Pozostałe platformy > Perły z lamusa

Computer History Museum - wystawa urządzeń mobilnych

(1/2) > >>

Kusiu:
W muzeum historii komputerów w Mountain View jest mała część dotycząca historii urządzeń mobilnych, nie jest to jakaś główna atrakcja muzeum, więc wystawa jest dość uboga, ale kilka ciekawostek jest np. nigdy wcześniej nie widziałem prototypu Palm Pilota z klawiaturą.

Klika zdjęć mojego autorstwa poniżej. Zdjęcia są średniej jakości, niestety warunki do ich robienia są słabe, a ja sam nie miałem wiele czasu. Po szczegóły zapraszam na stronę muzeum, wszystkie eksponaty mają skatalogowane - http://www.computerhistory.org/collections/search/

Zdjęcia w lepszej rozdzielczości dostępne tutaj - https://picasaweb.google.com/kuswik/ComputerHistoryMuseumUrzadzeniaMobilneCosi:
Najlepszy ten tekturowy prototyp Pilota :D
Ech... wybrałby się człowiek pooglądać te wszystkie cacka...

Kusiu:
Mam nadzieję, że za kilka lat moja kolekcja mobilnego sprzętu będzie równie bogata :)

Konrad Radwan:
Ale chyba na pewno nie będzie w tak dobrym stanie!  :O~
Strasznie dziwnie się ogląda te stare palmtopy bez żadnych oznak użytkowania, bo dorwanie ich w dzisiejszych czasach w takim stanie graniczy z cudem...

No właśnie, Kusiu, jeśli chodzi o stare Palmy, ile ich już masz i jak to wygląda?
I czemu właściwie nie zbierasz "nowszych" Palmów, one się przecież niesamowicie szybko starzeją!

Kusiu:
Jeżeli chodzi o Palmy to mam wszystkie ze starszych serii tzn. mój najmłodszy to m515. Brakuje mi tylko niektórych IBM-ów (IBM sprzedawał Palmy pod swoją marką)
Co do stanu to praktycznie wszystkie mam w stanie gabinetowym, w oryginalnych pudełkach, ze wszystkimi akcesoriami itd. Kiedyś sprzęt był znacznie bardziej wytrzymały niż teraz. Luźnych palmów (takich bez pudełek, instrukcji) mam chyba kilkadziesiąt i szczerze mówiąc większość nie posiada większych śladów używania. Zbieram też Psiony (mam Organisera I, Organisery II w wersja CM, XP i LZ64, Psiona III i IIIa). Mam bardzo ładny komplet Atari Portfolio wraz z dodatkowymi akcesoriami, dałem w zeszłym roku prawie 800zł, ale było warto bo jest to nowy sprzęt.

Ogólnie powoli uzupełniam braki, ale myślę też o zakupach takich komputerów jak Cambridge Z88 czy Amstrad nc100 - sprzęt gabarytowo większy przez co dochodzą już dość spore koszty przesyłki - właśnie negocjuje zakup Z88 i niestety sama przesyłka to prawie 60 funtów  :-|


--- Cytat: Konrad Radwan w Październik 20, 2011, 20:42:18 ---I czemu właściwie nie zbierasz "nowszych" Palmów, one się przecież niesamowicie szybko starzeją!

--- Koniec cytatu ---
Próbuję ująć kolekcję w jakieś ramy czasowe, fundusze i miejsce do przechowywania mam ograniczone....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej