MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 284937 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 19, 2005, 22:58:23 »
pomysły dobre
- archiwum, sortowanie czasów rozmów - banalne. Odkąd archiwum zawarte jest w bazie danych, to będzie tylko dodanie "desc" do SQL'a wybierającego... ;).
- sortowanie kontaktów w zakresie jakiejś grupy - trudne (ale wykonalne, dajcie znać, po jakim polu ma się odbywac - zakładam, że będzie to zapewne to, co się wyświetla , czyli pole "Wyświetlaj jako").

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 19, 2005, 23:04:44 »
Cytat: piknew
zakładam, że będzie to zapewne to, co się wyświetla , czyli pole "Wyświetlaj jako").

wlasnie tak

a co sam autor sadzi o ikonkach zamiast napisow na pasku zadan ?

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 20, 2005, 01:16:45 »
Sortowanie, zarówno archiwum jak i kontaktów (najpierw grupowanie po statusach, poźniej alfabetycznie w obrębie grupy) dodane...

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 20, 2005, 01:21:09 »
lece testowac...

Marcinie to juz chyba uzaleznienie nie ? :) pewnie juz ci sie po nocach snia pomysly na usprawnienia MG

pozdrawiam Cie serdecznie

po testach - jak dla mnie bomba...

mam pytanie - czy ten dlugi numerek w "about" jest aktualny ? :D

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 20, 2005, 01:25:38 »
Cytat: lipciopda
to juz chyba uzaleznienie nie ? :)

Chyba już tak. Idę na odwyk teraz... :)

Jesze poprawiłem tylko jedną rzecz - ale nie powiem, jaką :)

MobileGadu
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 20, 2005, 09:24:58 »
heh to normalne ;p
jak mialem 9lAt miajem strone  to co chwie cos dodawalem..a teraz .. nic od 2[a moze 3?;] lat nIe robie;p [a mam 13 lat :P]

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 20, 2005, 20:23:14 »
Marcinie - jak wrocisz juz z odwyku to mam dla Ciebie kolejne propozycje :)

- profile uzytkownikow (oczywiscie kazdy z oddzielna lista kontaktow, archiwum itp)

- automatyczna zmiana statusu (z "jestem" na "zaraz wracam" po okreslonym czasie i odwrotnie po powrocie)

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 26, 2005, 21:37:13 »
Czy jakiś szczęśliwy posiadacz Pocketa z VGA stałby się także szczęśliwym beta testerem nowego MG (1.04)? Dla ciekawskich - spróbowałem dostosować program na VGA... Na emulatorze jest ok, ale trzeba sprawdzić jeszcze na PDA.

Ochotnika proszę o kontakt na mobilegadu@o2.pl lub GG ;)

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
MobileGadu
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 26, 2005, 23:03:34 »
Fajnie by było żeby MG obsługiwało połączenia z internetem przez Proxy ;)

*

Offline jendrushTT

  • ***
  • 350
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://endrju.tumblr.com
  • Sprzęt: X10, Vx, Fossil Abacus, Eee Pc 1000h
MobileGadu
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 26, 2005, 23:10:32 »
Cytat: piknew
Czy jakiś szczęśliwy posiadacz Pocketa z VGA stałby się także szczęśliwym beta testerem nowego MG (1.04)? Dla ciekawskich - spróbowałem dostosować program na VGA... Na emulatorze jest ok, ale trzeba sprawdzić jeszcze na PDA.

Szkoda, ze nie mam jeszcze Aximka.....ach, szkoda.....
Opcja SZUKAJ, naprawde warto...

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 27, 2005, 13:25:17 »
Wersja 1.04 do pobrania... dodana obsługa VGA (chyba) - prawdopodobnie program bedzie tez prawidłowo działał w trybie landscape.

--
Marcin

MobileGadu
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 27, 2005, 19:44:27 »
moze ja;p? nie wiem ... dzis mi sie skonczyly ferie:(
edit: sorry
nie doczytalem osttniego postu

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 01, 2005, 23:59:44 »
Wrzuciłem kolejną wersję (1.05):
- poprawione VGA - tego nie jestem absolutnie pewien ;) - ktoś z VGA musiałby sprawdzić...
- możliwość połączenia poprzez serwer proxy;

BTW, co do VGA jednak na niektórych PDA aplikacje uruchamiane są w Legacy mode - to jest przypadek, gdy wszystko na ekranie jest dobrze "ułożone", ale np czcionki już wyglądają kiepsko. Cezex w komentarzach dał screenshot z "prawdziwego" VGA...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 02, 2005, 06:12:46 »
Ja mam jeszcze jedno pytanko... czy mozna zrobic by dalo sie kopiowac tekst ktory ktos nam wysle? obecnie jak dostane dlugiego linka to tylko siasc i plakac... Moze dodac jeszcze godzine wyslania posta?

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 02, 2005, 08:16:44 »
- co wyświetlać jako czas, miejsca nie jest za dużo... czy w archiwum też?
- kopiowanie tekstu, da się zrobić (po prostu włączenie menu kontekstowego), ale wystapi maly problem, gdy uzytkownik za pomocą tego menu kliknie na emotikona i wybierze opcję typu "przeładuj" - emotikonka zniknie ;( (dlatego zdecydowalem sie wylaczyc menu kontekstowe na amen, ale zobaczy się)

Jakub, czy MG dalej wygląda jak na screenshocie Cezexa? -> news na stronie głównej. Bo jeśli nie, to uaktualnij proszę go, fatalnie to wyglada...

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 02, 2005, 09:58:31 »
Cytat: piknew
- co wyświetlać jako czas, miejsca nie jest za dużo... czy w archiwum też?

godzina i minuta

a w archiwum tez - podzial na daty tak jak jest do tej pory a potem godzina przy wypowiedziach

a mozna zrobic tak zeby czas podczas rozmowy mozna bylo dowolnie wlaczac/wylaczac czas?

np mamy wlaczone MG i nie widzimy a ktos do nas napisal - podchodzimy po jakims czasie, wlaczam podglad godziny zeby sprawdzic o ktorej a potem wylaczam juz podczas rozmowy zeby nie zajmowalo miejsca

aha - i ponownie postuluje o profile - kazdy z oddzielna lista kontaktow :) skoro VGA sie udalo zrobic to to tez pewnie chwila moment...

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 02, 2005, 10:14:06 »
Niemożliwe do zrealizowania, treści wyświetlonej już nie można modyfikować. Ale mozna dodac opcję "wyświetlaj czas wiadomości" i wtedy:

-> opcja włączona -> każda kolejna wiadomość będzie wyswietlana z czasem -> wyłączamy opcję -> od kolejnej wiadomości czas się nie wyświetla.


 

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 02, 2005, 10:22:46 »
Cytat: piknew
-> opcja włączona -> każda kolejna wiadomość będzie wyswietlana z czasem -> wyłączamy opcję -> od kolejnej wiadomości czas się nie wyświetla.

no jest to jakies rozwiazanie - zawsze w ten sposob bedzie mozna pogodzic tych ktorzy sa za i przeciw - zgadzam sie ze czas duzo zajmuje cennego miejsca ale czasem jest bardzo przydatny wiec jestem za

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 02, 2005, 13:49:57 »
Albo niech wyswietla sie czas i data wyslania tylko pierwszej wiadomosci jaka odbierzemy (przydatne jak nie sprawdzamy GG przez kilka dni ani z kompa ani z PDA) + do kazdej rozmowy co 5 minut niech juz doklejana bedzie tylko godzina (albo rozmowa ktora nie byla prowadzona dluzej niz 5 minut niech otrzyma info o godzinie w pierwszym nowym poscie). Oczywiscie jest to byc moze niepotrzebnie zamieszane... ale to tylko propozycja. Najwazniejsze jest to by pierwszy post danej rozmowy mial date i godzine.

Cytat: piknew
Jakub, czy MG dalej wygląda jak na screenshocie Cezexa? -> news na stronie głównej. Bo jeśli nie, to uaktualnij proszę go, fatalnie to wyglada...

Niestety ja nie posiadam PDA z ekranem VGA... i nie mam jak zrobic zrzutu z nowej wersji. Poprosze Cezexa niech podesle nowy screenshot.

MobileGadu
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 02, 2005, 14:40:19 »
ja zaraz zrobie :>

[Dodano: 2005-03-02 14:50:42]
[pic=http://webcam202.w.interia.pl/mb.gif]

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 02, 2005, 16:04:07 »
Wygląda ok... U Cezexa (wg komentarza do newsa) zakrywa gorny pasek (popracuję i poanalizuję problem)

Jakub, przyznam, że zamieszałeś jednak ;) ale dodatkowo wywnioskowałem, iż raczej chodzi ci o datę i godzinę, kiedy serwer GG otrzymał wiadomość? A nie kiedy fizycznie trafiła ona do klienta...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 02, 2005, 17:39:09 »
Hehe :)) Tak ... kiedy serwer otrzymal wiadomosc :)

MobileGadu
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 05, 2005, 21:49:54 »
siemka..zainstalowalem mb na pda ale niestety  po wykryciu serwera i podlaczeniu do niego wyskauje mi ze logowanie sie nie powiodlo
:(..jakies sugestie moze?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 05, 2005, 22:16:01 »
Haslo zle? Albo login? Sprawdz dobrze.

MobileGadu
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 06, 2005, 11:04:13 »
yyy :D..haslo numer i dane mam takie jak na pc gg ...to chyba dobrze nie ?..poza tym nic niezmienialem..a sprawdzalem pol godzine i nawet nowe konto zalozylem i nic :(..hmmm no ale powalcze..dzieki

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 06, 2005, 11:48:34 »
badboy4ever chlopie - cudow nie ma - wszystkim chodzi to i tobie tez musi - ja uzywam go na 1940 bez najmniejszych problemow

MobileGadu
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 06, 2005, 12:18:09 »
heheh jak nie ma cudow?:D...tzn sw Mikolaja tez nie ma ?:)...nie no seryjnie mowie poza wpisaniem swojego nicka numeru nic wiecej nie zmienialem a na pc GG chodzi mi wszystko na tych samych danych dlatego pytam..przy synchronizacji poczty tez niby wszystko powinno chodzic a walczylem i sie okazalo ze  na pda mialem ptaszka na internet a na AS work :) i tyle wiec moze cos w ustawieniach znow mam..a poza tym najprostsze bywa najciesze czasami..:P
..nawet na nowym swiezym koncie nie chodzi:(..kofa mac

[Dodano: 2005-03-06 12:59:27]
oki polowiczny sukces,,zalozylem kolejne nowe konto i dziala:)..szkoda tylko ze na starym nie loguje sie hmm moze cos w ustawieniach na pecetowym gg cos sie ustawia co moze blokuje przesyl czy jakos tam..?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 06, 2005, 13:15:23 »
No jak jestes zalogowany na PC to bedzie problem z jednoczesnym zalogowaniem na PDA. Teoretycznie pecetowe GG powinno sie automatycznie wylogowac... ale nigdy nic nie wiadomo. Dlatego lepiej to recznie przelaczyc do trybu "Niedostepny".

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 06, 2005, 20:09:09 »
zawsze... zawsze pecetowe gg mi sie samo rozlacza w momencie logowania na palmtopie

*

Offline infer

  • 36
MobileGadu
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 06, 2005, 21:16:44 »
Cytat: lipciopda
zawsze... zawsze pecetowe gg mi sie samo rozlacza w momencie logowania na palmtopie
u mnie jest również tak jak napisałes