No to dokształć sie jeszcze troszkę 
profesjonalne geodezyjne odbiorniki GPS (ze wspomaganiem) mają taką dokładność.
to o czym piszesz to nie jest dokladność pomiaru GPS, która nigdy dla zwykłego użytkownika nie jest większa niż wspomniane 4-12 metrów. Jest natomiast inna metoda, tzw. pomiar względny DGPS (Differential GPS). Zasada jest prosta: jeżeli ustawi się odbiornik GPS w ustalonym punkcie, to na skutek zakłócenia sygnału pozycja przez niego wyznaczona będzie się ciągle zmieniać. Jeżeli obliczymy różnicę pomiędzy zmierzoną przez odbiornik pozycją, a pozycją rzeczywistą odbiornika to otrzymamy tzw. wektor błędu. Otrzymane w ten sposób informacje, tzw. dane korekcyjne, odejmuje się od danych odbieranych przez GPS-y dokonujące pomiarów w terenie. Uzyskana w ten sposób pozycja jest tym dokładniejsza, im bliżej znajdują się baza korekcyjna i odbiornik dokonujący pomiarów.
W odległości kilkunastu kilometrów od bazy można dokonywać pomiarów geodezyjnych (dokładności centymetrowe); do pozostałych zastosowań wystarczy baza umieszczona w promieniu paruset kilometrów (dokładność kilku metrów).
Tak więc jest to dokładna metoda pomiaru odległości, a nie położenia bezwzględnego (pomiar NIE jest wykonywany przez pojedynczy odbiornik jak w przypadku np. nawigacji samochodowej).