PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Pozostałe platformy => Perły z lamusa => Palm OS => Wątek zaczęty przez: Tomasz w Wrzesień 25, 2002, 00:16:11
-
Witam serdecznie!
Od jakiegoś czasu (ostatnie dwie wymiany baterii) mam problem z "utrzymaniem" danych w Palm m100. Po wymianie bateri traci wszystkie dane. Oczywiście po synchronizacji mam wszystko z powrotem, ale taka kolej rzeczy mi nie odpowiada. Gdy nie mam pod ręką komputera z którym mogę wykonać synchronizację wymiana wyczerpanych baterii jest horrorem - tracę na jakiś czas wszystkie dane.
Na myśl mi przychodzi uszkodzenie lub wyczerpanie baterii podtrzymującej (wymieniam baterie AAA poniżej 60 sek.), ale może jeszvcze coś?
Czy ktoś spotkał się z tym problemem i jak go rozwiązać!
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Tomasz
-
Hi!
Tez jestem posiadaczem Palma m100 i rowniez miewam problemy z wymiana baterii. Moze nie jestem najszybszym rewolwerowcem na Mazowszu ale z pewnoscia mieszcze sie ponizej 1min. i nie wiem w czym problem.
Czasem zdarza sie, ze palm w ogole sam sobie robi hard-reset, ot tak. jestem bardzo ciekaw z czym to moze byc zwiazane...
btw, moj egzemplarz pochodzi z USA i zostal kupiony dokladnie w sierpniu 2000
-
crewpah!!
Moja m100 też została kupiona w USA, dwa miesiące później !!??
-
Hmm...
co ty na to, by przejsc na kontakt mailowy?
piotrkrupa@hotmail.com
czekam na maila.
-
Dzwoniłem dzisiaj do Scientific w Warszawie, i bez zaskoczenia większego podali mi cenę wymiany układu zasilania - z uwagi, że m100 była kupowana poza granicami kraju cena takiej naprawy wynosi 150 zł (z zadziwiającą szczerością podali informację, że to chyba bateria i ten koszt jest stały).
Taki koszt to prawie połowa wartości mojej m100 !!!!
Czy ktoś wie jak sobie poradzić z tym problemem w inny sposób niż przez Scientific.?
Tomasz
-
moja metoda jest zabawna ale dziala, zmieniam wpierw jedna a potem druga betrie, inaczej ni ch.. zawsze wszystko znika :)
soft reset jest grany, ale pamiec zostaje, sprawdz
a tej baterii |w srodku | samemu nie da sie wymienic? bateria to bateria, jak dla mnie.
-
hihi, nie mam zamiaru jej dotykac, tylko tez skojarzylem ten artykul, bo on byl zreszta tu na palmpage podany, chyba :), i wlasnie pomysalem ze skoro palm ma z tylu srobki, to czemu ich nie odkrecic
czuj sie rozwniez pozdrowiony od szczesliwego uzytkowika 105 :)
-
a moze jednak śrubki :)