Wrażenia z użytkowania OviMaps

  • 17 Odpowiedzi
  • 27715 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Wrażenia z użytkowania OviMaps
« dnia: Styczeń 25, 2010, 14:38:45 »
Chlopaki opiszcie swoje wrazenia z Ovi Maps, moze jakies porownanie do Automapy itd.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2010, 15:35:30 »
Coś na pewno napiszę, ale raczej dopiero w lutym, teraz jestem zawalony robotą. Teraz mogę jednym zdaniem: gdy tylko będą mieć lepszą mapę PL, to będą moim zdaniem liczącym się graczem na krajowym rynku.
(o ile przyzwoicie kalkuluje trasy, bo tego jeszcze nie zdążyłem przetestować)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2010, 23:17:34 »
Chlopaki opiszcie swoje wrazenia z Ovi Maps, moze jakies porownanie do Automapy itd.

Ja niestety nie umiem się tym bawić.
Zawsze po wyznaczeniu trasy po upływie kilku/nastu sekund pojawia się ekran z pytaniem czy chcę do sklepu internetowego, a po wybraniu "nie", wraca do mapy przy okazji gubiąc trasę. Natomiast jazda w trybie podglądu mapy bez wyznaczania trasy jest bezproblemowa.
Skąpa ilość kategorii POI. Niektórych może razić scalona kategoria "Bankomaty" bez podziału na instytucje nimi zarządzające.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2010, 08:56:20 »
Wczoraj miałem okazję trochę pobawić się tą mapą na Nokii E55. Pierwsza uwaga: ściągajcie mapy z angielskiej strony Nokii, te z polskiej są jeszcze w starej wersji i faktycznie pokazują tylko możliwość wykorzystania licencji na 10dni. I bez obawy, te ściągnięte z angielskiej strony instalują się w polskiej wersji językowej, trzeba tylko pobrać sobie plik z nawigacją głosową po polsku (otwieramy Mapy, wybieramy Opcje/Ustawienia/Nawigacja/Wskazówki dla kierowcy i zmień). Nie mogę ocenić samych map, bo jak napisałem "bawiłem się" tylko przez chwilę (kilkanaście km po mieście). W każdym razie jedno mogę powiedzieć - obsługa samego interfejsu jest koszmarna (a może to przyzwyczajenie do AM  :mrgreen:). Trasy wyznacza... i to tyle, bo kilka razy mnie zdziwiło, że trasa tzw. Zoptymalizowana prowadzi gdzieś dookoła zamiast najprościej jak tylko się da. I z tego co zauważyłem numeracja budynków często nie pokrywa się z rzeczywistością (tutaj AM bije Nokię na głowę, przynajmniej w Lublinie). Działa ostrzeganie o przekroczeniu prędkości nawet na bocznych drogach i to jest super. Czego brakuje - na pewno większej informacji o radarach  :mrgreen: i nie wiem, czy Nokia w ogóle przewiduje możliwość "dogrywania" swoich POI (o dziwo, nie ma wbudowanej tak popularnej kategorii, jak banki, są tylko bankomaty - chyba że ja nie znalazłem). Ogólnie jak na produkt całkowicie darmowy uważam, że jest OK, ale wszystko wyjdzie w praniu.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2010, 21:10:53 »
No to w praniu. Trasa Warszawa-Łódź-Toruń-Świecie-Tuchola, potem dużo jeżdżenia w okolicach Tucholi, następny dzień trasa powrotna do Łodzi i po małej przerwie do Warszawy.
Odcinek Warszawa-Łódź nietypowo, ale celowo przez Błonie, Szymanów, Nieborów, Bolimów, Łyszkowice i Głowno.
Generalnie jedyne zastrzeżenie to brak nowej obwodnicy Krośniewic po trasie "jedynki" ( http://www.zumi.pl/namapie.html?Submit=Szukaj&qt=&loc=Kro%B6niewice%2C+ ), cała reszta absolutnie przyzwoicie (fotoradary i tak pozamarzały więc nie był to żaden problem że brak ich w Ovi Maps, ale jak się ociepli to by się przydały).
Bardzo dobre i jednoznaczne komunikaty głosowe, dzięki którym mały ekran nie stanowił problemu. Do wczasowego używania aplikacja absolutnie wystarczająca, w miarę prosta i ergonomiczna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 21:21:57 wysłana przez emisiu »

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2010, 15:44:25 »
Znalazłem, wydaje mi się, poważny błąd w samej aplikacji. Spróbujcie zjechać z drogi np. w uliczkę osiedlową, która jest tuż na końcu lub już poza mapą i wyznaczyć trasę. Próbowałem kilka razy z tym samym efektem - komunikat "Trasa nie została znaleziona". W AM bez problemu wyznacza dojazd do najbliższej drogi i potem prowadzi już dobrze. Czy ktoś wie, gdzie takie błędy można zgłaszać i czy w ogóle gdzieś można ?

*

Offline wic1234

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N97
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2010, 15:52:33 »
Moje wrażenia z Darmowych Map Ovi.

Minusy:
1. Chce mnie prowadzić przez kładkę dla pieszych która biegnie nad torami w mojej okolicy 0_o
2. Obliczanie trasy - Do domu śmiało mnie prowadzi drogą przez pole, która jest na mapie ale już dawno tak zarosła, że jej nie widać podczas gdy mogła mnie prowadzić asfaltówką, która biegnie 200 metrów dalej.
3. Widzi jakąś dziwną ulicę która wiedzie na pole potem w kawałku znika  a  potem znów się pojawia w szczerym polu ;)
4. Punkty POI są dość biedne.

Plusy:
- za darmo
- dość dokładna a czasami nawet tak bardzo, że ma drogi których jeszcze/już nie ma albo nie da się tam wjechać nie zostawiając zawieszenia na wjeździe :)
- łatwa w obsłudze

Przez Polskę można na tym jechać ale nie wiem 'po czym' bym jechał gdybym pojechał za granicę :P
Np Chorwacja ma biedne pokrycie i jak zjechałem z drogi głównej to Automapa już traciła pokrycie np w miejscowościach ale dało się jechać. Mając powyższe na względzie boję się jak by to wyglądało na mapie Nokii.
Treo 600  ->  XDA1> XDA 2> Nokia E90 > Nokia 6300 / N97

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2010, 09:16:13 »
Minusy:
1. Chce mnie prowadzić przez kładkę dla pieszych która biegnie nad torami w mojej okolicy 0_o
2. Obliczanie trasy - Do domu śmiało mnie prowadzi drogą przez pole, która jest na mapie ale już dawno tak zarosła, że jej nie widać podczas gdy mogła mnie prowadzić asfaltówką, która biegnie 200 metrów dalej.
3. Widzi jakąś dziwną ulicę która wiedzie na pole potem w kawałku znika  a  potem znów się pojawia w szczerym polu ;)

Jak w ustawieniach trasy odznaczysz prowadzenie drogami gruntowymi to będzie cię prowadzić wyłącznie po asfalcie  :mrgreen:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2010, 09:39:40 »
Jak bardzo się mylisz przekonasz się jak tylko zostaniesz 'przeczołgany' drogą,
którą bezpiecznie można pokonać koniem lub traktorem.
Sądzę, że nie będzie Ci wtedy tak wesoło jak dziś.
Błędna kategoryzacja dróg obok braków restrykcji (zakazy, nakazy, kierunkowość)
to najpoważniejszy problem mapy Nawteq na terenie Polski.
Z drugiej strony trzeba przyznać, że w porównaniu ze stanem sprzed 2 lat
poprawa jest  radykalna i jeśli to tempo zostanie zachowane,
to za kolejne 2 lata powinniśny mieć już mapę na całkiem przyzwoitym poziomie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2010, 13:02:25 »
Daleki jestem od twierdzenia, że produkt Nokii/Navteqa jest idealny lub chociażby zbliżony do ideału. Jednakże jak mówi stare, polskie przysłowie "Darowanemu koniowi..."
Sam kilka dni temu doświadczyłem niedoskonałości tego produktu. Wyjeżdżając z Warszawy w kierunku Lublina ustawiłem trasę krótką, a ponieważ na przegląd wybranej trasy nie miałem za bardzo czasu dopiero w trakcie jazdy okazało się (o zgrozo), że navi prowadzi mnie w jakieś boczne drogi poza Warszawą. A ponieważ zrobiło się już ciemno, a nie zaliczam się do znawców stołecznych ulic/dzielnic skończyło się na zatrzymaniu się na pierwszej napotkanej stacji i zmianie Ovi na AM  :grin: i wyznaczeniu całkiem nowej, przyjemnej drogi do domu.
I przy okazji jeszcze jedno spostrzeżenie - wydaje mi się (ale tu zaznaczam, że to jest wyłącznie moje odczucie), że w miastach najlepiej sprawdza się ustawienie trasy jako krótkiej, natomiast poza miastami na szybkie lub zoptymalizowane (taka ładna nazwa Ovi map).
Czy ktoś już może wie, gdzie można ewentualnie zgłaszać jakieś poprawki oraz pobierać i wczytywać własne POI, bo nigdzie tego nie widzę ?

Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2010, 14:37:40 »
....Wyjeżdżając z Warszawy w kierunku Lublina ustawiłem trasę krótką, a ponieważ na przegląd wybranej trasy nie miałem za bardzo czasu dopiero w trakcie jazdy okazało się (o zgrozo), że navi prowadzi mnie w jakieś boczne drogi poza Warszawą. ....
A jaka wg Ciebie powinna być trasa krótka???, bo z tego co mi wiadomo to właśnie taka jaką miałeś czyli o najmniejszej ilości kilometrów do przejechania, o to chodzi w trasie krótkiej.

*

Offline wic1234

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N97
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2010, 01:52:41 »
....Wyjeżdżając z Warszawy w kierunku Lublina ustawiłem trasę krótką, a ponieważ na przegląd wybranej trasy nie miałem za bardzo czasu dopiero w trakcie jazdy okazało się (o zgrozo), że navi prowadzi mnie w jakieś boczne drogi poza Warszawą. ....
A jaka wg Ciebie powinna być trasa krótka???, bo z tego co mi wiadomo to właśnie taka jaką miałeś czyli o najmniejszej ilości kilometrów do przejechania, o to chodzi w trasie krótkiej.

True...
Kolega dobrze zauważył.

Czy ktoś już może wie, gdzie można ewentualnie zgłaszać jakieś poprawki oraz pobierać i wczytywać własne POI, bo nigdzie tego nie widzę ?
Ja z chęcią bym się dołączył do pytania.  ::)
Treo 600  ->  XDA1> XDA 2> Nokia E90 > Nokia 6300 / N97

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2010, 15:09:54 »
Wczoraj jechałem z Ovi Maps i nie zauważyłem żeby odbiegala od innych programów. Dojechałem na miejsce bez problemu. Nie miał jednego ronda na trasie, ale to się zdarza w każdym programie.

*

Offline Mavick

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2010, 12:22:45 »
Jeżeli chodzi o mapy to jestem pozytywnie zaskoczony. Są one dokładne, ale niestety brakuje im trochę do automapy.

Co do wyznaczania tras to czasami jest to trochę dziwnie wyznaczone. Nawigacja chce mnie czasami prowadzić na około.... Jednak dzieje się tak sporadycznie i tylko w większych miastach....

edit

Asystent pasa ruchu działa bardzo bobrze. Nie ma go na wszystkich większych skrzyżowaniach, ale jeśli już jest to działa poprawnie....
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 12:46:46 wysłana przez Mavick »
BB 9000 PIN -> 21436125
mail: cieslakbd@gmail.com

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2010, 19:46:12 »
Mam pytanie- jak sprawdzić czy dotępne są nowsze mapy od tych które posiadamy teraz.
Czy to wiąże się z nowym oprogramowaniem i do tego nowa mapa czy jest jakaś opcja którą się to sprawdza?

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:00:37 »
pdaclub.pl/forum/ovi-maps/avmapsloader-interesujaca-alternatywa-nokia-maploadera/
w tym loaderze sa numery wersji w programie nie widzialem
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2010, 15:07:16 »
Coś na pewno napiszę, ale raczej dopiero w lutym, teraz jestem zawalony robotą. Teraz mogę jednym zdaniem: gdy tylko będą mieć lepszą mapę PL, to będą moim zdaniem liczącym się graczem na krajowym rynku.
(o ile przyzwoicie kalkuluje trasy, bo tego jeszcze nie zdążyłem przetestować)
Hehe :). Ale tak naprawdę to można napisać prawie o każdym programie nawigacyjnym :).
To nie tablica ogłoszeń !

Odp: Wrażenia z użytkowania OviMaps
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 25, 2012, 12:59:57 »
Witam,
jeśli chodzi o OviMaps mogę powiedzieć że jak na aplikacje, którą wykorzystuję tylko w przypadku dłuższych tras sprawdza się dość dobrze.
Oczywiście ma swoje minusy:
- kalkulacja czasu przyjazdu jest dość mocno przesadzona - na dłuższych trasach nawet 1-1.5h
- potrafi wyznaczyć zupełnie okrężną drogę do nawet bliskiego celu (sprawdzone w Tarnowie)
- baza punktów POI jest co najmniej nędzna (bankomaty, restauracje czy baza fotoradarów które chyba najbardziej się przydają)
Jednak jeśli chodzi o samą jazdę z tym oprogramowaniem, to:
- bardzo dobrze prowadzi (komunikaty głosowe są praktycznie bez błędne)
- w większych miastach (np. Kraków) nawigacja wspomagana jest nadajnikami GSM - a co za tym idzie własną pozycję potrafi wyznaczyć nawet po kilku sekundach (później wchodzi do gry AGPS)
- mapy drogowe są bardzo dokładne (ja znalazłem np. Autostradę A4 na odcinku Szarów - Tarnów, która wciąż jest w trakcie budowy - aplikacja "chyba to wie" i nie wyznacza tamtędy trasy ;)
- ekran mapy przy przewidywanym dłuższym odcinku (np. bez skrzyżowań, odbić) przyciemnia się - oszczędzając baterię (rozjaśnia się np. przy radarze lub planowanym skręcie - b.dobra rzecz)

Aplikacja sama w sobie ma kilka-kilkanaście minusów, które moim zdaniem powinno się poprawić lecz nie ma generalnie co narzekać. Jest darmowa i dość dobrze się spisuje. Na pewno nie kupię specjalnego urządzenia GPS dopóki mam Ovi w E52 ;)