PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Oprogramowanie PPC => Wątek zaczęty przez: Moi (Adam Kubicki) w Sierpień 23, 2009, 21:28:01

Tytuł: W oczekiwaniu na CorePlayera 2.0
Wiadomość wysłana przez: Moi (Adam Kubicki) w Sierpień 23, 2009, 21:28:01
Jedna z najlepszych aplikacji do odtwarzania plików video na platformie Windows Mobile doczeka się w przyszłym miesiącu poważnej aktualizacji. Wcześniej, w przyszłym tygodniu, ukaże się update do 1.3.5.
Jak piszą na swoim forum twórcy CorePlayera (http://forum.corecodec.com/viewtopic.php?f=22&t=2887), prace nad wersją 2.0 trwają niemal od momentu udostępnienia wersji 1.0, czyli od ponad dwóch lat. Trudno się zatem dziwić, że większość updejtów w v1.x bywało jedynie kosmetycznymi poprawkami. CorePlayer pilnie wymaga unowocześnienia interfejsu, w szczególności dlatego, że nie jest to tani soft.

Nowa wersja będzie wyposażona w wiele nowości, jednak dla użytkowników nie posiadających konta na Core te najważniejsze nie będą dostępne. M.in. zabraknie:
- dostępu do kanałów YouTube, Orb i in.,
- możliwości ściągania wtyczek (upnp, dlna, ftp, remote control, etc.),
- zapisywania ustawień aplikacji,
- wyświetlania list dla Web Guides (zawartość poszczególnych kanałów),
- możliwości zapisywania, wymiany i wysyłania wyników benchmarków,
- korzystania z firmowego skracacza URL-i http://lmk.im/ używanego do wymiany ilustracji i tekstów.
Autorzy opisują konto w Core jako coś w charakterze pośredniego między kontami na Steam, Pandorze i Apple.

Poniżej porównanie interfejsu aktualnego CorePlayera dla WM (z lewej) i dla iPhone (z prawej):

(http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2009/08/coreplayernew_thumb.jpg)

Źródła: Pocketnow (http://pocketnow.com/news-archive/coreplayer-20-coming-soon-with-new-layer-of-usability), WMpoweruser (http://wmpoweruser.com/?p=7014), forum CoreCodec (http://forum.corecodec.com/viewtopic.php?f=22&t=2887)