Pozostałe platformy > Ovi Maps

Wrażenia z użytkowania OviMaps

<< < (2/4) > >>

paulus:
Znalazłem, wydaje mi się, poważny błąd w samej aplikacji. Spróbujcie zjechać z drogi np. w uliczkę osiedlową, która jest tuż na końcu lub już poza mapą i wyznaczyć trasę. Próbowałem kilka razy z tym samym efektem - komunikat "Trasa nie została znaleziona". W AM bez problemu wyznacza dojazd do najbliższej drogi i potem prowadzi już dobrze. Czy ktoś wie, gdzie takie błędy można zgłaszać i czy w ogóle gdzieś można ?

wic1234:
Moje wrażenia z Darmowych Map Ovi.

Minusy:
1. Chce mnie prowadzić przez kładkę dla pieszych która biegnie nad torami w mojej okolicy 0_o
2. Obliczanie trasy - Do domu śmiało mnie prowadzi drogą przez pole, która jest na mapie ale już dawno tak zarosła, że jej nie widać podczas gdy mogła mnie prowadzić asfaltówką, która biegnie 200 metrów dalej.
3. Widzi jakąś dziwną ulicę która wiedzie na pole potem w kawałku znika  a  potem znów się pojawia w szczerym polu ;)
4. Punkty POI są dość biedne.

Plusy:
- za darmo
- dość dokładna a czasami nawet tak bardzo, że ma drogi których jeszcze/już nie ma albo nie da się tam wjechać nie zostawiając zawieszenia na wjeździe :)
- łatwa w obsłudze

Przez Polskę można na tym jechać ale nie wiem 'po czym' bym jechał gdybym pojechał za granicę :P
Np Chorwacja ma biedne pokrycie i jak zjechałem z drogi głównej to Automapa już traciła pokrycie np w miejscowościach ale dało się jechać. Mając powyższe na względzie boję się jak by to wyglądało na mapie Nokii.

paulus:

--- Cytat: wic1234 w Luty 17, 2010, 15:52:33 ---Minusy:
1. Chce mnie prowadzić przez kładkę dla pieszych która biegnie nad torami w mojej okolicy 0_o
2. Obliczanie trasy - Do domu śmiało mnie prowadzi drogą przez pole, która jest na mapie ale już dawno tak zarosła, że jej nie widać podczas gdy mogła mnie prowadzić asfaltówką, która biegnie 200 metrów dalej.
3. Widzi jakąś dziwną ulicę która wiedzie na pole potem w kawałku znika  a  potem znów się pojawia w szczerym polu ;)

--- Koniec cytatu ---

Jak w ustawieniach trasy odznaczysz prowadzenie drogami gruntowymi to będzie cię prowadzić wyłącznie po asfalcie  :mrgreen:

nocnyMarek:
Jak bardzo się mylisz przekonasz się jak tylko zostaniesz 'przeczołgany' drogą,
którą bezpiecznie można pokonać koniem lub traktorem.
Sądzę, że nie będzie Ci wtedy tak wesoło jak dziś.
Błędna kategoryzacja dróg obok braków restrykcji (zakazy, nakazy, kierunkowość)
to najpoważniejszy problem mapy Nawteq na terenie Polski.
Z drugiej strony trzeba przyznać, że w porównaniu ze stanem sprzed 2 lat
poprawa jest  radykalna i jeśli to tempo zostanie zachowane,
to za kolejne 2 lata powinniśny mieć już mapę na całkiem przyzwoitym poziomie.

paulus:
Daleki jestem od twierdzenia, że produkt Nokii/Navteqa jest idealny lub chociażby zbliżony do ideału. Jednakże jak mówi stare, polskie przysłowie "Darowanemu koniowi..."
Sam kilka dni temu doświadczyłem niedoskonałości tego produktu. Wyjeżdżając z Warszawy w kierunku Lublina ustawiłem trasę krótką, a ponieważ na przegląd wybranej trasy nie miałem za bardzo czasu dopiero w trakcie jazdy okazało się (o zgrozo), że navi prowadzi mnie w jakieś boczne drogi poza Warszawą. A ponieważ zrobiło się już ciemno, a nie zaliczam się do znawców stołecznych ulic/dzielnic skończyło się na zatrzymaniu się na pierwszej napotkanej stacji i zmianie Ovi na AM  :grin: i wyznaczeniu całkiem nowej, przyjemnej drogi do domu.
I przy okazji jeszcze jedno spostrzeżenie - wydaje mi się (ale tu zaznaczam, że to jest wyłącznie moje odczucie), że w miastach najlepiej sprawdza się ustawienie trasy jako krótkiej, natomiast poza miastami na szybkie lub zoptymalizowane (taka ładna nazwa Ovi map).
Czy ktoś już może wie, gdzie można ewentualnie zgłaszać jakieś poprawki oraz pobierać i wczytywać własne POI, bo nigdzie tego nie widzę ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej