PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Oprogramowanie PPC => Wątek zaczęty przez: Petros w Luty 10, 2007, 13:52:17
-
Witam. :))
Szukam prgramów na ppc dla elektroników. :O~
Bazdanych elemetów elektronicznych / do symulacji obwodów elktrycznych analogowych i cyfrowych.
Dziękuje
-
czy naprawde na ppc nie ma takich programów ? :(
-
Przeszukałeś pod tym kątem sklepy internetowe z aplikacjami dla pocketów :?:
-
Sa takie programy , niestety w chwili obecnej mam tylko progs do odczytu kodow paskowych z rezystorow a to kazdy elektronik zna na pamiec . Programy do symulacji obwodow elektronicznych spotkalem na pewnym ruskim forum ale dotyczyly jedynie ukladow analogowych , byc moze sa rowniez opcje dla elektroniki cyfrowej ... nie wiem .
-
Chyba szybciej znajdzie sie coś pod dosa i potem można odpalić pod emulatorem... tak mi się zdaje
-
Sluchajcie sie ziele'go :)
Swietny AutoTrax np., dostepny za darmo.
-
Indeed :P Sam zapuściłem AutoTraxa i jedynie co mnie boli to to że nie mam VGA :( Myślę że nawet lepszym rozwiązaniem może być jakiś stary dosowy Orcad :)
Co do innych narzędzi dla elektronika to ciekawie przedstawiają się narzędzia Virtins'a:
- Virtins Pocket Oscilloscope - oscyloskop,
- Virtins Pocket Spectrum Analyzer - analizator widma,
- Virtins Pocket Signal Generator - generator sygnałowy,
Lub w postaci ALLin1: Virtins Pocket MultiInstrument.
Narzędzia te bazują na wejściu audio (wejście mikrofonowe) i wyjściu audio (wyjście słuchawkowe) tak więc nie ma się co spodziwać cudów.
No niestety phraser na forum nie trawi hashów :/ Wiec podam ogólny adres do produktów Vitrins'a: http://www.virtins.com/page2.html
W symulacji prostych (złożonych w zasadzie też) układów analogowych mogą przydać się narzędzia z Poliplus'a:
- Mona (http://www.poliplus.com/pocketpcmona.htm) - analiza układów analogowych,
- Lisa (http://www.poliplus.com/ipaqlisa.htm) - narzędzie bardziej dla automatyków, czyli obliczenia wraz z wizualizacją w dziedzinie 't' i 's',
- Formulae 1 (http://www.poliplus.com/ipaqf1.htm) - program dla każdego kto zajmuje się obliczeniami coś podobnego do Derive firmy TexasInstruments
Oczywiście jest także wersja ALLin1 - Electrical Engineering Bundle (http://www.poliplus.com/eeb.htm)
Minus wymaga Javy najlepiej Jeode Java Virtual Machine z Insignia.
Na PalmOS'a były próby stworzenia kilku programów elektronicznych, więc jak masz ochotę pobawić się jakimś emulatorem Palm'a (np. StyleTap) to zobacz na te adresy:
- http://pages.total.net/~hkonstas/beta.html
- http://pages.total.net/~hkonstas/palmdraft.html
-
wielkie dzięki :))