problem z IRDĄ

  • 4 Odpowiedzi
  • 394 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z IRDĄ
« dnia: Grudzień 26, 2006, 18:49:14 »
Witam, mam problem w Tungstenie T z podczerwienią, mianowicie po wysłaniu z komórki przez Irdę pliku np .jpg na palmie pojawia się znacznik pobrania, po zakończeniu pobierania pojawia się komunikat "Data received in unknown format.", i pliku nie można nigdzie znaleźć.
Domyślam się, że format jest nie rozpoznawalny dla pamięci palma, ale co zatem zrobić, aby był przesyłany na kartę SD, na której można będzie go odtworzyć, lub automatycznie konwertowany do przyswajalnego dla pamięci palma? Bluetootha nie miałem okazji jeszcze sprawdzić, ale podejrzewam, że byłoby to samo.
Jest jakieś oprogramowanie na to? Dodam, że program czytający pliki .jpg jest wgrany na karcie SD, a nie na pamięci palma ale to raczej nie stanowi problemu?
prosze o pomoc i pozdrawiam

*

Offline c64club

  • ***
  • 267
  • Płeć: Mężczyzna
  • Użytkownik (t)oporny
    • Świat Bobra - blog
  • Sprzęt: Treo 650, Treo pro, Jornada 690 z Llime
problem z IRDĄ
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2006, 18:43:26 »
jpg-a też można trzymać w pamięci, i to nawet w palmaczu m100.
problem byłby raczej z jego odtworzeniem.

nigdy się nie spotkałem z takim problemem, ale jest na freewarepalm.com w dziale utils(chyba)>irda sporo softu, opisy są dość obszerne. kiedyś instalowałem coś co by mogło rozwiązać twój problem, ale to było z innego powodu. Mój palm przyjmował do RAMu, ale RAMu było okrutnie mało i nie chciało mi się przekopiowywać potem na kartę, a tak leciało od razu na kartę, z tym że do katalogu /Palm/launcher i nie dało się tego zmienić. Ale nie pamiętam nazwy softa.

kojarzy mi się coś w stylu IRecieve, w każdym razie coś z IR albo IrDA w nazwie. ale hack to nie był, więc na tungstenie pójdzie
Motto: Po co siwieć o jakieś pierdoły?
Sprzęt dawniej: Ruski zegarek z notatnikiem, DaVinci, Palm m125. m515, HP 200LX, Jornada 728, Nec MP 900c, Treo 180, Treo 600, Wizzard + (połowy nie pamiętam) góra sprzętów pożyczonych, powierzonych w naprawę itd.

problem z IRDĄ
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2006, 16:14:34 »
Myślę, że problem tkwi gdzie indziej. Też mi się pojawiał na Treo 600, ale zainstalowałem sobie swego czasu program Resco Explorer, tam jest zakładka Association i można tam sobie przyporządkowywać różne aplikacje do danego roszerzenia. Spróbuj więc w ten sposób. U mnie skutkowało.

problem z IRDĄ
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2007, 05:08:11 »
Pamiętam jak na m515 próbowałem przesłać zdjęcie z telefonu. To samo. Dopiero po zainstalowaniu Resco od razu zaczął rozpoznawać. Nie miałem wtedy karty pamięci, próbował do wewnętrznej i nie rozumiał "co mu wciskam" ;) Niektóre programy nie dawały tego efektu na Palmie mojej dziewczyny, więc pewnie chodzi o to który otwiera sobie przyporządkowanie.

*

Offline duskerini

  • ****
  • 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tunio.info
  • Sprzęt: HP 6510, palmT|T, n6600
problem z IRDĄ
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2007, 19:11:33 »
proponuje splashimage - wtedy wszystkie obrazki domyslnie beda przesylane do tego programu.

inne rozwiazanie to FileZ - rowniez polecam