PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Pozostałe platformy => Perły z lamusa => Palm OS => Wątek zaczęty przez: bbbborys w Czerwiec 16, 2003, 12:38:19
-
Jak myslicie (tu glownie pytanie do ADMINOW), czy nie wrto byloby uruchomic dzial na www.palmpage.pl i pocketpage, w ktorym moznaby bylo wpisac numery serijne skradzinych palmow? W ten sposob kazdy kupujacy na przyklad na allegro moglby dowiedziec sie, czy sprzet, ktory kupuje nie jest lewy. Oczywiscie problem by sie pojawil z tzw. "jajcarzami", ktory wymyslaliby numery i umieszczali je w tym servisie.
-
Oczywiście, możliwe że coś takiego powstanie, ale problem jest dużo bardziej skomplikowany.
Po pierwsze, na Allegro nikt nie musi podawać numerów kupującym.
Po drugie, nawet jeżeli znajdziesz aukcję ze swoim PDA to co zrobisz?
Po trzecie, w razie zgubienia Palma, szansa że odnajdzie go osoba znająca PalmPage jest równa 0,00001%.
Itd. Itd. W kązdym razie pomysł taki był, a jak wiadomo zmiany się szykują, więc kto wie czy coś takiego nie uruchomimy :)
-
A wiec fakt, ze na allegro nikt mi nie poda numeru seryjnego palma, ktorego sprzedaje. Jednak, poki go nie sprzeda to i tak nie ma sprawy, bo nie bylo przestepstwa. Z tego co wiem przez allegro kiedys, ktos z Bydgoszczy kupij jakas plyta glowna i nie bylo to to co chcial. Zglosil gdzie trzeba i sprzedajacy dostal 3 lata w zawieszeniu. Tak wiec to dzialaloby wtedy, gdy juz by sie cos kupilo. No ale tu inny problem. Ile osob pozbedzie sie kradzinego palma na rzecz policji - w dodatku takiego za ktorego zaplacil?