Problem z GPS w Holuxie :/

  • 41 Odpowiedzi
  • 6904 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 22, 2006, 13:09:54 »
Jesteś pewien, że VisualGPSce pokazuje 12 (wszystko jedno ile) satelitów?
Jaki jest kolor i wysokość słupków pokazujących siłę ich sygnałów?

Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 22, 2006, 13:46:29 »
Cytat: "Moi"
Jesteś pewien, że VisualGPSce pokazuje 12 (wszystko jedno ile) satelitów?
Jaki jest kolor i wysokość słupków pokazujących siłę ich sygnałów?


Zawsze mi pokazuje 12 satelit bez wzgledu gdzie go trzymam. Wysokości słupków nie ma wogóle. Pod słupkami (których nie ma) pojawiają się jakieś cyferki.
Lampka w Visual'u ciągle mruga na czerwono ale żaden słupek się nie wychyla ani nie widać rozmieszczenia satelit  a dokładnie nie poazuje żadnego satelity.

Jak wyłączam GPS i włączam Visuala to GPS się załącza więc juz nie wiem o co chodzi.

15 minut temu zostawiłem go w samochodzie na zewnątrz z włączoną AM i zobaczymy czy cos to da żeby nie było że 'parapet" nie ma zasięgu.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 22, 2006, 15:46:03 »
Jeżeli pod słupkami są "jakieś" cyferki (nie same zera!), to oznacza, że soft ma kontakt z odbiornikiem (chipsetem) i sczytuje numery satelitów z almanachu zapisanego w pamięci odbiornika. To już jest dobrze.

Jeśli masz ustawiony port i szybkość transmisji, to VisualGPSce łączy się z odbiornikiem zaraz po jego uruchomieniu. Być może w Palmaxie także uruchamia/uaktywnia odbiornik. Czyli, tu też jest OK.

Zatem, chipset GPS (współ)działa z softem. Jeżeli nie można uzyskać w długim czasie prawidłowych sygnałów z satelitów, to jedynie wskazywałoby na awarię samej anteny. Ale hardreset nie mógłby tego spowodować.
Myślę jednak, że nie wyeksponowałeś go na widoczne niebo na odpowiednio długi czas.

Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 22, 2006, 16:08:06 »
Tu możecie mieć rację ponieważ właśnie wróciłem z samochodu i kontrolka w VISUALSPace migocze na zielono i pojawiły się słupki :)

Nie jest do końca idealnie bo kontolka mruga i czsami k\pokazuje mi że jade z jakąś prędkościa :)

AM zlokalizowała mnie dobrze natomiast te pokazuje że widzi 4 lub 3 satelity natomiast poziom GPS się wogóle nie wychyla.

Myślicie że jeszcze poczekać czy raczej wskazuje to na uszkodzenie ?

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 22, 2006, 18:40:38 »
hmmmm sprzedałem kilkanascie Palmaxów i pod gołym niebem łapały sygnał max 5 minut a potem już trzymało na full bez problemów. Może masz metalizowaną szybę w samochodzie i zakłóca sygnał. Sprawdź czy sygnał jest dobry pod gołym niebem (mam na myśli wolna przestrzeń bez żadnych budynków czy drzew w promieniu 20 metrów). Jeśli nadal po max 5 minutach nie złapie sygnału (minimum 6-7 satelit) to albo palmax do serwisu - albo xle zainstalowane aplikacje.

Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 22, 2006, 19:03:37 »
Cytat: "radoskur"
hmmmm sprzedałem kilkanascie Palmaxów i pod gołym niebem łapały sygnał max 5 minut a potem już trzymało na full bez problemów. Może masz metalizowaną szybę w samochodzie i zakłóca sygnał. Sprawdź czy sygnał jest dobry pod gołym niebem (mam na myśli wolna przestrzeń bez żadnych budynków czy drzew w promieniu 20 metrów). Jeśli nadal po max 5 minutach nie złapie sygnału (minimum 6-7 satelit) to albo palmax do serwisu - albo xle zainstalowane aplikacje.


Palmax do tej pory odbierał nawet w schowku w samochodzie ....

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 22, 2006, 20:53:13 »
Cytat: "kristofulos"
Palmax do tej pory odbierał nawet w schowku w samochodzie ....

A z jakiego powodu miałoby się to zmienić teraz?

Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 22, 2006, 23:01:22 »
No to nastąpiła pewna zmiana ....

Dojechałem z pracy do domu z włączona AM która troszke się gubiła czasami ale jako że wiem gdzie mieszkam to jej trochę pomagałem i daliśmy radę.

Wyłączyłem palma i spróbowałem całej operacji ponownie.
Wyszedłem na świeże powietrze i porażka - stałem 15 min i visual nie określiłmojej pozycji - ale jest też pozytyw ponieważ słupki się wychylają i pokazuje rozmieszczenie satelitów czego wcześniej nie robił.

MAcie jeszcze jakieś pomysły jak mi pomóc?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 23, 2006, 01:04:03 »
Jest jeszcze jedna ewentualność, ale bardzo wątpię, żeby miała miejsce.
Palmax jest wyposażony w SiRF III. We wczesnych wersjach firmware tego chipsetu było wiele problemów z cold startem.
Być może niektóre modele Palmaxa miały stary firmware, który poźniej został upgrade'owany, jednak hardreset przywraca jego pierwotną wersję?
Jest to tak spekulacyjna hipoteza, że sam w nią nie wierzę... :)

*

Offline julekjulek

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G3
Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 23, 2006, 11:49:27 »
Cytuj
Jest to tak spekulacyjna hipoteza, że sam w nią nie wierzę...
Robiłem hard_reset na Palmax. Po wznowieniu pracy GPS zachowuje sie całkowicie prawidłowo.

Pozdrawiam
julek

Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 23, 2006, 12:27:18 »
Wiec teraz mamy przynajmniej pewnosc że to nie wina hard resetu.

U mnie była natomiast troszke inna sytuacja przedtem bo nie wiem ile dni PALMAX lezal rozladowany.

Problem z GPS w Holuxie :/
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 09, 2006, 00:04:20 »
Cytat: "Moi"
Jeżeli pod słupkami są "jakieś" cyferki (nie same zera!), to oznacza, że soft ma kontakt z odbiornikiem (chipsetem) i sczytuje numery satelitów z almanachu zapisanego w pamięci odbiornika. To już jest dobrze.

Jeśli masz ustawiony port i szybkość transmisji, to VisualGPSce łączy się z odbiornikiem zaraz po jego uruchomieniu. Być może w Palmaxie także uruchamia/uaktywnia odbiornik. Czyli, tu też jest OK.

Zatem, chipset GPS (współ)działa z softem. Jeżeli nie można uzyskać w długim czasie prawidłowych sygnałów z satelitów, to jedynie wskazywałoby na awarię samej anteny. Ale hardreset nie mógłby tego spowodować.
Myślę jednak, że nie wyeksponowałeś go na widoczne niebo na odpowiednio długi czas.


A więc MOI miał rację .... odebrałem dzisiaj PALMAX'a z naprawy (duża pochwała dla APEX-COMPUTERS sprzet dostałem po 8 dniach) informacją że została wymieniona antena.

Właśnie go testuje i wydaje się być wszystko dobrze tylko że w VisualGPSce lampka w prawym dolnym rogu wyświetlacza mruga na przemian z blado zielonej na intensywnie zieloną i nie pamiętam czy tak zawsze było i nie rozumiem czemu w automapie wyświetla się u góry tylko jeden pasek (ilość satelit) a drugi nie. A jak jest u was?