MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 280010 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
MobileGadu
« Odpowiedź #780 dnia: Lipiec 03, 2006, 17:21:40 »
Cytat: "fazi1234"
Jestem na urlopie potrzebuje gg wszedzie sa  tylko pliki zip może ktos mi dac linka do cab ?,?

Po co Ci cab? Wystarczy rozpakowac zipa i mozesz odpalic MobileGadu na pockecie.

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
MobileGadu
« Odpowiedź #781 dnia: Lipiec 03, 2006, 17:30:39 »
Cytat: "fazi1234"
Jestem na urlopie potrzebuje gg wszedzie sa  tylko pliki zip może ktos mi dac linka do cab ?,?

MG nie ma w cabie, bo go się nie instaluje ;)
możesz go sobie skopiować ode mnie :arrow: http://chato.pl/xXx/MobileGadu/
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

MobileGadu
« Odpowiedź #782 dnia: Lipiec 04, 2006, 14:13:42 »
za kazdym wylaczeniem programu kasuje sie konfiguracja jak to zmienić ?  druga  rzecz jak sie przelacza miedzy programem gg a ie bez  wylaczania ?

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
MobileGadu
« Odpowiedź #783 dnia: Lipiec 04, 2006, 19:29:47 »
Cytat: "fazi1234"
druga  rzecz jak sie przelacza miedzy programem gg a ie bez  wylaczania ?

Dograj sobie jakis program, ktory pozwala przypisac do klawisza sprzetowego funkcjonalnosc ALT+TAB. Jednym z takich programow jest np Spb Pocket Plus:
http://www.spbsoftwarehouse.com/products/pocketplus/?en

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
MobileGadu
« Odpowiedź #784 dnia: Lipiec 04, 2006, 19:33:14 »
... albo darmowy Magic Button :arrow: http://www.trancreative.com/mb.aspx
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline djstrobo

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, SONY VAIO X505
MobileGadu
« Odpowiedź #785 dnia: Lipiec 05, 2006, 02:43:37 »
chcialbym przede wszystkim podziekowac za gm. siedzie w http://www.bergen-guide.com/682.htm i popijam polska wodke ze sprite ktory kosztuje 17,50zl za 0,5. norweskie ceny sa masakryczne :). Ps. Czy mozliwe byloby zapamietywanie ostatnio wybranej bramki dla danego kontaktu przy wysylaniu sms? mozliwosc wyboru bylaby jak najbardziej porzadana, aczkolwiek wolalbym aby jako zaznaczona bramka wyswietlala sie ostatnio wybrana. Poza tym szczegolem wszystko mi pasuje. W Norwegii gprs i mobile gg to rewelacyjna opcja. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam wszystkich.
Ważniejsze zabawki:
HTC Kaiser, HTC Universal, HP TX1000, SONY VAIO X505, NIKON D200, Technics sl-1200, NUMARK PRO SM-1, MAZDA MX-5, BARCO DATA 701's, pool 7ft.

MobileGadu
« Odpowiedź #786 dnia: Lipiec 05, 2006, 11:46:46 »
czy ktos wie jak podtrzymac polaczenie gprs zeby gg ciagle mogl byc odpalony i nawet po 30 minutach dziala i odbieral wiadomosci

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
MobileGadu
« Odpowiedź #787 dnia: Lipiec 05, 2006, 12:01:36 »
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

MobileGadu
« Odpowiedź #788 dnia: Lipiec 05, 2006, 12:16:36 »
dzieki... a bylbys tak dobry i dal mi link do rozmowy na temat konfiguracji webis mail...

odbierac moge, ale wysylac nieda rady.. ciagle przenosi mi napisane maile do drafts... ustawione mam "use authorization" i nic :) nie kumam . ma byc na porcie 110, 25, 465 czy 995 ?

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
MobileGadu
« Odpowiedź #789 dnia: Lipiec 05, 2006, 12:30:02 »
1. to jest wątek dotyczący Mobile Gadu :!:
2. poczta wychodząca, standardowo, leci po porcie 25
3. korzystaj z funkcji :arrow: Szukaj
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

MobileGadu
« Odpowiedź #790 dnia: Lipiec 08, 2006, 19:16:01 »
witam....ponownie prosze o pomoc w skonfigurowaniu mobilegadu po heyah..gdy wpisze proxy 213.158.194.229 dla heyah z portem 8080 to net nie chodzi ani gg nie wykrywa polaczen...na ustawieniach bez proxy gg znajduje servery ale od razu sie rozlacza...ktos to przerabial?

MobileGadu
« Odpowiedź #791 dnia: Sierpień 30, 2006, 21:28:09 »
Witajcie,

Jak widze watek MobileGadu umarl prawie 2miesiace temu...
Mam nadzieje ze jednak znajdzie sie ktos  kto bedzie w stanie pomoc mi z tym programem...

Oto jakie sa objawy i pare informacji ktore moze sie przydadza:

Invalid xml language file - blad ktory non stop sie pojawia, nie da sie uruchomic programu.

Ta sama kopia programu dziala na tym samym sprzecie(Wizzard,M3000) przed updatem firmware'u do nowej wersji. Po update nie chce... Nie ma roznicy czy odpalam wersje sciagnieta z pdaclub, czy swoja stara-zawsze ten sam blad. Probowalem juz roznych solucji-z usunieciem pliku .lng wlacznie i nic...

Troche mnie dobija Agile Messenger bo Jabber nie oferuje wszystkich funkcji ktore mialo MobileGadu-glownie chodzi o opisowe statusy kontaktow...

Czy znajdzie sie ktos kto mi w tym temacie pomoze? Moze autor MG mialby na to jakis pomysl??

Pozdrawiam serdecznie z dalekiej Zielonej Wyspy!
Piotrek

*

Offline Mr Q

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700
MobileGadu
« Odpowiedź #792 dnia: Wrzesień 02, 2006, 13:28:53 »
Widam,

Da sie zrobić zeby klawisz sprzetowy "enter" w Wizardzie wysylal napisana wiadomosc? Troche upierdliwe jest klikanie za kazdym razem w ekranik.
I co się gapisz?! Człowieka nie widziałeś??

MobileGadu
« Odpowiedź #793 dnia: Wrzesień 02, 2006, 15:27:08 »
w execu wystarczy po wpisaniu textu dac "strzalke w prawo" lub "tabulator" i enter z klawiatury sprzetowej. w wizardzie pewnie jest podobnie.

*

Offline Mr Q

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700
MobileGadu
« Odpowiedź #794 dnia: Wrzesień 03, 2006, 23:58:57 »
Zaraz sprawdze, aczkolwiek to rozwiązanie jest troche "na około". :)
I co się gapisz?! Człowieka nie widziałeś??

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
MobileGadu
« Odpowiedź #795 dnia: Wrzesień 04, 2006, 00:19:38 »
Cytat: "Mr Q"
Zaraz sprawdze, aczkolwiek to rozwiązanie jest troche "na około". :)

W wizardzie ta kombinacja tez dziala. Nie ma jednak mozliwosci zeby przypisac "WYSLIJ" do klawisza enter.

MobileGadu
« Odpowiedź #796 dnia: Wrzesień 10, 2006, 20:29:01 »
myśle że można by było dodać taką opcje.. mnie też troche denerwuje takie klikanie w ekran..

myśle że jeszcze jedną rzecz można by było dodać.. a mianowicie wyskakujące powiadomienia o nowej wiadomości gdy GG jest zminimalizowane.. jak to jest w przypadku Skype, czy też PocketGadu..

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
MobileGadu
« Odpowiedź #797 dnia: Wrzesień 10, 2006, 20:35:18 »
przecież to działa



'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline WereWolf

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://lubke.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (Raphael)
MobileGadu
« Odpowiedź #798 dnia: Wrzesień 13, 2006, 19:14:37 »
witam...

na wstępie - gratulacje dla autora, aplikacja jest genialna, mnóstwo opcji i najważniejsze - stabilna :)

jestem stosunkowo nowym użytkownikiem SPV M3000 (vel qtek 9100) - a konkretnie mam go od 5 dni... ale zdążyłem już rom aktualizować :)

w każdym razie... kilka komentarzy odnośnie samej aplikacji...

1. automatyczne połączenie GPRS - widziałem już wzmianki o tym, przydałaby się taka opcja, ale rozumiem, że to skomplikowane... trochę mnie dziwi, że nie ma jakiejś opcji systemowej do inicjowania połączenia...

2. aktywność po wyłączeniu pda - widziałem, że są programy (np. dla sieci irc), które pozostają połączone nawet po wyłączeniu pda (tzn. po wygaszeniu, czy jak to inaczej nazwać), w przypadku MG rozłącza się z siecią po kilku minutach/kilkudziesięciu sekundach... nie ma na to jakiegoś rozwiązania? (wiem o opcji podtrzymywania włączenia, ale to nie to)

3. wysyłanie wiadomości po enterze - przydałaby się opcja wysyłania wiadomości od razu po wciśnięciu entera (może opcja do wyboru w konfiguracji?)

4. czas wiadomości - miło, że jest taka opcja i że jest opcja wyboru czy ma być, czy nie ma być... ale mała sugestia - przydałby się wybór formatu wyświetlanej daty, standardowy jest trochę długi, czasami wystarczyłby tylko format HH:mm:ss na przykład :) z drugiej strony, czasem przydałaby się też data, dlatego przydatna byłaby konfiguracja formatu


to na razie chyba tyle... coś jeszcze miałem napisać, ale zapomniałem co  :S

a tak w ogóle, gdybyś potrzebował kogoś do testów, to służę pomocą :) GG używam praktycznie codziennie w pracy, więc może coś wyłapię... mój sprzęt: SPV M3000, z romem uaktualnionym do nowego orange pl (2.22.1.1), sieć orange, łączę się głównie przez gprs/edge[/url]
"If it's just us, seems like an awful waste of space..."

*

Offline facet_

  • ****
  • 501
  • Sprzęt: SGS3
MobileGadu
« Odpowiedź #799 dnia: Wrzesień 17, 2006, 13:49:32 »
witam serdecznie, tez uzywam bardzo fajny i wygodny programik, dolaczam sie do poprzednika do wszystkich punktow, pozdrawiam serdecznie
Motorola C520 -> ... -> SPV M3000 -> HTC Touch Diamond -> Omnia -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2 ehhh... -> SE Xperia Arc -> SGS3

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #800 dnia: Wrzesień 17, 2006, 20:49:11 »
Cieszę się, że niektórym program się podoba. Na razie troszkę przystopowałem z "usprawnieniami", gdyż po prostu nie mam na to czasu. Ale jeśli taki znajdę to postaram sie uwzględnić te prośby, chciałbym jednakże je skomentować:

ad.1. Można dodać, ale opcja może być problematyczna, gdyz można powiedzieć, iż jest tyle konfiguracji GPRS co urządzeń na rynku. Tutaj raczej zostawiłem decyzję w rękach uzytkowników - później nie chciałbym, iż w przypadku niestandardowego sprzętu (lub nieuwagi samego użytkownika czy błędu w MG) program nawiąże i rozłączy 100 sesji GPRS. Dla posiadacza taryfy gdzie za "paczkę" 100 KB płaci się prawie złotówkę nie będzie to miłe.

ad.2. To o ile mi wiadomo jest rozwiązane na poziomie sprzętu/systemu operacyjnego (widziałem gdzieś taki wątek na formum w dziale dla PPC Phone Edition). Należy po pierwsze ustawić nierozłączanie sesji GPRS. Dodatkowo, pomocna może być opcja "Łącz ponownie" w MG.

ad.3. Chyba wiem, jak to wykonać, ale... patrzcie wstęp do posta - ten o czasie ;).

ad.4. Oj, przesada. Ja na tym forum spotakałem się z użytkownikami raczej pytających "jak włączyć MG" a nie zaznajomionych z programownaiem. Bo to, co napisałeś będzie ewidentnym formatowaniem ciągu. I sprawi, że więcej użytkowników nie będzie sobie mogła z tym fantem poradzić.

PS. Zacząłem się przymierzać do napisania wersji 2.0 - ale jeśli do tego dojdzie to nie będzie to rewolucja, a korekta błędów i ogólne usprawnienia (dla ciakawych - powstała np. biblioteka gg dla Win32 w C++, poprzednio był to zbiór funkcji w C). Jeśli jakiś programista byłby zainteresowany, to zapraszam.

MobileGadu
« Odpowiedź #801 dnia: Wrzesień 18, 2006, 13:20:12 »
znalazłem tą opcje o wyskakującym powiadomieniu.. (słabo się przyglądałem) ale ona pojawia się na 2 sekundy i znika.. niema po niej zadnego śladu.. jak dostane smsa.. to zniknie ale jest ikonka że mam nieodczytaną wiadomość.. w MG można tak ustawić ?

*

Offline WereWolf

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://lubke.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (Raphael)
MobileGadu
« Odpowiedź #802 dnia: Wrzesień 18, 2006, 16:02:26 »
Cytat: "PiKNew"
ad.2. To o ile mi wiadomo jest rozwiązane na poziomie sprzętu/systemu operacyjnego (widziałem gdzieś taki wątek na formum w dziale dla PPC Phone Edition). Należy po pierwsze ustawić nierozłączanie sesji GPRS. Dodatkowo, pomocna może być opcja "Łącz ponownie" w MG.

sprawdzałem to kilka razy i w sumie teoretycznie działa, ale GG się co jakiś rozłącza i połącza... niby niewiele, ale niektórych może denerwować takie skakanie na gg :)

Cytat: "PiKNew"
ad.3. Chyba wiem, jak to wykonać, ale... patrzcie wstęp do posta - ten o czasie ;).

w takim razie życzę więcej wolnego czasu :D

Cytat: "PiKNew"
ad.4. Oj, przesada. Ja na tym forum spotakałem się z użytkownikami raczej pytających "jak włączyć MG" a nie zaznajomionych z programownaiem. Bo to, co napisałeś będzie ewidentnym formatowaniem ciągu. I sprawi, że więcej użytkowników nie będzie sobie mogła z tym fantem poradzić.

niby tak... ale przydałaby się taka bardziej zaawansowana opcja dla niektórych :) (np. dodatkowe opcje "advanced")

z drugiej strony, można by to rozwiązać prościej.. np. dać do wyboru tylko kilka różnych ustawień, typu sama godzina i minuta, z sekundami, z datą itp.) :)

Cytat: "PiKNew"
PS. Zacząłem się przymierzać do napisania wersji 2.0 - ale jeśli do tego dojdzie to nie będzie to rewolucja, a korekta błędów i ogólne usprawnienia (dla ciakawych - powstała np. biblioteka gg dla Win32 w C++, poprzednio był to zbiór funkcji w C). Jeśli jakiś programista byłby zainteresowany, to zapraszam.

może kiedyś się zgłoszę... C++ trochę znam, ale jakoś nigdy nie miałem czasu na dokończenie "nauki"... przymierzałem się do tego już przy programach na symbiana, gdzie miałem coś popróbować... ale jakoś nigdy nie mogłem znaleźć czasu...
może kiedyś się to zmieni i też coś własnego "wymodzę" :)
"If it's just us, seems like an awful waste of space..."

*

Offline koven

  • ***
  • 325
MobileGadu
« Odpowiedź #803 dnia: Wrzesień 25, 2006, 17:07:15 »
Mam pytanko. Nie moge uruchomic programu. Nie znalazlem takze rozwiazania na forum (byl taki problem, ale bez odpowiedzi co i jak). Do niedawna dzialalo ok. Po zmianie ROM'u wyskakuje "invalid XML language file". Jak sobie z tym poradzic
This is a story about memory,
and that's what can be
remembered...

ustawienia
« Odpowiedź #804 dnia: Wrzesień 29, 2006, 14:27:09 »
jakie maja byc ustawienia mg bo nie laczy z serwerem?

*

Offline buba6

  • 11
MobileGadu
« Odpowiedź #805 dnia: Październik 04, 2006, 19:17:10 »
Cytat: "ch@to"
GRPS Tweak :arrow: http://pdaclub.pl/view.php?news_id=11028


to ja mam pytanie, właśnie to zainstalowałem na MDA Compact II, tzn. zgrałem na karte, otworzyłem plik i coś tam sie zainstalowało, gdzie mogę znaleść ten program na moim MDA zeby go ustawić, bo nadal ciągle mi sie rozlancza gg

gg
« Odpowiedź #806 dnia: Październik 27, 2006, 09:55:33 »
Mam podobny problem jak Niektórzy koledzy. Przy próbie instalacji wyskakuje mi komunikat "invalid XML language file". Wywala mi instalację i nie idzie. Mam MDA VARIO z windows mobile 5.0

Re: gg
« Odpowiedź #807 dnia: Listopad 26, 2006, 23:02:54 »
Zauwazyl ktos, ze przestalo dzialac wysylanie smsow do Orange?

MobileGadu
« Odpowiedź #808 dnia: Listopad 29, 2006, 15:53:06 »
Dlaczego mobilegadu nie zapisuje konfiguracji konta i kontaktów? Da się to jakoś zrobić?

*

Offline WereWolf

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://lubke.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (Raphael)
MobileGadu
« Odpowiedź #809 dnia: Listopad 30, 2006, 10:57:28 »
jak to nie zapisuje? u mnie zapisało bez żadnego kombinowania...
"If it's just us, seems like an awful waste of space..."