PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => Nawigacja GPS - ogólnie => Wątek zaczęty przez: Kita w Kwiecień 13, 2006, 12:32:09
-
No właśnie ? Jak ? Czy ktoś z użytkowników N520 byłby uprzejmy wykonać kilka fotek tego ekranu w słońcu i wrzucić na forum ? Do tej pory używałem YAKUMO Delta 400 którego wyświetlacz przy słonecznym oświetleniu prezentował się baardzo nieczytelnie. Przymierzam się do zakupu Rugged PDA http://www.andres-it-systeme.de/ bazującego właśnie na powyższym modelu LOOXA i ciekaw jestem jak ta spraw wygląda. Dodam, że PDA ma być stosowany do nawigacji na motocyklu gdzie niema ochrony przed słońcem takiej jak w samochodzie. Czyli zastosowanie typowo outdorowe.
Aha rywalem jest GARMIN 276C.
-
Powiem tak: zamontowany w samochodzie N520 (na uchwycie przyssanym do szyby), nawet na najwyzszym stopniu podswietlenia ma moim zdaniem problemy w bardzo sloneczne dni. W tym roku nie bylo ich jeszcze co prawda zbyt wiele, ale mimo to kilka razy zauwazylem dosc spory dyskomfort, wiec mysle ze na motocylku bedziesz mial jeszcze gorzej. No i zdecydowanie nie jest to sprzet outoorowy.
-
http://www.andres-it-systeme.de/
@Kita
Zwroc jeszcze uwage na to, ze ta firma dopiero sie zaklada - dopisek AG i.G. mowi o tym, ze jest to Spolka Akcyjna w trakcie zakladania. Moze warto poczekac, az sie zalozy i dopiero wtedy jakies zamowienia skladac? :lol:
-
Dzięki za odpowiedź. Zresztą potwierdza to tylko moje przypuszczenia co do ekraników w paketach :(. Trochę szkoda ale fakt faktem że to kolejny argument za GARMIN'em.
Co więcej cena zestawu paket + GPS + obudowa łoterproofna + mocowanie na motocykl + oprogramowanie jest praktycznie równa podobnemu dedykowanemu do tego typu zastosowan zestawowi GARMIN'a.
Ten Rugged PDA jest niegupim pomysłem także cenowo gdyby właśnie czytelność ekranu była sensowna. A tak to ... :(.
W sumie to nie spotkałem jescze PDA które w pełnym oświetleniu słonecznym miałby czytelny ekran. Myślę tu oczywiście o współczesnych PDA. Bo takie czarno białe rozwiązania z przed kilku lat spisywały się całkiem fajnie pod tym względem.
Dzięki też za zwrócenie uwagi na niepozorne "G" ;)
-
Aha rywalem jest GARMIN 276C.
No proszę :lol: "specyficzny" musi konkurować z PDA :!:
Na zlocie garminowców były robione testy kalkulacji trasy różnymi modelami Garmina (Gpmapa 4.o). Szkoda słów. Wszyscy zostali daleko w polu, oczywiście za ... "specyficznym".
Widziałeś kiedyś ekran 276C w pełnym słońcu ? Ja przyznaję że nie. Bawiłem się nim akurat w dość pochmurny dzień, ale sądzę że jeżeli chodzi o czytelność ekranu 276C też bije wszystkich "na łeb".
-
No miałem w ręku urządonko na targach "WIATR I WODA" w zeszłym roku. Ekran był bardzo przejmnie czytelny, a słońce chyba zaglądało do hali (choć już nie pamiętam). Czytelność ekranu i prędkość odbiornika była baaardzo fajna. Co więcej wielkość i rozdzielczość praktycznie taka (a nawet większa) jak w PDA też nie pozostawała bez znaczenia.
Tak czy inaczej "specyficzny" (skąd ta ksywka?) wygrywa jak narazie do moich outdorowo motocyklowych zastosowań 5:1.
-
"specyficzny" (skąd ta ksywka?)
Tak to urządzenie nazywamy na Forum garmin.pl.
Z tej prostej przyczyny, że jest to po prostu urządznie specyficzne :lol:
Zupełnie nie podobne do innych.
Nadaje się i do nawigacji samochodowej i na jacht, można też zabrać go na wycieczkę w góry. Bardzo dobre parametry procesora i wyświetlacza. Mnóstwo użytecznych funkcji. O ile się nie mylę, 276C ma suwakowy sposób ustalania preferencji routingu. Żeby docenić wszystkie zalety tego typu odbiornika trzeba być prawdziwym koneserem 8)
Odbiornik ma oczywiście kilka ułomności.
Jedną obiektywną: że obsługuje wyłącznie firmowe karty pamięci Garmin (drogie).
A dla turysty górskiego subiektywne: za duży, za ciężki, nie ma kompasu i nie ma altimetru.
To i tak mało. Mój 60CSX ma chyba więcej wad :wink:
-
Widziałeś kiedyś ekran 276C w pełnym słońcu ? Ja przyznaję że nie. Bawiłem się nim akurat w dość pochmurny dzień, ale sądzę że jeżeli chodzi o czytelność ekranu 276C też bije wszystkich "na łeb".
Co prawda nie widziałem ekranu 276cs tylko 76cs ale PPC nie umywa się do garmina. W słońcu na ekranie garmina obraz jak "żyleta" bez podświetlenia a na PPC przy podświetleniu na max trzeba zasłaniać ekran ręką, patrzeć pod odpowiednim kątem itp. Ogólnie PPC w słońcu to porażka, a przy pełnym podświetleniu "żre" jeszcze więcej prądu. Być może nowsze konstrukcje palmtopów są podtym względem lepsze (ja porównywałem z dell x30) - chciałbym ale szczerze w to wątpię.