Lapanie fixa

  • 4 Odpowiedzi
  • 651 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Lapanie fixa
« dnia: Wrzesień 15, 2007, 10:36:45 »
Mam i-mate pda-n i zauwazyem od wczoraj, ze sa spore problemy ze zlapaniem fixa. Jak zlapal to mi AutoMapa brzdakala, ze slyby sygnal lub go brak i tak w kolko. Sygnal nie byl stabilny na dluzej niz minut. W Visual gps tez bylo podobnie, ale zlpapal nawet 7 satelit i byl fix. Dzisiaj trzymam go przy oknie i widze w Visula gps tylko id statelity. Wczesniej jakos mi lapal i tzymal a terz raczej nie da sie korzystac. Jak myslicie czy czeka co seriws czy taka pogoda lub ogolniejest cos z sygnalem gps.

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: Lapanie fixa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2007, 11:42:36 »
Ostatnio bardzo często jest niekorzystny układ satelit i często występują zgrupowane w jednej części nieba lub "nisko" nad horyzontem.

Np. teraz patrzę: na 9 satelit widocznych 6 jest w części północnej nieba, a 2 pozostałe w "środku" i tylko 1 jest w części południowej.

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Odp: Lapanie fixa
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2007, 11:57:33 »
Dzieki za info. MI jakos zlapal fixa, ale musialem go wyniesc na balkon i poczekac kilkanascie miut. Teraz jest przy oknie i jest 3D. idocznych mam 9 a uzywanych 6. Myslalem, ze moze mi gps padl, ale chyba jednak dziala :proud:

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: Lapanie fixa
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2007, 12:43:07 »
Aaa w domu.... no w domu to może być problem z fixem....

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Lapanie fixa
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2007, 12:47:52 »
Cytuj
zauwazyem od wczoraj, ze sa spore problemy ze zlapaniem fixa. Jak zlapal to mi AutoMapa brzdakala, ze slyby sygnal lub go brak i tak w kolko. Sygnal nie byl stabilny na dluzej niz minut.
Też to mam-gdzieś od tygodnia. Łapie szybko,ale długo trwa ustabilizowanie sygnału. Pierwsze 3 satelity łapie szybko.Potem zaczynają sie cuda. Jak złapie sygnał przez pewien czas są cuda z odbiorem. Np. co dwie sekundy gubi sygnał,odzyskuje sygnał na dwie sekundy i znowu gubi. O tyle to wkurza,że patrzenie na ekran AM przypomina gapienie sie na śmigło samolotu,bo obraz co chwilkę sie obraca-nieraz o 180 stopni przy utracie i tyle samo przy odzysku sygnału. Ale jakoś musimy przez to przebrnąć - niestety.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.