Mam Newtona!

  • 33 Odpowiedzi
  • 20049 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Mam Newtona!
« dnia: Marzec 09, 2004, 19:37:30 »
Widzę, że nie bardzo ma wzięcie nowy dział, albo nie został po prostu zauważony. ;)
Zapraszam do dyskusji, oczywiście nie tylko Newtonowców. :)

Mam Newtona!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2004, 20:41:52 »
No to powiedz co takiego jest w tych Newtonach ciekawego zeby warto bylo go nabyc ? - ostatnio pojawilo sie pare postow ale nie bylo krotkiej charakterystyki z jakimis wprost wypisanymi zaletami (no bo chyba nie chodzi Tylko o niska cene) ...

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
Mam Newtona!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2004, 21:18:24 »
Mój qmpel ma newtona ale jest po niemiecku ma rozwalony akumulator i używać go można tylko na kablu z zasilaniem:) Więc leży na półce, ale jak będę wiedział coś więcej o tymże palmie to może zrobię z niego pożytek:) Oczywiście u niego:D

Pozdrawiam Jarmarek
Nie pracuj za pieniądze...

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Mam Newtona!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2004, 21:55:16 »
Newton to po prostu legenda, praktycznie od niego zaczęła się era palmtopów w obecnej formie. Ponadto sprzęt i system jest na tyle ponadczasowy, że te nieco lepsze modele Newtonów są wykorzystywane z powodzeniem do dziś, gdyż system jest prawdopodobnie w pełni 32-bitowy i wielozadaniowy z dużą ilością ciekawych i użytecznych funkcji, a napędza go procesor ARM ok. 150MHz, a ceny modeli serii 2000 sięgają nawet 400$. :) Nie jest to żadna rewelacja, jeśli spojrzeć na Newtona z perspektywy dzisiejszych kolorowych superszybkich palmtopów, jednak można go nabyć chociażby dla frajdy takiej, jak posiadanie starej, dobrej Atarynki. ;)
Jeśli bym miał do wyboru Palma Vx lub nawet i m500 a Newtona 2100 w tej samej cenie, to na pewno bym wziął Newtona. ;)

Mam Newtona!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2004, 21:56:37 »
Zgadzam się z przedmówcą... :)
Niestety przegapiłem ostatnią możliwość zakupu i teraz żałuję :)
Pozdrawiam,
Mateusz

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Mam Newtona!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2004, 22:00:50 »
Na niemieckim ebayu jest tego od groma. ;) Chętnie bym jednak jakiegoś 2100 sobie zafundował. :) Może ktoś z forumowiczów jest po tamtej stronie granicy i czasem bywa w Polsce? ;)

Mam Newtona!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2004, 12:31:57 »
Powiem moze tak: mam w tej chwili HP5555 (firma kupila i dala), Sharpa Zaurusa 5500 (prywatnie i do pracy) i Newtona 2100 (prywatnie).
HP za tydzien oddaje bo poza kolorem zalet nie zauwazylem - rozpoznawanie pisma moze i dobre jak sie nie ma porownania z Apple, ja niestety mam a bardzo jest mi to potrzebne - nie dosc ze na Newtonie lepiej to jeszcze w laptopie z Mac OS X ktory po podlaczeniu tabletu rozpoznaje tekst tak dobrze jak Newton (pisanie odreczne, po calym ekranie itd) - przynajmniej to zostalo ze starych rozwiazan Apple'a z ich rewelacyjnych pda.

Moze faktycznie udalo by sie znalezc kogos kto zaimportowal by maly kartonik MP2100 w jakiejsc przyzwoitej cenie?
Ja za swojego dalem sporo ($350) ale zestaw akcesoriow mnie "przywalil" - trafilem na pasjonata podobnego do mnie :) Slowem jestem zadowolony :) Jak tylko bedziecie mieli okazje - polecam zakup.

Mam Newtona!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2004, 19:57:32 »
Ja także żałuję, że przegapiłem tą okazję, bo o Newtonie myślę już od dawna. Ale nie wytrzymam i pochwalę się, że mam coś, co było przed Newtonem - Amstrad Pen Pad PDA600. Podobno był to pierwszy pda wyposażony w ekran dotykowy i rozpoznawanie pisma odręcznego. Dosyć ciekawie się go obsługuje - przypomina "symulator" takiego papierowego organizera...
Jakby kogoś ciekawiło więcej szczegółów to chętnie zaspokoję ciekawość...

PS. Jakby ktoś miał na zbyciu Newtona .... :)

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Mam Newtona!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2004, 01:13:19 »
Chyba taki Newton jest na Allegro, http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22615446
dziwny sprzęt :mysli:

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Mam Newtona!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2004, 18:25:06 »
Namowiliscie mnie :), i kupilem takiego.Ma oczywiscie rom w wersji niemieckiej, da sie to jakos zmienic ?
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Mam Newtona!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2004, 18:40:24 »
Cytat: claude_szz
Namowiliscie mnie :), i kupilem takiego.Ma oczywiscie rom w wersji niemieckiej, da sie to jakos zmienic ?
Niestety się nie da, musiałbyś go przelutować z innego egzemplarza :(

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Mam Newtona!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2004, 18:59:17 »
Cytat: MacBirdie
Mam Newtona!:)

Może mnie tez chcesz jakiegoś upolować?:)

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Mam Newtona!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2004, 13:41:40 »
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22762376
Pojawiaja sie coraz na Allegro, ja wlasnie kupilem u tego goscia jedna sztuka, poniewaz jednak nie ma ona baterii i ladowarki , znalazlem jeszcze inna aukcje , gdzie byl sprzedawany newton kompletny+modem, o fatalnym wygladzie zewnetrznym.Tak z 2 mam jednego porzadnego newtona z wysietlaczem "zyleta" , ani jednej ryski.
Lezy wlasnie kolo mojej e805 i to zestawienie wyglada niesamowicie :)

[Dodano: 2004-03-18 17:00:52]
PCMCIA - ruszy na tym w newtonie np.karta cf 128mb? Czy raczej trzeba miec cos specjalnego ?
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Mam Newtona!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2004, 17:58:10 »
Cytat: claude_szz
PCMCIA - ruszy na tym w newtonie np.karta cf 128mb? Czy raczej trzeba miec cos specjalnego ?
Nie ruszy, nawet z ciekawości sprawdziłem :) Potrzebujesz karty Linear Flash, ale nie mam pojęcia, który model będzie działał z Newtonem.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Mam Newtona!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2004, 20:23:45 »
Pogrzebalem i znalazlem cos takiego - niezle sie cenia za takie karty http://www.timasci.com/linear.htm
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Mam Newtona!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2004, 23:20:23 »
Dla Newtonów z NOS 2.x jest sterownik ATA, dzięki któremu można korzystać ze "standardowych", nieliniowych kart pamięci i prawdopodobnie takich CF włożonych w przejściówkę. Prawdopodobnie jest jakieś ograniczenie co do ich rozmiaru, no ale to podobno działa. :)

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Mam Newtona!
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 19, 2004, 00:19:37 »
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

Mam Newtona!
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2004, 11:28:22 »
Trochę z innej beczki:
W jakich modelach Newtona można zmienić system?
Z tego co wiem, to w MP100, 120 na pewno się nie da. A w MP130?
Interesuje mnie to, bo może będę miał Newtona z Niemiec.
Pozdr.
F.

Mam Newtona!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2005, 21:59:31 »
Mam Newtona MP130. Jest to świetny sprzęt. Kupiłem go z super wyposarzeniem(klawiatura, 2 karty pamięci, modem na PCMCIA, płyty z oprogramowaniem, dwa kable do komunikacji z komputerem i drukarką, nowe szybki na ekran, torbę na newtona) Na prawdę polecam. Ma on świetne podświetlenie. Zainstalowałem na nim chyba ponad 200 aplikacji. Skonfigurowałem sobie przeglądarke WWW. Świetnie się sprawdza. Kupiłem go z nowymi akumulatorami co pozwala na 8 godz ciężkiej nieustannej pracy. Używam go jako pilota telewizyjnego, organizera, metronom, mam też funkcje termometru.
Świetny jest w nim notatnik z rysownikiem. Ma do niego 50 gier. Niestety system jest Angielski a nie Polski, alle to bardzo dobry i funkcjonalny sprzęt. Polecam zakup.

Mam Newtona!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2005, 20:47:38 »
Newtonowcy!!! Odezwijcie się!!!

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Mam Newtona!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2005, 16:13:30 »
Witam!
Sam miałem Newtona. Kupiłem go w zeszłym roku na Allegro (50zł KupTeraz, facet miał 100 sztuk). Nadszedł jednak okropny piątek w listopadzie, była burza, odcieli światło. Newton wisiał z wtyczką w gniazdku. Gdy po 2 dniach spróbowałem go włączyć, odmówił posłuszeństwa. Po sprzedarzy (równierz na Allegro) dowiedziałem się od kupującego, że spalony został układ zasilania (do naprawy). Wściekłem się wtedy. No cóż mój ojciec i wuj są elektronikami i siedząc nad tym 2 dni nie znależli usterki. Choć w obecnej chwili używam Palma Vx, to wciąż poszukuję na allegro okazji na kupno Newtona. Wkońcu to był mój pierwszy palmptop...

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Mam Newtona!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2005, 16:24:36 »
Kitor: mam taki sprzęt do sprzedania, jak jesteś zainteresowany to napisz do mnie maila: http://www.pdaclub.pl/emailform.php?rcpt=2454

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Mam Newtona!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 09, 2005, 14:06:11 »
niestety w tej chwili myślę nad 2 rzeczami :
kupić laptopa
kupić palma m125 lub m500
chociarz w portwelu krucho :(


[Dodano: 2005-06-09 14:10:56]
a potem pomyślę o newtonie

i pytanko:
jaki jest to model Newtona? OMP MP100 ... MP2000 a może nawet eMate.
Jesłi jest to MP100 to czy ma zatarty kawałek obudowy z przodu? Jesli tak to jest to OMP (Orginal Message Pad), czyli pierwszy z Newtonów wyprodukowany przez Siemens'a do jego telefonów. No ale jw.
Pozdro

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Mam Newtona!
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 11, 2008, 14:14:11 »


Co to za newton? Jest deadnięty gdzie można dostać do niego jakieś części? :mrgreen:

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Mam Newtona!
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2008, 14:38:42 »
Newton OMP. Części do niego nie dostaniesz. Jeśli nie włącza się - dostał złe napięcie - to prześledź MoBo przy złączu zasilania - ja tak spaliłem swojego - jeden element (niestety teraz już nie powiem jaki) był spalony

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Mam Newtona!
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 12, 2008, 15:07:20 »
Ja już kompletnie nie pamiętam co mu się popsuło. Pamiętam ze raz był deadnięty to go mój tata po dniu lutowania postawił z zasilacza. Pobawilimy się kilka dni i znowu deadnął :mad: Zdaje mi sie ze pamieć ale głowy nie daje

*

Offline Shade_

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.raborski.com
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC Kaiser, X61 Tablet
Odp: Mam Newtona!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 17, 2008, 09:03:14 »
moja przygoda z PDA zaczela sie od Newtona, teraz taki sentyment mnie naszedl i chyba sobie sprawie takiego. Zapakuje i schowam dla potomnych, zeby to wiedzieli od czego sie to wszystko tak naprawde zaczelo :)
Użytkuje: Qtek 8310 WM6.5, HTC TyTNII WM6.5 + MBW-150, IBM X61 XP Tablet, Atari Portfolio, Jornada 720
... kiedyś: Apple Newton, Psion S5, Jornada 680, Jornada 720, XDA IIi, N9300

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Mam Newtona!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 17, 2008, 09:14:42 »
 Ja najchętniej dorwałbym newtona mp100 w wersji ENG z logiem Apple... ewentualnie newtona 2100

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Mam Newtona!
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2009, 12:00:58 »
Ja też chętnie sprawiłbym sobie jakiegoś, tylko niestety na Allegro bywają rzadko, a jak już bywają to:
a) w wersji niemieckiej
b) drogo
Nigdy też nie widziałem jeszcze któregoś z tych ostatnich, z 1998 roku.
Na liście "zabytków" które chciałbym mieć jest jeszcze jakiś PSION na EPOC oraz Jornada 720. To dziwne, że jeszcze rok temu zakup tej drugiej rozpatrywałem nie w funkcji kolekcjonerskiej ciekawostki, ale głównego PDA. :)

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Mam Newtona!
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2009, 12:19:18 »
Dla mnie wizard przez pół roku stał się kolekcjonerską ciekawostką :P :E