WinFast Navigator nie widzi portu COM wbudowanego GPSa

  • 0 Odpowiedzi
  • 927 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rwr

  • 19
WinFast Navigator nie widzi portu COM wbudowanego GPSa
« dnia: Sierpień 26, 2008, 11:15:43 »
Posiadam MDA Compact III (WM6 PL) z wbudowanym odbiornikiem GPS. W ustawieniach ustawiłem żeby ten odbiornik był widoczny na porcie COM4. Automapa bez problemu łączy sie po tym porcie. Natomiast WinFast Navigator nie potrafi tego zrobić. Wchodzę do Tools->Port Settings (dostaję parę razy monit Can't find value mimo że wyłączyłem IRDe) i na liście nie ma tam portu COM4.  Dlaczego? Co zrobić aby sie pojawił? Jest tylko COM1 i jakieś inne do wyboru: Xpanel COM2, QCMD COM0,  SerialGPS COM3, QDATA COM 9. Nie wiem skąd takie porty.

Nawet jak wbudowany GPS ustawię na porcie COM1 to WinFastNavigator nie potrafi połączyć się na tym porcie. Monituje że nie może otworzyć portu.

Ktoś już rozwiązał podobny problem?

Dodam jeszcze że w ustawieniach wbudowanego odbiornika mam dwie zakładki: Programy-wybór portu COM oraz Sprzęt-wybór portu COM. To są dwa różne ustawienia, nie wiem czym się różnią, nie rozumiem tej różnicy. Zmieniałem te ustawienia ale WinFastNavigator w żaden sposób nie mógł się połączyć z odbiornikiem GPS.