w host USB, ew. mozna go dodac w postaci karty CF (SD moze tez? ale chyba poki co sie jej nie dostanie).

Czy moze masz host USB, a nie masz kabelka, zeby go uzywac?

*

Offline maffin

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 22, 2006, 13:19:21 »
Dziewczyny i Chłopaki,

zgłaszam, że działa bez problemów Loox N560 z Olympus C-4000
... z czego się bardzo cieszę bo na to liczyłem  :D

Pozdrawiam

*

Offline Aivon

  • **
  • 141
    • http://www.republika.pl/aivon/avatar.gif
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 24, 2006, 19:18:55 »
Ja mam Acera n50 i sama sobie kabel zrobilam i wszystko mi działa na usb wiec nie wiem po co tyle komplikacji ze to i tamto dziala a to nie. Ja nie mam z tym zadnych problemow. Kozystam z klawiatury, myszki i huba i pendriva i jeszcze czytnika kart MMC.

*

Offline stapp

  • ***
  • 258
Co działa z hostem USB na PDA
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 24, 2006, 20:18:35 »
Cytat: "Aivon"
Ja mam Acera n50 i sama sobie kabel zrobilam i wszystko mi działa na usb wiec nie wiem po co tyle komplikacji ze to i tamto dziala a to nie. Ja nie mam z tym zadnych problemow. Kozystam z klawiatury, myszki i huba i pendriva i jeszcze czytnika kart MMC.


Poniewaz podlaczasz tylko podstawowe rzeczy... sproboj sobie podlaczyc dysk twarty na USB, drukarke, jakis aparat fotograficzny, karte sieciowa na USB, skaner i tym podobne rzeczy (mi nie dzialal router z karta sieciowa na USB, drukarka albo po rpstu nie umialem uruchomic, skanera nie probowalem). Warto wiedziec co dziala, gdy na przyklad chcesz sobie dokupic kieszen na dysk na USB, z ktorej docelowo bedziesz w podrozy ladowac filmy zeby sobie je ogladac na PDA, albo zrzucac zdjecia z aparatu...